Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Gazdasági hatásról ment az eszmecsere és nem az oktatás hatékonyságáról.


Ámen.


Senki nem mondta, hogy jó és ahogy márciusban csinálták az maga volt az őrület. De, ha 6 hónap alatt sem tettek semmit a 99%-ban megjósolható második esetre, akkor megint a kérdésem az, hogy ki és mit dolgozik a pénzéért..?
Mégis mit csináljon?
Vagy hogy gondolod? Hírtelen azok akik eddig wg, kis faluból, vagy 20 nmes lakásból kollégiumba mentek mind milliárdosok lettek?
Mindenki beszerzett otthonra egy komplett analitikai labort? Vagy mi?
 
M

molnibalage

Guest
Mégis mit csináljon?
Vagy hogy gondolod? Hírtelen azok akik eddig wg, kis faluból, vagy 20 nmes lakásból kollégiumba mentek mind milliárdosok lettek?
Mindenki beszerzett otthonra egy komplett analitikai labort? Vagy mi?
????
A labormérések természetesen elmaradnának és csúsznának.
Tavasszal is ez volt és nyáron pótolták emlékeim szerint, mert aug 30-ig kitolták a félévet.

Egyébként a kollégiumok full bezárása szerintem is részben értelmetlen.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Btw jobb helyeken félév eleje óta hibrid oktatás van, és csak az jelenléti, aminek annak is kell lennie, a kollégiumi szabályok mellett kevesebb a kontakt mint egy panelházban, és tök jó, hogy az állam beszáll az alkalmazottak bérébe, csak a zárt étteremben nincs bevétel, ezért ugyanúgy azzal kezdik, hogy kidobják őket mint tavasszal. De jó lesz nekik.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
????
A labormérések természetesen elmaradnának és csúsznának.
Tavasszal is ez volt és nyáron pótolták emlékeim szerint, mert aug 30-ig kitolták a félévet.

Egyébként a kollégiumok full bezárása szerintem is részben értelmetlen.
Lófaszt pótoltak nem a laborméréseket. Online laborok voltak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Úgy, hogy az EÜ dolgozók meg most terveznek felmondani sokat.

Rokonságból 4-en dolgoznak kórházban, mind a 4-en örülnek, mert covid-os beteggel alig kell foglalkozni, legtöbbjüknek kaját kell bevinni meg napi pár hőmérőzés, cserébe dupla annyit keresnek, mint év elején.
És még + fél milliót is kaptak a büdös nagy semmiért.

A távoktatás egy nagy kupac sz*r, de ez nem magyar sajátosság.
Gondolom februárban megint ajándék diplomaosztás lesz nyelvvizsga nélkül...
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and fip7
T

Törölt tag 4082

Guest
Rokonságból 4-en dolgoznak kórházban, mind a 4-en örülnek, mert covid-os beteggel alig kell foglalkozni, legtöbbjüknek kaját kell bevinni meg napi pár hőmérőzés, cserébe dupla annyit keresnek, mint év elején.
És még + fél milliót is kaptak a büdös nagy semmiért.

A távoktatás egy nagy kupac sz*r, de ez nem magyar sajátosság.
Gondolom februárban megint ajándék diplomaosztás lesz nyelvvizsga nélkül...
A laborokban meg lassan szabadnap nélkül nyomják a 0-24et. Ott nagyjából mindenki a felálláson gondolkodik.
 
M

molnibalage

Guest
Rokonságból 4-en dolgoznak kórházban, mind a 4-en örülnek, mert covid-os beteggel alig kell foglalkozni, legtöbbjüknek kaját kell bevinni meg napi pár hőmérőzés, cserébe dupla annyit keresnek, mint év elején.
És még + fél milliót is kaptak a büdös nagy semmiért.

A távoktatás egy nagy kupac sz*r, de ez nem magyar sajátosság.
Gondolom februárban megint ajándék diplomaosztás lesz nyelvvizsga nélkül...
A laborokban meg lassan szabadnap nélkül nyomják a 0-24et. Ott nagyjából mindenki a felálláson gondolkodik.
Pont ezt akartam kérdezni, hogy az a 4 rokon melyik osztályon dolgozik.
A kulcsszó meg a "még". Ha majd napi 5-6-7 ezer új beteg lesz még hetekig és csak jön be a beteg, akkor mi lesz?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Rokonságból 4-en dolgoznak kórházban, mind a 4-en örülnek, mert covid-os beteggel alig kell foglalkozni, legtöbbjüknek kaját kell bevinni meg napi pár hőmérőzés, cserébe dupla annyit keresnek, mint év elején.
És még + fél milliót is kaptak a büdös nagy semmiért.

A távoktatás egy nagy kupac sz*r, de ez nem magyar sajátosság.
Gondolom februárban megint ajándék diplomaosztás lesz nyelvvizsga nélkül...
Hát, azért vannak fura dolgok az EÜ-ben, apám élettársa megyei kórházban volt osztályvezető (nem orvos, gazdasági és informatikai osztályok, mert a kórház spórolhat ha egy ember látja el mindkét pozíciót, még ha nem is ért hozzá), februárban ment volna nyugdíjba, ebből nyár vége lett, visszafoglalkoztatták félállásban. Majd szeptember végétől valami rendeletre hivatkozva plussz juttatás nélkül teljes állás, visszakapva a régi feladatiait, de félálláspénzen. Oh, jeee
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 755
28 626
113
Szeptember óta vagyok távoktatásban és lassan már azon gondolkozok inkább otthagyom az egyetemet a vérbe annyira minőségi...
Sőt pontosítok, március közepével indult a távoktatás így az alapképzés végét plusz a szakdolgozatot, mesteres felvételit online toltam le könyvtározás nélkül, egyedül záróvizsgára kellett bemenni. Júliusban meg kb utánam b@szták egy standról a diplomát "nesze paraszt vigyed ha beérsz 9-ig vagy várjál egy hónapot" elv szerint míg a Korvón kívül érdekes módon sikerült egy kicsit kulturáltabban megoldani. Na erre jött a mostani ismét kiváló távoktatás, ahol hasonlóan odaszórnak 80 oldalnyi szárított medvehús élvezetű szöveget órák előtt, hogy nesze olvasd el ebben benne van kb minden. Gratulálok, több értelme van ha inkább Forgotten Weapons videókat nézek helyette, abból legalább tanulok is valamit.
Gondolom februárban megint ajándék diplomaosztás lesz nyelvvizsga nélkül...
Emberek nemzetközi tanulmányokon megkapták nyelvvizsga nélkül a diplomát. Gondolhatod milyen minőségi anyag kapott így papírt, akik egy nemzetközi szakon nem tudtak 3 év alatt egy sima középszintű szakmai nyelvvizsgát letenni 4 ingyenes nyelvi félév mellett
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Táv/hibrid oktatás:
Szerintem nálunk a Kandón elég jól eltalálták, a videós anyagban kiadott videók csaknem 100%-ban az óra anyagáról szólnak (ugyebár nem mind1, hogy van egy 3 órás élő előadás ahol az első fél órában az anyagról szólnak a dolgok, azután a tanár elkanyarodik más területekre, sztorizgat az életéből stb, olvashatatlan írással valamit a táblára vet vagy a kivetített diasort hadarja, ahol vagy jegyzetelsz a diáról vagy a tanár figyeled /*a kettő együtt nem megy, annyira gyorsan csinálja*/), a videót bármikor megállíthatod, normálisan kijegyzetelheted, aki a teamsen tart élőben azt mindig felveszik így szintén visszatekinthető és letölthető.
Laborok: a teljes évi laboranyagot megcsináltuk tárgyanként 2 alkalmon, ömlesztve szeptember végén-október elején, beugrók szempontjából húzós volt mert mindent tudni kellett elsőre.
Zh-k: Van amiből be kellett menni, van amit Moodle rendszerben kell csinálni és van olyan ahol nem kell csak egy év végi nagy beadandót több feladatból összeállítva megcsinálni a 13. oktatási hét végéig.
Összességében én örültem ennek a rendszernek, hátránya: a tanárok még nem adták ki a kidolgozandó szóbeli tételeket amiket eddig midig megkaptunk a félév elején.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Emberek nemzetközi tanulmányokon megkapták nyelvvizsga nélkül a diplomát. Gondolhatod milyen minőségi anyag kapott így papírt, akik egy nemzetközi szakon nem tudtak 3 év alatt egy sima középszintű szakmai nyelvvizsgát letenni 4 ingyenes nyelvi félév mellett
Azért ez tényleg durva.

Táv/hibrid oktatás:
Szerintem nálunk a Kandón elég jól eltalálták, a videós anyagban kiadott videók csaknem 100%-ban az óra anyagáról szólnak (ugyebár nem mind1, hogy van egy 3 órás élő előadás ahol az első fél órában az anyagról szólnak a dolgok, azután a tanár elkanyarodik más területekre, sztorizgat az életéből stb, olvashatatlan írással valamit a táblára vet vagy a kivetített diasort hadarja, ahol vagy jegyzetelsz a diáról vagy a tanár figyeled /*a kettő együtt nem megy, annyira gyorsan csinálja*/), a videót bármikor megállíthatod, normálisan kijegyzetelheted, aki a teamsen tart élőben azt mindig felveszik így szintén visszatekinthető és letölthető.
Laborok: a teljes évi laboranyagot megcsináltuk tárgyanként 2 alkalmon, ömlesztve szeptember végén-október elején, beugrók szempontjából húzós volt mert mindent tudni kellett elsőre.
Zh-k: Van amiből be kellett menni, van amit Moodle rendszerben kell csinálni és van olyan ahol nem kell csak egy év végi nagy beadandót több feladatból összeállítva megcsinálni a 13. oktatási hét végéig.
Összességében én örültem ennek a rendszernek, hátránya: a tanárok még nem adták ki a kidolgozandó szóbeli tételeket amiket eddig midig megkaptunk a félév elején.
Akkor ezek szerint nagy a szórás a távoktatás minőségében. Meg Ooorky kommentje simán általánosított a laborok kapcsán.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azért ez tényleg durva.


Akkor ezek szerint nagy a szórás a távoktatás minőségében. Meg Ooorky kommentje simán általánosított a laborok kapcsán.
Nagyon kevés helyen lehet normálisan megoldani a tömbösített laborokat.
Nekem a hibrid oktatás tetszett. Azt szvsz jól.oldották meg.
Most viszont beszántják az egészet megint, és éljen a párt. Csókolj neki kezet.
A kollégiumok bezárása meg azért gáz, mert oda normálisan azok mennek, akiknek szükséges. Mert otthonról máshogy nem tudja megoldani.
Sokaknak kb a cuccai mennek most a szemétbe, mert örül ha ő maga ki tud költözni, nem hogy hazavigye. Ahogy ez volt tavasszal is. Pedig mégegyszer mondom, mind az SZTEs, mind a BMEs kollégiumi szabályzathoz képest egy sima panelház nagyobb kockázat.
Csak ez így jól hangzó látszatintézkedés, amivel megint kibaszunk több ezer/tízezer emberrel
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
T

Törölt tag 1711

Guest
Én anno távoktatásban toltam le a közlekedésmérnökit.

Félév elején alaptanterv szerint kiküldték a könyveket (ha volt).
Mivel feszített tempóban toltam, 2,5 év alatt lenyomva a 7 félévnyi anyagot, ezért természetesen 2. évben már sz*rt se értem vele, vizsgák előtt 1 hónappal bevonultam a könyvtárba és előkotortam a hiányzó könyveket (bónusz pont: utolsó évnyi könyvet el se küldték, mivel már nem voltam tanuló...).
Videó 0, volt egy online felület ahol vagy fent volt vmi normális tananyag, vagy odalökött ~10 A5-ös oldalnyi szöveget aztán le volt tudva, készülj ahogy tudsz.
Egyszer írtam egy oktatónak, mivel nem egyezett az online felületen a tankönyv címe azzal amit küldtek, slusszpoénként a könyv és online tananyag tartalma sem a vizsgakövetelménnyel, válasz sose érkezett rá.
Természetesen a könyvtárban és a könyvboltban sem volt a fent megnevezett könyvből, végül az oktatóra, mint íróra keresve előjött egy megvásárolható könyv, 3. címen, aminek a tartalma már egyezett a vizsgakövetelménnyel.
Politológiából meg kiküldtek egy ~250 oldalas ősrégi könyvet (még első mszp kormány idejéből), de a tantárgy fórumán volt 1db bejegyzés, hogy a vizsgáztató 500ft-ért megvásárolható ~30 oldalas "könyvéből" lesznek a kérdések. És tényleg így lett. Biztonság kedvéért következő félévben küldtek egy 3. féle politológia könyvet is :D
Volt olyan tantárgy ahol egy magyar fizetős videómegosztón talált tananyaggal tudtam levizsgázni, mert a könyv érthetetlen maszlag volt számomra.

Oktatóval először szakdolgozat írásakor találkoztam, majd államvizsgán.

Idén meg büszkén hirdeti magát az SZE, hogy ők felkészültek, nagy hagyománya van a távoktatásnak az egyetemen...