Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Az Aral-tó az egy tó, a Fekete-tenger meg tenger. A tenger nem fog kiszáradni, van kapcsolata a világtengerek felé.
Egyébként arról volt szó, hogy mekkora környezetrombolás az ha János bácsi ivóvízzel locsolgatja az udvarán a füvet kánikulában, meg Mari néni az utat, hogy ne poroljon.
Mondjuk ez annyira egyértelmű, és majdnem 0 erőbefektetéssel jár de a kibaszott átlagember ennyit sem képes felfogni a körülöttünk lévő világból.Jani bá sokkal jobban járna, ha a tetőről összegyűjtött és lefedett fahordóban tárolt vízzel locsolná a kiskertet.
Hóóóóóóóóóóóóóó.... Ha a talajvizet csak úgy elöntözöd, akkor az nem pótlódik csak úgy. Kit érdekel, hogy elpárolog, ha nem esik le csapadékként?
Fogod a tisztítatlan vizet, hozzáadsz egy csomó pénzt, energiát, szakértelmet és ezek végeredményével Jani bácsi és Mari néni locsolhatja a kertet meg az utat.
Jani bá esetében vannak olyan növények pl.: paradicsom, paprika, dinnye, uborka, a dísznövények nagy része, amivel egyenesen kibabrál, mert ezek a növények nem igazán komázzák az ivóvízben meglévő klórt. Jani bá sokkal jobban járna, ha a tetőről összegyűjtött és lefedett fahordóban tárolt vízzel locsolná a kiskertet. Szóval elbaszunk egy csomó pénzt és energiát azért, hogy Jani bá kibaszhasson a kiskertjében lévő növényekkel. És ez még a jobbik eset. Mert a kertvárosi paraszt Jani bá általában az ivóvízzel a medencét tölti fel, meg a haszontalan pázsitot locsolja.
Mari néni esetében is mindegy lenne, hogy mivel locsolja az utca porát. Mondjuk nem értem mi a nyavalyának kell az utcán a port locsolni. Szóval elbaszunk egy csomó pénzt és energiát azért, hogy Mari néni csinálhasson egy teljesen értelmetlen dolgot.
Nagyüzemi locsoláshoz.
Kaliforniában egyre több folyó nem éri el a tengert. Kilocsolják a vizüket. Ez az ára annak, hogy egy félsivatagból az Egyesült Államok zöldségeskertje lett. A gazdaságoknak meg két lehetőségük maradt. Vagy egyre mélyebbre fúrnak a folyamatosan apadó rétegvizek után kutatva, vagy
Egy rakás ipari üzem talajvizet vesz ki. Bp-től délre az M0 mellett van vízmű, az is kutakkal dolgozik. A folyóktól távol levő települések nehezen szereznék be folyókból az ivóvizet.Az ivóvizek nagy része tudtommal folyókból származik. Ha azt használják, akkor max. kevesebb édesvíz folyik bele a Fekete-tengerbe.
Így van..
Nem azért, de szerinted falun az a jellemző, hogy csapvízzel locsolják a kertet? Jani bá és Mari néni teljes nyugdíja nem lenne elég a víz és csatornadíjra. Falun mindenkinek van kútja és abból locsol, az meg többnyire esővíz.
Drenezes, ugy hivtak mikor en tanultam.Aral tó? Ott is csak egy kis locsolgatásról volt szó.
De van az éremnek másik oldala is. A rendszeresen öntözött területeken megfigyelhető egy folyamat. A tavaszi-nyári öntözés hatására megemelkedő talajvízszintek minden évben egyre magasabbról indulnak. Az őszi, téli időszakban nem tud visszaállni az eredeti szintjére. Pár év után a gazda meg csodálkozik, hogy hóolvadás vagy egy nagyobb eső után áll a földjén a belvíz. A normálisan kivitelezett öntözőcsatornák a talajvizek megfelelő szinten tartásában is fontos szerepet játszanának. Vízhiány esetén vizet szállít a földekhez, magasabb talajvíz esetén a felesleget elvezeti.
Ameddig értelmesen van használva addig nincs gond az öntözéssel.
De az eredeti hozzászólásomban nem véletlen említettem ivóvizet, és annak pocsékolásáról volt szó. Ivóvízzel locsolni a gyepet, hogy az szép zöld legyen a ház előtt szerintem pocsékolás. Arról nem is beszélve, hogy bizonyos erre érzékenyebb növényeknek egyenesen káros.
Nem szatad ki, viszont ha jol tudom a vizszintje nincs pl egy magassagban a Foldkozievel, es a Foldkozinek sem az Atlantival. Csak ugy erdekessegkepp mondtam.Az Aral-tó az egy tó, a Fekete-tenger meg tenger. A tenger nem fog kiszáradni, van kapcsolata a világtengerek felé.
Egyébként arról volt szó, hogy mekkora környezetrombolás az ha János bácsi ivóvízzel locsolgatja az udvarán a füvet kánikulában, meg Mari néni az utat, hogy ne poroljon.
Lehet kérni a vízműtől locsolócsapos mérőt. Ez csak locsolásra használható és nem kell csatornadíjat fizetni az elhasznált vízmennyiség után..Nem azért, de szerinted falun az a jellemző, hogy csapvízzel locsolják a kertet? Jani bá és Mari néni teljes nyugdíja nem lenne elég a víz és csatornadíjra. Falun mindenkinek van kútja és abból locsol, az meg többnyire esővíz.
Szep szep, csak mi van akkor ha nem esik 2, 5 honapig semmi eso es van 30-35 fok mint iden? Na es telen sem esett semmi gyakorlatilag.Mondjuk ez annyira egyértelmű, és majdnem 0 erőbefektetéssel jár de a kibaszott átlagember ennyit sem képes felfogni a körülöttünk lévő világból.
35 százalék van parti kutakból. Ugyanennyit adnak a rétegvíz kutak. 25 százalékkal futnak a karsztvizek, a maradék öt százalék pedig felszíni vízkivétel.Az ivóvizek nagy része tudtommal folyókból származik. Ha azt használják, akkor max. kevesebb édesvíz folyik bele a Fekete-tengerbe.
Nincs kedvem belemenni a tízezer év alatt pótlódó iható minőségű artézi vizekbe, vagy a folyamatosan apadó Alföldi fosszilis vizekbe és a rosszul kivitelezett kutak miatt ezek elszennyeződésébe..
Nem azért, de szerinted falun az a jellemző, hogy csapvízzel locsolják a kertet? Jani bá és Mari néni teljes nyugdíja nem lenne elég a víz és csatornadíjra. Falun mindenkinek van kútja és abból locsol, az meg többnyire esővíz.
35 százalék van parti kutakból. Ugyanennyit adnak a rétegvíz kutak. 25 százalékkal futnak a karsztvizek, a maradék öt százalék pedig felszíni vízkivétel.
Nincs kedvem belemenni a tízezer év alatt pótlódó iható minőségű artézi vizekbe, vagy a folyamatosan apadó Alföldi fosszilis vizekbe és a rosszul kivitelezett kutak miatt ezek elszennyeződésébe.
Kút és kút között is van különbség. Kút esetén se mindegyikből célszerű locsolni, mert azzal csak az értékes és lassan pótlódó ivóvizet pazarolja az ember.
Semmi, öntözöd tovább a kútból vagy vezetékről. Azt nem értem csak hogy ez egy egyszerű módszer amivel elég sokat lehet spórolni. Nálam csak kis konyhakert van és rengeteget számít. Cserébe nem használom annyit a csapvizet(nincs egyelőre kutam sajnos).Szep szep, csak mi van akkor ha nem esik 2, 5 honapig semmi eso es van 30-35 fok mint iden? Na es telen sem esett semmi gyakorlatilag.
Ja így ok, csak azt hittem valaki full esővízről képzeli el.Semmi, öntözöd tovább a kútból vagy vezetékről. Azt nem értem csak hogy ez egy egyszerű módszer amivel elég sokat lehet spórolni. Nálam csak kis konyhakert van és rengeteget számít. Cserébe nem használom annyit a csapvizet(nincs egyelőre kutam sajnos).
Egyetértek, de a zöldet karban is kell tartani. Nem tudom hogy működik Nagyfaluban de itt vidéken szarnak bele, a házam előtti részt is mi nyírjuk(már aki), a többi elhanyagolt rusnyaság.
Nallunk a faluba ahol /pill elek az onkormanyzat nyirattatja a fuvet a kozmunkasokkal. Kb 3 hetente... Igy az utcak rendezett es egyseges kepet mutatnak /1500 as falu./ a tanyan legeltetve van akinek ninvs mi legelje annak lelegeli mase a falu ahol szulettem ott mindenki maganak kellett gondoskodni a haz elotti terulet karbantartasarol rendezeserol. /de aki azt tobbszori alkalommal se tette meg azt akkor az onkormamyzat rendezte termeszetesen utolagos teritessel.../de aki annyira nem akarta rendezni altalaba diofat uletettett.A Nagyfalu szélén ugyanaz a helyzet mint nálatok. A környékünkön most az a divat, hogy a ház előtti placcot is le térkövezik vagy felszórják murvával és ott parkolnak. Másik divat az lett, hogy az egész udvart telenyomják murvával. Picsának költözik kertvárosba akinek csak nyűg a kert.