Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Demagóg leszek:
Ez van. Tessék jobban csinálni. :)

(Egyébként nem kell hozzá mesterségesen létrehozott környezet. Ismerek olyan vállalkozót, aki a nyolcvanas években mellékállásban a ház mögötti fészerben kezdte; aztán maszek lett; hülyének nézték, hogy a biztos fizetést otthagyja; majd szépen kezdtek átmenni hozzá a volt főnökök és kollégák. Mára a maga területén az országban talán piacvezetőjévé nőtte ki magát. Már az unokájának az életét is megalapozta bőven. Az utódok már talán nem is olyan nagy vasziszdaszok. Nyilván ide-oda befektette a pénzét, de hova kezdjen akár terjeszkedni, akár új ágazatba belevágni? Jó ez így? Nem. Megértem? Megértem.)

Akkor az ismerősőd termelő tevékenységet végez?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1. Azért tetszik, hogy egyből a "mutass egy ideális piacot" szöveggel jössz a "mutass egy tisztességesebb piacot" helyett. Ez ráutaló magatartás, hogy elfogadod a mutyit. Másrészt innen elég sokan ismerünk olyan esetet, amikor a sportra költött pénz nagyobb része szépen visszacsorog a magánzsebbe. Nevezzük adócsalásnak. A 160 milliárdért is ülne kellene valakinek - de vajon miért nem történik semmi?
2. Simicska addig volt stróman, amíg össze nem balhézott OV-val. Addig a nevét is csak S. Lajosként lehetett megemlíteni. Helyét a semmiből átvette a nemzet gázszerelője, akinek vállalkozásai közpénzen híznak.
A nemzetközi piacon hány Mészáros/NER cég állja meg a helyét? Mesélj.... Azért, mert nagy a te hited, azért a tények ellentmondanak neked. Én a tényeknek hiszek, nem a te propagandaszövegednek.
3. Talán a saját magad írt mesét elhiszed, de ennyire nem kellene becsuknod a szemed. Nos, a NER cégek orrba-szájba kapnak megbízásokat, és leginkább csak "fővállalkoznak". Értsd: a teljes(!) munkát alvállalkozókkal végeztetik, hozzáadott érték nélkül. Van olyan is, amikor legalább szakmabeli a cég, és akkor lehet szó valódi alvállalkozásról, de ez a ritkább. Az, hogy egyesek lenyúlnak sikeresen működő vállalkozásokat (legutóbb pl. a Gallicoopot) az csak hab a tortán.
Jelenleg az van, hogy Lölő milliárdokat kapott a szállodáira, miközben az emberek nagy részét első lépésként elbocsátotta. A szállodák (Budapesten) szépen tönkremennek, és vidéken sem rózsás a helyzet. Érdekes, hogy csak egy szűk fideszes kör kap támogatást, de azok rengeteget. Van a kiváló MTÜ, akinek a szállodák minden adatot be kell és kellett szolgáltatnia. Az iparágban dolgozók szerint elég egyértelmű, hogy arra megy ki a játék, hogy majd a begyűjtött adatok alapján kiválasztják a jól menő egységeket, és nyomott áron felvásárolják. Kettőt találhatsz, melyik család. Így megy ez.... (Ja, és nem kocsmákról van szó, hanem nemzetközileg jegyzett szállodákról.)
1. Amikor a Lackner elmesélte, hogy mennyit lopnak, és sokan ezek után is rájuk szavaztak, na az a ráutaló magatartás volt, hogy elfogadod a lopást. Azt is mondta, hogy vannak köztük akik okosan csinálják és tudják, hogy ne bukjanak le. A 160 mrd is az ilyen kreatív könyvelés miatt nem támadható, hiába gondoljunk mindannyian, hogy azt bizony lenyúlták.

2. A nemzetközi piaci szereplést hiányolod, de ugyanakkor túl gazdagnak tartod Lölőt. Nem látsz ebben semmi ellentmondást? Nyugi, Ovi támogatásáról biztosította a külföldre terjeszkedni akaró magyar vállalkozásokat, szóval a kívánságod hamarosan teljesülni fog.
A világpiacon helyüket megálló külföldi cégekről viszont továbbra sem veszem be a PR mesét. Veolia, Bau Holding AG, Bouygues S.A, Suez, stb... Mennyi pénz kilapátolásához asszisztáltok ezzel a butasággal?

3. A lenyúlt vállalkozások ellenzéki sztorija teljesen hidegen hagy. A Gallicoopot eladták. A szállodák adatszolgáltatása elleni magyarázat megértéséhez pedig fel kellett vennem az alusapkám...
Az pedig nálam nem érv, hogy azért lopnak, mert az előzők is loptak. Hulljon a férgese, bármilyen zászlóval takarózik!
Nem mondtam, hogy azért lehet lopni, mert az előzőek loptak. Valamit nagyon félreértettél. A bajom inkább az, hogy akik loptak, azok ma is itt vannak, és ugyanazt a szöveget próbálják beadni, mint régen. Bár abban egyetértünk, hogy mindegy ki lop, azért nem kár.

Tehát akkor minden faja? Csak azért, mert régen fos volt, akkor már a szar is előrelépés? Ne már!
Persze, az oké, hogy kifizetik a melót végző céget, de nem lenne jobb, ha pl. adott pénzből nem 1 akármi készülne, hanem mondjuk 1,5 vagy több?
Ez milyen érv már? Ki az aki nemet mondana arra, hogy 1.5 ebédet kapjon, vagy többet? Mondjuk azt nem tudom, hogy az ilyen túlárazást miért gondolod valósnak.

Olvasd vissza ozymandias régi kommentjeit, hogy a hazai "vállalkozói" környezet mennyire "segíti" az innovációt.
El szoktam olvasni Ozy kommentjeit, de helyén kell azt is kezelni. Sokszor csak puffog egy jót, de a megoldási javaslattal rendre adós marad.

Mondjuk a mai Mészárosozás is csak egy ilyen pótcselekvés. Megszoktam már, hogy van akinek ez vagy egy jó kis orbánozás, narancsozás és hasonló előadások az a napi rutin része. Mindig kell a dráma, a konfliktus, hogy érezzék, ma is történt valami. :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
El szoktam olvasni Ozy kommentjeit, de helyén kell azt is kezelni. Sokszor csak puffog egy jót, de a megoldási javaslattal rendre adós marad.

Mondjuk a mai Mészárosozás is csak egy ilyen pótcselekvés. Megszoktam már, hogy van akinek ez vagy egy jó kis orbánozás, narancsozás és hasonló előadások az a napi rutin része. Mindig kell a dráma, a konfliktus, hogy érezzék, ma is történt valami. :rolleyes:
Társadalmi munkába csinálja ezt vagy hogy gondolod?
Ne lopjanak. Ennyi.
Lölö hoteljeire van pénz...
 
W

Wilson

Guest

Ugyanezt kellene tenni a NER lovagoknak nagyban.Csak egy példa a magyar almatermelők az almáikat külföldi tulajdonú (osztrák) feldolgozónak tudják leadni aki ezzel természetesen visszaél,érdekes módon egyetlen frissen feltört magyar nagyvállalkozó sem töri magát,hogy ezt a lehetőséget kihasználja így a szabolcsi gazdák próbálnak összegrundolni annyi pénzt, hogy egy feldolgozó üzemet építsenek.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ugyanezt kellene tenni a NER lovagoknak nagyban.Csak egy példa a magyar almatermelők az almáikat külföldi tulajdonú (osztrák) feldolgozónak tudják leadni aki ezzel természetesen visszaél,érdekes módon egyetlen frissen feltört magyar nagyvállalkozó sem töri magát,hogy ezt a lehetőséget kihasználja így a szabolcsi gazdák próbálnak összegrundolni annyi pénzt, hogy egy feldolgozó üzemet építsenek.
De ezt csinálják. Elérnek egy pontra, ami általában korrelál egy életkorral, ahonnan már nincs indok a további növekedésre. Minek nője magát túl valaki, aki már több lábon és több generációra megalapozta a családja életét?

Részben teljesen egyetértek, már régebben is úgy gondoltam, hogy pl. ebben az almás esetben kormány, vagy kormányközeli megoldás kellene (miért kicsi és rossz minőségű almát [és sajtot] adnak az iskola alma programban? Miért nincs iskolában almalé?), De... azért illene az almatermelőknek is megtanulni az összefogást és, hogy a legújabb raptor és hilux helyett (amik felénk a kicsit jobban menő mezőgazdászoknál dívik) inkább valami előremutató dologba befektetni a jövedelmet.

Persze elgondolkodtatónak kellene lennie annak is, hogy miként olcsóbb egy kiló banán, mint egy kiló alma? (És mitől olcsóbb, mint a kenyér?)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Nézd én máshogy látom még mindig magas az iparban a kereskedelemben a feldolgozóipariban a külföldi vállalatok aránya az,hogy a NER vállalkozók tarolnak a közbeszerzéseken ezen az arányon nem változtat.Nem azt várom tőlük,hogy egyből autót gyártsanak de semmi jelét nem látom,hogy az ingatlan infrastruktúra építés területén kívűl érdekelné őket bármi más.
Teljesen életképtelenek piaci versenyben.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ez milyen érv már? Ki az aki nemet mondana arra, hogy 1.5 ebédet kapjon, vagy többet? Mondjuk azt nem tudom, hogy az ilyen túlárazást miért gondolod valósnak.
Ez olyan érv, hogyha rendszeresen ekkora kárt okoznék a munkaadómnak, ki lennék rugva a p-be. Itt munkaadó=állam. Ne haragudj, de aki ezt normálisnak tartja, hogy "Na, hát istenem ez van" azt nem is tudom minősíteni. Ez komolyan olyan, mintha a dzsippóknak elnéznénk, hogy rendszeresen lerabolják a kertet, mert "Hát ők ilyenek. Mit lehet tenni. Mindig is ilyenek voltak, meg máshol is ezt csinálják. De nézd, azért jó arcok, mert hagytak cseresznyét a fán. Milyen rendesek a Kalányosék, mer' a Sztojkáék ezt is elvitték volna. " Az 1,5 szorzó csak hasraütés volt.
 
W

Wilson

Guest
ezt csinálják. Elérnek egy pontra, ami általában korrelál egy életkorral, ahonnan már nincs indok a további növekedésre. Minek nője magát túl valaki, aki már több lábon és több generációra megalapozta a családja életét?

De azt kell megérteni,hogy ezzel a magyar társadalom a magyar gazdaság nem nyer semmit ha azok a vállalkozók akiket a helyzetbe hoztak az anyagi erőforrásaikat külföldi és magyar szállodákba és könnyen mobilizálható vagyonelemekbe fekteti.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Társadalmi munkába csinálja ezt vagy hogy gondolod?
Ne lopjanak. Ennyi.
Lölö hoteljeire van pénz...
Ja nem. Semmi komolyra nem gondoltam, csak a kritikája inkább stílusosan szórakoztató szokott lenni, de jelenleg a világ egyik legkorruptabb cégének dolgozik, szóval...
A "ne lopjanak"-kal csak egyetérteni lehet.
Lölő hoteljeiről nem sokat tudok. Olcsón meg tudja venni ezeket a helyeket és az állam támogatja a felújításukat (amit most a legjobb elvégezni, amikor nincsenek vendégek.) Emiatt nem tudok rá haragudni. Magyar emberek fognak azokban dolgozni a válság után.
Ugyanezt kellene tenni a NER lovagoknak nagyban.Csak egy példa a magyar almatermelők az almáikat külföldi tulajdonú (osztrák) feldolgozónak tudják leadni aki ezzel természetesen visszaél,érdekes módon egyetlen frissen feltört magyar nagyvállalkozó sem töri magát,hogy ezt a lehetőséget kihasználja így a szabolcsi gazdák próbálnak összegrundolni annyi pénzt, hogy egy feldolgozó üzemet építsenek.
Még csak most indult be az új magyar cukorgyár. Nem lehet mindent egyszerre újraindítani, de léci ne csináljátok már azt, hogy ha befektet a mezőgazdaságba illetve az élelmiszeriparba, akkor az a baj, ha nem, akkor meg az. Ha megvenne egy feldolgozót, akkor egyből menne a szöveg, hogy "lenyúlta"...
Persze elgondolkodtatónak kellene lennie annak is, hogy miként olcsóbb egy kiló banán, mint egy kiló alma? (És mitől olcsóbb, mint a kenyér?)
Pont tegnap néztem rá pár általam ismert gyümölcsöskertre a gugliban és szomorúan vettem tudomásul, hogy töredékére esett a területük az almáskerteknek. A megritkított kertek miatt előbb talán a gyümölcsfák ültetésével kellene kezdeni, különben sokkal drágább lesz az alma a boltban, aztán majd 4-5 év múlva térjünk vissza a témára.
Ez olyan érv, hogyha rendszeresen ekkora kárt okoznék a munkaadómnak, ki lennék rugva a p-be. Itt munkaadó=állam. Ne haragudj, de aki ezt normálisnak tartja, hogy "Na, hát istenem ez van" azt nem is tudom minősíteni. Ez komolyan olyan, mintha a dzsippóknak elnéznénk, hogy rendszeresen lerabolják a kertet, mert "Hát ők ilyenek. Mit lehet tenni. Mindig is ilyenek voltak, meg máshol is ezt csinálják. De nézd, azért jó arcok, mert hagytak cseresznyét a fán. Milyen rendesek a Kalányosék, mer' a Sztojkáék ezt is elvitték volna. " Az 1,5 szorzó csak hasraütés volt.
Cseresznyetolvaj? A munka el van végezve, az alvállalkozók ki vannak fizetve, marad a profit. Mit gondolsz mekkora haszonnal dolgoznak a vállalkozók?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
A Covid előtt mondták, hogy a mezőgazdasági feldolgozó/élelmiszer-ipar a következő hangsúlyos fejlesztési terület!
.."másnap" benyitott a Covid! :(

. . . idén nyáron : :hadonaszos:

U.i: ..."kicsit" több "előkészület-hírnek" örülnék erről a területről!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én meg az vagyok de nem akarok belpol bűnözni ! Idióta kecskékre bízták a káposztát akik a múltban 36mrd Ft tartozást halmoztak fel (amit az gaz Fidesz kormány konszolidált)! Most 2 év idiotizmus megfejelve egy kis vírussal és 15 mrd Ft környékén járnak !
pto tények. az önkormányzati választás után: 2019-ben a meglévő 7 milliárd forintos folyószámla hitelkeretet 9 milliárd forintra kellett emelni, enélkül a cégcsoport alá tartozó vállalatok fizetésképtelenné váltak volna. A város közlekedési vállalata, az MVK Zrt. van a legjobban eladósodva a maga 4,6 milliárd forint hitelével. De nem csak hiteltartozások képzik a cégcsoport adósságát, ugyanis a cégcsoport összes kötelezettsége megközelítőleg 53 milliárd forint.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A video végén a növény hangja vagy a pók tud fújni ? Rettegek tőlük ! még a házi pókoktól is nemhogy ezektől .
Persze a pókiszonyba visított de az film viszont az hogy tudnak fújni már halottam valahol ! Szerintetek?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ugyanezt kellene tenni a NER lovagoknak nagyban.Csak egy példa a magyar almatermelők az almáikat külföldi tulajdonú (osztrák) feldolgozónak tudják leadni aki ezzel természetesen visszaél,érdekes módon egyetlen frissen feltört magyar nagyvállalkozó sem töri magát,hogy ezt a lehetőséget kihasználja így a szabolcsi gazdák próbálnak összegrundolni annyi pénzt, hogy egy feldolgozó üzemet építsenek.
Mert sajnos eladták az összes értékes élelmiszer-ipari feldolgozó üzemet. Ezen kívül pedig direkt szándékosan ezen keresztül sok multi gyarmatosította az országot. Ma már nem fegyverrel, hanem pénzzel folyik a gyarmatosítás. Persze ehhez a korrupt és felelőtlen politikai vezetés is kell. Én emlékszem még rá, amikor a 90-es évek elején kiárulták az országot. Nem vettem észre, hogy bármelyik párt ne vett volna részt ebben. Természetesen a baksist biztosan átcsúsztatták nekik. Akkor hozták a multik seggét kinyaló törvényeket. Én nagyon haragudtam ezért, mert AZ ÖSSZES politikai párt részt vett az ország kinyírásában. Az Antalt meg kifejezetten rühellem. Pláne azóta hogy megtudtam, az akkor vezérkari főnöknek kiadták a parancsot, a hadsereg vonuljon ki felszámolni az összes ellenállást a taxissztrájk idején, és ha kell használjanak fegyvert a tüntetők ellen !!!!!!! A hadsereg parancsnoka az akkori vezérkari főnök meg könyökből beintett !!!! És ez volt a helyes !!!! :D:D:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: Azt mondta, amíg ő a hadsereg parancsnoka a magyar katonák NEM fordulnak sem fegyverrel sem anélkül a magyar polgárok ellen, amíg békésen folyik az ellenállás ! Teljesen igaza volt. :) "Természetesen" egy fél év múlva "véletlenül" leváltották... Szóval a magyar gazdaság kinyírása az én álláspontom szerint abba az időbe datálódik, és MINDEN POLITIKAI PÁRT RÉSZT VETT BENNE, a ma már nem létező pártok is. Nem 'véletlenül" feküdt meg gazdaságilag magyarország. Ugye akkoriban már Orbán meg a fidesz is aktív politikai erő volt. Csak xólok... :) Tehát a az elmúlt 30 év nem "véletlen" volt. A rendszerváltáskor a legjobban álló ország voltunk. A dilettáns és korrupt politikusaink pedig elcseszték az országot. NEM EGYIK VAGY MÁSIK, HANEM AZ ÖSSZES EGYÜTT !!! Ez a magyar tragédia. Így buktuk el anno a Mohácsi csatát is, "a dicsőséges nagyurak" akkor is eljátszották az országot, meg volt ez még többször is történelmünk során. Lehet ezeket a dolgokat "letagadni", "megmagyarázni", "ráfogni mindenki másra", de az csak egy nagy hazugság lesz.

Az elmúlt 30 súlyos hibáit nyögjük most is gazdaságilag, és nem látom azt a vezetést (sem kormányon sem ellenzékben) aki helyre tudná pofozni az országot. Nekünk már egy kis svájcnak kellene lennünk, ha rendes politikusaink vannak. De nem voltak.,..
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Még csak most indult be az új magyar cukorgyár. Nem lehet mindent egyszerre újraindítani, de léci ne csináljátok már azt, hogy ha befektet a mezőgazdaságba illetve az élelmiszeriparba, akkor az a baj, ha nem, akkor meg az. Ha megvenne egy feldolgozót, akkor egyből menne a szöveg, hogy "lenyúlta"...

Tőlem biztos nem hallanál ilyet,nekem nem az a bajom hogy xy helyzetbe hoznak jó ötletnek tartom,de azt egyáltalán nem,hogy ezek az emberek a közpénzekből illetve EU pénzekből kistafírozott infrastruktúra építésen és a szállodaiparon kívül máshol nem nagyon hasítanak.És még jelei sincsenek annak,hogy ez megváltozna.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tőlem biztos nem hallanál ilyet,nekem nem az a bajom hogy xy helyzetbe hoznak jó ötletnek tartom,de azt egyáltalán nem,hogy ezek az emberek a közpénzekből illetve EU pénzekből kistafírozott infrastruktúra építésen és a szállodaiparon kívül máshol nem nagyon hasítanak.És még jelei sincsenek annak,hogy ez megváltozna.
Túl rövid idő telt még el. 10 év alatt nem lehet elvárni, hogy egy új pénzügyi elit kialakuljon, meggazdagodjon és még termelő/ipari beruházásba is kezdjen.
 
W

Wilson

Guest
Pont tegnap néztem rá pár általam ismert gyümölcsöskertre a gugliban és szomorúan vettem tudomásul, hogy töredékére esett a területük az almáskerteknek. A megritkított kertek miatt előbb talán a gyümölcsfák ültetésével kellene kezdeni, különben sokkal drágább lesz az alma a boltban, aztán majd 4-5 év múlva térjünk vissza a témára.

Az nagyon letudja törni az almatermesztési kedvet ha a már korábban említett monopolhelyzetben lévő osztrák felvásárló mélyen az önköltségi ár alatt veszi meg az almát.
Egy korszerű gyümölcsös telepítése nem két fillér a fenntartása szintén nem két forint amit előre minden évben bele kell tolni a gyümölcsösbe ha pedig kedvezőtlen az időjárás akkor ez az összeg csak nő.Úgy,hogy nem olyan egyszerű ez a telepítsunk gyümölcsöst téma.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
W

Wilson

Guest
Túl rövid idő telt még el. 10 év alatt nem lehet elvárni, hogy egy új pénzügyi elit kialakuljon, meggazdagodjon és még termelő/ipari beruházásba is kezdjen.
Nézd a megazdagodást 10 év alatt kipipálták,a portfólió is kialakult és ebből még a csírája sem nagyon látszik bármilyen termelő tevékenység szándékának.De az ország érdekében szeretném ha rám cáfolnának.Jelenleg ezzel kapcsolatban meglehetősen borúlátó vagyok.