Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Pont ezért nem értem, hogy itthon mi a bánatnak tábori rabbinátus? Zsidó úgy sem fog magyar honvédnek állni, mert ha katonáskodni akar, akkor Izraelbe megy. Jól mutat a leírásokban hogy van itt ilyen, meg Köves Slomónak is kellett egy jó hely még?


Szerinted nincs zsido a katonasagban ? Masok szerint meg tul sok. Minden esetre a rabbinatus nem senkinek lett letrehozva.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szerinted nincs zsido a katonasagban ? Masok szerint meg tul sok. Minden esetre a rabbinatus nem senkinek lett letrehozva.

A tábori rabbinátus egy megélhetési forrás a rabbinátus dolgozóinak. Munkájuk nem hiszem, hogy van, tekintve, hogy zsidó vallású katonák nincsenek Magyarországon, így a tábori rabbinátus tevékenysége kimerül a céltalan alakulatlátogatásokban és a holokauszt emlékművek avatásában. Láttatok ti már valaha képet arról, hogy tábori rabbi honvédekkel együtt imádkozik valahol!

A tábori rabbinátus annak a vízfejnek a része, amit meg kell szüntetni.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Szerinted nincs zsido a katonasagban ? Masok szerint meg tul sok. Minden esetre a rabbinatus nem senkinek lett letrehozva.


https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1300295.kor
0. A tábori lelkészi szolgálat végzése
19. § (1) A bevett egyház a katonai szervezeten belüli csoportos és egyéni vallásgyakorlás, valamint lelki gondozás biztosítása érdekében a Magyar Honvédségnél végezhet tábori lelkészi szolgálatot. A tábori lelkészi szolgálat működése a katonai tevékenységet, a kiképzés rendjét nem zavarhatja.

(2) A tábori lelkészi szolgálat igénybevétele vagy annak mellőzése a katona kizárólagos joga. A tábori lelkészi szolgálat igénybevétele vagy az attól való tartózkodás miatt megkülönböztetés a katonával szemben nem alkalmazható.

(3) A tábori lelkész és a katonai szervezet parancsnoka a katonai szervezet és a tábori lelkészi szolgálat feladatainak zavartalan megvalósítása érdekében együttműködik.

(4) A Magyar Honvédség parancsnokai a hitéleti tevékenységre vonatkozó döntést nem hozhatnak, a működésre vonatkozó intézkedést - a szolgálati renddel történő összhang biztosításának kivételével - nem tehetnek.

(5) A Magyar Honvédség parancsnokai, valamint a tábori lelkészi szolgálat tagjai kötelesek elősegíteni, hogy a vallási tevékenységet végző szervezetek vallásgyakorlási és lelkigondozási jogosultsága a katonák igényei szerint érvényesüljön.

20. § (1)14 A tábori lelkészi szolgálat a honvédelemért felelős miniszter közvetlen alárendeltségébe tartozó, a bevett egyházakkal erre vonatkozóan kötött megállapodásokban foglaltak alapján működő egységes szervezet, amely három, egymással azonos jogállású szolgálati ágra tagozódik.

(2) A szolgálati ágakat bevett egyházak vezetik.

(3) A szolgálati ág a bevett egyház belső szabálya szerint eljárni jogosult egyházi elöljáró egyetértésével, a honvédelemért felelős miniszter által jóváhagyott szervezeti és működési szabályzat alapján végzi a tevékenységét.

(4) A tábori lelkészi szolgálat felállításának és működésének költségei a honvédelemért felelős miniszter által vezetett minisztérium költségvetési fejezetét az igénybevétel szerint terhelik.

21. § A tábori lelkészi szolgálat főbb feladata

a) a hit- és kegyességi élet, a vallásgyakorlás biztosítása, mise, istentisztelet, biblia- és imaórák tartása,

b) az egyéni és közösségi lelki gondozás,

c) az életismereti, erkölcsi oktatás, nevelés,

d) a szociális, karitatív tevékenység végzése a katonai egészségügyi és szociális intézményekben,

e) a bizalmi fórum biztosítása a katonák számára,

f) a katonák ellátása a vallásgyakorláshoz szükséges eszközökkel, tárgyakkal,

g) a katonák részvételének biztosítása a hazai és nemzetközi zarándoklatokon,

h) a katonák és családtagjaik részére végzett egyházi szolgálat.

22. § (1) Tábori lelkész az a lelkész lehet, aki rendelkezik egyházi (felekezeti) elöljárója ajánlásával, és - a kisegítő tábori lelkész kivételével - megfelel a katonákra vonatkozó jogszabályokban előírt életkori, egészségügyi alkalmassági, végzettségi és egyéb követelményeknek.

(2) A tábori lelkészi szolgálat állományába tartoznak a tényleges katonai szolgálatot teljesítő tábori lelkészek. A tábori lelkészi szolgálat hivatásos állományú tagja a Magyar Honvédség rendfokozatai állományviszony-csoportjainak megfelelően a Magyar Honvédség tisztje és tábornoka.

(3) A tábori lelkészi szolgálatnál kisegítő tábori lelkészek is működhetnek. A kisegítő tábori lelkész a helyi egyházközség, hitközség lelkésze, aki felkérésre a helyőrségekben állomásozó katonai szervezetek lelkipásztori feladatait látja el. A kisegítő tábori lelkész e tevékenységéért díjazásban részesíthető.

(4) A tábori lelkész, a tábori püspök és a vezető tábori rabbi kinevezése és alkalmazása a bevett egyházzal kötött megállapodásban foglaltak szerint történik.

(5) A tábori lelkész lelkészi tevékenysége kizárólag az egyházi jogi személy irányítása, felügyelete alatt áll.

23. § (1) A tábori lelkészi szolgálat állományába tartozó hivatásos lelkészek számát úgy kell megállapítani, hogy békében a Magyar Honvédség minden ezer katonájára egy tábori lelkész jusson. Háborúban minden dandárhoz és minden ezredhez tisztként legalább egy lelkészt kell biztosítani.

(2) A tábori lelkész munkáját ökumenikus szellemben, a felekezeti önállóság tiszteletben tartásával végzi.

(3) A tábori lelkész a háború áldozatairól szóló Genfi Egyezménynek megfelelően harcba nem vethető személy, akit minden körülmény között kíméletben és védelemben kell részesíteni.

(4) A tábori lelkész köteles betartani a rendfokozatára, a beosztására, valamint a katonai szervezet működési rendjére vonatkozó szabályokat. Ezek megsértése esetén a katonákra vonatkozó hatályos jogszabályok szerint felelősségre vonható.

vallás, mint indíték eléggé a lista végén...
http://193.224.76.2/downloads/konyvtar/digitgy/publikacio/varga_andras01.pdf
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
A tábori rabbinátus egy megélhetési forrás a rabbinátus dolgozóinak. Munkájuk nem hiszem, hogy van, tekintve, hogy zsidó vallású katonák nincsenek Magyarországon, így a tábori rabbinátus tevékenysége kimerül a céltalan alakulatlátogatásokban és a holokauszt emlékművek avatásában. Láttatok ti már valaha képet arról, hogy tábori rabbi honvédekkel együtt imádkozik valahol!

A tábori rabbinátus annak a vízfejnek a része, amit meg kell szüntetni.

ja, mert egy jobbantnak nem teccenek a jakhecek, köpjük szemen az Alkotmányt, honvédelmi törvényt, vallássazbadságot etc.
e
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Egyébként pedig:
spacer.gif

Tábori rabbik, Izrael
facebook.png
twitter.png


2012-11-29 15:42:04
tora.jpg
Sok országban biztosítják a zsidó hitűek vallásgyakorlását tábori rabbikkal. Sokszor látszik azonban az is, hogy nem mindig a valós igényeket szeretnék ezzel kielégíteni, inkább a vallásszabadság biztosításának szimbólumai a katonarabbik egy-egy hadseregben.
A teljesség kedvéért hozzá kell tenni, hogy ez nemcsak a rabbikra igaz, hanem más vallásokra is; ilyen például az USA-ban a szikhek vagy a humanisták katonalelkészei. Hazánkban jelenleg két főrabbi szolgál, "sima" rabbik ugyanis nincsenek; két zsidó vallású irányzat két vezetővel van jelen. Az egyik Totha Péter Joel a MAZSIHISZ részéről, és Köves Slomó az EMIH részéről. Ahogy a katolikus tábori püspök, úgy ők sem lettek katonai rendfokozattal ellátva, a HM civil alkalmazottai.
...
linkek:
http://www.taborilelkesz.hu/type.php?typeID=3
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 627
79 847
113
Nekünk van tábori lelkészünk ő konkrétan őrnagy de még nem láttam olyan tábori lelkészt akinek ne lenne rendfokozata.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 627
79 847
113
Ami pedig a tábori rabbikat illeti nem valólós igény alapján lettek ez nyilvánvaló.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Így van. Olcsóbbak és sok esetben mostanra megbízhatóbbak a magyar munkások, mint a sok német Mehmet. Minden rasszista felhang nélkül, a valóság az ez.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyet értek veled, nem csak egy aspektus van. Ahogy írtam is ÉN is, ha visszaolvasol, bár a kiváló fórum motor pont elfelezte, mire írtam hozzá szerkesztésben egy rakat gondolatot, letelt az 5 perc, így innentől leszarom, még 1x nem írom le. Nem egy aspektus van szerintem sem, ez a lényeg... Viszont amit művel Sharid és Dinamo, az kezd KURVÁRA felháborító lenni.

Off.
Amikor szerkesztésnél letellik az 5 perc idő és elszáll a beírt szöveg, rá kell kattintani ismét a szerkesztés gombra és bejön újra a hozzászólásod, az a része is ami elszállt, mert írás közben mindig ment a fórum és meg szokott maradni még. Na ekkor kimásolod az elszállt részt és egy új hozzászólásban elküldöd.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 220
113
Off.
Amikor szerkesztésnél letellik az 5 perc idő és elszáll a beírt szöveg, rá kell kattintani ismét a szerkesztés gombra és bejön újra a hozzászólásod, az a része is ami elszállt, mert írás közben mindig ment a fórum és meg szokott maradni még. Na ekkor kimásolod az elszállt részt és egy új hozzászólásban elküldöd.
Köszönöm, ez valóban megoldás, erre gondolhattam volna én is mivel ezt a mentés dolgot tapasztaltam már, viccelt is meg nem egyszer.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mar azzal velemenyt mondtak hogy otthagytak magyarorszagot. Volt amelyiket azert mert vertek volt amelyiket mert rendszeresen megalaztak volt akit ellehetetlenitettek es volt akit meg csak feudalis szolgakent kezeltek.

Csak ugy mint manapsag !

Ezek az emberek ugy dontottek hogy otthagyjak magyarorszagot es kezdenek egy uj eletet. AZ akkori sajto is igyekezett bagatelizalni az ugyet a tudos tarsadalom is elmondta mindennek azokat akik kimentek " nem lettunk kevesebbek nelkuluk " Aztan ahogy jottek az eredmenyek rogton felfedetek hogy ok is magyarok es tart ma is ez az agyrem. Van egy szem Magyar Magyar nobeldijjasunk de mi buszkek vagyunk hogy mi vagyunk a vilagon az egy fore juto legtobb nobeldijjas orszag. Eluldoztuk oket ellehetetlenitettuk oket de ezt azert nem szeretjuk megemliteni. Ma is igy van. Ha kulfoldon elsz akkor te hazarul meg kulfoldrol belepofazo vagy. Az nem szamit hogy valamennyien akik kulfoldre mentunk egy a magyarorszaginal sikeresebb orszagba mentunk. Mi itt tudunk akarunk is tanulni es ezt a tudast megosztani mert hat megis valahogy valamitol jobban megy nekik.

Lehet ezt megint kopkodni es "majd mi magyarok ezt akkor is jobban tudjuk " alapon kezelni de ha az eredmenyeket nezem akkor a helyzet hogy gazdasagilag katonalilag politikailag a helyzet kepletesen irva : Luxemburg - Magyarorszag 2 : 1 Es van lejebb !!! Bar ne lenne .

Ez megint ferdítés. Nem üldöztük el őket. Nem emlékszem most, volt magyar származású, zsidó vallású Nóbel díjas, aki a világháború alatt emigrált? Ha igen, akkor őt valóban elüldöztük. De a többit, csak egész egyszerűen nem tudtuk annyira megfizetni, mint amennyire meg tudta a nálunk sokkal de sokkal több pénzzel rendelkező USA.
Nem azzal van a baj, hogy külföldre megy valaki. Azzal van a baj, amit te is és még jópáron műveltek, hogy állandóan pocskondírozzátok Magyarországot. Nem Orbánt, vagy a Fideszt (mert úgy még rátok lehetne fogni, hogy ellenzékiek vagytok), hanem mindent leszoltok ami magyar.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tisztelem mikor valaki kepes gondolkodva vitazni.

Arrol nem is beszelve hogy a kulfoldon dolgozok nem keves penzt kuldenek haza es fizetnek adot az otthoni ingatlanaik vasarlasaik stb soran. Mondjuk ez az ami pl a hataron tuli magyaroknal nincs meg. Csak szavazati jog de adofizetes kozteherviseles az ott tortenik. Ezt igy ebben a formaban nem erzem korrektnek.

Mert a határon túliak nem vehetnek Magyarországon ingatlant ugye? Én is határon túli voltam, aztán meg most Magyarországon telepedek le. Mint ahogy sok volt osztálytársam szintén Magyarországra költözött. Jah, és szavazni még nem szavaztam.
 
M

molnibalage

Guest
Egyet értek veled, nem csak egy aspektus van. Ahogy írtam is ÉN is, ha visszaolvasol, bár a kiváló fórum motor pont elfelezte, mire írtam hozzá szerkesztésben egy rakat gondolatot, letelt az 5 perc, így innentől leszarom, még 1x nem írom le. Nem egy aspektus van szerintem sem, ez a lényeg... Viszont amit művel Sharid és Dinamo, az kezd KURVÁRA felháborító lenni.

OFF
Mi a felháborító? Amikor más szerint te voltál az, akkor valahogy nem tűnt fel neked...
ON
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Latod itt kezdodnek a problemak !

"Én sosem voltam attól elájulva, hogy magyar állampolgárok kimentek és az USA-ban vagy máshol az ott ténylegesen rendelkezésre"
Nem KIMENTEK hanem mi KIZAVARTUK oket. 99% a nem akarta kimenni.

"Én mondjuk nem igen csípem a focit, de most ez a Luxemburg - Magyarország 2:1 az most hogy jön ide? Vagy csak megint belénk akartál rúgni egyet?"

Latod egy egyszeru tenykozlest hasonlatot rogton sertesnek veszel. Pedig az egesz nem mas mint egy tukor amit erdemes megnezni hogy mit mutat. Nem sertes hanem szimplan tenyalapu kritika epito sandekkal, de te megis belerugast vizionalsz bel. Sajnos valoban egy rugassal er fel hogy mar Luxemburg is a pincerek es penztarosok csapata de ebbol mar ideje volna tanulnunk es nem megsertodni. Es ez a helyzet gazdasagilag katonailag politikailag egyarant. Nem megsertodni hanem levonni a konzekvenciat es javitani menni elorte.

"viszont azt hogy a tudást te szeretnéd velünk megosztani, azt nem látom, mert tényleg csak annyi olvasható tőled,"
Mert nem askarod latni. Neked meg nagyon sokaknak itt egy amerikas magyar vagyok aki ellenseg. Egy sorosberenc bertolnok aki beleugat a magyarok dolgaba. Szerinted ilyen hozzaallassal mit kezdhet az ember ? Pedig valoban lenne mit megosztani 10+ ev a vilag top haditengereszetenel ( es nem mint polgaror ahogy szinten hivtak mar csak egy kis joleso gyalazkodasert ) talan szamit valamit egy olyan katonai honlapon ahol ilyen nincs illetve elnezve ha volt is sikerult azokat is roviduton elzavarni.

Lasd dudival valo vitamat. Rakerdeztem egy szakmai tevedesere hulyesegere. Valasz mi ? Tanulni akar esetleg belole vagy valami pozitiv hozzaallas ? NEM ! Tekeredik folytatja a hulyeseget a tobbiek meg partjara allnak mert vedik a "bajtarsat" Pedig a rovid szosszenetbol azert lathato hogy nemikeppen konyitok a dologhoz sot kimerem jelenteni hogy nem csak itt a weblapon de egesz magyarorszagon a legjobban ertek a MK-41 VLS hez es csaladjahoz. ( egyik szakvizsgam targya volt )
De ez nem szamit itt. Itt az szamit hogy amerikas magyar vagyok es akkor mar ..... Ahhhh.

Alapvetoen nem erdekel de sajnos tipikus . MAGYAROSCH ! A lengyeleknel sokkal nagyobb a kivandorlas mint nallunk. Szamszeruleg es aranyaiban egyarant de az ahogy az anyaorszag kezeli a kivandoroltakat es forditva az orditoan elter a magyar gyakorlattol. Ezert is profitalnak belole es nem keveset.

"ÉN nem látok, így meg már lassan egy magyarul ugyan beszélő, de agitprop idegen ügynöknek tartalak, nem egy távolba szakadt honfitársnak."
Errol beszelek. Ugy gondolom nem kell tobbet mondani. Aki nem ert veled egyet sot masik oldal velemenyet kepviseli az nem lehet mas mint ugynok.

Gratulalaok zsolti te megorizted magyarosch voltodat kulfoldon is.

Melyik magyar származású Nobel díjast zavartuk ki? 15 magyar származású díjazott van. Ebből 6-ot nehezen tudtunk volna elzavarni, hisz nem is Magyarországon születtek, csak egy vagy két szülő magyar volt.
2 díjazott többnyire Magyarországon élt és itt is halt meg az egyik (Kertész Imre).
7 olyan díjazott volt, akik Magyarországon születtek, itt lettek okos emberek, majd elhagyták az országot különféle okok miatt.
Ki az akit elüldöztünk, mert én egyikről sem találtam olyat, hogy elüldöztük volna. Jah, hogy külföldön jobban meg tudták őket fizetni, vagy jobb laboratóriumot kaptak és ezért távoztak? Sajnos el kell fogadni, hogy egy kis ország vagyunk és össze sem lehet hasonlítani az erőforrásainkat pl. az USA-val.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Izrael ma egy vilagi allam. Az ortodoxok vagy neologok nem adjak ki a 10% at a lakossagnak. A tobbi zsido nagyreszt ateista csakugy mint a magyar nemzetiseg donto tobbsege. Csak gondolj bele. Az altalad ismert zsido szineszek kozszereplok kozzul vajon mennyi lehet a vallasos. Kipa szombat tartasa stb? Alig ismerek ilyet.

Nincs olyan, hogy zsidó nemzetiségű ember. Izraeli nemzetiségű ember van és zsidó vallású emberek is vannak, de a kettő nem mindig egyenlő. Ennélfogva zsidó csak az lehet, aki vallásos is egyben, és nem feltétlenül izraeli nemzetiségű. Az a színész vagy közszereplő, aki nem vallásos, az nem lehet zsidó. Ha valaki nem izraeli nemzetiségű és nem zsidó vallású, akkor az magyar, román, amerikai stb. :)
Aki nem vallásos és mégis zsidónak tartja magát, az kissé eltévelyedett ember.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Magam sem láttam,csak hallottam itt,majd rákerestem a csövön,és leégett a bőr a pofámról...
Nekem nagyon nehéz elhinni,hogy a labdarúgóink ennyire falábúak néha,néha meg kevésbé,értse mindenki ahogy akarja.:D

Ezek után én csak nézőnek engedném be a focistáinkat a stadionokba, a pályára meg koncertekkor. :)
 
  • Tetszik
Reactions: emel

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Nincs olyan, hogy zsidó nemzetiségű ember. Izraeli nemzetiségű ember van és zsidó vallású emberek is vannak, de a kettő nem mindig egyenlő. Ennélfogva zsidó csak az lehet, aki vallásos is egyben, és nem feltétlenül izraeli nemzetiségű. Az a színész vagy közszereplő, aki nem vallásos, az nem lehet zsidó. Ha valaki nem izraeli nemzetiségű és nem zsidó vallású, akkor az magyar, román, amerikai stb. :)
Aki nem vallásos és mégis zsidónak tartja magát, az kissé eltévelyedett ember.

Már miért ne lenne? Kurdokról is beszélhetünk pedig Kurdisztán nem létezik. Románia területén is élnek magyarok, és amíg nem volt magyar állampolgárságuk addig is magyarok voltak. Miért? Mert annak határozták meg magukat. Bármely ember meghatározhatja magát zsidónak úgy, hogy nem vallásos és egyben nincs izraeli állampolgársága. Az a zsidó aki annak érzi magát.

Ezt érezheti, vallhatja akkor ha:
- zsidó vallású
- izraeli állampolgár
- nem vallásos és nem is izraeli állampolgár, de egyéb okok miatt zsidónak definiálja magát, ilyen lehet például:
a.) a felmenői zsidó vallásúak és/vagy izraeli állampolgárok voltak
b.) felmenői nem voltak zsidók, viszont ő integrálódott a zsidó közösséghez akár vallás és izraeli állampolgárság nélkül

b.) >>> Ez magyarázható azzal ha nem Izraelben, de egy másik országban (pl.: USA) található zsidó közösségbe illeszkedik be valaki, olyan szinten, hogy évek múltán már zsidónak vallja magát, miközben a vallást nem vette fel, az állampolgársága pedig (a példa miatt) amerikai. >>> Ugyanez történt sok magyar menekülttel is. Miközben vallásról itt nem beszélhetünk, integrálódtak az amerikai társadalomba és sokuk évek múltán már amerikainak definiálta magát, miközben magyarnak született.