Nem. A lap amit szerkeszt, egy névtelen levelet hozott nyilvánosságra, amiről a főszerkesztő tanúként azt állítja, nem tudja ki küldte, és ebben tanúskodott, nem vádlott volt.
Ez nem bűncselekmény. Még akkor sem büntethetik, ha rajtakapják, hogy hamisan tanúzott, hiszen magát védte volna vele, a hazugsághoz meg az esetleges későbbi vádlottnak, amíg csak magát menti vele, és mást nem vádol hamisan, joga van.
Rágalmazni csak szándékosan lehet. Gondatlanul tettesként elkövetett rágalmazás, gondatlan bűnsegéd (pl. aki a rágalmazáshoz segítséget nyújt) nincsen, így büntetni sem lehet, a rágalmazó (?) legfeljebb a levélíró lehetne, viszont az ő kiléte pedig ismeretlen. Az rágalmazás becsületsértés magánvádas, ha meg nincs kit megvádolni, nem lesz büntetőeljárás sem.
Vicces lenne, ha a főszerkesztőt lecsuknád, mert szerinted valótlan hírt közölt. Finoman szólva garanciális probléma lenne belőle a sajtó szerepét tekintve. Max. sajtóetikai vétség, de a magyar sajtóban azért elég erős a mezőny..
Polgári jogi (kártérítési) felelőssége a lapnak ettől lehet, egy sajtópert megért a dolog, volt valami helyreigazítás is, ami persze nem maga az igazság, csak hogy nem tudták alátámasztani a hírt. Megjegyzem, Donáth apucival szemben egyébként már van egy szexuális bűncselekményes büntetőeljárás, szóval a sztori nem
teljesen hihetetlen.