Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Ki drónozhatott ott a pályaudvar felett, éppen pont akkor amikor egy ilyen katonai szerelvény halad át?
Ha mostani a felvétel és hiteles, akkor az igen jó kérdés.
Valamelyik hárombetűs egyik felderítője?
Nyilván már mentette a jútúbról, akinek fontos és kielemezte.
Egyem a konteós kis fejeteket. Ott van a pali vízjele a videón. Egy tankokkal megrakott vasúti szerelvény befutásáról értesülni nem nagy dolog, kiszaladni és felengedni a drónt pedig még annyi se egy olyannak aki amúgy is ezzel foglalkozik....
De mindenhol idegen hírszerzők vannak, és YT-ra posztolnak, igen :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Egyem a konteós kis fejeteket. Ott van a pali vízjele a videón. Egy tankokkal megrakott vasúti szerelvény befutásáról értesülni nem nagy dolog, kiszaladni és felengedni a drónt pedig még annyi se egy olyannak aki amúgy is ezzel foglalkozik....
De mindenhol idegen hírszerzők vannak, és YT-ra posztolnak, igen :D

:)
TE!
Nem erről beszélek!
..

De nem lenne alap legalább egy takaró? Az avatatlan szemek ellen?
Vagy, ha már az nem, akkor legalább két fegyveres kísérő, akik az állomáson veszteglő szerelvényt védik, figyelik?
Felenged valaki csak úgy egy drónt oda az ilyen cuccok fölé?
Senkinek fel sem tűnik mindez, csak amikor már fönn van a jútúbon FullHD-ben?
S ez nem gond a NATO-ban?
Nulla információs védelem?
..
Jha kérem..., ha csak úgy nem... :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Egyem a konteós kis fejeteket. Ott van a pali vízjele a videón. Egy tankokkal megrakott vasúti szerelvény befutásáról értesülni nem nagy dolog, kiszaladni és felengedni a drónt pedig még annyi se egy olyannak aki amúgy is ezzel foglalkozik....
De mindenhol idegen hírszerzők vannak, és YT-ra posztolnak, igen :D

Azon kívül, hogy vasúti közlekedés veszélyeztetése terrorizmusnak minősül nincs is vele baj.
Kap majd pár hónapot rács mögött, főleg ha az amerikai külügy is beleáll és átgondolja.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
De nem lenne alap legalább egy takaró? Az avatatlan szemek ellen?
Azt hiszem írtam is valamelyik topikba mikor GI Joe-ék vitték vissza Veszprém mellől a technikát az autópályán találkoztam velük és ott sem volt semmilyen takarás rajtuk. Mondjuk szép látvány is volt pár méterre elmenni az ilyen 70 tonnás dögök mellett tankmániásként :D

Amúgy románoknál van azt hiszem éppen megint hadgyakorlat, valószínűleg oda mennek.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and milagro

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
:)
De nem lenne alap legalább egy takaró? Az avatatlan szemek ellen?
Vagy, ha már az nem, akkor legalább két fegyveres kísérő, akik az állomáson veszteglő szerelvényt védik, figyelik?
Felenged valaki csak úgy egy drónt oda az ilyen cuccok fölé?
Senkinek fel sem tűnik mindez, csak amikor már fönn van a jútúbon FullHD-ben?
S ez nem gond a NATO-ban?
Nulla információs védelem?
..
Jha kérem..., ha csak úgy nem... :D:D
Ők nem szégyenlik a tankjaikat. Milyen titkot tudtál meg azzal, hogy kívülről készült róluk egy videó?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Ők nem szégyenlik a tankjaikat. Milyen titkot tudtál meg azzal, hogy kívülről készült róluk egy videó?

Én semmilyet mert egy műkedvelő civil vagyok csupán. :)
De egy orosz hírszerzőnek pl. érdekesek lehetnek a típusok, darabszámok, kiegészítők stb. Minden.
Meg kielemezve a képeket, biztos olyan érdekes részletek is feltűnhetnek, amelyek nekem eszembe se jutnának.
..
Nekem csak az jutna eszembe, ha én felelnék a konvojért, hogy védjem azt!
Minden vonatkozásban. Is!
;)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 978
113
Én semmilyet mert egy műkedvelő civil vagyok csupán. :)
De egy orosz hírszerzőnek pl. érdekesek lehetnek a típusok, darabszámok, kiegészítők stb. Minden.
Meg kielemezve a képeket, biztos olyan érdekes részletek is feltűnhetnek, amelyek nekem eszembe se jutnának.
..
Nekem csak az jutna eszembe, ha én felelnék a konvojért, hogy védjem azt!
Minden vonatkozásban. Is!
;)
Szerintem védeni ők is védik a gépeiket. Próbálj valamilyen szuvenírt szerezni az egyik tankjukról, és meglátod. :D
Hogy milyen kiegészítők stb. vannak rajta, az szerintem nem olyan nagy titok. Ami igazán titok, az a műszaki tartalom.
Van amit az amerikaiak is védenek. pl. egyszer kerestem videót a légi utántöltésről. Csak olyat találtam, ami messziről készült, és nem lehetett a részleteket kivenni. Vagy ügyetlen voltam, vagy figyelnek rá, hogy ilyen ne kerüljön fel a netre.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szerintem védeni ők is védik a gépeiket. Próbálj valamilyen szuvenírt szerezni az egyik tankjukról, és meglátod. :D
Hogy milyen kiegészítők stb. vannak rajta, az szerintem nem olyan nagy titok. Ami igazán titok, az a műszaki tartalom.
Van amit az amerikaiak is védenek. pl. egyszer kerestem videót a légi utántöltésről. Csak olyat találtam, ami messziről készült, és nem lehetett a részleteket kivenni. Vagy ügyetlen voltam, vagy figyelnek rá, hogy ilyen ne kerüljön fel a netre.

Akkor figyeljük majd, hogy ez a jútúb szösszenet mennyire lesz hosszú életű.
Ha eltűnik, akkor abból következtethetünk. :)
..
Én ettől függetlenül nem hagynám, hogy a konvojomat drónkamerázza valamilyen amatőr trainspotter.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
Akkor figyeljük majd, hogy ez a jútúb szösszenet mennyire lesz hosszú életű.
Ha eltűnik, akkor abból következtethetünk. :)
..
Én ettől függetlenül nem hagynám, hogy a konvojomat drónkamerázza valamilyen amatőr trainspotter.
Ha csak nem direk jól jön nekik a figyelem. Lássa csak az aki akarja, hogy ekkora erővel itt vannak...
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
De nem lenne alap legalább egy takaró? Az avatatlan szemek ellen?
Vagy, ha már az nem, akkor legalább két fegyveres kísérő, akik az állomáson veszteglő szerelvényt védik, figyelik?
Felenged valaki csak úgy egy drónt oda az ilyen cuccok fölé?
Senkinek fel sem tűnik mindez, csak amikor már fönn van a jútúbon FullHD-ben?
S ez nem gond a NATO-ban?
Nulla információs védelem?
Valószínű, hogy a gyakorlatokban részvevő alakulatok listája teljesen publikus.
Amúgy mi a tosztól rettegjenek ennyire? Civilként ha akarnál sem igen tudnál kárt tenni egy Hk-ban. :)
Nem tudom miért van még midig ez a hidegháborús szovjet komcsi tempó a sok házmester fejében. Esküszöm ti azt szeretnétek ha az lenne mint akkor.
Volt egyszer egy eset a kunmadarasi szovjet reptérnél. Egy motoros megállt a pálya melletti úton egy cigire, valami őr meg lefényképezte. Estére a lakásán voltak a zsaruk, hogy ugyan mit kémkedik...


Azon kívül, hogy vasúti közlekedés veszélyeztetése terrorizmusnak minősül nincs is vele baj.
És hol valósult meg a vasúti közlekedés veszélyeztetése? Vagy ez is ilyen gumifogalom amit addig lehet nyújtani hogy még a Szűz Máriát is le lehet vele csukni? :rolleyes:
 
G

Galthran

Guest
Ide rakom!
"A Facebookon kering több fénykép is arról, hogy páncélozott harcjárművek jelentek meg éjjel a Kelenföld vasútállomáson, ahogy egy teherszállító vonaton pihennek egy tartályszerelvény mögé „bújva.” Az eseménnyel kapcsolatosan számos konteó kezdett el terjedni az interneten, pedig mindössze arról van szó, hogy egy amerikai harcjármű-szállítmány haladt át Magyarországon, ami egy elég gyakori esemény."
https://www.portfolio.hu/short/2020...alatt-kelenfoldon-mit-kell-tudni-roluk-459278
..
xd kedvencem mikor azt írják: egy tartálykocsikból álló szerelvény mögé rejtették. bazmeg :D ott rejtegeti az orbán rezsim hogy a szokásos hétvégi tömegbe lövetések előtt ne vegyük észre
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
De szépen mondtad. Lényeg, hogy te érted a világot.

Mindig vicces amikor a gyűlölködők a gyűlölet miatt hisztiznek. A ballib oldalon az emberek fele annyira gyűlöli az Orbánt és a fideszeseket, hogy bárkire leszavaz, csak ne az Ovi legyen a miniszterelnök. Ez tény.
Te sem bírsz megnézni egy percnél több Ovi tájékoztatót, mert O1G, de bezzeg a mindenhez is értő GulyásMarcsi agymosó videója az mehet minden mennyiségben. Más szemében a szálkát...
mindig megfogadom hogy nem etetek, de... Meg tudod google nélkül foglamazni a ballib, vagy a liberális komcsi fogalmát. (Szerintem nem)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Valószínű, hogy a gyakorlatokban részvevő alakulatok listája teljesen publikus.
Amúgy mi a tosztól rettegjenek ennyire? Civilként ha akarnál sem igen tudnál kárt tenni egy Hk-ban. :)
Nem tudom miért van még midig ez a hidegháborús szovjet komcsi tempó a sok házmester fejében. Esküszöm ti azt szeretnétek ha az lenne mint akkor.
Volt egyszer egy eset a kunmadarasi szovjet reptérnél. Egy motoros megállt a pálya melletti úton egy cigire, valami őr meg lefényképezte. Estére a lakásán voltak a zsaruk, hogy ugyan mit kémkedik...



És hol valósult meg a vasúti közlekedés veszélyeztetése? Vagy ez is ilyen gumifogalom amit addig lehet nyújtani hogy még a Szűz Máriát is le lehet vele csukni? :rolleyes:
A NATO hivatalosan kiadja a gyakorlatok listáját, fenn van a neten. Az meg érdekes, hogy a hülye korból ittmaradt szabály szerint üzemi területen nem fényképezhetek, -anno egyszer a nem éppen agysebész biztonsági őr nekem is esett, mert lefényképeztem az állomás falán a túraútvonal tábláját.. Na mindegy. ami érdekes és jogászi fejvakargatás, ha a fickó - mi is a jó szó? - bejelenkezve? regisztrálva? röptette, akkor onnan jogállamban a vasút elmehet a fenébe.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány