Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 736
113
Az a baj, hogy nem csak a sajátodat fizeted. Ez a szolidáris rendszer lényege. Itt tök mindegy, hogy mennyit keresel, átlagot von a rendszer.
Ha magánt fizetsz, akkor lesznek akik szolgáltatás nélkül maradnak. Tiszta USA!
A magán viszont nem fog mínuszba fizetni, ha úgy alakul. Amire kiterjed a díjad jár, amire nem, arra meg nem.

Egyáltalán nem vagyok híve a szolidáris rendszerenek addig amíg az aki saját egészségét szándékosan károsítja(dohányzás,alkohol)semmilyen negatív megkülönböztetésben nem részesül velem szemben aki soha nem dohányzott inni szoktam de nem vagyok sem iszákos sem alkoholista ellenben rendszeresen sportolok azaz teszek az egészségemért.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Egyáltalán nem vagyok híve a szolidáris rendszerenek addig amíg az aki saját egészségét szándékosan károsítja(dohányzás,alkohol)semmilyen negatív megkülönböztetésben nem részesül velem szemben aki soha nem dohányzott inni szoktam de nem vagyok sem iszákos sem alkoholista ellenben rendszeresen sportolok azaz teszek az egészségemért.
Nagyjából ezt fejtegetjük, boncolgatjuk egy ideje... :D
 
M

molnibalage

Guest
Nincsen millios nagysagrendben alkoholista Magyarorszagon.
Ilyesmivel csak a Zacher szokta ilyesztgetni az embereket, de az az igazsag, hogy soha nem is volt ennyi. Valamivel 800 ezer alatt lehetett a rendszervaltas utani evekben es azota meredeken csokken a szamuk. Most talan alig valamivel tobb mint 200 ezer lehet - minden tamogatas ellenere - es ennek csak a toredekenel okoz tragediat. Az egyeb illegalis drogfuggok okozta artalom ezzel mar boven osszevetheto. Mi lenne akkor, ha meg engednek is?...

A dohanyosoknak pedig kedvezmenyt kellene adni, mert peldaul a nyugdij kifizeteset megsporolja rajtuk a tarsadalom. Ha pedig betegek lesznek akkor az ellatasuk sem koltseges. Peldaul az elhizas okozta artalmak kezelese sokkal tobbe van.
Aha.
És a te véleményed akkor min alapszik? Mert eszerint akkor szerinted Zachernak csak véleménye van, pont mint neked.

Csak akkor tudnám, hogy ki a fasz issza azt a sok piát. Mert a fogyasztás ismert...
Vagy akkor a WHO hazudik?

Global_adult_percapita_consumption_2016.png
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 736
113
Nagyjából ezt fejtegetjük, boncolgatjuk egy ideje... :D

Erre a nagyon egyszerű megoldás a magán és az állami egészségügy közti választhatóság.Felvetődött az,hogy mi van akkor,hogyha nem futja a bfizetett összegem a kezelést?Hát igen ez bizony előfoordulhat,de mindenki felnőtt ember el tudja dönteni,hogy meddig ér a takaró.Az elmúlt 8 évben kb egy hallójárat gyulladás volt a legdurvább amivel orvoshoz mentem,nem is ez a lényeg ahnem ami előtte volt aaz egy teljes keresztszalag szakadás.Megnéztem ennek a műtéti ára magán orvosnál 280.000 Ft-nál kezdődik azaz ha mindent magánorvosnál csinálok mindent a legdrágábban akkor snics 1000000 forint onnantól,hogy diagnosztika addig,hogy a doki azt mondja,hogy befejeződött a terápia ne is lássam többet.És ezt nem is egyben kell kifizetni hisz pl a gyógytorna ami hogyha nem csoportosra megyek hanem egyénire(ami a drágább) akkor 8000Ft /alkalom és ezt alkalmanként kell fizetni ne egyszerre.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Aha.
És a te véleményed akkor min alapszik? Mert eszerint akkor szerinted Zachernak csak véleménye van, pont mint neked.
Nem velemenyt mondtam. Keress ra a ksh statisztikakra. Nem tunt fel, hogy nem minden tizedik ember alkoholista?
(Dolgoztam Zacherral. Mas egy laikusoknak szolo eloadas es mas a szakmai velemeny. Ha nem a blikk vagy az rtl kerdezi akkor tudja a valos szamokat is.)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Erre a nagyon egyszerű megoldás a magán és az állami egészségügy közti választhatóság.Felvetődött az,hogy mi van akkor,hogyha nem futja a bfizetett összegem a kezelést?Hát igen ez bizony előfoordulhat,de mindenki felnőtt ember el tudja dönteni,hogy meddig ér a takaró.Az elmúlt 8 évben kb egy hallójárat gyulladás volt a legdurvább amivel orvoshoz mentem,nem is ez a lényeg ahnem ami előtte volt aaz egy teljes keresztszalag szakadás.Megnéztem ennek a műtéti ára magán orvosnál 280.000 Ft-nál kezdődik azaz ha mindent magánorvosnál csinálok mindent a legdrágábban akkor snics 1000000 forint onnantól,hogy diagnosztika addig,hogy a doki azt mondja,hogy befejeződött a terápia ne is lássam többet.És ezt nem is egyben kell kifizetni hisz pl a gyógytorna ami hogyha nem csoportosra megyek hanem egyénire(ami a drágább) akkor 8000Ft /alkalom és ezt alkalmanként kell fizetni ne egyszerre.
És van nem kereső családtagod? Nem csak magunk után fizetünk. Meg amit mondasz az olyan, mint amikor egy lakásbiztosításnál azt fejtegetjük, hogy csak egy üvegkárom volt az elmúlt tíz évben. Ha leég a ház, azt is fizetik... Örülj hogy nem volt nagyobb baj.

Mondjuk ha jól gondolom erőd tejében vagy. A TB, vagy hívjuk betegbiztosításnak az majd 50+os korodra, meg 60+os korodra is ki fog terjedni. Sőt, lesz amikor már nem fogsz fizetni és akkor is igénybe veheted.
 
M

molnibalage

Guest
Nem velemenyt mondtam. Keress ra a ksh statisztikakra. Nem tunt fel, hogy nem minden tizedik ember alkoholista?
(Dolgoztam Zacherral. Mas egy laikusoknak szolo eloadas es mas a szakmai velemeny. Ha nem a blikk vagy az rtl kerdezi akkor tudja a valos szamokat is.)
Nem tűnt fel, hogy az eloszlás nem homogén? Attól függ hol mintavételezel. Tudok olyan mintavételi helyet, ahol kvázi nem találsz, de tudok olyat, ahol 2/3-os arány is ment volna. 16 évesen raktárban dolgozva a munkatársaim 2/3-a az volt. A 1/3 az akkor kb. 21 éves scrác és én voltam a furgonban, amivel jártunk dolgozni. A többiek egy felessel indították a napot és meló után első dolog egy sör letolása volt. Minden nap.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
És van nem kereső családtagod? Nem csak magunk után fizetünk. Meg amit mondasz az olyan, mint amikor egy lakásbiztosításnál azt fejtegetjük, hogy csak egy üvegkárom volt az elmúlt tíz évben. Ha leég a ház, azt is fizetik... Örülj hogy nem volt nagyobb baj.

Mondjuk ha jól gondolom erőd tejében vagy. A TB, vagy hívjuk betegbiztosításnak az majd 50+os korodra, meg 60+os korodra is ki fog terjedni. Sőt, lesz amikor már nem fogsz fizetni és akkor is igénybe veheted.
ugyanakkor valahogy ki kéne szürni az ingyenélő potyautasokat,és az önhibás marhákat is.Csak rá ne kérdezz,hogyan.Nemtudom.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tűnt fel, hogy az eloszlás nem homogén? Attól függ hol mintavételezel. Tudok olyan mintavételi helyet, ahol kvázi nem találsz, de tudok olyat, ahol 2/3-os arány is ment volna. 16 évesen raktárban dolgozva a munkatársaim 2/3-a az volt. A 1/3 az akkor kb. 21 éves scrác és én voltam a furgonban, amivel jártunk dolgozni. A többiek egy felessel indították a napot és meló után első dolog egy sör letolása volt. Minden nap.
Kemeny evek voltak, tudom, megeltem en is, de sokat javult azota a helyzet. Szerencsere ma mar nem meno alkesznek lenni es meg ha neha italoznak is, egyre kevesebben esnek at a lo tuloldalara.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 736
113
És van nem kereső családtagod? Nem csak magunk után fizetünk. Meg amit mondasz az olyan, mint amikor egy lakásbiztosításnál azt fejtegetjük, hogy csak egy üvegkárom volt az elmúlt tíz évben. Ha leég a ház, azt is fizetik... Örülj hogy nem volt nagyobb baj.

Mondjuk ha jól gondolom erőd tejében vagy. A TB, vagy hívjuk betegbiztosításnak az majd 50+os korodra, meg 60+os korodra is ki fog terjedni. Sőt, lesz amikor már nem fogsz fizetni és akkor is igénybe veheted.

Érdekes módon máshol működik a rendszer.Egy szóval sem állítottam,hogy ez olcsóbb lenne számomra de azt tuti,hogy a pénzemért(még ha többe is kerülne) aránytalanul jobb egészségügyi szolgáltatást kapnék mint most.Én úgy gondolom,hogy itt ez a lényeg: a pénzért kapott szolgáltatás minősége tekintva,hogy egészségből mindenkinek csak egy van!
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 475
10 597
113
https://sg.hu/cikkek/it-tech/134868/jovobeli-technologiak-mellekvaganyon-van-europa

Fordítva ülnek a lovon és még vállon is veregetik egymást, az utolsó bekezdés volt talán a legszebb, lehetne ez is meg az is csak akarni kéne .... :) meg tudni, meg nem agyonszabályozni, meg nem szétadóztatni és utána esetleg beszélhetnénk a többiről, addig meg az ember megveszi a jegyet az államokba és ha megvan a befektető akkor már haza se jön.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 736
113
Ok, aki jól keres az mind magánba teszi, ergo az állami összeroppan. Kérdésem, szüleid, nagyszüleid ki látja el? Mert ezzel konkrétan kivégezted őket.

Nem kell hozzá jól keresni + ha teszem azt fele annyi ember használja az állami szektort akkor azt is lehet zsugorítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem kell hozzá jól keresni + ha teszem azt fele annyi ember használja az állami szektort akkor azt is lehet zsugorítani.

Én is nagyon idegesítőnek tartom néha az állami egészségügyet, de a magánt meg egyenesen beszántanám a fenébe. Az én tapasztalatom az a magánegészségüggyel, hogy csak élősködik az államin. A gyakori, rutin eseteket, amik jól tejelnek, elveszik az államtól, míg a súlyos betegségekkel nem foglalkoznak, azt kezelje az állami.
Gondolom hallottál már méretgazdaságosságról. Ha fele annyi a befizető és a beteg, akkor csak a bevétel lesz fele annyi, a kiadás messze nem csökken a felére, hisz nem zárhatod be a korházak, mentőállomások felét, mert akkor sok helyen nem lesz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 736
113
Én is nagyon idegesítőnek tartom néha az állami egészségügyet, de a magánt meg egyenesen beszántanám a fenébe. Az én tapasztalatom az a magánegészségüggyel, hogy csak élősködik az államin. A gyakori, rutin eseteket, amik jól tejelnek, elveszik az államtól, míg a súlyos betegségekkel nem foglalkoznak, azt kezelje az állami.
Gondolom hallottál már méretgazdaságosságról. Ha fele annyi a befizető és a beteg, akkor csak a bevétel lesz fele annyi, a kiadás messze nem csökken a felére, hisz nem zárhatod be a korházak, mentőállomások felét, mert akkor sok helyen nem lesz.

Abban egyetértek hogy kell a megfelelő szabályozás a magán szektorban!
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Abban egyetértek hogy kell a megfelelő szabályozás a magán szektorban!

Szerintem magán nem is kellene.
Jelenleg 10 millióan alig tudunk fenntartani egy rendszert, két párhuzamost hogyan tudnánk, hogy mindkettő jó is legyen?
Sokkal nagyobbak lennének a költségek, hisz mindenből mindenhova 2 kell. Vagy lennének olyan városok, ahol csak egy korház lenne, a többiek meg ingázzanak 100 km-t ha betegek?
Az államit kellene megrefolmálni, úgy ahogy te is mondtad. Dohányosok, alkoholisták fizessenek többet, más meg fizessen kevesebbet. A magán egészségbiztosításnál is be kell vallani, ha dohányos az illető és akkor nagyobb lesz a díja, ha meg nem vallja be és tüdőrákos lesz, akkor meg nem fog fizetni a biztosító.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 475
10 597
113
Ez a magyar magánegészségügy is magyarosan van kitalálva, de hogy ne lehetne magán az szerintem értelmetlen, csak akkor legyen különválasztva, most budapesten épül egy rendes magánkórház, na annak van létjogosultsága, mert most elég visszás hogy fizetsz de közben ugyan úgy mész a lepukkant mocsokba a ne keljen jellemzem milyen emberek közé, jó sok helyen van lehetőség fizetősen külön befeküdni de akkor is legyen teljesen különálló piaci alapon működő mindent területet lefedő magánkórház, szóval ha már kicsengetem a pénzt igen is nyalják ki a s*ggem és olyan környezetben amitől nem hányok. Amit meg az állami nyújt az tulajdonképpen ezért az összegért amit beszednek szerintem annyira nem is rossz mert azért mindenki kap ellátást csak esetleg addigra belehal mire megvan a teljes diagnosztikai eljárás.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 121
16 567
113
Az államit kellene megrefolmálni, úgy ahogy te is mondtad. Dohányosok, alkoholisták fizessenek többet, más meg fizessen kevesebbet. A magán egészségbiztosításnál is be kell vallani, ha dohányos az illető és akkor nagyobb lesz a díja, ha meg nem vallja be és tüdőrákos lesz, akkor meg nem fog fizetni a biztosító.

Eleve többet fizetnek, csak nem TB-ben, mert az használhatatlan rendszer lenne.

Minden doboz cigi után kb. 600 forint a jövedéki adó, egy átlagos doboz sör után pedig 40 forint. Így aki naponta elszív egy dobozt és leöblíti két üveg sörrel az kb. 250 000 forint plusz jövedéki adót fizet be az államkasszába évente, avagy kb. havi 21 000 forintot a rendes EÜ járulékain felül.

Összehasonlításul: Kb. 2450 milliárd forint az egészségügyi ellátások forráskerete 2019-re, a jövedéki adóbevétel pedig 1000 milliárd forint körül mozgott már pár éve is, ebből kb. 4-500 milliárd forint adóbevétel keletkezik alkohol- és dohánytermékekből (ehhez jön még szennyezőként többek között az üzemanyag- és energiára kivetett jövedéki adó).