Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Egyetértek nagyjából. Azért is irtam, hogy " nem biztos, hogy ezt igy kell csinálni" Sajnos " shit happens".

A közelben ( Ausztria) az önkéntes tüzoltóság 28 èv utân egy új tüzoltóautót kapott. Iveco, 300PS, 12,5 t , 330000eur.
Szintén a közelben egy MAN alvázon egy HLF3 tipusú ( ez mindent tud, csak nem beszél) 400000 eur volt. Az adatok a helyi ujságból vannak.
Nem biztos, hogy ebben az esetben igazam van, de sokâig beszerzéssel foglalkoztam. A felhasználók igényei mem mindig felelnek meg a valós igènyeknek. Nagyon sokszor pl presztizs jelentös szerepet játszik stb. De ismétlem, ezt a tüzoltóautó történetet csak a hirekböl ismerem.
De biztos nem hâtrány, ha nem reped meg a segèdalvâz.:) A heggesztès meg nem segit. Cserèlni kell nyilvânvalóan. Azt a règebbi felborulâsos dolgot se ismerem reszletekben. De azt sem tudom, hogy ki dolgozta ki az " Igényfüzetet" ( (Lastenheft), amiben részletesen benne van, hogy milyen legyen, mit tudjon a termék. Azt sem hallottam, hogy volt-e próbaüzem, ahol többnyire kisülnek a hiânyossâgok.
Mindenestre az nem ugy müködik, hogy összhivok egy rakás tüzoltót, mert akkor egy repülö, búvâr stb csodabogâr jön lètre.
.Az ilyen beszerzèseknek megvan a bejârt módszere. Hogy azt itt alkalmazták-e, az mâs kèrdés, amire nem tudom a választ.
Nos láttam a tűzoltóautó borulását ami nagyon felkavaró vezetéstechnikai hiányosságokat mutatott, hogy csak s kanyartechnikával tudta csak kivitelezni a borítást a soför. Bezzeg a Szaudi sofőr a t72-est, a tankbiatlonon első blikre jobbos kanyarban simán borította, igaz annak nem volt tepedt a segédalváza.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Most nem akarok azzal jönni, hogy ujjonnan fejlesztett termékeknél elöfordulnak hibák.
25 éve sikerült ezt normálisan megoldanunk, pedig tombolt a Rendszerváltás utáni fejetlenség.
Csepel alváz, Cummins hathengeres Euro 1 besorolású dízel 280HP, Rába futóművek, 4x4, ABS, ZF sebességváltó, Sisu fülke, Metz felépítmény. Ha jól emlékszem mindösszesen 14 darab lett vásárolva belőle. Csepel Metz vagy Sisuként érdemes keresni. Tisztességes neve Csepel 755.15 Metz TLF 24/40.
16086.jpg

Az első darab még Csepel fülkét kapott. A neve Csepel 755.15 Metz TLF 4000.
Q3VjnJD034hRST54cxV-c2d2Xt-vaT0ZqOe5LNJ3oarslRhZ19Lvf__IYbK_9zf5Z69dfx_n9V2vI2VHPFH-F6jnVsOiVwETdQRf6iOU9oA


Ugyanebben az időben volt Rába alapú elgondolás is. Rába alváz és futómű, 265 lóerős Rába-MAN motor, MAN F90 fülke, Rosenbauer felépítmény. Úgy tudom 1 darab készült, oktatásra használják. Ha minden igaz leszedték róla a Rosenbauer felépítményt és BM Heroes került rá. Rába 16.198 néven keresse akit érdekel.
BIG_0011104641.jpg


A szockó alatt is vagy 10 különböző Csepel és Rába teherautó típusból lett kialakítva nem csak fecskendő, hanem szerkocsi vagy akár speciális felépítménnyel ellátott vízszállító, emelőkosaras, tolólétrás jármű is, de ha jól emlékszem a Rába még speciális repülőtéri tűzoltóból is épített öt darabot (lehet ez is kicsivel 90 után volt már, arra viszont biztosan emlékszem, hogy az első 2-3 darab még román fülkés volt a vége meg már MAN KAT lett).
A háború előtti időben a Rába talán 1923-tól gyártott csehszlovák Praga licenc alapján tűzoltókat. A Mávagnak is volt az ezres típusból kialakított tűzoltója a harmincas évek végétől.
Régi Rábák
r%C3%A1ba-retro7-1.jpg

Mávag 1000 Mind a két képen jól megfigyelhető, hogy még jobb kormányosak a gépek.
2490477690_14bc8b1af4_b.jpg


6:44-től látszik a reptéri tűzoltó kivitel még a régi fülkével. Azért abba rossz belegondolni, hogy ha lettek volna megrendelések, akkor most vajon hol tartana a Rába, és mennyivel normálisabb gépjárműállománnyal rendelkezne a Honvédség vagy akár a Katasztrófavédelem is.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Az ATV-n ma este lesz a Heti Napló este 7-től. A nem különösebben szimpatikus Sváby András vezeti, ami nem feltétlenül vonzó, de most a téma az érdekes, mert - nyilván a nőnap alkalmából - a magyar női tűzszerészekről lesz szó.

Plusz interjú lesz egy visszavonult - komoly ügyekben ítélkező - bíróval is, aki mondhat érdekes dolgokat az igazságszolgáltatás bugyrairól.
 
M

molnibalage

Guest
https://index.hu/kulfold/2020/03/09...uenszer_aki_greta_thunberg_ellenpolusa_lenne/

  • a klíma ugyan változik, de felesleges ettől megijedni,
  • az emberek is hozzájárulnak ugyan a klímaváltozáshoz, de annyira jelentéktelen mértékben, hogy nem érdemes erre fókuszálni,
Kb. itt vesztett el engem ez az ember is.

A légkör bármely paraméterét nézve nem találni olyan emberiségtől a és a civilizációtól független forrást, ami indokolná, hogy mitől változik történelmi léptékben ugrásfüggvény szerűen a hőmérséklet?

A CO2 koncentráció olyan mértékben nő hogy arra nincs semmiféle természetes magyarázat Vagy akkor magyarázza meg már akkor, hogy amikor 150 év van időjárás rögzítés miért a legmelegebb nyarak az utóbbi 20 évben sorakoznak és ekkora kilengéssel a 150 éveshez képest?

Mennyire kell hülyének lenni fizikából ahhoz, hogy ha zárt rendszernek tekintjük a Földet, akkor meg kellene mutatni a természetes forrását annak, hogy mitől nő a CO2 gyakorlatilag végtelen gradienssel bármihez képest az elmúlt 800 ezer évet nézve?

Mi okozza, ha nem az emberi tevékenység?
Ha nem Földi, tehát nyílt a rendszer, akkor meg mi? A Nap sugárzási teljesítmény változása labdába nem rúg...

Nem csak a gradiens, hanem a cc mértéke is példátlan.

paleo_CO2_2018_1500.gif


Értem én, hogy kis Gréta nem szimpi sokaknak, mert csak toporzékol, de erre nem az a válasz, hogy orbitális természettudományos baromsággal hányja tele a netet...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Meghalt Max Von Sydow
kétszeres Oscar-jelölt svéd színész
Az ördögűző és Ingmar Bergman számos klasszikus filmjének
(A hetedik pecsét, A nap vége, Tükör által homályosan) főszereplője. 90 évet élt.

Kedvenc filjeim tőle: A keselyű három napja, A magasrangú célpont.
Mindkét filmben a stílusos, úri viselkedésű bérgyilkost alakít.
https://ok.ru/video/882018814663
https://www.origo.hu/filmklub/20200309-meghalt-max-von-sydow-90-evet-elt.html
:(:(:(
Nekem a hetedik pecsét a kedvencem és A keselyű három napjá-t is szeretem.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 687
113
Mi ebben a meglepö? Szinte mindig azt csinâlja.

A gyerek beteg itthon. Nem Korona, sima influ, így is tök ideg vagyok, de a jó büdös anyjukat tényleg, hogy olyan helyzetet próbálnak teremteni, hogy azt érezzük, olyan itt, mint olaszban, miközben maszkost elvétve lát az ember?

Ma is feltették az olasz dokiról az anyagot. Hogy mennyire okés? Nem tudom, de ahogy a zéró pacienst az olaszoknál (paki migri) is fenntartásokkal kezelem, az olasz dokit is. Tény, hogy nem egy egyszerű vírus a mostani, de hangulatot kelteni? Méghozzá politikai okokból? Normálisak? Ez nem Bugyi Berni elájul és ki kell vinni kézben, sem pedig vonatkatasztrófa, és lehet sírni, sem kisgyerek, aki elveszett, sem kiskutya! Baromi komoly helyzet, erre mit csinál a média? Hangulatot kelt. Nem úgy, mint a migrik esetében, hogy van kerítés, van védelem, hanem úgy, hogy nincs, ami így egyenes út lesz a pánikhoz.

Jók is a mai intézkedések. Az index reggeli híre is jól a mélyre került miután cáfolták a kórházból. Lehet politikai tőkét kovácsolni úgy is, ahogy a mi hazánk tette, akármit is gondolok róluk. Sőt, inkább úgy. Nem pedig az index barmainak módjára.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
M

molnibalage

Guest
Az index konkrétan rémhíreket kelt. Elképesztő.
Mi ebben a meglepö? Szinte mindig azt csinâlja.
Kétszer végigolvastam a cikket, de lövésem sincs, hogy hol keltenek benne rémhírt. Nem kedvencen a banda finoman, de most erősen pislogok. Leírta, hogy mi volt, mi van és miért. Meg hogy az álhírek ellen figyel a szerv.

Kb. ennyit. Semmi többet.