Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Remélem nem az, aki nálunk nyitott tékát, 4 hónapig dolgoztatta a diákokat majd összecsomagolt és lelépett pestre. A 4 hónapnyi munkabért persze senkinek sem fizette ki. Így lehetett akoriban baromi jól élni. Ezt több vállalkozó is eljátszotta a környéken. Sőt pesti szállodáról is tudok ahol fix 3 hónap késéssel fizettek és csak fele fizu volt bejelentve... Ha valaki felmondott 3 havi munkabérét bukta és ha pereskedett volna is csak a felét kapja meg. Vagy a másik gyönyörűség, aki levont minden járulékot csak semmit sem fizetett be. Gyönyörű volt a 90es évek. Igazi vadkelet és 100% kiszolgáltatottság a munkavállaló részéről.
Hja, életem első komoly projektjét csináltam meg, még diploma előtt, dolgoztam, mint egy kisangyal, számolatlanul ment bele a munkaóra meg a kreativitás, mert "most beindítom a karrierem" -- végül olyan szinten basztak át, hogy az párját ritkítja. Ma már röhögök rajta, hogy milyen kis naiv pöcs voltam, de akkor azért eléggé megviselt. :D De amúgy voltak rendes vállalkozók is, később én is találkoztam normális figurákkal.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Hja, életem első komoly projektjét csináltam meg, még diploma előtt, dolgoztam, mint egy kisangyal, számolatlanul ment bele a munkaóra meg a kreativitás, mert "most beindítom a karrierem" -- végül olyan szinten basztak át, hogy az párját ritkítja. Ma már röhögök rajta, hogy milyen kis naiv pöcs voltam, de akkor azért eléggé megviselt. :D De amúgy voltak rendes vállalkozók is, később én is találkoztam normális figurákkal.
Milyen meló volt, azt elmondhatod?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Jürgenbauer: Most már annyira nem szocreál, de azért tényleg durva ez az út.
Volt már pár éve hasonló, a Kecskemét csapata kifogta a Vladivosztok egyesületét. Akkor ők nem vállalták az utat, ki is zárták őket két évre a nemzetközi kupákból. Szerintem jól járt a Kecskemét. :)[/QUOTE]
Oroszoknal hogy van az Nb1? Vlagyivosztok megy meccselni pl Lenigradba? Mert azert az se kis tavolsag.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Volt már pár éve hasonló, a Kecskemét csapata kifogta a Vladivosztok egyesületét. Akkor ők nem vállalták az utat, ki is zárták őket két évre a nemzetközi kupákból. Szerintem jól járt a Kecskemét. :)
Oroszoknal hogy van az Nb1? Vlagyivosztok megy meccselni pl Lenigradba? Mert azert az se kis tavolsag.[/QUOTE]
Igen, az orosz hoki bajnokságban pl van rigai és Vladivosztoki, habarovszki sőt pekingi csapat is. Egymáshoz kétszer utaznak oda-vissza, mert van keleti és nyugati divízió, de bizony, több ezer kilométeres kis túrák vannak a bajnokságaikban. Hozzászoktak már szerintem. ;)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Milyen meló volt, azt elmondhatod?
Persze, a nulláról kifejlesztettünk egy haverommal egy tévéműsort tokkal-vonóval. Le is ment a széria, szponzorok, reklámidők, akkor volt még product placement is. Mindenki más keresett is rajta szépen, csak hát ugye a rafkós tévések vs. tapasztalatlan kis csírák esete állt fenn, így kimaradtunk a markolásból. Akkori viszonylatban háromheti fizuért dolgoztunk hónapokat, plusz odalettek a szerzői jogok, az ismétlések stb. Még a díszletmunkások is jobban kerestek nálunk sztem.
 
M

molnibalage

Guest
Én arra emlékszem, hogy a sógoroméknak a 90-es évek elején, közepén egy videótékájuk volt és minden simli nélkül, baromi jól megéltek belőle. Tudom, ez már régen volt, de legalább egy kisvállalkozásból jól meg lehetett élni. Ma már erre esélyt sem látok, mindegy, hogy ki van kormányon. Jó volt az akkor, na.. :rolleyes:
Fizették a szerzői jogdíjat is?
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Persze, a nulláról kifejlesztettünk egy haverommal egy tévéműsort tokkal-vonóval. Le is ment a széria, szponzorok, reklámidők, akkor volt még product placement is. Mindenki más keresett is rajta szépen, csak hát ugye a rafkós tévések vs. tapasztalatlan kis csírák esete állt fenn, így kimaradtunk a markolásból. Akkori viszonylatban háromheti fizuért dolgoztunk hónapokat, plusz odalettek a szerzői jogok, az ismétlések stb. Még a díszletmunkások is jobban kerestek nálunk sztem.
Sajnálom, remélem azért tanultál ebből és azóta más a helyzet. Nekem egy honlap kitalálása és tartalmának a felépítése, megszervezése volt a feladatom anno, aztán úgy tettek ki belőle, hogy már pont kész volt. Együttérzek veled.
 
M

molnibalage

Guest
Remélem nem az, aki nálunk nyitott tékát, 4 hónapig dolgoztatta a diákokat majd összecsomagolt és lelépett pestre. A 4 hónapnyi munkabért persze senkinek sem fizette ki. Így lehetett akoriban baromi jól élni. Ezt több vállalkozó is eljátszotta a környéken. Sőt pesti szállodáról is tudok ahol fix 3 hónap késéssel fizettek és csak fele fizu volt bejelentve... Ha valaki felmondott 3 havi munkabérét bukta és ha pereskedett volna is csak a felét kapja meg. Vagy a másik gyönyörűség, aki levont minden járulékot csak semmit sem fizetett be. Gyönyörű volt a 90es évek. Igazi vadkelet és 100% kiszolgáltatottság a munkavállaló részéről.
Ez sokáig nem valtozott. Vagy kérdezd meg @emel t milyen volt 2010 es években a teljesen legális havi 300 ora munka.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Remélem nem az, aki nálunk nyitott tékát, 4 hónapig dolgoztatta a diákokat majd összecsomagolt és lelépett pestre. A 4 hónapnyi munkabért persze senkinek sem fizette ki. Így lehetett akoriban baromi jól élni. Ezt több vállalkozó is eljátszotta a környéken. Sőt pesti szállodáról is tudok ahol fix 3 hónap késéssel fizettek és csak fele fizu volt bejelentve... Ha valaki felmondott 3 havi munkabérét bukta és ha pereskedett volna is csak a felét kapja meg. Vagy a másik gyönyörűség, aki levont minden járulékot csak semmit sem fizetett be. Gyönyörű volt a 90es évek. Igazi vadkelet és 100% kiszolgáltatottság a munkavállaló részéről.
Elofordul ilyen most is, lasd a Gyurcsany penztarosat. :) De aki visszasirja a 90-es eveket az tenyleg nem tiszta. Az menjen ki ukrajnaba es csinalja meg a szerencsejet. Az a kisebb reteg aki elelmes volt, vagy jokor volt jo helyen akkor meggazdagodott. Aztan mara hany lecsuszott mert mar nem volt mit elcsalni, meg befurdott az uzlet. A videoteka az nagyon jo divat volt par evig, aztan jott a cd korszak, utana meg a kabel tv, meg a tobbi ujabb technikai vivmany es bebukott az osszes. Most nyisson valaki videotekat.  :D Kozben meg a valo vilag az volt hogy a zome atlagember 1991-2011 kozt orult hogy van munkahelye es kap valami alamizsnat amibol el tengodhet meg kicsit lophat ezt azt meg fusizhat melle feketen. Hanyszor szuntek meg munkahelyek, csoddel hogy sosem kaptak meg a munkasok a 3-6 havi fizetesuket. Adoemelesek, gaz, villanyar emelesek, es meg a rengeteg meg nem emlitett dolog amire se idom se hely felsorolni. Nagyon elfelejtettek ezt egyesek hogy mi volt, milyen xar vilag. Hol volt akkor 15 % - os fizetesemeles evrol evre, adocsokkentes, adomentesseg, orszagszerte epitkezes, fillerekert udultetes, csaladi tamogatasok, stb. Ott a sereg peldakent ha mar haditechnikai oldal. Most meg mar a Leo2A7+ se jo, mert biztos elloptak meg stb. De vegyen nektek a Dobrev Klara csillagrombolot azt kivanom, csak megeritek egyszer. :D
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Elofordul ilyen most is, lasd a Gyurcsany penztarosat. :) De aki visszasirja a 90-es eveket az tenyleg nem tiszta. Az menjen ki ukrajnaba es csinalja meg a szerencsejet. Az a kisebb reteg aki elelmes volt, vagy jokor volt jo helyen akkor meggazdagodott. Aztan mara hany lecsuszott mert mar nem volt mit elcsalni, meg befurdott az uzlet. A videoteka az nagyon jo divat volt par evig, aztan jott a cd korszak, utana meg a kabel tv, meg a tobbi ujabb technikai vivmany es bebukott az osszes. Most nyisson valaki videotekat.  :D Kozben meg a valo vilag az volt hogy a zome atlagember 1991-2011 kozt orult hogy van munkahelye es kap valami alamizsnat amibol el tengodhet meg kicsit lophat ezt azt meg fusizhat melle feketen. Hanyszor szuntek meg munkahelyek, csoddel hogy sosem kaptak meg a munkasok a 3-6 havi fizetesuket. Adoemelesek, gaz, villanyar emelesek, es meg a rengeteg meg nem emlitett dolog amire se idom se hely felsorolni. Nagyon elfelejtettek ezt egyesek hogy mi volt, milyen xar vilag. Hol volt akkor 15 % - os fizetesemeles evrol evre, adocsokkentes, adomentesseg, orszagszerte epitkezes, fillerekert udultetes, csaladi tamogatasok, stb. Ott a sereg peldakent ha mar haditechnikai oldal. Most meg mar a Leo2A7+ se jo, mert biztos elloptak meg stb. De vegyen nektek a Dobrev Klara csillagrombolot azt kivanom, csak megeritek egyszer. :D
Adómentesség? Melyik vállalkozó részesülhet ebben a kegyben? A 27%-os Áfa meg a mennyország? Szerintem legelőször a Bokros csomag után ért véget az egész "álom", hogy itt lehet saját erőből megélni becsületes módon. A többségnek.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Elofordul ilyen most is, lasd a Gyurcsany penztarosat. :) De aki visszasirja a 90-es eveket az tenyleg nem tiszta. Az menjen ki ukrajnaba es csinalja meg a szerencsejet. Az a kisebb reteg aki elelmes volt, vagy jokor volt jo helyen akkor meggazdagodott. Aztan mara hany lecsuszott mert mar nem volt mit elcsalni, meg befurdott az uzlet. A videoteka az nagyon jo divat volt par evig, aztan jott a cd korszak, utana meg a kabel tv, meg a tobbi ujabb technikai vivmany es bebukott az osszes. Most nyisson valaki videotekat.  :D Kozben meg a valo vilag az volt hogy a zome atlagember 1991-2011 kozt orult hogy van munkahelye es kap valami alamizsnat amibol el tengodhet meg kicsit lophat ezt azt meg fusizhat melle feketen. Hanyszor szuntek meg munkahelyek, csoddel hogy sosem kaptak meg a munkasok a 3-6 havi fizetesuket. Adoemelesek, gaz, villanyar emelesek, es meg a rengeteg meg nem emlitett dolog amire se idom se hely felsorolni. Nagyon elfelejtettek ezt egyesek hogy mi volt, milyen xar vilag. Hol volt akkor 15 % - os fizetesemeles evrol evre, adocsokkentes, adomentesseg, orszagszerte epitkezes, fillerekert udultetes, csaladi tamogatasok, stb. Ott a sereg peldakent ha mar haditechnikai oldal. Most meg mar a Leo2A7+ se jo, mert biztos elloptak meg stb. De vegyen nektek a Dobrev Klara csillagrombolot azt kivanom, csak megeritek egyszer. :D
Egyben tévedsz. Volt 15%os béremelés csak 25% infláció mellett, az - 10% életszínvonalesést jelentett. :confused:
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez melyik ország?

7MOcLXsawoTu1bM148s.jpeg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Meg egy kérdés. Ha "klímavészhelyzetet" rendelnénk el - úgy igazából-, akkor az nem lenne diktatúra? Vagy akkor a diktatúra már nem is káros??

7MOhFisdVhKA1ce156s.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 677
113
Remélem nem az, aki nálunk nyitott tékát, 4 hónapig dolgoztatta a diákokat majd összecsomagolt és lelépett pestre. A 4 hónapnyi munkabért persze senkinek sem fizette ki. Így lehetett akoriban baromi jól élni. Ezt több vállalkozó is eljátszotta a környéken. Sőt pesti szállodáról is tudok ahol fix 3 hónap késéssel fizettek és csak fele fizu volt bejelentve... Ha valaki felmondott 3 havi munkabérét bukta és ha pereskedett volna is csak a felét kapja meg. Vagy a másik gyönyörűség, aki levont minden járulékot csak semmit sem fizetett be. Gyönyörű volt a 90es évek. Igazi vadkelet és 100% kiszolgáltatottság a munkavállaló részéről.



Azért most nem kicsit fordult a kocka,a melós felé.
Itt a nagyfaluból jarnak le nagyon vidékre melóst toborozni,pénteken tele vannak a kocsmák melóssal,meg a munkaerő ügynökségek embereivel,olyan órabéreket ígérnek,hogy ihaj,és azon még ők is keresnek,szóval lett most tojás,lett még lágy kenyér.
Hetente beleolvasok az otthoni álláshirdetésekbe is,már nem úgy van mint "az én időmben" ,fizet a cég utiköltséget,kajapénzt,túlórát,adnak munkaruhát,tisztasági csomagot(!?),meg amit kell, csak valaki ki tudjon ásni 1 munkagödröt,meg meg tudjon rakni 1 tgk-t.
14 éve kaptam 800pénzt/h,akkori minimálra bejelentve,a többi zsebbe,meg a napi üa költségemet,azt zene,a többit a dzsúzból,meg a maszekból pótoltuk.
Most régi cimbijeim számlára kapnak 400 felett a nagyfaluban,és környékén,autópályán túlórákkal többet is, meg céges tranyó,teló,fizetik a napi menzát,miazmást.
Persze a vállalkozókat most sem kell sajnálni,nem adnák,ha nem érné meg nekik is.
Itt, az utóbbi 4 évben ~30%+ nettót sajtolhattam ki a főniből,és most sem hitelből vett 140 ropi körül kotrót,meg 1.5 éve 2 db új 4 tengelyes volvó billencset.
Na még 1 mondat,a válság idején simán részmunkaidőre voltam bejelentve,3 nap/hét a számlámra,a többi cash,meg segély,most is pont az adókulcs határán kapok/hét,így egy kicsi zsebbe jön,a nagyja meg számlara,a asszony dettó,étteremben dolgozik,van cash bőven,és igen,30 éve.mi is zsebre vágtuk a nádat a sógoroknál,meg sokan a németeknél,szóval vannak az elvek,szép szavak,meg a pénz,nyugaton is.