Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Azért most nem kicsit fordult a kocka,a melós felé.
Itt a nagyfaluból jarnak le nagyon vidékre melóst toborozni,pénteken tele vannak a kocsmák melóssal,meg a munkaerő ügynökségek embereivel,olyan órabéreket ígérnek,hogy ihaj,és azon még ők is keresnek,szóval lett most tojás,lett még lágy kenyér.
Hetente beleolvasok az otthoni álláshirdetésekbe is,már nem úgy van mint "az én időmben" ,fizet a cég utiköltséget,kajapénzt,túlórát,adnak munkaruhát,tisztasági csomagot(!?),meg amit kell, csak valaki ki tudjon ásni 1 munkagödröt,meg meg tudjon rakni 1 tgk-t.
14 éve kaptam 800pénzt/h,akkori minimálra bejelentve,a többi zsebbe,meg a napi üa költségemet,azt zene,a többit a dzsúzból,meg a maszekból pótoltuk.
Most régi cimbijeim számlára kapnak 400 felett a nagyfaluban,és környékén,autópályán túlórákkal többet is, meg céges tranyó,teló,fizetik a napi menzát,miazmást.
Persze a vállalkozókat most sem kell sajnálni,nem adnák,ha nem érné meg nekik is.
Itt, az utóbbi 4 évben ~30%+ nettót sajtolhattam ki a főniből,és most sem hitelből vett 140 ropi körül kotrót,meg 1.5 éve 2 db új 4 tengelyes volvó billencset.
Na még 1 mondat,a válság idején simán részmunkaidőre voltam bejelentve,3 nap/hét a számlámra,a többi cash,meg segély,most is pont az adókulcs határán kapok/hét,így egy kicsi zsebbe jön,a nagyja meg számlara,a asszony dettó,étteremben dolgozik,van cash bőven,és igen,30 éve.mi is zsebre vágtuk a nádat a sógoroknál,meg sokan a németeknél,szóval vannak az elvek,szép szavak,meg a pénz,nyugaton is.
Ez Csongrád vagy Hajdú-Bihar megye?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Oroszoknal hogy van az Nb1?
Oroszoknál az első- és másodosztály is országos. Az Uráltól nyugatra(és délre) eső részről jön értelemszerűen a legtöbb csapat, a premier ligában nincsenek akkora távolságok, de természetesen az ország méretéből adódóan ez is többezer km-es utazást jelent az adott idényben. Na azért egy Moszkva-Orenburg vagy Jekatyerinburg távolság is hajmeresztő nekünk, jelenleg a másodosztályban sokkal extrémebb távolságok vannak. A második vonalban játszik többek között a Kalinyingrád, Vlagyivosztok, Habarovszk, Tomszk és Krasznojarszk is. Ez szezononként tízezer km-es nagyságrend. :) Ez csak a bajnokság(2x oda-vissza), ehhez jön még a kupa(egy mérkőzéses lebonyolítású) meg a szuperkupa(szintén egykörös).
A KHL-ben(elsőosztályú hokiliga) annyi könnyítés van hogy divíziókra van osztva terület szerint, ettől függetlenül pl a Csernyisev divízió tagjai megszívják, Vlagyivosztok, Habarovszk, Ufa, Omszk, a kazah főváros(nem tudom most hogy hívják), meg egy kínai csapat szerepel benne.
Én meg anno egy Nagykanizsa-Diósgyőr miatt szentségeltem mert nem értem vissza az utolsó vonatomhoz. :):)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Oroszoknál az első- és másodosztály is országos. Az Uráltól nyugatra(és délre) eső részről jön értelemszerűen a legtöbb csapat, a premier ligában nincsenek akkora távolságok, de természetesen az ország méretéből adódóan ez is többezer km-es utazást jelent az adott idényben. Na azért egy Moszkva-Orenburg vagy Jekatyerinburg távolság is hajmeresztő nekünk, jelenleg a másodosztályban sokkal extrémebb távolságok vannak. A második vonalban játszik többek között a Kalinyingrád, Vlagyivosztok, Habarovszk, Tomszk és Krasznojarszk is. Ez szezononként tízezer km-es nagyságrend. :) Ez csak a bajnokság(2x oda-vissza), ehhez jön még a kupa(egy mérkőzéses lebonyolítású) meg a szuperkupa(szintén egykörös).
A KHL-ben(elsőosztályú hokiliga) annyi könnyítés van hogy divíziókra van osztva terület szerint, ettől függetlenül pl a Csernyisev divízió tagjai megszívják, Vlagyivosztok, Habarovszk, Ufa, Omszk, a kazah főváros(nem tudom most hogy hívják), meg egy kínai csapat szerepel benne.
Én meg anno egy Nagykanizsa-Diósgyőr miatt szentségeltem mert nem értem vissza az utolsó vonatomhoz. :):)
Uhh, ez lemaradt.
68641558_3566122443413531_2070232807141015552_n.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Ez sokáig nem valtozott. Vagy kérdezd meg @emel t milyen volt 2010 es években a teljesen legális havi 300 ora munka.
2008 - ban meg orultel hogy vanmukahelyed. Most akkor melyik jobb? Itt sirt neke p
Adómentesség? Melyik vállalkozó részesülhet ebben a kegyben? A 27%-os Áfa meg a mennyország? Szerintem legelőször a Bokros csomag után ért véget az egész "álom", hogy itt lehet saját erőből megélni becsületes módon. A többségnek.
Vallalkozonak, pont a kicsiknek ott a kata. Fillerek gyakorlatilag. A 27%-ot meg pont jol csinaltak, mert beraktak melle az onlie peztargepet. Persze nem kell mindent beutni nehay helyen, de nagyforgalmu helyeken mar igen, es minden adat bemegy.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Most olvasom az Indexen, az INDEXEN, hogy Nigeriaban egy koraniskolaban nyolc lelancolt megkinzott gyereket talaltak. Na mit mond majd erre Bayer Zsolt...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 459
18 016
113
Másfél órás beszélgetés a Rendőrség szociális média ügyintézőivel. Szerintem nagyon tanulságos.

 
  • Tetszik
Reactions: fip7

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az lehetne, ha Bródy ezt a dalt és csapata a hasonló nótáikat mondjuk 12-13 éve IS elénekelték volna, de akkor nem szóltak/énekeltek egy nyikket se hasonló stílusban, szóval nekik és szerintük minden jó volt AKKOR ... no comment. Szeretem Bródyt, de nem ezért a nótáért, írt ennél sokkal jobbakat is.

Teljesen igazad van. Szerintem akkor meg elt a remeny hogy kinojuk es letisztul a rendszer. Aztan semmit nem tisztult csak mocskosabb lett.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Teljesen igazad van. Szerintem akkor meg elt a remeny hogy kinojuk es letisztul a rendszer. Aztan semmit nem tisztult csak mocskosabb lett.

De azt ismeg kell jegyezni hogy attol hogy ez a dal akkor 10eve is igaz lett volna attol meg ma is igaz es ervenyes es mivel a maban elunk igy most ezzel kene foglalkozni mert ez van hatassal a mindennapjainkra.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Elkene mar felejteni ezt a "hatezt a szocik iscsinaltak" mentegetozest mert egyreszt ez nem ad semmifele felmentest masresztpedig nem oldja meg a problemat. Sot ha ezen az uton indulunk akkor egy egyre gyorsulo leepulesnek lehetunk a tanui ( ahogy lathato is ) mivel a cselekedeteket mindig egy kulso megrosszabb esethez merve iteljuk meg az az van felmentes sot meg mi vagyunk a jok.

Lenin elvtars milyen nagylelku volt mivel akar lovethetett volna is.


Ha valaki lop akkor az tolvaj fuggetlenul attol hogy mas is lopottkorabban.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
2008 - ban meg orultel hogy vanmukahelyed. Most akkor melyik jobb? Itt sirt neke p

Vallalkozonak, pont a kicsiknek ott a kata. Fillerek gyakorlatilag. A 27%-ot meg pont jol csinaltak, mert beraktak melle az onlie peztargepet. Persze nem kell mindent beutni nehay helyen, de nagyforgalmu helyeken mar igen, es minden adat bemegy.
Mintha azt olvastam volna, hogy kivezetik a KATA-t hamarosan sajnos. Pedig ez komoly jópont volt, elsősorban az egyszerű adminisztráció miatt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Utolsóhoz: nem baj, majd más népek megteszik

Még egy:
7MOhnYXZ7drc1SayOs.jpeg

Minek, hogy a botmixernek legyen dolga? Merthogy ugye a gyerek az káros... különösen ha európai...

Középkor. Modern, klímaszennyező világ. Üzemek, gyárak, autók, autópályák egymás hegyin és hátán. Ja nem, pedig a tél már szeptember végén jelen volt. Sőt, volt, hogy egyes helyeken júliusban is havazott. Mindezt kb. húsvétig. Nem ám pár fok, 0-1-2, hanem -40, -30. Ezek meg fáznak, mindezt pólóban, szeptember végén. Tényleg?
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Bocsi,de nem tudok más választ adni,mint csak azt,hogy kicsit olvass utána.Pl az osztrák Habsburgok végig a korszakban a regensburgi birodalmi gyűlésen pedáloznak a pénzért,amibl fizetik a magyarországi védelmi költségeket.A lepantói Szent Liga nem az első,és nem is az utolsó.1532ben példul az oszmán flotta nyert az akkori liga flotta ellen.Az 1686os liga meg egy másik liga,a felsorolt tagokkal.A lengyel haderő alapvetően feudális hadszervezet,reguláris csapatok kiegészitő jellegüek.Habsburgoknál ez forditva van.És ez az államszervezetre is igaz.Ez a különbség okozza később Lengyelország bukását.Persze,a feudális keretek fentállnak,de a tartalom már túllépet azon.Nem feudális bandériumok alkották a nyugati seregeket,hűbéres harcosokkal,bandériumokban,hanem zsoldos,hivatásos katonák,reguláris ezredszervezetekben.Más az a gazdaság is,ami a költségeket kitermeli.Stb.
Portugálok különben az 1500as években nagyon is komoly szereplő.Az évszázad második felére ők látják el tűzfegyverekkel a szászánida perzsa sereget,ami ezután nagyon komoly problémákat okozott az oszmánoknak.Szóval sokkal összetettebb a kép.
Bocsi,de lövésed sincs az egészről.Csak egy részletről hiszed,hogy az az egész.Egy igen bonyorult viszonyrendszert akarsz leegyszerüsiteni,buta begyöpösödött mucsajröcsögei látásmóddal.Az Oszmán Birodalom,ami ekkor már lefele ment a lejtőn,az 1600as évek végén,80ezres sereget küld a magyar frontra,40ezres a fekete tengeri frontra,20ezrest a moreaira,kzben üzemeltet egy 50ezer főt foglalkoztató flottát,10ezres sereget küld Jemenbe,és 40-50ezres sereget tart a perzsa határon.Nekünk baromi nagy pech,hogy rajtunk merevedett meg a frontvonal majd 200évre az ország közepén.De tudomásul kell venni,hogy mi ekkor már csak bábuk vagyunk a sakktáblán,nem játékosok.Egyszerüen túlnőttek rajtunk.Ez van,akkor is,ha sérti a büszkeséged.
Na akkor is enyém az utolsó szó:)
Szóval nekem adsz igazat,megint,folyamatosan...
A portugálok olyan fejletek,hogy tőlük távol lévő népségeket támogatnak. Akkor,miért is nem fejletek,az ottomán birhez képest? Magadnak mondasz ellent. Légyszi nézd meg Ausztria más európai országok ill. az ott. Bir fejlődését. Honnan hova. Minden ország európában úgy járt mint a lengyelek? Tényleg? Amúgy olvas utána a polákok államberendezkedésének,ott a válasz arra hogy miért mentek a levesbe. A katonai berendezkedésük az államéból onnan ered. Ok okozat.Te magad mondod,hogy a törökök hanyatlani kezdtek,akkor megint kivel álsz vitában? Szélmalomharc a saját állításaiddal szemben.
Azt állítod hamisan, sokadszor,hogy pariba raktam a Magy. Kir.-ot ill. a török birodalmat. Hazudsz. Azt állitod hogy a Habsburgoknak kurva sok pénzbe került a török elleni háború,akkor most mi van? Milye viszonyrendszer? Ember! Az ott. bur hanyatlik,európa virágzik. Erre te is ugyanezt mondod,miközben engem hülyézel. Ehez kell pofa. Ok,hogy utàlod Orbánt,de nem lehet a mai politikai szemüvegeden keresztül nézni a múltat, a jelent lehet a történelmen keresztül vizsgálni. Megint ok okozat.
Részben,részben nem,illetve folyamatosan szoritja vissza a porta az egész haderőnemet.És az örkölhetőség nem jelent tulajdonjogot abban az esetben sem,mikor öröklődik.Te kis buta.Hát nem tudod,hogy a Titanic elsűllyedt?Enye+bennye.
Elöbb öröklődés majd tulajdonjogot kaptak az örökösök. Boszniai keresztény nemesek nem is vesztették el ezt a jogukat. Már aki ottmaradt,Fesretetics,Teleki családok hozzánk léceltek le. Amúgy bosznia történelmét ismerni nagyon hasznos ahoz,hogy mégjobban megismerd a tör. bir. történelmét Lehet te másképp tudod.

Na most már világos miről beszélek? Ha megint kajlit akarsz a számba adni inkább be válaszolj. Köszi