Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
Mai példa. Megyek be egy utcába ahol a posta van. Előtte megállni tilos. Bekanyarodás előtt még nézem, hogy a postától pár méterre a főúton éppen büntizik a zsernyák egy Audist, aki vsz nem állt meg a zebránál a gyalogosnak. Villogóval.

Szóval, megyek be az utcába és látom, hogy gyökér M5ös ott állt meg éppen a posta előtt, kikerülni is körülményes. Megyek tovább, közben anyázok, hogy a hülyéje a rendőrtől pár méterre áll meg a tilosban? Megállok, szállok ki, közben nézem, hogy megy a zsaru tovább, túl van a büntin. Majd annyit látok, hogy tolat vissza villogóval, és kanyarodik be a postához. A BMWs éppen menne el, de a rendőr utána. Villogó és sziréna, már tudja is miért kell megállnia. Kb. egy autóra tőlem büntizett a rendőr. Tíz percen belül kétszer. De nap, mint nap találkozom hasonlóval, szóval van azért járőr az utakon. És ez is Budapest.
Nem csak közlekedésrendész járőr kell, hanem közrend fenntartó is.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 918
113
Hollandiában a veszélyesebb környékeket marokkói negyednek nevezi a köznyelv. Jellemzően inkább arabok és nem négerek lakják. Sok a török és a marokkói.
Nijmegenben élő ismerőssel folytatott rövid üzenetváltásból ez derült ki.
A város hírhedt kerülete a Hatert volt. A kétezres évek közepén nagy szociális lakásfejlesztés vette kezdetét, és az igazán súlyos arcokat eltüntették. Ma sem számít jó környéknek, különösen a focipálya környéke nem, de nem tragikus.
Az egész városban előfordulhat betörés, lopás(neki a régi bringáját, az új bringájáról pedig a nyerget vitték el), fegyveres rablás(pillangókést mondott), és sok a robogós bandák számlájára írható kisebb-nagyobb bűncselekmény, hangoskodás, utcai versenyzés.
Hollandia pöcegödrének Rotterdamot mondta.
Hágában élő húgom azt mondta, hogy náluk a Schilderswijk kerület és környéke számít veszélyesnek. A helyiek csak sharia háromszögnek becézik. Oda a hollandok nem mennek be. A rendőrök se szívesen. Szerinte az ott olyan résznek számít, mint amilyennek a VIII. kerület vagy a Havanna lakótelep számított Budapesten 20 éve.

Látod, ők visszafejlődtek a migrik miatt, mi előre léptünk párat.

Maastricht. A főtéren fehér anyukák, kettő-három tologatja egy-egy szem gyerekét. Egy utcával arrébb afrikai migrik - feketék és arabok - tologatják legalább tizen anyukánként a 3-4 gyereküket úgy, hogy apuka kezében is van legalább egy karonülő.

Az őslakos hollandoknak 15 évük van, utána kampec. A gyerekeiket sajnálom. Kedvenc unokatesómét is. Jól él, de pár év, és cseszheti a jólétét.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
M

molnibalage

Guest
Mai példa. Megyek be egy utcába ahol a posta van. Előtte megállni tilos. Bekanyarodás előtt még nézem, hogy a postától pár méterre a főúton éppen büntizik a zsernyák egy Audist, aki vsz nem állt meg a zebránál a gyalogosnak. Villogóval.

Szóval, megyek be az utcába és látom, hogy gyökér M5ös ott állt meg éppen a posta előtt, kikerülni is körülményes. Megyek tovább, közben anyázok, hogy a hülyéje a rendőrtől pár méterre áll meg a tilosban? Megállok, szállok ki, közben nézem, hogy megy a zsaru tovább, túl van a büntin. Majd annyit látok, hogy tolat vissza villogóval, és kanyarodik be a postához. A BMWs éppen menne el, de a rendőr utána. Villogó és sziréna, már tudja is miért kell megállnia. Kb. egy autóra tőlem büntizett a rendőr. Tíz percen belül kétszer. De nap, mint nap találkozom hasonlóval, szóval van azért járőr az utakon. És ez is Budapest.
2011 ota nem lattam senkit*, akit kikaptak volna a firgalombol vagy szabálytalan parkolásért megvagtak volna. Pedig a Haller Soroksari sarka instant pénztárgép lehetne. Minden lampavaltasnal, mindig atmennek a piroson. 2016 tavasza óta 12 olyan alkalom volt,amikor ez nem történt meg. Ebben a hetvege is venne van.
Azt, hogy hol es mennyit auto parkol szar helyenn...

Egyedulva 8 ker szelen latok gyakran rendőrt, ahol időnként elzavarják a kemenyen dolgozo lányokat...

*Az is egy verhulye motoros volt, aki egy Fradi utr meccs utan kőkemény rendőri jelenlétnek jazkarizott... Ki is kaptak. Amikor dudalva előzött le egy taho mercis, azt le se szartak mögöttem ..
 
M

molnibalage

Guest
Látod, ők visszafejlődtek a migrik miatt, mi előre léptünk párat.

Maastricht. A főtéren fehér anyukák, kettő-három tologatja egy-egy szem gyerekét. Egy utcával arrébb afrikai migrik - feketék és arabok - tologatják legalább tizen anyukánként a 3-4 gyereküket úgy, hogy apuka kezében is van legalább egy karonülő.

Az őslakos hollandoknak 15 évük van, utána kampec. A gyerekeiket sajnálom. Kedvenc unokatesómét is. Jól él, de pár év, és cseszheti a jólétét.
Egy kis matek. Ha 20 év van ket generacio között es a kisebb populacio kb ötvened resze a nagyobbnak, akkor milyen repro difi es mennyi idő kell ahhoz, hogy csak 20% legyen az arányuk?

Aztan mennyire ostoba társadalom kell, aki mögött választói többség van ennek megállítására? Már most radikalizalodik több ország...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mai kórházas sztori a tv-ből:

Szegény daganatos betegeknek órákig kell sorban állniuk, hogy leülhessenek.
Asszongya fél 5-től sorakoznak a lépcsőn, mert 7-kor nyitják a a várótermet, majd fél 8-tól van betegfelvétel, aki rendszeres kezelésre megy az külön sorszámot kap és előbb beengedik... DK-sok szerint erről is a zorbán tehet.

Lehet velem van baj, de az emberi hülyeség nem az aktuális regnáló kormány hibája...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 152
113
Mai kórházas sztori a tv-ből:

Szegény daganatos betegeknek órákig kell sorban állniuk, hogy leülhessenek.
Asszongya fél 5-től sorakoznak a lépcsőn, mert 7-kor nyitják a a várótermet, majd fél 8-tól van betegfelvétel, aki rendszeres kezelésre megy az külön sorszámot kap és előbb beengedik... DK-sok szerint erről is a zorbán tehet.

Lehet velem van baj, de az emberi hülyeség nem az aktuális regnáló kormány hibája...
Ez az elv amit mondasz. És a valóság az hogy aki előbb ott van előbb be is jut. Rokonság által tesztelve.
 
M

molnibalage

Guest
Mai kórházas sztori a tv-ből:

Szegény daganatos betegeknek órákig kell sorban állniuk, hogy leülhessenek.
Asszongya fél 5-től sorakoznak a lépcsőn, mert 7-kor nyitják a a várótermet, majd fél 8-tól van betegfelvétel, aki rendszeres kezelésre megy az külön sorszámot kap és előbb beengedik... DK-sok szerint erről is a zorbán tehet.

Lehet velem van baj, de az emberi hülyeség nem az aktuális regnáló kormány hibája...
Miért? Ki dönt az eü finanszírozásról? A marslakók?????
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Mai kórházas sztori a tv-ből:

Szegény daganatos betegeknek órákig kell sorban állniuk, hogy leülhessenek.
Asszongya fél 5-től sorakoznak a lépcsőn, mert 7-kor nyitják a a várótermet, majd fél 8-tól van betegfelvétel, aki rendszeres kezelésre megy az külön sorszámot kap és előbb beengedik... DK-sok szerint erről is a zorbán tehet.

Lehet velem van baj, de az emberi hülyeség nem az aktuális regnáló kormány hibája...
Elektronikus előrejegyzés nem működik és képzeld, nem csak kemóra mennek oda emberek, hanem mert rákosok és orvoshoz szeretnének bejutni, ezért nekik nincs időpont. Ennyire nem lehetsz érzéketlen, hogy azt mondod, ezek a halálos betegek a hülyék!
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Egy pillanatra se zavard meg a kormipropi hívőket, mert az nekik nagyon kenyelmeten...

Keresztül kasul tekerek bp-n de nem tudnam megmondani mikor láttam utoljára járőrt egyes kerületekben...

Ez ma a rendőri jelenlét...
Az országban nincs probléma, hát nem látod, csak kevés a katona, a rendőr, az orvos, az ápoló, a tanár stb stb, de legalább ellenállunk a bevándorlásnak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Egy kis matek. Ha 20 év van ket generacio között es a kisebb populacio kb ötvened resze a nagyobbnak, akkor milyen repro difi es mennyi idő kell ahhoz, hogy csak 20% legyen az arányuk?

Aztan mennyire ostoba társadalom kell, aki mögött választói többség van ennek megállítására? Már most radikalizalodik több ország...
Otvened resze?
wikipedia.org/wiki/Islam_in_France
wikipedia.org/wiki/Islam_in_Germany
Ezek 9 es 5 % korul alakultak, de nem frissek a szamok.
A szaporodasi ratajuk sokkal magasabb, mint az oshonosoknak. Szulni fele annyi idosen kezdenek. (Ezt is bele kell szamolni!) Illetve nem egyenletesen oszlanak el az orszagokon belul. Szoval...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ez az elv amit mondasz. És a valóság az hogy aki előbb ott van előbb be is jut. Rokonság által tesztelve.
Hát, én sokat teszteltem ezt a módszert (más szakellátásnál, de ott is nagy tömeg), mániákus hajnalban menő voltam; de rájöttem, hogy órában ugyan annyit kell várni, vagy még többet, ha 6-10-ig várok, tolongok, nem tudok leülni, vagy beslattyogok később és mondjuk 8-11-ig várok, és kevesebbet kell ácsorogni, nem kell a betegfelvételnél, vérvételnél sem állni.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Hát, én sokat teszteltem ezt a módszert (más szakellátásnál, de ott is nagy tömeg), mániákus hajnalban menő voltam; de rájöttem, hogy órában ugyan annyit kell várni, vagy még többet, ha 6-10-ig várok, tolongok, nem tudok leülni, vagy beslattyogok később és mondjuk 8-11-ig várok, és kevesebbet kell ácsorogni, nem kell a betegfelvételnél, vérvételnél sem állni.
Tehát halálos betegként, de elégedett vagy ezzel a rendszerrel, csak mert van egy általad tuti módszer? ( vagy nincs és ebből ndulsz ki)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az én rokonaim is panaszkodnak,hogy megugrott a bűnözés,mikor a magyar/oláh/bulgár cigányok ellepték a környéket..
Szóval mindenkinek van panaszkodó rokona,csak épen egyik sem akar hazaköltözni arról a rothadó,migráncsverte nyugetról a mi szép,jólműködő,tejjel-mézzel folyó Magyarországunkra.Forditva mintha páran akarnának költözni.....
Lényeg különben tényleg az,hogy ha a fehér nők nem szűlnek,a szinesek meg igen,hosszú távon tényleg meg fog változni az európai népesség.De volt már ilyen.Ha a megnemszülető fehér gyerekek nyitvahagyja az életteret,azt betölti más.Hitler miatt ugyan a szociális darwinizmus csúnya dolog,de attol a törvényszerűségei működnek.Ahogy ezt maga Darwin megirta
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Az országban nincs probléma, hát nem látod, csak kevés a katona, a rendőr, az orvos, az ápoló, a tanár stb stb, de legalább ellenállunk a bevándorlásnak.
Akkor meg jönne:
Több rendőr? -rendőrállam
Több katona - a zorbángyurcsánybajnai háborúra készül
Több közalkalmazott? - Ezek is az én adómból élnek ... úgy se dolgoznak jól ... bezzeg a versenyszféra/multi...
Több egészségügyis? -Bezzeg Nyugaton/Afrikában/romániában kevesebb is ellátja a feladatot ... amúgy is túl sok a kórház
Több tanár? -Úgyse tudnak tanítani.... mer "én jobban tudom" ...bezzeg az én időmben 30 gyerek jutott egy tanárra
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Akkor meg jönne:
Több rendőr? -rendőrállam
Több katona - a zorbángyurcsánybajnai háborúra készül
Több közalkalmazott? - Ezek is az én adómból élnek ... úgy se dolgoznak jól ... bezzeg a versenyszféra/multi...
Több egészségügyis? -Bezzeg Nyugaton/Afrikában/romániában kevesebb is ellátja a feladatot ... amúgy is túl sok a kórház
Több tanár? -Úgyse tudnak tanítani.... mer "én jobban tudom" ...bezzeg az én időmben 30 gyerek jutott egy tanárra
Nem tudom miről beszélsz, magadnak teszed fel ezeket a kérdéseket?
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Tehát halálos betegként, de elégedett vagy ezzel a rendszerrel, csak mert van egy általad tuti módszer?
Hát, mondjuk ennek a "szar rendszernek" köszönhetem, hogy élek ... pár hét híján 8 éve mondta az orvos, hogy nem kell karácsonyi ajándékban gondolkodni és lett azonnal műtéti időpont, laza kis szervkivételre, meg még egy, remek szakellátással és karácsonyra nem, hogy nem murdeltem meg, de már el is felejtettem ezt az egészet, pedig nem volt kis menet. Pedig én még a kezelőorvosomnak, akihez kb. 15 éve járok egy fillért sem adtam.
Nem mondom, hogy hibátlan, nem mondom, hogy tökéletes, se azt, hogy sok az orvos, de én meg vagyok elégedve vele, mert ha senki nem ülne a váróban, akkor igen gyanús lenne a dolog, de valahogy megnyugtat, hogy egy-egy orvos ekkora szaktekintélynek örvend (kollégái elmondása alapján is), hogy nem csak Magyarország majd minden tájáról, de Németországból és rendszeresen Romániából, Szerbiából is járnak hozzá. Úgy gondolom, hogy megéri várni, mint ahogy 15 éve is vártam és most is kell.

Tuti módszer meg nincs. De kipróbáltam ezt is, meg azt is, sok éven át, volt, hogy 2 napi rendszerességgel; így mertem nyilatkozni, és nem élből leszarozni az egészet úgy, ahogy van. De mindenki úgy és oda jár, ahova akar. Meg mindenki úgy hőzöng, és elégedetlenkedik, ahogy akar, de az pont jó út mind az onkológiára, mint más osztályra. ;)
 
Status
Not open for further replies.