Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 948
113
Ha valaki beszél szláv nyelvet és tud segíteni ebben:
Szavazatok magunkért és az erdélyi magyarokért

azt toppanjon be ide arra a kis időre:

Európa őshonos nemzeti kisebbségei aláírásgyűjtés.
(Erdélyi magyarok)


(Én Köszönöm, szerintem Ők is majd, főleg ha sikerül... :) )

Eu ban dolgozó ismerősöknek (magyar és nem magyar egyaránt) kellene osztani. Itthon rég összejött a kellő számú aláírás, de legalább 7 tagállamból kellenének az ajánlások.
Hajrá !!!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Franciaországban volt egy bevándorlási hullám ÉS azóta még eltelt 50 év. Így lett 8-9% tája.
EU 2-3 másik országa van 3% felett. A többi 1% alatt.
Az eredeti kinyilatkoztatás az volt, hogy többségében muszlim lesz.
Megmutattam számokkal, hogy ez faszság.

Majd aztán huszárvágással jött az, hogy nem kell 50%.
Az eredeti balfasz állítást cáfoltam meg.

Szóval bocs, nem ezt csinálom.
Teljesen más a lakosság és a hatalom hozzáállása a kérdéshez, mint 50 éve, és ezt a szőnyeg alá söpröd, ahogy az európai őshonos lakosság attól eltérő demográfiai mutatóit is, ahogy azt is, hogy érkeznek bevándorlók folyamatosan, szaporább kultúrával, családegyesítéssel, és ezekről jó adatot elég nehéz szerezni is valami véletlen folytán.

Örülnék, ha 50 év múlva az orrom alá dörgölhetnéd, hogy "naugye, én megmondtam!".
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 669
113
Megszűnhet az első autóra járó ingyenes parkolás Budapesten
https://www.vadhajtasok.hu/2020/11/...elso-autora-jaro-ingyenes-parkolas-budapesten

Tehát, ha jól látom, fizetjük a kurva sok adót, mellé meg majd a saját kerületünkben a parkolást. Miközben az autósok pénzéből fejlesztik a kerékpár baromságokat, meg eltartják a saját haveri köreiket, tanácsadóikat, majd a végén a sok alpolgármester és ismerősei/családtagjai formájában szépen hazahordja majd még 4 évig azt a pénzt, amit beszednek tőlünk. Remek!
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Megszűnhet az első autóra járó ingyenes parkolás Budapesten
https://www.vadhajtasok.hu/2020/11/...elso-autora-jaro-ingyenes-parkolas-budapesten

Tehát, ha jól látom, fizetjük a kurva sok adót, mellé meg majd a saját kerületünkben a parkolást. Miközben az autósok pénzéből fejlesztik a kerékpár baromságokat, meg eltartják a saját haveri köreiket, tanácsadóikat, majd a végén a sok alpolgármester és ismerősei/családtagjai formájában szépen hazahordja majd még 4 évig azt a pénzt, amit beszednek tőlünk. Remek!
Hozzátették: a Levegő Munkacsoport is azt javasolta a kerületeknek, hogy vizsgálják felül a mostani rendszert, mert szerintük amíg az autósok segítséget kapnak, az autóval nem rendelkezők semmiféle támogatásban nem részesülnek.

Milyen segítséget kapnak?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
az az állítólag nem kell oda.
remélem azért legalább az ukrán átlagember jobb véleménnyel van rólunk mint a politikusaik... hamár biztosítjuk egy csomó ukrán családnak a megélhetést :D

Legtöbb kocsmából rövid úton kitiltják őket agresszív viselkedés miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
az az állítólag nem kell oda.
remélem azért legalább az ukrán átlagember jobb véleménnyel van rólunk mint a politikusaik... hamár biztosítjuk egy csomó ukrán családnak a megélhetést :D

Nem mertem biztosra írni, mert én is csak úgy hallottam, semmilyen biztos infóm nincs róla.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az állami média mióta pártmédia szerinted?
AHAHAHAHAHA!!!
Aztán elkezdtem belegondolni, hogy ezt te komolyan leírod ide, mindenféle smile nélkül... o_O
Namost, ez vagy úgy lehetséges, hogy teljesen elveszítetted a valóságérzetedet, vagy az elmúlt 8-10 évben egyáltalán nem néztél, hallgattál közmédiát.
Mondjuk ez utóbbit is meg tudom érteni valahol... :p:D
Különben meg csak azért nem teszem az aranyköpéses topicba ezt az idézetet, mert belpol.... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and migfun
M

molnibalage

Guest
https://index.hu/belfold/2020/11/09/orban_viktor_koronavirus_jarvanyvedelem/

Csudálatos, és miért kellett eddig várni ezzel?
Szept végén a napi esetszám még mai ötöde volt kb. és látszott, hogy kezd kilőni. Makd aztán még 5 hétig nem csináltak semmit. Azelőtt a 800 feletti esetiszám volt "anomállia". 10.16 táján már 1000 alatti volt az, ami "nahát", de alacsony, Okt 26. táján mát 2500
Most ezt szinte halottnak a csók.

Ha akkor meghozták volna a kevésbé fájókat akkor - pl. középsuli és egyetem bezárást, akkor sanszosan jobb lett volna a helyzet.
Meg persze a szent focimeccsek zárt kapussá tételét is.

A 8 órakor zárás az élelmiszerboltokra nem kéne, hogy vonatkozzon. Ezzel csak sűrítik az embereket úgy, hogy aki ráadásul sokáig dolgozik, akkor nehézkes lesz elintézni a vásárlást is.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 426
33 699
113
https://index.hu/belfold/2020/11/09/orban_viktor_koronavirus_jarvanyvedelem/

Csudálatos, és miért kellett eddig várni ezzel?
Szept végén a napi esetszám még mai ötöde volt kb. és látszott, hogy kezd kilőni. Makd aztán még 5 hétig nem csináltak semmit. Azelőtt a 800 feletti esetiszám volt "anomállia". 10.16 táján már 1000 alatti volt az, ami "nahát", de alacsony, Okt 26. táján mát 2500
Most ezt szinte halottnak a csók.

Ha akkor meghozták volna a kevésbé fájókat akkor - pl. középsuli és egyetem bezárást, akkor sanszosan jobb lett volna a helyzet..

Unokaöcsém pl. őszi szünetben kapta el, mert természetesen nem maradt otthon, nem az iskolában...
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
https://index.hu/belfold/2020/11/09/orban_viktor_koronavirus_jarvanyvedelem/

Csudálatos, és miért kellett eddig várni ezzel?
Szept végén a napi esetszám még mai ötöde volt kb. és látszott, hogy kezd kilőni. Makd aztán még 5 hétig nem csináltak semmit. Azelőtt a 800 feletti esetiszám volt "anomállia". 10.16 táján már 1000 alatti volt az, ami "nahát", de alacsony, Okt 26. táján mát 2500
Most ezt szinte halottnak a csók.

Ha akkor meghozták volna a kevésbé fájókat akkor - pl. középsuli és egyetem bezárást, akkor sanszosan jobb lett volna a helyzet.
Meg persze a szent focimeccsek zárt kapussá tételét is.

A 8 órakor zárás az élelmiszerboltokra nem kéne, hogy vonatkozzon. Ezzel csak sűrítik az embereket úgy, hogy aki ráadásul sokáig dolgozik, akkor nehézkes lesz elintézni a vásárlást is.

Pontosan tudod, miért vártak vele. Mert úgy vélték, hogy a gazdaság fontosabb, mint az, ha némileg rosszabb lesz a járványügyi helyzet.
Feltehetően úgy gondolták, hogy kezelhető lesz a betegség terjedése, miközben az éppen feltápászkodó gazdaság alól nem rúgják ki megint a lábát és egyben nem adnak okot a korlátozás-ellenes hangoknak.
Elszámolták magukat...
 
M

molnibalage

Guest
Pontosan tudod, miért vártak vele. Mert úgy vélték, hogy a gazdaság fontosabb, mint az, ha némileg rosszabb lesz a járványügyi helyzet.
Feltehetően úgy gondolták, hogy kezelhető lesz a betegség terjedése, miközben az éppen feltápászkodó gazdaság alól nem rúgják ki megint a lábát és egyben nem adnak okot a korlátozás-ellenes hangoknak.
Elszámolták magukat...
A középiskolás és felsőoktatás bezárása szerintem a gazdaságra nem túl komoly hatással van. Ahogy a kevés, de masszív tömegrendezvény bezárása is, a focimeccseké. De pl. az edzőtermek és a többi bezárása is ilyen lett volna.

Ezekkel kellett volna kezdeni, időben. Most meg kurva sok beteg lesz ugyanúgy és gazdaságilag rosszabb lehet a vége, mert mire ez a baszott nagy hullám lecseng...

Úgy, hogy az EÜ dolgozók meg most terveznek felmondani sokat.

Fantasztikus időzítés...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Pontosan tudod, miért vártak vele. Mert úgy vélték, hogy a gazdaság fontosabb, mint az, ha némileg rosszabb lesz a járványügyi helyzet.
Feltehetően úgy gondolták, hogy kezelhető lesz a betegség terjedése, miközben az éppen feltápászkodó gazdaság alól nem rúgják ki megint a lábát és egyben nem adnak okot a korlátozás-ellenes hangoknak.
Elszámolták magukat...
http://www.zsiday.hu/blog/terv
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Ha jövő tavaszra átesne a lakosság 30%-a, akkor az EÜ régen összedől már. Most 100k aktív eset sincs és recseg ropog az egész.
A 100k az 1% sincs a lakosságnak. Ebből 30% átesés a mesében lesz, ha meg igen, akkor jaj nekünk. Mert ennek fényében a halottak száma. Inkább nem is saccolgatok, sötét jövő.

Mindezt cserébe a semmiért. 1 hónap ide vagy oda nem számított volna a gazdaságnak, meg ha tavasszal jön az oltás. Csak most ez az 1 hónap hányszor több beteget is jelent majd?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Wilson

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
A középiskolás és felsőoktatás bezárása szerintem a gazdaságra nem túl komoly hatással van.

Hogy komoly-e, azon lehet vitatkozni, de egyértelműen van hatása, hiszen fogyasztást generálnak, ha kimozdulnak otthonról. Ez a fogyasztás most egyértelműen kevesebb lesz.
Plusz szvsz a távoktatásra való átállás nem egy nagy sikertörténet.
Nagyon változó tapasztalatokról hallok és találkozom is velük...

Ahogy a kevés, de masszív tömegrendezvény bezárása is, a focimeccseké.

Egyfelől segítenek az általános morálon az ilyen rendezvények, másfelől fogyasztást generálnak.

De pl. az edzőtermek és a többi bezárása is ilyen lett volna.

Ismét: a gazdaságban pénzmozgást generál.
Másfelől especiel az edzőtermek nem kis hányada bezárt és a személyzetet elküldte a tavasszal (avagy csődbe is ment).
Akik még talpon maradtak, azoknak ez most újabb gyomros lesz.

Az mondjuk szép, hogy végre az állam beszáll az alkalmazottak bérébe.

Ezekkel kellett volna kezdeni, időben. Most meg kurva sok beteg lesz ugyanúgy és gazdaságilag rosszabb lehet a vége, mert mire ez a baszott nagy hullám lecseng...

Lehetett volna *szerintem* egy fokkal szigorúbban, hatásosabban csinálni, például a nagy sportrendezvényeket zárt kapussá tenni, komolyabb rendezvényeket megtiltani, a maszkviselést és távolságtartást szigorítani. Akkor talán a megbetegedéseknek laposabb emelkedése lehetett volna, miközben a gazdaságot sem éri azonos mértékű csapás.

Nem mondom, hogy nem lehetett volna korábban szigorítani, sőt, én már jó ideje vártam, hogy ilyesmi történjen. Ugyanakkor megértem, hogy miért akkora dilemma ezt meghozni.

Úgy, hogy az EÜ dolgozók meg most terveznek felmondani sokat.

Eleve ha eddig nem nyújtotta be a felmondását, akkor most az elkövetkezendő 30 nap már mindenképpen ugrott, hiszen a legtöbb munkaszerződésben benne van a felmondási idő. Hogy az EÜ-nek ez nagyon nem hiányzott, abban egyetértek. A másik oldalról viszont nagyszerűen rámutat arra, hogy mekkora problémák vannak az EÜ-n belül, és hogy valamit tenni kell(ene) ennek megoldására. Ezt szvsz elszalasztotta a kormányzat...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A középiskolás és felsőoktatás bezárása szerintem a gazdaságra nem túl komoly hatással van. Ahogy a kevés, de masszív tömegrendezvény bezárása is, a focimeccseké. De pl. az edzőtermek és a többi bezárása is ilyen lett volna.

Ezekkel kellett volna kezdeni, időben. Most meg kurva sok beteg lesz ugyanúgy és gazdaságilag rosszabb lehet a vége, mert mire ez a baszott nagy hullám lecseng...

Úgy, hogy az EÜ dolgozók meg most terveznek felmondani sokat.

Fantasztikus időzítés...
Szerintem meg nagyon jó, hogy megint utcára vágunk minden kollégistát, mert ugye az mennyire is jó nekik...
Ahogy az is, hogy megint majd fényképen titrálhatnak, klónozhatnak, hisz az is. (Már aki egyáltalán meg tudja oldani, mert ugye a kollégisták nem véletlenül azok)
Mindezt úgy, hogy amúgy az egésznek semmi értelme.
 
M

molnibalage

Guest
Plusz szvsz a távoktatásra való átállás nem egy nagy sikertörténet.
Nagyon változó tapasztalatokról hallok és találkozom is velük...
Gazdasági hatásról ment az eszmecsere és nem az oktatás hatékonyságáról.

Az mondjuk szép, hogy végre az állam beszáll az alkalmazottak bérébe.
Ámen.

Szerintem meg nagyon jó, hogy megint utcára vágunk minden kollégistát, mert ugye az mennyire is jó nekik...
Ahogy az is, hogy megint majd fényképen titrálhatnak, klónozhatnak, hisz az is.
Mindezt úgy, hogy amúgy az egésznek semmi értelme.
Senki nem mondta, hogy jó és ahogy márciusban csinálták az maga volt az őrület. De, ha 6 hónap alatt sem tettek semmit a 99%-ban megjósolható második esetre, akkor megint a kérdésem az, hogy ki és mit dolgozik a pénzéért..?