Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Khm, khm ... és kijön a saját adódból a saját illetményed?!! :) Már ha ezt egyáltalán így lehetne nézni. Viszont ez ennél "kissé" bonyolultabb, a valóság az, hogy bárki, aki nem a versenyszférában termel valami eladható terméket/szolgáltatást, azt a versenyszférában termelők (dolgozók és cégek) befizetett adóiból/járulékaiból tartja fent az állam, (közte engem is mint az összes többi nyugdíjast is, de attól hogy minden megvett kifli, liter benzin és más egyéb után áfát fizetek, attól még nem én termelem ki a nyugdíjamat!). Utolsó értesüléseim szerint a versenyszférában kb. 900-ezren dolgoznak itthon, ehhez hozzá lehet csapni a külföldön dolgozók azon részét, akik a jövedelmüknek legalább egy részét itthon költik el, szóval ez az a réteg, aki ténylegesen eltartja ezt a 10milliós Magyarországot!! Félreértés ne essék, szükség van az orvosra és az ápolóra is, meg a pedagógusra, rendőrre, katonára, közlekedési dolgozókra, stb., de ezeket csak abból lehet fizetni, amit a versenyszféra betesz a közös kasszába!! A versenyszféra kis- és nagyvállalkozóit meg abból (a vízcsapjavítástól az autóvásárlásig), ami a befizetések után a dolgozók zsebében maradt! Szóval ki lehet vonulni a közteherviselésből de akkor irány a versenyszféra, és akinek ilyen kívánsága van az termelje meg a saját (és a számára szükséges szolgáltatások) költségeit.

Tudom,hogy én gyakorlatilag eltartott vagyok és azt is,hogy az én adóm nem fedezi a keresetem ráadásul nem is termelek így én pénzt sem hozok az ország konyhájára.
 
  • Tetszik
Reactions: hurci10

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Khm, khm ... és kijön a saját adódból a saját illetményed?!! :) Már ha ezt egyáltalán így lehetne nézni. Viszont ez ennél "kissé" bonyolultabb, a valóság az, hogy bárki, aki nem a versenyszférában termel valami eladható terméket/szolgáltatást, azt a versenyszférában termelők (dolgozók és cégek) befizetett adóiból/járulékaiból tartja fent az állam, (közte engem is mint az összes többi nyugdíjast is, de attól hogy minden megvett kifli, liter benzin és más egyéb után áfát fizetek, attól még nem én termelem ki a nyugdíjamat!). Utolsó értesüléseim szerint a versenyszférában kb. 900-ezren dolgoznak itthon, ehhez hozzá lehet csapni a külföldön dolgozók azon részét, akik a jövedelmüknek legalább egy részét itthon költik el, szóval ez az a réteg, aki ténylegesen eltartja ezt a 10milliós Magyarországot!! Félreértés ne essék, szükség van az orvosra és az ápolóra is, meg a pedagógusra, rendőrre, katonára, közlekedési dolgozókra, stb., de ezeket csak abból lehet fizetni, amit a versenyszféra betesz a közös kasszába!! A versenyszféra kis- és nagyvállalkozóit meg abból (a vízcsapjavítástól az autóvásárlásig), ami a befizetések után a dolgozók zsebében maradt! Szóval ki lehet vonulni a közteherviselésből de akkor irány a versenyszféra, és akinek ilyen kívánsága van az termelje meg a saját (és a számára szükséges szolgáltatások) költségeit.

Azért nem csak a versenyszféra tartja el az egész országot pénzzel. Sok állami gyár is van, akik a fizetéseiket a gyár bevételeiből kapják.
Sőt, az orvosok és a pedagógusok is termelnek pénzt azzal, ha külföldieket kezelnek/tanítanak, mert az lényegében export.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azért nem csak a versenyszféra tartja el az egész országot pénzzel. Sok állami gyár is van, akik a fizetéseiket a gyár bevételeiből kapják.
Sőt, az orvosok és a pedagógusok is termelnek pénzt azzal, ha külföldieket kezelnek/tanítanak, mert az lényegében export.
Így van, de az oktatásnak ez a része ugyanúgy versenyszférának számít, mert ők is versenyeznek a fizető hallgatókért egymás közt - még a külföldi oktatási intézményekkel is! Többségi tulajdonú profit-orientált állami céget én csak a MÁV-ot tudom, és talán a MOL?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Úgy is fogalmazhatunk, hogy Te azért viszed a pénzt, hogy nehogy idegen állampolgár vigyen el jóval többet. :)
Blitz! Elvitted a Show-t! Pont ezt akartam írni én is. A honvédelemünkre azért költünk, hogy ne máséra költsünk! :D

Dudira reflektálva. A farmon a pásztorkutyát nem nyírják, mint a birkát mégis a legfontosabb a pásztor után. És akkor a komondorról még nem is beszéltünk.
Az oktatás, az egészségügy, a katonaság mind fontos része a nemzetgazdaságnak. Termelnek ők, csak az állam fizeti a bérüket.
Azaz ugyanolyan szolgáltatás, minta többi. Vagyis termel, csak a szolgáltató szektorban- biztonságot szolgáltat!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 540
79 676
113
Blitz! Elvitted a Show-t! Pont ezt akartam írni én is. A honvédelemünkre azért költünk, hogy ne máséra költsünk! :D

Dudira reflektálva. A farmon a pásztorkutyát nem nyírják, mint a birkát mégis a legfontosabb a pásztor után. És akkor a komondorról még nem is beszéltünk.
Az oktatás, az egészségügy, a katonaság mind fontos része a nemzetgazdaságnak. Termelnek ők, csak az állam fizeti a bérüket.
Azaz ugyanolyan szolgáltatás, minta többi. Vagyis termel, csak a szolgáltató szektorban- biztonságot szolgáltat!

Pontatlanul fogalmaztam,pénzt nem termelek.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Pontatlanul fogalmaztam,pénzt nem termelek.
Egy társadalom minden működő rendszere termel valamit, csak nem mindegyik közvetlenül pénzt. Az egészségügy (remélhetőleg minél jobb hatásfokkal) "visszatolja" a meggyógyított embereket a munkahelyre, az oktatás utánpótlást termel a munkaerő-piacra, a hadsereg és a rendőrség biztonságot "termel", vagyis lehetővé teszik a társadalom minél problémamentesebb működését. Nem közvetlen pénztermelés, hanem a társadalom működésének, a pénztermelés lehetőségének fenntartása és fejlesztése a feladatuk, magyarán hosszabb távra dolgoznak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Győztek az Audisok:

https://www.kisalfold.hu/gyori_hire..._beremelest_-_mutatjuk_a_reszleteket/2586800/

https://index.hu/gazdasag/2019/01/25/audi_autoipar_gyar_sztrajk_bertargyalas/

Azt is felhozták, hogy az Audi anyacége, a Volkswagen gyárai a régióban rendre magasabb béreket kínálnak, ráadásul nem csak nominális értelemben van elmaradás: a Volkswagen szlovák és lengyel, valamint a Volkswagen-csoporthoz tartozó Skoda gyáraiban az árbevételhez képest is magasabb a bérek aránya (4,7 és 6 százalék között, Győrben ez az arány 3,11 százalék), arról nem is beszélve, hogy az anyacégnél ez az arány csaknem 10 százalékos. Az audisok tehát nem nyugat-európai béreket követelnek, csak a régióhoz képest alacsonyabb bérszínvonalat kifogásolják, az elmaradást a témával foglalkozó közgazdasági kutatások is elismerik egyébként.

A fennt bemásolt rész is nagyon jól mutatja, hogy egy nyugati gyárban sem nagyobb a termelékenység semmivel sem, mint nálunk, egyszerűen azért nagyobbak a fizetések, mert ott a bérekre a bevétel 10%-át fordítják, míg nálunk csak a 3%-át.
Persze önmaguktól a cégek nem emelnének, ezért kell kiharcolni.
Azért elég durva már, hogy egy Skoda (ami ugye max közép kategóriás járműveket gyárt) a bevétel 6%-át odaadja fizukra, míg a felsőkategoriát gyártó Audi csak 3%-ot hajlandó fizetni.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Valaki aki beszéli a nyelvet le tudná nekem ezt fordítani:
Připravovaný projekt na pořízení 210 kusů nových pásových obrněných vozidel má nahradit zastaralá vozidla BVP-2 sovětské výroby a proběhne na něj soutěž mezi čtyřmi zahraničními zbrojařskými koncerny. Podpis memoranda o spolupráci zdůrazňuje a potvrzuje důležitou roli VOP CZ pro Ministerstvo obrany České republiky v rámci tohoto projektu.

Google fordító valami ilyet dob fel:
A tervezett projekt 210 darab új páncélozott páncélozott jármű beszerzésére a BVP-2 szovjet termelés elavult járművének helyettesítése és négy külföldi fegyveres hadsereg között kerül megrendezésre. Az együttműködési megállapodás aláírása hangsúlyozza és megerősíti a VOP CZ fontos szerepét a Cseh Köztársaság Védelmi Minisztériumában e projekt keretében.

Ez a négy külföldi hadsereget nem tudom értelmezni. Ez a négy külföldi céget akarja jelenteni?

Előre is köszi :)
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Győztek az Audisok:

https://www.kisalfold.hu/gyori_hire..._beremelest_-_mutatjuk_a_reszleteket/2586800/

https://index.hu/gazdasag/2019/01/25/audi_autoipar_gyar_sztrajk_bertargyalas/

Azt is felhozták, hogy az Audi anyacége, a Volkswagen gyárai a régióban rendre magasabb béreket kínálnak, ráadásul nem csak nominális értelemben van elmaradás: a Volkswagen szlovák és lengyel, valamint a Volkswagen-csoporthoz tartozó Skoda gyáraiban az árbevételhez képest is magasabb a bérek aránya (4,7 és 6 százalék között, Győrben ez az arány 3,11 százalék), arról nem is beszélve, hogy az anyacégnél ez az arány csaknem 10 százalékos. Az audisok tehát nem nyugat-európai béreket követelnek, csak a régióhoz képest alacsonyabb bérszínvonalat kifogásolják, az elmaradást a témával foglalkozó közgazdasági kutatások is elismerik egyébként.

A fennt bemásolt rész is nagyon jól mutatja, hogy egy nyugati gyárban sem nagyobb a termelékenység semmivel sem, mint nálunk, egyszerűen azért nagyobbak a fizetések, mert ott a bérekre a bevétel 10%-át fordítják, míg nálunk csak a 3%-át.
Persze önmaguktól a cégek nem emelnének, ezért kell kiharcolni.
Azért elég durva már, hogy egy Skoda (ami ugye max közép kategóriás járműveket gyárt) a bevétel 6%-át odaadja fizukra, míg a felsőkategoriát gyártó Audi csak 3%-ot hajlandó fizetni.
Egy Skodát összerakni pont annyi, mint egy Audit, az ára viszont magasabb az Audinak. Így a %-os összehasonlítás nem biztos, hogy helytálló. Szerintem a béreket az elvégzett munkához, a tényleges tevékenységekhez nézni helyesebb lehet. A sima összehasonlítást is megértem, de azt, hogy a Skoda %-osan többet ad, azt nem. Az Audi jelen esetben a marketing, a formavilág, az image végett annyi amennyi. Gyakorlatilag a Barnd-et felhúzták a BMW és a Mercedes szintjére. Amúgy örülök, ha emelnek, bár az időzítésnek nem.
Pont most döntenék el, hogy hová telepítenék az új évi 250 ezer autó/éves vegyes VW-Skoda gyárat és Győr is versenyben volt/van, mint helyszín.
Ez biztosan nem + pont az ügyben.
Nagyon szeretném ha ezt még megcsípnénk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst and zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 546
113
Győztek az Audisok:

https://www.kisalfold.hu/gyori_hire..._beremelest_-_mutatjuk_a_reszleteket/2586800/

https://index.hu/gazdasag/2019/01/25/audi_autoipar_gyar_sztrajk_bertargyalas/

Azt is felhozták, hogy az Audi anyacége, a Volkswagen gyárai a régióban rendre magasabb béreket kínálnak, ráadásul nem csak nominális értelemben van elmaradás: a Volkswagen szlovák és lengyel, valamint a Volkswagen-csoporthoz tartozó Skoda gyáraiban az árbevételhez képest is magasabb a bérek aránya (4,7 és 6 százalék között, Győrben ez az arány 3,11 százalék), arról nem is beszélve, hogy az anyacégnél ez az arány csaknem 10 százalékos. Az audisok tehát nem nyugat-európai béreket követelnek, csak a régióhoz képest alacsonyabb bérszínvonalat kifogásolják, az elmaradást a témával foglalkozó közgazdasági kutatások is elismerik egyébként.

A fennt bemásolt rész is nagyon jól mutatja, hogy egy nyugati gyárban sem nagyobb a termelékenység semmivel sem, mint nálunk, egyszerűen azért nagyobbak a fizetések, mert ott a bérekre a bevétel 10%-át fordítják, míg nálunk csak a 3%-át.
Persze önmaguktól a cégek nem emelnének, ezért kell kiharcolni.
Azért elég durva már, hogy egy Skoda (ami ugye max közép kategóriás járműveket gyárt) a bevétel 6%-át odaadja fizukra, míg a felsőkategoriát gyártó Audi csak 3%-ot hajlandó fizetni.


Mennyiről emeltek kb,mennyire,(nettó)?
 
M

molnibalage

Guest
Talán a grúzokat, különben nem kezdeményezték volna azt a háborút?!
Nekem erről mindig ez a vicc jut eszembe.

Öreg ember unokája földrajzot tanul, és segít neki. "Nagypapa, mi ez a rengeteg kék itt a térképen?" "Ez Nagy-Britannia és a gyarmatbirodalma." "Hát ez az óriási vörös?" "A Szovjetunió." Ez a hatalmas piros-fehér csíkos?" "Ez az Amerikai Egyesült Államok." "Ez a sok sárga?" "Ez a francia gyarmatbirodalom." "És nagypapa, mi ez a közepes sárga-fekete csíkos itt középen?" "Ez Németország." Az unoka elhallgat, majd ránéz a kormányzóra: "És mondd, nagypapa, Hitler bácsinak nincs meg ez a térkép?"
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Merjetek nagyot álmodni mivel már a kárpát medencében minden stadiont a 22. századi elvárásokra felturbóztuk. :)
https://444.hu/2018/06/18/nemeth-szilard-a-gdp-3-szazalekat-koltene-a-hadseregre
érdekes érdekes, szerintem ezzel csak az a baj hogy az a 3% már nagyon soknak tűnik nem csak a mostani emberszámra és technikára , de még úgy is hogy ha úgy vesszük hogy már itt van az ÖSSZES eddig megrendelt dolog( Leo2-k , airbus helik stb stb) 3% sokkal nagyobb embererőre és főleg sokkal nagyobb technikára elég lenne szerintem
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
érdekes érdekes, szerintem ezzel csak az a baj hogy az a 3% már nagyon soknak tűnik nem csak a mostani emberszámra és technikára , de még úgy is hogy ha úgy vesszük hogy már itt van az ÖSSZES eddig megrendelt dolog( Leo2-k , airbus helik stb stb) 3% sokkal nagyobb embererőre és főleg sokkal nagyobb technikára elég lenne szerintem

Az a szomorú, hogy mi kommentek vannak alatta. Oké tudom 444, de akkor is mekkora agyhalottak vannak ebben az országban, iszonyat. Rögtön megy a belpolitika, meg a sárdobálás....