Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Több helyen is volt/van szokásban, hogy a diákok -- némi kiképzés után -- maguk takarítják az iskolát. Sztem ez jó ötlet, felelősségre nevel.
Japánban például meg lehet csinálni, mert ott olyan a társadalmi kontextus. Nálunk a fent említett jó gyerekek, ha egyáltalán elvégzenék, az olyan is lenne. Valszeg. tiszta mocsok maradna minden. Meg sok helyütt a szülök is szólnának(Némileg jogosan), hogy miért az ő gyerekük takarít. Japánban például nincs buktatás sem, mégis a világ egyik legjobb oktatási rendszereként tartják számon a japánt. Rendkívül sok minden függ a társadalomtól, a rendszertől és nemcsak oktatási téren.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Japánban például meg lehet csinálni, mert ott olyan a társadalmi kontextus. Nálunk a fent említett jó gyerekek, ha egyáltalán elvégzenék, az olyan is lenne. Valszeg. tiszta mocsok maradna minden. Meg sok helyütt a szülök is szólnának(Némileg jogosan), hogy miért az ő gyerekük takarít. Japánban például nincs buktatás sem, mégis a világ egyik legjobb oktatási rendszereként tartják számon a japánt. Rendkívül sok minden függ a társadalomtól, a rendszertől és nemcsak oktatási téren.
Ez így van. És a társadalom fejlesztésének egyik terepe pont az iskola lehetne. A mai gyerek azt tanulja meg, hogy ha bekeni a falat szarral, másnapra mégis minden tiszta. Ez sem jó. Phaidros olvtársnak van igaza abban, hogy ez családi nevelés kérdése, és elsősorban szülői felelősség.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Magánoktatás, magánegészségügy, stb.. Mondtam már többször, de le lettem szavazva.

Tényleg, az "megoldaná" a problémát.
Mivel pénzük nem lenne ilyesmire, így az ilyen emberek nem mennének korház/iskola közelébe, tehát tiszták maradnának a korházak, iskolák.
De ha még iskolába se járnának, akkor ki oktatná a még nagyobb számú idiótát? Jah, elfogynának, hisz otthonszülésbe elég sokan meghalnak, főleg ha védőoltást sem kapnak.
Vagy ez túl barbár dolog és akkor bízzuk őket az államra?
De ezt ki fogja fizetni? Jah, én abból a pénzből, ami maradt a magániskola és magánkorház után.
Értem, ez így sokkal jobb, mint a mostani.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Japánban például meg lehet csinálni, mert ott olyan a társadalmi kontextus. Nálunk a fent említett jó gyerekek, ha egyáltalán elvégzenék, az olyan is lenne. Valszeg. tiszta mocsok maradna minden. Meg sok helyütt a szülök is szólnának(Némileg jogosan), hogy miért az ő gyerekük takarít. Japánban például nincs buktatás sem, mégis a világ egyik legjobb oktatási rendszereként tartják számon a japánt. Rendkívül sok minden függ a társadalomtól, a rendszertől és nemcsak oktatási téren.

Nem kell Japánig menni. Én a középiskola benntlakásában kellett takarítsak, szobát, fürdőszobát. Mindenki be volt osztva. És nem szartuk le a falat, mert tudtuk, hogy nekünk kell kitakarítani.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 497
113
No tessék az a fránya korrupcióval való bepróbálkozás.
Még szerencse, hogy vannak tisztességes emberek még az építőiparban...:) LOL

10 millió forint kenőpénzt kért a műszaki ellenőr, hogy okosba újítsanak fel egy honvédségi épületet
Vádat emeltek egy honvédségnél közalkalmazottként dolgozó férfival szemben, aki egy beruházás műszaki ellenőreként 10 millió forint kenőpénzt kért a kivitelezőktől.

A férfit önálló intézkedésre jogosult személy által folytatólagosan elkövetett vesztegetés elfogadásának bűntettével vádolják.


A férfi a honvédség ingatlanfejlesztésekkel foglalkozó hivatalánál dolgozott közalkalmazottként, műszaki előadói beosztásban. Munkaköréhez tartozott a számára kijelölt beruházások műszaki ellenőri feladatainak ellátása, így a teljesítések átvételére és igazolására is.

A Honvédelmi Minisztérium 2017-ben közbeszerzést írt ki egy hódmezővásárhelyi honvédségi ingatlanegyüttes tetőszerkezetének felújítására.

Az alvállalkozókat a vádlott - mint a beruházás műszaki ellenőre - 2018 márciusában megkereste, és felajánlotta, hogy a munkát ne a közbeszerzésben előírt műszaki tartalommal végezzék a munkát. Ajánlata szerint ezzel a vállalkozók mintegy 10-10 millió forintot tudnak megspórolni, ő azonban öt-öt millió forintért cserében szerződésszerűnek igazolja le a teljesítéseket.

A vállalkozások képviselői nem fogadták el a vádlott ajánlatát, így pénzátadás nem történt. (MTI)
https://444.hu/2019/03/06/10-millio...-okosba-ujitsanak-fel-egy-honvedsegi-epuletet
 
M

molnibalage

Guest
Magánoktatás, magánegészségügy, stb.. Mondtam már többször, de le lettem szavazva.
Jujuujujuuj. Ez a legnagyobb téveszme, amit csak kitalálhattál és más is. És erre 30+ éves minták vannak, hogy rossz ötlet. A közszolgáltatások kiprivatizálása kb. sehol nem ment jól. Akkor egy friss videó témában, amit amúgy is be akartam tenni.


Röviden, ahol az igény mennyisége független az ártól, akkor a fajlagos szolgáltatás ára csak nő, ahogy darabolni kezded a kiszolgálható igényt. Könyörgöm, a közszolgáltatásokat pont azért találták ki, mert rájöttek, hogy mindenkinek jó, ha ezek közösből vannak, mert a társadalom egésze profitál abból, ha a beteg meggyógyul és mindenki tud mozogni és utazni.

Nézd végig a videót és sokkolódjál le egy picit, hogy a privatizáció és a köré épült lobbi mire képes. Pl. a börtönök korrekciós képességét teljesen kinyírni a szent költségcsökkentés oltárán és mindenkit lecsukni sokáig, ami nem lenne indokolt.

A jenkiknél az n+1 biztosító és túlszámlázás miatt olyan árak vannak, hogy beszarsz úgy, hogy ugyanazt a színvonalat sokkal olcsóbba hozzák európai országok is, ahol fix áras közszolgáltatás jellege van a történetnek és nem a "mindenható piac" és a lobbi szabályoz.

Ennek legalább az elejét.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A magánoktatás csak azért működik jobban -ha jobban működik és a jobbság definíciója is relatív- mert aki ezt bevállalja, annak van egy igényszintje. Pl. igénye az, hogy a gyereke tanuljon is.
Arra elég sok embernek van igénye, de sokkal kevesebbnek elég pénze is egy magániskolához. :(
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 439
10 229
113
Magánoktatás, magánegészségügy, stb.. Mondtam már többször, de le lettem szavazva.
Én általában egyet szoktam veled érteni, ha nem is 100 % ban. Igazából szerintem van létjogosultsága egymás mellet a két formának, aki megteheti menjen magánba, de sokan nem tehetik meg. Én is az utolsó lenne az hogy államiba menjek, de mikor nem tehettem még mást nagyon is jó volt , vagy ha lesz gyerekem akkor olyan iskolába kelljen járnia ahol a sok idióta osztálytársa miatt nem lehet órát tartani,
( az meg hogy ő ne legyen egy idióta majd rajtunk a családján fog múlni )
Igen, nagy valószínűséggel mondhatjuk elit lesz kinevelve, ez van, de én is fel tudtam jönni úgy hogy csóró volt a családom, állami intézmények segítségével nőttem fel, szóval ki lehet törni, a többi meg a gyengék kifogása.
Ma már többet adok a társadalomnak mint amibe kerültem, de ha nem lett volna az állami gondoskodás valószínűleg nem is élnék már. Számomra nem az okoz idegességet hogy fizetem a tb-t amit amúgy nem használok. Mert lehet hogy olyat ment meg aki majd egy közös munkánk során sokkal több hasznot hoz nekem, vagy bármi hasonló. Oktatás úgy szint.
Tömegközlekedésre se közvetlenül profittermelő vállalkozásként kell tekinteni, hanem a hozadékos hasznára, tehát ha ki is kell néha egészíteni akkor is több hasznot termel az hogy az ország vérkeringését fenntartja.

Na de az amikor az adóforintjaimmal felelőtlenül bánnak mikkor én és sok millió más ember azért a képességeinket felhasználva munkával előteremtjük, na az felb*sz, és az még jobban ha mivel ők rosszindulatúak és/ vagy hülyék ( akik felelőtlenek) akkor még többet akarnak tőlem elvenni hogy a feneketlen étvágyukat kielégítsék.
Ilyenkor jön elő az hogy azt érezném hogy hajtok de egyre jobban visszahúznak ezért bizony lelépnék, rajtam ne élősködjön egy ilyen állam meg társadalom, mint sok mindent itt is két végéről érdemes gondolkozni a végleges álláspont kialakítása előtt.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Nem kell Japánig menni. Én a középiskola benntlakásában kellett takarítsak, szobát, fürdőszobát. Mindenki be volt osztva. És nem szartuk le a falat, mert tudtuk, hogy nekünk kell kitakarítani.
A kollégium egy külön kategória. Már mint, hogy mindennap felkelsz, bemész a suliba, utána haza.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Jujuujujuuj. Ez a legnagyobb téveszme, amit csak kitalálhattál és más is. És erre 30+ éves minták vannak, hogy rossz ötlet. A közszolgáltatások kiprivatizálása kb. sehol nem ment jól. Akkor egy friss videó témában, amit amúgy is be akartam tenni.


Röviden, ahol az igény mennyisége független az ártól, akkor a fajlagos szolgáltatás ára csak nő, ahogy darabolni kezded a kiszolgálható igényt. Könyörgöm, a közszolgáltatásokat pont azért találták ki, mert rájöttek, hogy mindenkinek jó, ha ezek közösből vannak, mert a társadalom egésze profitál abból, ha a beteg meggyógyul és mindenki tud mozogni és utazni.

Nézd végig a videót és sokkolódjál le egy picit, hogy a privatizáció és a köré épült lobbi mire képes. Pl. a börtönök korrekciós képességét teljesen kinyírni a szent költségcsökkentés oltárán és mindenkit lecsukni sokáig, ami nem lenne indokolt.

A jenkiknél az n+1 biztosító és túlszámlázás miatt olyan árak vannak, hogy beszarsz úgy, hogy ugyanazt a színvonalat sokkal olcsóbba hozzák európai országok is, ahol fix áras közszolgáltatás jellege van a történetnek és nem a "mindenható piac" és a lobbi szabályoz.

Ennek legalább az elejét.

Általános emberi tulajdonság, hogy amiért fizetsz, azt megbecsülöd. Ami ingyen van
azt meg lexarod. Ezt lehet szeretni, nem szeretni, de ez van.

Amerikában a közoktatás kétszer annyiba kerül mint a magán, egy főre lebontva(Fentebb adtam linket). Visszatérve a magyar viszonyokra. Néhány évvel ezelőtti felmérés szerint a 15 évesek 25%-a(!!!) funkcionális analfabéta. Ezek minek jártak iskolába? Mert, hogy semmi nem ragadt rájuk a koszon kívül az biztos. Elpazarolt idő, pénz, ráadásul vélhetőleg a maradék 75%-ot eléggé zavarta sok helyütt az a 25. Szóval látható, hogy a közoktatás rendkívül sok pénzt visz, cserébe legalább nagyon hatékonytalan. Sajnos a többség úgy van vele, hogy "Én is jártam iskolába, belőlem is lett ember, jó van az úgy.'. Agyilag nem fogják fel, hogy már a régi rendszer sem működik úgy mint régen. Ráadásul már elég sem lenne a régi mert a XXI. század teljesen más kihívásokat támaszt.
 
M

molnibalage

Guest
Általános emberi tulajdonság, hogy amiért fizetsz, azt megbecsülöd.
Akkor miért van az, hogy egyes emberek teljesen lelakják a saját lakást és kocsit is úgy, hogy a sajátja és szarik bele?

Ami ingyen van azt meg lexarod. Ezt lehet szeretni, nem szeretni, de ez van.
Érdekes, én nem így tekintettem a közoktatásra. Ezért van az, hogy én most munkaidőben is kommentelek, más meg télen is -10 fokban kivitelezett töredék pénzért. Pedig ugyanabba az iskolában jártunk.

Nem kellene ilyen balfék módon általánosítani, mert
  • ad 1. nem igaz.
  • ad 2. még sértő is

Amerikában a közoktatás kétszer annyiba kerül mint a magán, egy főre lebontva(Fentebb adtam linket).
Én is adtam, hogy nem igaz és ahol olcsóbbnak tűnt, ott az eredmények is korreláltak ehhez. A fizetős iskolák összesen csak 16%-a tér el az államitól felfele. Esetleg nézzed már meg a videót. A forrásokat is megadja nem mint ez a propaganda szar.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Amerikában kétszer(!) annyiba kerül a közoktatás mint a magániskola:
https://libertarianizmus.hu/lew-rockwell-mi-lenne-ha-eltorolnek-a-kozoktatast/
Az lehet, de mi (legalábbis én, te nem tudom hol) Magyarországon élek. Ilyen "érvekkel" majd akkor gyere, ha itt is dollárban kapjuk a fizetést, és ugyanabban a beosztásban nagyjából egálban leszek a washingtoni repülőtéren dolgozó repülőgépszerelővel, és mondjuk annyi lesz a benzin literje mint ott. A feleségem meg egy amerikai tanitónőnek megfelelően fog nemcsak keresni, hanem találni is fizetést...
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Az lehet, de mi (legalábbis én, te nem tudom hol) Magyarországon élek. Ilyen "érvekkel" majd akkor gyere, ha itt is dollárban kapjuk a fizetést, és ugyanabban a beosztásban nagyjából egálban leszek a washingtoni repülőtéren dolgozó repülőgépszerelővel, és mondjuk annyi lesz a benzin literje mint ott. A feleségem meg egy amerikai tanitónőnek megfelelően fog nemcsak keresni, hanem találni is fizetést...
Nem érted a lényeget. A pénz ami a közoktatásra megy, az az embereknél maradna! Majd ők döntik el, melyik iskolának fizetik be. Ergo fele annyi pénzből kijönne az oktatás.
 
Status
Not open for further replies.