Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Laci1970

Csak a rosszlányok.hu-n van jelenleg 1800 db női, 50 transzi 150 férfi és 20 pár hirdető. Van aki 10 éve hirdet és senki sem zaklatja. És a honlap is pénzt kér a hirdetésekért , mégsem számít kerítésnek. Szerintem ez az egész kimeríti a gyakorlatilag legális fogalmát. :)
Ehhez képest nem adóznak a lányok, pedig egy KATA-t csapathatnának. Szerintem van olyan lány amely az emelt KATA-s keretet is ki tudná meríteni....
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
A könnyű-drogok legalizálása, a prostitució legalizálása nem azt kell hogy jelentse, hogy szabadon élhetsz vele, hanem hogy élhetsz vele szabályozott körülmények között.
Kizárod a ráépülő bűnözést, csökkented az ezzel járó kriminalizálást, miközben ellenőrzött körülmények között, mondjuk úgy "felügyelet" mellett elfogadod azt, ami ellen úgysem tudsz mit csinálni. És akkor a ráépülő bűnözést még szigorúbban tudod büntetni.
Bevételt generálsz az államnak, stb. Jelenleg nincs bevétele, de a következmények költségeit neki kell állnia, nem a magukat hülyére kereső drog nepperek.
Az árak persze, hogy magasak, hisz a lehetséges büntetés miatt nagy a rizikó. Beárazzák a cselekményt a várható büntetéshez, pont mint ahogy egy 320 lóerős kocsi cascója magasabb, mint egy Matizé.
Pokolba kívánom a "Fütyülős Juhászékat", de olyan szinten rendezném állami monopóliumba mindkét ágat, hogy csak na. Kb, mint a dohányboltokat kiépítenék egy Coffeshop rendszert, szigorú felügyelettel, stb.
Hülyeség, drasztikus törvények kellenek 10-20 év elzárással, több milliós pénzbüntetésekkel, szúrópróba szerű tesztekkel ahogy autósoknál a szondázás van pl. Aztán ha nem tiszta az állampolgár akkor meg mehet a gulágra, vagy valami uránbányába bérmunkásnak Putyinékhoz. Pár év alatt megszűnne minden erkölcsi fertő, lenne pénz mindjárt másra, élelmiszerre, tatarozásra, élet megalapozásra stb, csupa adózott termékre. Csak egy ilyen törvénytől sajnos kilőnének minket az űrbe a nyugati hatalmak, vagy tönkre bombáznának. Érdekes hogy folyton csak ezeket zavarja minden.
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Csak a rosszlányok.hu-n van jelenleg 1800 db női, 50 transzi 150 férfi és 20 pár hirdető.

Csúcsajok
Beszámolok
Vidéki lányok
Szexpartner kereső

Lehet válogatni köztük mint a nyúlvásáron :D
Nekem sose kéne prosti inkább sose legyen nőm de annyit hozzáfűznék hogy érdemes átnézni a lányokat mert én már találtam ott ismerőst is :D:D
 
T

Törölt tag 1711

Guest

tldw;
Nyugati országok (főleg Franciao.) kiöregedett tojókkal árasztják el a szenegáli baromfipiacot, ezzel eladva az amúgy szerves hulladéknak, vagy állateledelhetnek használható állatokat, tönkretéve a helyi gazdákat.
 
M

molnibalage

Guest
Hülyeség, drasztikus törvények kellenek 10-20 év elzárással, több milliós pénzbüntetésekkel, szúrópróba szerű tesztekkel ahogy autósoknál a szondázás van pl. Aztán ha nem tiszta az állampolgár akkor meg mehet a gulágra, vagy valami uránbányába bérmunkásnak Putyinékhoz. Pár év alatt megszűnne minden erkölcsi fertő, lenne pénz mindjárt másra, élelmiszerre, tatarozásra, élet megalapozásra stb, csupa adózott termékre. Csak egy ilyen törvénytől sajnos kilőnének minket az űrbe a nyugati hatalmak, vagy tönkre bombáznának. Érdekes hogy folyton csak ezeket zavarja minden.
Te mennyire jársz csukott szemmel a világban?

Az USA-ban van/volt ilyen szabályozás államtól függően. Eredmény? Milliós börtönlakó popuáció, akik nagy része a sztereotípiákkal ellentétben nem kőkemény bűnöző, hanem sok lerobbant 40-60 éves ember is, akikek valami nevetségesen piti drogügylet miatt varrtak be akár évtizedekre is amíg itt Európában a nyugati államokban rehabra megy vagy sehova, de inkább a nevelés és nem büntetés a cél. Tájékoztatásul...

A szesztilalom és a drogháború totális bukása az nálad minek a jele? Vagy az, hogy a full kretén módon drogháborút toló USA egyre több tagállamában legális a bizonyos körülmények közötti spanglizás? Mexikóban tömegesen kockázzák fel egymást a drogüzlet miatt, pedig papíron kemény büntetések vannak.

Még az egyik kedvenc filmemben is felbukkan ez.

Ezzel az erővel akkor miért nem léped meg ugyanezt az alkoholra? Az erkölcsi fertő, ha valaki egy nehéz hé után egy rosé mellett elpattint egy spanglit, de bakker az micsoda, amikor az alkesz az után kb. rád pisál, mert azt se tudja hol van, vagy a simán összehányja az aluljárót, buszt vagy bármit? Az nem erkölcsi fertő? Ja, hogy az alkoholból jövedéki adó és ÁFA jön, akkor az nem fertő.

giphy.gif
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Hülyeség, drasztikus törvények kellenek 10-20 év elzárással, több milliós pénzbüntetésekkel, szúrópróba szerű tesztekkel ahogy autósoknál a szondázás van pl. Aztán ha nem tiszta az állampolgár akkor meg mehet a gulágra, vagy valami uránbányába bérmunkásnak Putyinékhoz. Pár év alatt megszűnne minden erkölcsi fertő, lenne pénz mindjárt másra, élelmiszerre, tatarozásra, élet megalapozásra stb, csupa adózott termékre. Csak egy ilyen törvénytől sajnos kilőnének minket az űrbe a nyugati hatalmak, vagy tönkre bombáznának. Érdekes hogy folyton csak ezeket zavarja minden.
Ne hidd! Pl amikor Balin voltunk úgy vizslattak a kereső kutyákkal a reptéren, hogy majd összetojtam magam, pedig nem volt vaj a fülem mögött.
Ott aki drogot csempészik és elkapják, azt kivégzik. Minden évere jutott pár ausztrál turista. Nekem alapvetően nincs bajom a szigorral, sőt ha figyelted amit írok, akkor a szabályozott megengedés volt az egyik serpenyőben és a drákói szigor a másikban. De azért ez amit vizionálsz simán eszetlenség. Pl tényleg kivégeznél egy sebészt, vagy egy közgazdászt, mert elszív egy jointot egy buliban? Netán egy Gripen pilótát?
Ennek az országnak sok erőforrása van. Nem állítom hogy több, mint másoknak, de az egyik legfontosabb ma az ember. A képzett, motivált (esetleg hazaszerető) ember.
Pont védeni kell, hogy rendezett módon, biztonságban lehessen. De a tetteinek legyenek következményei és azokkal szembesüljenek is. Ráadásul a következmények terheiből vegye ki a maga részét.
A drogos nem a bűnözéshez járul hozzá, hanem a prevencióhoz, az esetleges kárelhárításhoz.
A prosti kiveszi a részét a közteher-viselésből. Láttam ez a téma nagyon tetszett többeknek is. :rolleyes:
Nos egy cseh gyárlátogatásunk alkalmával simán ajánlottak műintézményt, amire úgy tűnt egyszerűen büszkék a vendéglátóink. Mintha valami sörözőt ajánlottak volna.
Nem voltunk, de állítólag 3 szintes építmény. Nem afféle BP-i, hogy fizess egy millát egy este (leszedős hely), hanem hogy vacsizz, sörözz, beszélgess és...., ha úgy alakul hely.
Ugyanígy a cigaretta kérdést is a jelenlegi egységesen terhelt rendszer helyett rendezni kellene. Ha valaki 5-6 száll cigit vesz, ha valaki 10 szál cigit vesz, vagy ha valaki 20 szál cigit vesz (szív el), ne adj Isten többet, akkor nyilván a mennyiséggel arányosan nő a kockázati arány. Ha nő a rizikó, változzon az ár is a rizikóval arányosan.
Ha önkéntesen nem megy a szolidaritás, akkor menjen erővel. :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
M

molnibalage

Guest
Ne hidd! Pl amikor Balin voltunk úgy vizslattak a kereső kutyákkal a reptéren, hogy majd összetojtam magam, pedig nem volt vaj a fülem mögött.
Ott aki drogot csempészik és elkapják, azt kivégzik. Minden évere jutott pár ausztrál turista. Nekem alapvetően nincs bajom a szigorral, sőt ha figyelted amit írok, akkor a szabályozott megengedés volt az egyik serpenyőben és a drákói szigor a másikban. De azért ez amit vizionálsz simán eszetlenség. Pl tényleg kivégeznél egy sebészt, vagy egy közgazdászt, mert elszív egy jointot egy buliban? Netán egy Gripen pilótát?
Ennek az országnak sok erőforrása van. Nem állítom hogy több, mint másoknak, de az egyik legfontosabb ma az ember. A képzett, motivált (esetleg hazaszerető) ember.
Pont védeni kell, hogy rendezett módon, biztonságban lehessen. De a tetteinek legyenek következményei és azokkal szembesüljenek is. Ráadásul a következmények terheiből vegye ki a maga részét.
A drogos nem a bűnözéshez járul hozzá, hanem a prevencióhoz, az esetleges kárelhárításhoz.
A prosti kiveszi a részét a közteher-viselésből. Láttam ez a téma nagyon tetszett többeknek is. :rolleyes:
Nos egy cseh gyárlátogatásunk alkalmával simán ajánlottak műintézményt, amire úgy tűnt egyszerűen büszkék a vendéglátóink. Mintha valami sörözőt ajánlottak volna.
Nem voltunk, de állítólag 3 szintes építmény. Nem afféle BP-i, hogy fizess egy millát egy este (leszedős hely), hanem hogy vacsizz, sörözz, beszélgess és...., ha úgy alakul hely.
Ugyanígy a cigaretta kérdést is a jelenlegi egységesen terhelt rendszer helyett rendezni kellene. Ha valaki 5-6 száll cigit vesz, ha valaki 10 szál cigit vesz, vagy ha valaki 20 szál cigit vesz (szív el), ne adj Isten többet, akkor nyilván a mennyiséggel arányosan nő a kockázati arány. Ha nő a rizikó, változzon az ár is a rizikóval arányosan.
Ha önkéntesen nem megy a szolidaritás, akkor menjen erővel. :hadonaszos:
Vagy a nemdohányzó TB-jét pl. csökkentsék már.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ne hidd! Pl amikor Balin voltunk úgy vizslattak a kereső kutyákkal a reptéren, hogy majd összetojtam magam, pedig nem volt vaj a fülem mögött.
Ott aki drogot csempészik és elkapják, azt kivégzik. Minden évere jutott pár ausztrál turista. Nekem alapvetően nincs bajom a szigorral, sőt ha figyelted amit írok, akkor a szabályozott megengedés volt az egyik serpenyőben és a drákói szigor a másikban. De azért ez amit vizionálsz simán eszetlenség. Pl tényleg kivégeznél egy sebészt, vagy egy közgazdászt, mert elszív egy jointot egy buliban? Netán egy Gripen pilótát?
Ennek az országnak sok erőforrása van. Nem állítom hogy több, mint másoknak, de az egyik legfontosabb ma az ember. A képzett, motivált (esetleg hazaszerető) ember.
Pont védeni kell, hogy rendezett módon, biztonságban lehessen. De a tetteinek legyenek következményei és azokkal szembesüljenek is. Ráadásul a következmények terheiből vegye ki a maga részét.
A drogos nem a bűnözéshez járul hozzá, hanem a prevencióhoz, az esetleges kárelhárításhoz.
A prosti kiveszi a részét a közteher-viselésből. Láttam ez a téma nagyon tetszett többeknek is. :rolleyes:
Nos egy cseh gyárlátogatásunk alkalmával simán ajánlottak műintézményt, amire úgy tűnt egyszerűen büszkék a vendéglátóink. Mintha valami sörözőt ajánlottak volna.
Nem voltunk, de állítólag 3 szintes építmény. Nem afféle BP-i, hogy fizess egy millát egy este (leszedős hely), hanem hogy vacsizz, sörözz, beszélgess és...., ha úgy alakul hely.
Ugyanígy a cigaretta kérdést is a jelenlegi egységesen terhelt rendszer helyett rendezni kellene. Ha valaki 5-6 száll cigit vesz, ha valaki 10 szál cigit vesz, vagy ha valaki 20 szál cigit vesz (szív el), ne adj Isten többet, akkor nyilván a mennyiséggel arányosan nő a kockázati arány. Ha nő a rizikó, változzon az ár is a rizikóval arányosan.
Ha önkéntesen nem megy a szolidaritás, akkor menjen erővel. :hadonaszos:
Kölni Pasa 8emeletes.Duisburgban egy egész háztömb a puff(kupi).Sima polgári foglalkozás.Gond nem is a bárcás lányokkal van németben,hanem a kelet eurpai maffiák által behozott szexrabszolgákkal.
És a könnyűdrogokat szabályozottan engedélyezni kéne-de büntetni keményen a droggal kapcsolatos valódi bűncselekményeket.Engem mondjuk nem érint.Én törvényesen kipróbáltam hollandusoknál.Kiderült,hogy azon kevesek közé tartozom,akik csak elálmosodnak a fűtöl.:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
Te mennyire jársz csukott szemmel a világban?

Az USA-ban van/volt ilyen szabályozás államtól függően. Eredmény? Milliós börtönlakó popuáció, akik nagy része a sztereotípiákkal ellentétben nem kőkemény bűnöző, hanem sok lerobbant 40-60 éves ember is, akikek valami nevetségesen piti drogügylet miatt varrtak be akár évtizedekre is amíg itt Európában a nyugati államokban rehabra megy vagy sehova, de inkább a nevelés és nem büntetés a cél. Tájékoztatásul...

A szesztilalom és a drogháború totális bukása az nálad minek a jele? Vagy az, hogy a full kretén módon drogháborút toló USA egyre több tagállamában legális a bizonyos körülmények közötti spanglizás? Mexikóban tömegesen kockázzák fel egymást a drogüzlet miatt, pedig papíron kemény büntetések vannak.

Még az egyik kedvenc filmemben is felbukkan ez.

Ezzel az erővel akkor miért nem léped meg ugyanezt az alkoholra? Az erkölcsi fertő, ha valaki egy nehéz hé után egy rosé mellett elpattint egy spanglit, de bakker az micsoda, amikor az alkesz az után kb. rád pisál, mert azt se tudja hol van, vagy a simán összehányja az aluljárót, buszt vagy bármit? Az nem erkölcsi fertő? Ja, hogy az alkoholból jövedéki adó és ÁFA jön, akkor az nem fertő.

giphy.gif
Tőlem az alkoholra is meg lehet lépni, be lehet szántani az összes szőlőültetvényt. A cigivel dettó. Cigiztem 13 évig, mikor behozták ezt a Nemzeti dohányboltos dolgot azt mondtam én nem keresgetem hol van ilyen bolt hol nincs. Ahogy elszívtam az utolsó szál cigit amit benzinkúton vettem vagy hol, befejeztem a cigizést. Azóta sem szívtam el egyet se, nem is kívánom egyáltalán pedig kijárok dohányzóhelyre kávézni. Az meg egy liberális áltatás hogy a drogozás vagy a prostitúció az egy lapon említhető a cigarettával vagy az alkohollal. Még véletlenül se akarja nekem ezt senki bemesélni mert saját családi tapasztalat van drog miatt eltorzult személyiségű,szemléletű emberrel. Miért jó az ha van egy halom alkoholista, és csinálunk mellé egy halom drogost is? Közben meg az összes még cigizik is. Aztán mivel ezek java része fokozottan hátrányos helyzetű munkakerülő, és arra teljesen alkalmatlan amúgy is, pénze őrökké kevés, így hát elindul bűnözni. Aztán vagy elüt téged, vagy egy családot a bódult állapotában, vagy célhoz ér és meglop. Prostitúció? Évekig forogtam a "táncos lányok" között,olyan félig sofőr félig kuveros formában, éltem együtt kettővel hosszabb rövidebb ideig, egyetlen egy épelméjűvel nem találkoztam, mind agyilag eltorzult rövid idő alatt menthetetlenül. Igaz zöme amúgy se százas gyárilag sem. Szóval ez az én véleményem. Aztán akár még a kávét ,kólát, energiaitalt is fel lehetne írni ugye a listára.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Vagy a nemdohányzó TB-jét pl. csökkentsék már.
Jelenleg egy csökkentés totális összeomláshoz vezetne. Amúgy egy bónusz-málusz rendszerben igazad lenne.

Mivel szolidaritási alapú a rendszer, így pont a rendszeren szörfözők okozzák a fő gondot. Leginkább azok szidják a rendszert, akik 7000Ft-os minimál összeget fizetnek be, vagy minimálbér után, még ha lényegesen többet is keres.
Van egy edzőtársam, aki igazi populista semmi sem jó, sohasem:
-Fasza az egészségügy! És Blablablabla!!!!
-Azért a 22-23 euróért amit fizetsz mit is kapnál az imádott nyugatodon?
Nagyjából itt véget is szokott érni a hőbörgése. Félévente egyszer rá kell ébreszteni, hogy miről beszél.
Olyannal még nem találkoztam aki azt mondaná, hogy tegyük rendbe, fizessünk többet! Vessük meg, aki szörfözik a rendszeren!

Én tényleg úgy gondolom sokat fizetek, de a szüleim nyugdíjasok, a gyerekeim szintén nem fizetnek. Ha őszinték vagyunk még így is fikusz amit befizetünk.
Értem én, hogy kemény dió, de a fentiek szerinti termékdíjak talán helyesebbek, hiszen a rizikóval arányosan azonnal fizeti mindenki.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
Ne hidd! Pl amikor Balin voltunk úgy vizslattak a kereső kutyákkal a reptéren, hogy majd összetojtam magam, pedig nem volt vaj a fülem mögött.
Ott aki drogot csempészik és elkapják, azt kivégzik. Minden évere jutott pár ausztrál turista. Nekem alapvetően nincs bajom a szigorral, sőt ha figyelted amit írok, akkor a szabályozott megengedés volt az egyik serpenyőben és a drákói szigor a másikban. De azért ez amit vizionálsz simán eszetlenség. Pl tényleg kivégeznél egy sebészt, vagy egy közgazdászt, mert elszív egy jointot egy buliban? Netán egy Gripen pilótát?
Ennek az országnak sok erőforrása van. Nem állítom hogy több, mint másoknak, de az egyik legfontosabb ma az ember. A képzett, motivált (esetleg hazaszerető) ember.
Pont védeni kell, hogy rendezett módon, biztonságban lehessen. De a tetteinek legyenek következményei és azokkal szembesüljenek is. Ráadásul a következmények terheiből vegye ki a maga részét.
A drogos nem a bűnözéshez járul hozzá, hanem a prevencióhoz, az esetleges kárelhárításhoz.
A prosti kiveszi a részét a közteher-viselésből. Láttam ez a téma nagyon tetszett többeknek is. :rolleyes:
Nos egy cseh gyárlátogatásunk alkalmával simán ajánlottak műintézményt, amire úgy tűnt egyszerűen büszkék a vendéglátóink. Mintha valami sörözőt ajánlottak volna.
Nem voltunk, de állítólag 3 szintes építmény. Nem afféle BP-i, hogy fizess egy millát egy este (leszedős hely), hanem hogy vacsizz, sörözz, beszélgess és...., ha úgy alakul hely.
Ugyanígy a cigaretta kérdést is a jelenlegi egységesen terhelt rendszer helyett rendezni kellene. Ha valaki 5-6 száll cigit vesz, ha valaki 10 szál cigit vesz, vagy ha valaki 20 szál cigit vesz (szív el), ne adj Isten többet, akkor nyilván a mennyiséggel arányosan nő a kockázati arány. Ha nő a rizikó, változzon az ár is a rizikóval arányosan.
Ha önkéntesen nem megy a szolidaritás, akkor menjen erővel. :hadonaszos:
Azt nem írtam hogy ki kellene végezni, csupán 5-10 év egy táborban elég lenne. A dohányzás elleni dolgot szerintem egyenlőre jól meglépte az állam anno. Bőven lehetne még szigorítani rajt, a teljes tiltásig. A dohányosok egy jelentős része ugyanis nem engedhetné meg magának anyagi helyzete miatt ezt a luxust. De pl ismerősöm még tüdőrákosan , meg műtét után fél tüdővel is szívta végig míg 1-2 év alatt teljesen be nem adta a kulcsot. Még az utolsó héten mikor koktélozták is szívta. Most őszintén muszáj ellátni ilyen embereket közpénzből? Igaz az ő pénze is volt, de ez nem egy lábtörés, ez saját hibából volt. Olyan ez mikor ittasan balesetet szenvedsz, ugrik a biztosítás. És akkor kitalálták hogy lehet ittasan biciklizni ugye. Ha meg elcsapom mert balfax akkor ki fizeti ki a káromat? Hogyan fizeti ki egy biciklis mikor még autóra sincs soknak pénze? Miből? Biztosítása amúgy sincs. Pereskedjek évekig, terheltessem rá a házára ha egyáltalán van neki? Mit csináljak vele?
 
M

molnibalage

Guest
Tőlem az alkoholra is meg lehet lépni, be lehet szántani az összes szőlőültetvényt. A cigivel dettó. Cigiztem 13 évig, mikor behozták ezt a Nemzeti dohányboltos dolgot azt mondtam én nem keresgetem hol van ilyen bolt hol nincs. Ahogy elszívtam az utolsó szál cigit amit benzinkúton vettem vagy hol, befejeztem a cigizést. Azóta sem szívtam el egyet se, nem is kívánom egyáltalán pedig kijárok dohányzóhelyre kávézni. Az meg egy liberális áltatás hogy a drogozás vagy a prostitúció az egy lapon említhető a cigarettával vagy az alkohollal. Még véletlenül se akarja nekem ezt senki bemesélni mert saját családi tapasztalat van drog miatt eltorzult személyiségű,szemléletű emberrel. Miért jó az ha van egy halom alkoholista, és csinálunk mellé egy halom drogost is? Közben meg az összes még cigizik is. Aztán mivel ezek java része fokozottan hátrányos helyzetű munkakerülő, és arra teljesen alkalmatlan amúgy is, pénze őrökké kevés, így hát elindul bűnözni. Aztán vagy elüt téged, vagy egy családot a bódult állapotában, vagy célhoz ér és meglop. Prostitúció? Évekig forogtam a "táncos lányok" között,olyan félig sofőr félig kuveros formában, éltem együtt kettővel hosszabb rövidebb ideig, egyetlen egy épelméjűvel nem találkoztam, mind agyilag eltorzult rövid idő alatt menthetetlenül. Igaz zöme amúgy se százas gyárilag sem. Szóval ez az én véleményem. Aztán akár még a kávét ,kólát, energiaitalt is fel lehetne írni ugye a listára.
Nekem meg alkoholista családtagom volt. Akkor én ezek szerint autentikusabban ítélem meg a az alkohol helyzetet? Befüvezett népsereget nem látok, ellenben alkeszba belefutni nem művészet...
Ez a rögvalóság ma...
És alkoholizmus azóta létezik, amióta létezik pia. Valahogy fűben fetrengő tömegek nincsenek. Mégis az alkohol a legális...
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó
M

molnibalage

Guest
Olyannal még nem találkoztam aki azt mondaná, hogy tegyük rendbe, fizessünk többet! Vessük meg, aki szörfözik a rendszeren!
i.
A rendszerbe félig kódolt hálapénz az micsoda? (Soha nem adtam.)
Az micsoda, hogy a telejs EÜ kiadások kb. harmada (?) már magánban megy? Ez nem több?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
Nekem meg alkoholista családtagom volt. Akkor én ezek szerint autentikusabban ítélem meg a az alkohol helyzetet? Befüvezett népsereget nem látok, ellenben alkeszba belefutni nem művészet...
Ez a rögvalóság ma...
És alkoholizmus azóta létezik, amióta létezik pia. Valahogy fűben fetrengő tömegek nincsenek. Mégis az alkohol a legális...
Semmivel sincs kevesebb füves mint piás.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
A rendszerbe félig kódolt hálapénz az micsoda? (Soha nem adtam.)
Az micsoda, hogy a telejs EÜ kiadások kb. harmada (?) már magánban megy? Ez nem több?
Nem! Aki 7000-et fizet havonta, majd ad 30 rugót egy ortopéd sebészeti beavatkozásért paraszolvenciába és elégedetlenkedik, az nem méltányos pl azzal a mérnökkel, legális munkavállalóval szemben, aki lényegesen többet fizet és mégis "parát" kell adnia.

Persze aki módos, az könnyebben veszi igénybe a magánegészségügyet, viszont az alapegészségügynek kell a finanszírozását rendbe tenni. Kiegészítő biztosítással pedig átjárhatóvá tenni a magánegészségügyet, mint kiegészítő rendszert.
Mondjuk valamikor a Feketeerdő Klinika, vagy a Doktor House pont ilyen intézményekben játszódott.

Amúgy a kérdésed amiről szólt, pont az ellenkezőjét gondolnám helyesnek.
Megvetni aki szörfözik a rendszeren. Van hogy valaki keveset keres, van hogy valaki nehéz helyzetben van (ez sem baj, ha törekszik a probléma megoldására) ezért szolidáris alapon nyugszik a rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 544
79 681
113
Nem! Aki 7000-et fizet havonta, majd ad 30 rugót egy ortopéd sebészeti beavatkozásért paraszolvenciába és elégedetlenkedik, az nem méltányos pl azzal a mérnökkel, legális munkavállalóval szemben, aki lényegesen többet fizet és mégis "parát" kell adnia.

Persze aki módos, az könnyebben veszi igénybe a magánegészségügyet, viszont az alapegészségügynek kell a finanszírozását rendbe tenni. Kiegészítő biztosítással pedig átjárhatóvá tenni a magánegészségügyet, mint kiegészítő rendszert.
Mondjuk valamikor a Feketeerdő Klinika, vagy a Doktor House pont ilyen intézményekben játszódott.

Amúgy a kérdésed amiről szólt, pont az ellenkezőjét gondolnám helyesnek.
Megvetni aki szörfözik a rendszeren. Van hogy valaki keveset keres, van hogy valaki nehéz helyzetben van (ez sem baj, ha törekszik a probléma megoldására) ezért szolidáris alapon nyugszik a rendszer.

szerintem csak simán választhatóvá kell tenni,hogy magán vagy állami egészségügybe fizesse a munkáltató a TB-det.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nincsen millios nagysagrendben alkoholista Magyarorszagon.
Ilyesmivel csak a Zacher szokta ilyesztgetni az embereket, de az az igazsag, hogy soha nem is volt ennyi. Valamivel 800 ezer alatt lehetett a rendszervaltas utani evekben es azota meredeken csokken a szamuk. Most talan alig valamivel tobb mint 200 ezer lehet - minden tamogatas ellenere - es ennek csak a toredekenel okoz tragediat. Az egyeb illegalis drogfuggok okozta artalom ezzel mar boven osszevetheto. Mi lenne akkor, ha meg engednek is?...

A dohanyosoknak pedig kedvezmenyt kellene adni, mert peldaul a nyugdij kifizeteset megsporolja rajtuk a tarsadalom. Ha pedig betegek lesznek akkor az ellatasuk sem koltseges. Peldaul az elhizas okozta artalmak kezelese sokkal tobbe van.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kurfürst

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
szerintem csak simán választhatóvá kell tenni,hogy magán vagy állami egészségügybe fizesse a munkáltató a TB-det.
Az a baj, hogy nem csak a sajátodat fizeted. Ez a szolidáris rendszer lényege. Itt tök mindegy, hogy mennyit keresel, átlagot von a rendszer.
Ha magánt fizetsz, akkor lesznek akik szolgáltatás nélkül maradnak. Tiszta USA!
A magán viszont nem fog mínuszba fizetni, ha úgy alakul. Amire kiterjed a díjad jár, amire nem, arra meg nem.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hm.A muzulmán országokban a fűves és opiumos dohány az elfogadott,és az alkoholért büntetnek.Mivel Koszovoban és albánoknál muzulmán környezetben is jártam.....Ami elfogadott,az semmivel nem erösebb,mintha valaki meginna 2 kisfröccsöt.Lényegében vallási alapú kérdés,hogy hol meliket tiltják.A probléma a mérték.Este egy jó vacsorához egy pohár bor,nem alkoholizmus,egy joint meg nem drogfüggőség.Európában is betiltották az abszintot,és a heroin is maradjon tiltott.