Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
@Masztiff Ezt magyaráztam kicsit fentebb "nyugaton" - ként általánosítva, a korrupció megléte mellett is lehet minőségi eredményt kapni, ha a szándék megvan rá.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
az energia megtakarításból tudtak törleszteni.
Erről is kiderült, hogy nem működik, nincs meg az ígért megtakarítás. Mindegy, ha szerinted ezek rendben vannak, ám legyen. Nem látok bele a szerződésekbe, és talán nem is akarok. A személyes tapasztalatom más, de ez lehet a véletlen műve, vagy az én hibám.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Erről is kiderült, hogy nem működik, nincs meg az ígért megtakarítás. Mindegy, ha szerinted ezek rendben vannak, ám legyen. Nem látok bele a szerződésekbe, és talán nem is akarok. A személyes tapasztalatom más, de ez lehet a véletlen műve, vagy az én hibám.

Nem csak neked, vasúton rossz vicc ami folyik, DE az előző kormányok alatt is ugyanez ment... sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Erről is kiderült, hogy nem működik, nincs meg az ígért megtakarítás. Mindegy, ha szerinted ezek rendben vannak, ám legyen. Nem látok bele a szerződésekbe, és talán nem is akarok. A személyes tapasztalatom más, de ez lehet a véletlen műve, vagy az én hibám.
Nekem nem tetszenek ezek az új lámpák. És ismerek személyesen is olyanokat akik igen jól kerestek a projekten.
De nem loptak! Helyi vállalkozók, akik felszerelték ezeket. Ha jók voltak, jók voltak, ha nem, akkor nem. A korábban vitatott megrendelő-fővállalkozó-alvállakozó relációban dolgoztak, tisztes árért, amit ki is fizettek nekik. Hogy jó e, vagy nem, az meg megítélés kérdése. Még egyszer- szerintem nem!

De itt is a koncepció volt rossz. Olyan, minta Chalenger II huzagolt lövege. Ha nálunk lenne ilyen, akkor lopás, ha a briteknél, akkor valamilyen lobby csoport hibája.
Én Gripen Fun vagyok, de ha valami rossz volt nekünk az a Gripen, mint választás. Én nem a lízing díjról beszélek, hanem a bővebb árát (könnyűipar pusztulni hagyása, haderő-reformok, államadósság növekedés, stb) sajnálom. De bár burkoltan, de most belpol bűnöztem. :oops:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A lobbytörvény két dolgot mutat.Hogy nem söprik szőnyeg alá a problémát,és törvényes,átlátható,számonkérhető és nyilvános keretek közé akarják szoritani.Ponthogy a korrupció megakadájozását szolgálja a lobbytörvény.
És igen,ahol büntetlenül lehet lopni,ott lopni is fognak.Lásd magyarisztánt

Szóval ha mától nálunk korrupciót átneveznék lobbinak és többé nem püntetnék, merthát adóznak érte, ezáltal egycsapásra megszűnne a korrupció?

De csak, hogy lássuk mi folyik a te példaképeidnél, Brüsszelben ahol 15000 lobbicég van, ennyire átlátható és számonkérhető:

A lobbi tevékenységet végző cégek, számos jogi céggel egyetemben, azért tiltakoznak olyan hevesen az Európai Bizottság kezdeményezése ellen, mert a szabályozás bevezetésével közzé kellene tenniük a megbízóik és az áraik listáját.
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/brusszel_korlatozna_a_lobbi_tevekenyseget.341878.html

Egyébként azokat a projekteket amiknél korrupciót szoktak kiabálni a kormánykritikusok (megjegyzem, én is valószínűnek tartom, hogy van is nagyon sokszor korrupció), nagyon sokszor nyugati cégek végzik. Akkor hogy is van, hogy ott nincs korrupció? Nehogy már azt találja ki valaki, hogy a nyugati cég itt tanulta ki a korrumpálás mesterségét és otthon nem szokta űzni.

Ez pont olyan, mint a drogok legalizálása. Bizonyára "kevesebb" drogos lesz, ha még a sarki boltban is kapható lesz, legálisan.
 
M

molnibalage

Guest
Bizonyára "kevesebb" drogos lesz, ha még a sarki boltban is kapható lesz, legálisan.
Senki nem mondja, hogy kevesebb, de hogy több nem biztos, az is lehetséges. Én akkor sem vennék kokót vagy füvet, ha full legális lenne, mert nem tartozik bele az én értelmezési tartományomba. Az alkohol korlátlanul és legálisan elérhető és mégsem vagyok alkesz.

Persze nagyon sokan nem tudják, hogy hol a határ, de tekintve az alkoholizmus által okozott társadalmi károkat azért erősen szoktam a heves kábszer ellen kirohanókon, mert bizony az alkohol is az. Sőt, volt olyan időszak, amikor az USA-ban a fű legális volt, a tömény szesz meg nem. Na ez a kemény és nem a kád széle. Akkoriban valahogy mégsem füvező hordák voltak a gondok, hanem az alkoholbetegség elleni küzdelem jegyében vezették be a szesztilalmat. Persze annyit ért, mint szél ellen pisálni és kb. 1 évtized után feladták. Ennek fényében röhejes próbálkozás az egész drogellenes háború...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szóval ha mától nálunk korrupciót átneveznék lobbinak és többé nem püntetnék, merthát adóznak érte, ezáltal egycsapásra megszűnne a korrupció?

De csak, hogy lássuk mi folyik a te példaképeidnél, Brüsszelben ahol 15000 lobbicég van, ennyire átlátható és számonkérhető:

A lobbi tevékenységet végző cégek, számos jogi céggel egyetemben, azért tiltakoznak olyan hevesen az Európai Bizottság kezdeményezése ellen, mert a szabályozás bevezetésével közzé kellene tenniük a megbízóik és az áraik listáját.
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/brusszel_korlatozna_a_lobbi_tevekenyseget.341878.html

Egyébként azokat a projekteket amiknél korrupciót szoktak kiabálni a kormánykritikusok (megjegyzem, én is valószínűnek tartom, hogy van is nagyon sokszor korrupció), nagyon sokszor nyugati cégek végzik. Akkor hogy is van, hogy ott nincs korrupció? Nehogy már azt találja ki valaki, hogy a nyugati cég itt tanulta ki a korrumpálás mesterségét és otthon nem szokta űzni.

Ez pont olyan, mint a drogok legalizálása. Bizonyára "kevesebb" drogos lesz, ha még a sarki boltban is kapható lesz, legálisan.
Lobbi és a korrupció nem ugyanaz.És a számonkérő hatalmi ág a végrehajtó hatalmi ágtol való minnél jobb elkülönitése sokkal lényegesebb.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Senki nem mondja, hogy kevesebb, de hogy több nem biztos, az is lehetséges. Én akkor sem vennék kokót vagy füvet, ha full legális lenne, mert nem tartozik bele az én értelmezési tartományomba. Az alkohol korlátlanul és legálisan elérhető és mégsem vagyok alkesz.

Persze nagyon sokan nem tudják, hogy hol a határ, de tekintve az alkoholizmus által okozott társadalmi károkat azért erősen szoktam a heves kábszer ellen kirohanókon, mert bizony az alkohol is az. Sőt, volt olyan időszak, amikor az USA-ban a fű legális volt, a tömény szesz meg nem. Na ez a kemény és nem a kád széle. Akkoriban valahogy mégsem füvező hordák voltak a gondok, hanem az alkoholbetegség elleni küzdelem jegyében vezették be a szesztilalmat. Persze annyit ért, mint szél ellen pisálni és kb. 1 évtized után feladták. Ennek fényében röhejes próbálkozás az egész drogellenes háború...

De, minél hozzáférhetőbb valami, annál többen veszik. Ráadásul ha legális lenne, akkor máris sokkal olcsóbb is lenne, vagyis ismét csak többen vehetnék meg.
A cigiről is a legtöbb ismerősöm azért szokott le, mert egyre drágább és már sajnálja rá a pénzt.
Jó, hogy felhoztad az alkoholt.
Én ha úgy esik, megiszok egy üveg sört vagy egy pohár bort. De ha holnaptól eltűnne a polcokról és macerásan, különféle illegális emberektől vehetném csak meg, tízszeres árért, hát akkor soha többé nem innék. Na ugyanígy van sok ember a fűvel is. Most nem füvezik, mert drága is és macerás is hozzájutni. De ha olcsón árulnák a boltban, miért ne alapon kipróbálná.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Lobbi és a korrupció nem ugyanaz.És a számonkérő hatalmi ág a végrehajtó hatalmi ágtol való minnél jobb elkülönitése sokkal lényegesebb.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Lobbizás
A lobbizás az Amerikai Egyesült Államokból, illetve az angol „lobby” szóból származik, melynek magyar jelentése „előcsarnok”. Jelen esetben az amerikai képviselőház előcsarnokáról van szó, ahol a különböző érdekcsoportok tagjai az ott várakozó, pihenő, vagy épp áthaladó képviselőket igyekeztek saját ügyeik mellé állítani (számukra kedvező döntésekre, javaslattételekre rávenni), mielőtt azok bementek az ülésterembe törvényt hozni.

Nekem ez pont olyannak tűnik, mint amikor bemegy valaki a rendelőbe és a wc-ből kijövő doki zsebébe nyulkálva meggyőzi, hogy ő következik a sorban. :p
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
De, minél hozzáférhetőbb valami, annál többen veszik. Ráadásul ha legális lenne, akkor máris sokkal olcsóbb is lenne, vagyis ismét csak többen vehetnék meg.
A cigiről is a legtöbb ismerősöm azért szokott le, mert egyre drágább és már sajnálja rá a pénzt.
Jó, hogy felhoztad az alkoholt.
Én ha úgy esik, megiszok egy üveg sört vagy egy pohár bort. De ha holnaptól eltűnne a polcokról és macerásan, különféle illegális emberektől vehetném csak meg, tízszeres árért, hát akkor soha többé nem innék. Na ugyanígy van sok ember a fűvel is. Most nem füvezik, mert drága is és macerás is hozzájutni. De ha olcsón árulnák a boltban, miért ne alapon kipróbálná.
Macerááááááááááááááááááááááás....? Dr. Zacher itt most felröhögött. Designer drogot lehet neten névtelenül címre rendelni Neten...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Senki nem mondja, hogy kevesebb, de hogy több nem biztos, az is lehetséges. Én akkor sem vennék kokót vagy füvet, ha full legális lenne, mert nem tartozik bele az én értelmezési tartományomba. Az alkohol korlátlanul és legálisan elérhető és mégsem vagyok alkesz.

Persze nagyon sokan nem tudják, hogy hol a határ, de tekintve az alkoholizmus által okozott társadalmi károkat azért erősen szoktam a heves kábszer ellen kirohanókon, mert bizony az alkohol is az. Sőt, volt olyan időszak, amikor az USA-ban a fű legális volt, a tömény szesz meg nem. Na ez a kemény és nem a kád széle. Akkoriban valahogy mégsem füvező hordák voltak a gondok, hanem az alkoholbetegség elleni küzdelem jegyében vezették be a szesztilalmat. Persze annyit ért, mint szél ellen pisálni és kb. 1 évtized után feladták. Ennek fényében röhejes próbálkozás az egész drogellenes háború...
A könnyű-drogok legalizálása, a prostitució legalizálása nem azt kell hogy jelentse, hogy szabadon élhetsz vele, hanem hogy élhetsz vele szabályozott körülmények között.
Kizárod a ráépülő bűnözést, csökkented az ezzel járó kriminalizálást, miközben ellenőrzött körülmények között, mondjuk úgy "felügyelet" mellett elfogadod azt, ami ellen úgysem tudsz mit csinálni. És akkor a ráépülő bűnözést még szigorúbban tudod büntetni.
Bevételt generálsz az államnak, stb. Jelenleg nincs bevétele, de a következmények költségeit neki kell állnia, nem a magukat hülyére kereső drog nepperek.
Az árak persze, hogy magasak, hisz a lehetséges büntetés miatt nagy a rizikó. Beárazzák a cselekményt a várható büntetéshez, pont mint ahogy egy 320 lóerős kocsi cascója magasabb, mint egy Matizé.
Pokolba kívánom a "Fütyülős Juhászékat", de olyan szinten rendezném állami monopóliumba mindkét ágat, hogy csak na. Kb, mint a dohányboltokat kiépítenék egy Coffeshop rendszert, szigorú felügyelettel, stb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 695
113
A prostitúció ma Magyarországon lényegében legális. (jog szerint úgy tudom más a helyzet de ez kutyát nem érdekli itthon)
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 424
113
Kiváltják az egyéni vállalkozóit aztán mehet a szolgáltatás, de pár éve olvastam valahol hogy összesen ha 15-20 an kiváltották. Amúgy érdekes ez, nagyszerű exportcikkünk az örömlány és mégis a sok stricit 2-3 év után vágják börtönbe, és a kerítés egy dolog mert kint sokszor legálisan megy de itthon nem adóznak utána. Pedig ha azt nézzük Rézműves Roszalinda elég szép pénzt hoz haza a kiccsaládnak szóval egész hasznos, a adubajozókról meg ne is beszéljünk ők egy hétvégén annyit mint a többi lány 2-3 hónap alatt, aztán mégis kapcsolják őket le a reptéren. Persze a politikusok lehet nem akarják piszkálni mert sok a prűd ember
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Az állami monopólium, az állami monopóliumot jelent! Vagyis szervezett, ellenőrzött, adózott, biztonságos, de ugyanakkor minőségi szolgáltatások.

Pl Dohányáru: Csak felnőtteknek regisztrációval, normál áron (pl napi 1 doboz), 2 emelt ár, 3 emelt ár+ emelt TB. Ha valaki nem reggel be, akkor kapcsiból dupla ár!
Aki illegális cigarettát forgalmaz, az qrva nagy büntetést kap. Ha valaki saját célra behoz, akkor meghatározott mennyiség erejéig hozható be az országba EU-n belülről.

Könnyű-drog: Csak felnőtteknek regisztrációval meghatározott mennyiségben Coffe-shoppokban egyértelműen felelősségvállalási nyilatkozattal. Meddig hat, tudomásul veszi, stb-stb. Venni nagyon korlátozott mennyiségben nagyon gyenge hatású cigarettákat lehetne időkorláttal. Forgalmazni tiltott, stb. Egyszerűen ha olcsóbb vagy, mint a kriminalizált forgalmazás beárazva a büntetés kockázatával, akkor működhet a rendszer.

Prostik: Egyértelműen számlás, valamilyen Katás konstrukcióval, ellenőrzött körülmények között. Kvázi az állam minden alkalommal egy jelképes (az idegenforgalmi adóhoz hasonló nem vészes) fix költséget szedne be. Aki a kereteken kívül űzi az ipart, az bűncselekményt követ el, aki azon belül, az meg nem.

Úgy gondolom, hogy ha a társadalomnak vállalni kell mások dolgai után a felelősséget és a költségeket, akkor elvárható, hogy a rizikó mértékével arányosan felelősséget is vállaljanak. Aki rendszeresen több doboz cigarettát szív, az fizessen több TB-t, aki cigizik a reg alapján pl fizessen többet, ha nem volt tüdőszűrőn (mit tudom én a regisztráció csak emelt áron engedi cigit venni, de ha elmegy, akkor automatikusan visszaáll az ár.

Valahogy így gondolnám hirtelen...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Prostik: Egyértelműen számlás, valamilyen Katás konstrukcióval, ellenőrzött körülmények között. Kvázi az állam minden alkalommal egy jelképes (az idegenforgalmi adóhoz hasonló nem vészes) fix költséget szedne be. Aki a kereteken kívül űzi az ipart, az bűncselekményt követ el, aki azon belül, az meg nem.

SZÉP kártyát elfogad?
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
SZÉP kártyát elfogad?
A szállás, vagy a szabadidős fülre gondolsz? :):p

Ha így legális, különben pedig szigorúan büntetett, akkor megoldódik...
Ha pl 93-ban odamész egy kürtöskalácsoshoz és azt mondod, hogy online számlát fog egyszer adni pénztárgéppel, szerintem mentőt hív hozzád.
Ugyanígy egy cigiárus a "lengyel piacon"... Pénzt dugnak a zsebedbe, hogy szegény bolond igyál egyet.
Hitte volna pár éve egy ÁFA-zós hogy az EKR miatt ellehetetlenedik a seftes üzlete?
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
A prostitúció ma Magyarországon lényegében legális. (jog szerint úgy tudom más a helyzet de ez kutyát nem érdekli itthon)
Azert ez így nem igaz. Folyamatos a zaklatása a lanyoknak plusz az ill
A szállás, vagy a szabadidős fülre gondolsz? :):p

Ha így legális, különben pedig szigorúan büntetett, akkor megoldódik...
Ha pl 93-ban odamész egy kürtöskalácsoshoz és azt mondod, hogy online számlát fog egyszer adni pénztárgéppel, szerintem mentőt hív hozzád.
Ugyanígy egy cigiárus a "lengyel piacon"... Pénzt dugnak a zsebedbe, hogy szegény bolond igyál egyet.
Hitte volna pár éve egy ÁFA-zós hogy az EKR miatt ellehetetlenedik a seftes üzlete?
EKÁER!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg