1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A NATO közös nyelve az angol. Annak vagyunk a tagjai.

2. blogen

blogen Well-Known Member

Ebben az is benne lehet, hogy a magyar katona jóideig csak misszióba kapott modernnek nevezhető felszerelést és egyenruhát!

3. dudi

dudi Well-Known Member

Igen?Akkor miért írja 1 kivetelével minden ország a sajat nyelvén a NATO-ban?Még a görögök is saját nyelven írják ráadásul görög betűkkel még csak nem is latinnal.

zeal, BiancoGasto, fishbed and 4 others like this.
  4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Az az igazság, hogy az a logikus, ami a magyar egyenruhán van.
    Ha egy magyar ember néz rá az egyenruhára, akkor ha a pajzs színe nem egyértelműsít, akkor a "névtábla" is segít.
    Ha viszont egy nemzetközi misszióban néz valaki rá az egyenruhára, akkor a "MAGYARORSZÁG" felirat nem hinném, hogy akár az esetek 10%-ában is informatív lenne.
    Legyen az a külföldi ember akár civil, vagy más ország katonája.
    Erről a csókáról pl. megmondanád, hogy ki fia borja? (OK, nem NATO katona, de akkor is)

5. molnibalage

Félelmetes, hogy mekkora hülyeségeken tudnak rugózni egyesek. Akkor mondok egy másik praktikus okot.
    Igen hosszú szó az, hogy Magyarország a Hungary-val összevetve. Próbáld olvasható méretem vállra hímezni...
    Még szemből is olyan hosszú lenne a szöveg, hogy kényelmetlen lenne a felvarró.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Rá lehet,sokan meg iy csinálják.

Úgy látom,hogy mindenki hülye a világon csak mi vagyunk már megint helikopterek.Egyébként a külföldi katonák mondták már,hogy milyen praktikus,hogy a misszió miatt angolul van kiírva,amikor megtudják,hogy nem a misszió miatt van meg értetlenkednek,hogy még is miért nem saját nyelven van kiírva...

zeal and aquarell like this.
  7. molnibalage

Akkor szóljál felettesednek és továbbítja panaszod. Nem értem, hogy ezért miért a fórumon kell sírni amikor rendszeren belüli vagy...

Az megvan, hogy a fenti képen egyszerre van a ROK és a cikormányos írásuk.
    Na, akkor képzeld el egy sorban a Magyarország én Hungary-t egymás mellett. Még a Magyarország + HUN is szép hosszú lenne.

8. dudi

dudi Well-Known Member

Nem értem miért kéne odaírni angolul is.

9. pöcshuszár

Azon közben nem gondolkoztál, hogy itthonra egyáltalán miért kellene kiírni, hogy Magyarország? ;)
    A rendőr egyenruhára miért nincs ráírva szerinted, hogy Magyarország? Vagy a tűzoltóra.
    A rendőrségi egyenruhán a bal mellen az van kiírva, hogy RENDŐRSÉG.
    Az ország felirat kizárólag a külföldi missziók, és a külföldi jelenlét miatt van felírva.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Erre megint csak az a válaszom,hogy ezek szerint megint csak mi vagyunk helikopterek és mindenki hülye aki otthon is és külföldön is a saját nyelvén írja ki az országnevet.

BiancoGasto likes this.
  11. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

Rajta van, hogy ROKA, nem egyértelmű?

12. pöcshuszár

Tudsz még másik olyan országot írni, ahol otthon kiírják az ország nevét? Az amerikaiakon kívül!
    Most hirtelen rákerestem:
    német, spanyol, svéd, finn, francia, angol, holland, japán, stb. mind ugyan az:
    Egyik sem ír fel semmit magára otthon. Egyszerűen valamelyik vállon feltünteti a zászlót, és kész.
    Nekünk is megvan ez. Miért baj az, ha plusz információként felkerül angolul az ország neve?
    A lettek és az olaszok saját nyelven írják fel a vállon lévő zászló fölé az ország nevét. Mondjuk mindkettő majdnem megegyezik az ország Angol nevével. Ez Magyarország esetében nem igazán áll fenn.

A görögöknél olyat találtam, hogy HELLAS, de görögül úgy van Ελλάδα
    Különben meg:
    Különben az észtek is angolul hordják magukon az országnevet:

Ezt különben miért is a Gripen topicban tárgyaljuk meg??? :hadonaszos:

endre, Ocses and molnibalage like this.
  13. pöcshuszár

endre, krisss, tonyo and 7 others like this.
  14. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

@dudi Akkor elárulom, hogy nagyapám II. vh-s dögcéduláját őrizzük (előbb papám, most már én). Egy fém tokban van, amin az a felirat szerepel, hogy "HUNGARIA".

arcas and anonim999 like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Az magyarul van írva,csak nem használtak ékezetet...

16. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Hogy cseszné meg! Már megint eltévedtem. A Gripen topikra kattintottam és itt kötöttem ki, ahol felvarrókról agyalnak.

17. Centurio

Centurio Well-Known Member

"Bár a nagyobb nemzetközi katonai gyakorlatokat nem tartják meg hazánkban sem, a Magyar Honvédség alakulatai folytatják a szokásos kiképzési és gyakorló feladataikat, így a héten a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison is zajlottak a repülések. A JAS-39 Gripen vadászrepülőgépekkel pedig levegő-föld éleslövészetet is tartottak a Bakonyban, ahol fedélzeti gépágyúval és Mk 82 típusú szabadesésű bombákkal küzdötték le a lőtéri célokat."

nyugger, tonyo, Ocses and 3 others like this.
  18. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Szerintem inkább konyhalatin, de mindenhol értik - még a magyarok is...;)

19. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

20. Terminator

Terminator Well-Known Member

arcas and Gyurma like this.

Ezen oldal megosztása