1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Saab JAS-39EBS-HU Gripen

Diskurzus a(z) 'Vadász-/csapásmérő/kiképző repülőgépek' témában - Nightstalker által indítva @ 2011. április 4..

1. aquarell

aquarell Well-Known Member

Te mindig eltévedsz. Keress egy pletyka topikot! :)

2. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Az oldalakból ti csináltok pletyka lapot, amikor nem a témába vágó dolgokkal szemetelitek tele.

3. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy azért mert a Honvédség hivatalos megnevezése Hungarian Defence Forces rövidítve HDF.

arcas likes this.
  4. arcas

arcas Well-Known Member

Nem is értem hogyan jött ez ide, leginkább angolul van mindenhol:

molnibalage likes this.
  5. dudi

dudi Well-Known Member

Nem ugyan arról beszelünk!Mutogatjatok a sok zászlós kepet,de nem erről volt szó,hanem az országnév felvarróról.Nekeverjük mar a kettőt mert nem ugyan az.

6. Matróz Kommandó

Matróz Kommandó Well-Known Member

A HUNGÁRIA szerintem jó megoldás lenne. Az én dögcédulámon is az van, pedig nem 2. Vh-ás

7. arcas

arcas Well-Known Member

Nem kivánom ezt itt ragozni, de pl. szlovák "országnév felvarró" az ugyanaz mint amit betettem a zászlóval. Ez esetben ugyanarról beszélünk. A többi országnál hogy mi micsoda azt nem tudom, de a tótok max. az OSSR szlovák fegyveres erők vagy az SR országnév rövidités kitűzőjét használták. Azon kivül minden szöveg mindig angolul van már varrva egy ideje.
    Persze ahány ország annyi szokás...

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Basszus másik topikban. Légyszi.

SilvioD and Parapitecus like this.
  9. Parapitecus

Parapitecus Well-Known Member

Látod, látod! Engem ez minden esetben felbosszant, de egyesek ebből sportot űznek. Tele szemetelik az összes topikot.

10. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

11. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

SilvioD likes this.
  12. SilvioD

13. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Nálunk nincs is ilyesmire alkalmas útszakasz, szociban sem volt, cseheknél, lengyeleknél igen.

14. emel

emel Well-Known Member

"Némi" korrekció: nem fordulat hanem vezetett orsó, még ha "civilül" írják akkor is max FORGÁS (a hossztengely körül), és nem 360 fokos, hanem 2x360, vagyis 720 fokos, vagyis két/dupla vezetett orsó! :):)
    Szóval nem ártana néha megkérdezni egy pilótát/szakembert is, ha már pilótáról/repülési manőverről van szó. ;) Nem mindegy hogy korona, vagy korona-vírus ...

Irsai Olivér, arcas, fishbed and 2 others like this.
  15. SilvioD

16. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Milyen gyakran mossák ezeket a Gripeneket, mert az utóbbi időben megjelent képeken eléggé viharvert képet mutatnak.
    Ez egy marginális dolog. Pláne a mostani körülmények között. Szimplán csak feltűnt...
    Múltkor volt egy videó a Luftwaffe A400M-jeinek takarításáról. Előtte nem is tudtam, hogy milyen komoly procedúra ez. Mondjuk a németeknél inkább a tartalék alkatrészek készletezésébe fektethetnének annyi energiát, amennyit a tisztogatásra... :rolleyes:

SilvioD likes this.
  17. arcas

arcas Well-Known Member

"Simogattál" már Gripent?...számomra tök érdekes volt a festését tapogatni, úgy képzeld el, - lehet hülye példa - mint amikor a nedves tenyér nyomot hagyna rajta, mint ha a nedvességet felszivná a matt felület és sokáig foltot hagy rajta...tök érdekes tapintásra. A képek totál nem adják vissza, milyen is valójában...szerintem. Sima mosástól tuti nem lesz szebb, az olajos/kenőanyagos tipi-tapit rendesen le kell(ene) dörzsölni/oldani róla...

nyugger, Irsai Olivér, endre and 2 others like this.
  18. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

Van a gépen radar-elnyelő festékréteg?

19. zulu

zulu Active Member

A matt festésű dolgok mind ilyenek. Pont ezért nem fényesek. Nem egy helyre verik vissza a fényt. Viszont ezért “takaríthatatlanok” és minden meglátszik rajtuk. Ez a gond a matt fényezésű autókkal is.

fishbed, HAndrás and arcas like this.
  20. dudi

dudi Well-Known Member

Ma már gyakorlatlag minden festék ilyen.Annak idején amikor átfestették a magyar 29-eseket azok is ilyen festéket kaptak és ha jól emlékszem valami 4%-ot csökkentett a a radarkeresztmetszeten.

fishbed, endre, borisz and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása