Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
A videóban pórázon volt, ott van a kezében. Te is csak annyit láttál a sztoriból, mint más. De nem érted, hogy nem a kutya ellen követte el a vadász, amit? Jogszabályilag betartotta, ami elő van írva? Intézkedhet ember ellen? Van rá felhatalmazása?
Vadászterületen a hivatásos vadász (mert az van a videóban) igen intézkedhet ! De itt nem ez a lényeg , hanem ezeket az agarász tetveket (mint írtam keverék agarak , hogy a nagyobb testű vadat is letudják fojtani plusz az emberre is mennek/veszélyesek ) nem nagyon lehet tetten érni csak a nyomaikkal és tevékenységük eredményével találkozik az ember és ha vadász vagy csak kicsike empátia szorult belé a vadak iránt akkor nagyon utálja őket !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Most épp mást jelentgetek fel, de majd ránézek. Vadőrnek vannak jogosultságai, igazoltathat stb. de a füled mellett azért nem küldhet el egy sörétrajt a nyomaték kedveért.

Amellett hogy fasz az ürge azért elgondolkodtató amit ogretank írt, t.i. hogy a kedves kutyasétáltató könnyen lehet hogy maga is orvvadász..

A vadőr azért jó, ha aktívabban figyeli a munkaerőpiaci lehetőségeket ezután.
Egy észak borsodi település mellett erdészkedtem egy magán erdőben ! Az erdőtől 1km-re a "sor" 2000 nem idén barnult állampolgárunkkal . Az erdőbe úgy jártak mintha a kertjükbe mennének ki ! napi 15-20m3 fa ment ki az erdőből vállon és taligán naponta ! Az elődömet kikötötték majdnem megfagyott (semmi nem lett belőle) én nem félek az erdőn se senkitől se , se éjjel se nappal . Az első esti járőr után azért napi társam lett a .357 Mag Taurus meg a 870-es Remi express szolgálatim ! A lelkes klaviatúra vírtózok azokat a szitukat el se tudják képzelni szerintem a kocsiban is félnének ! A hivatásos szerintem az előzmények és az ismeretség miatt tolta túl , bár ha korábban volt fegyvere is az embernek akkor én nem tudom elítélni ! Majd megteszik mások . Én okulás képen raktam ki a cikket !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Vadászterületen a hivatásos vadász (mert az van a videóban) igen intézkedhet ! De itt nem ez a lényeg , hanem ezeket az agarász tetveket (mint írtam keverék agarak , hogy a nagyobb testű vadat is letudják fojtani plusz az emberre is mennek/veszélyesek ) nem nagyon lehet tetten érni csak a nyomaikkal és tevékenységük eredményével találkozik az ember és ha vadász vagy csak kicsike empátia szorult belé a vadak iránt akkor nagyon utálja őket !
Értem én, és egyet értek azzal, hogy a vadat védeni kell. Ez eddig sem volt kérdés. A dolgot külön kell választani. Ha törvénytelenséget követett el, akkor azt bizonyítani kell, ha tetszik ha nem; ha könnyű, ha nehéz. És amennyiben nem csak feltételezés, akkor a törvény által előírt, kellő mértékkel büntetni. Milliókat költ a vadász a hobbijára, öltözködésére, fegyverére, távcsövére. Szerintem be lehet szerezni akár kamerákat, akár vadfigyelő kamerákat, satöbbit, hogy bizonyítani lehessen. Áldozni kell rá, támogatni kell a vadvédelem munkáját. És egy másik része a sztroinak, hogy ha tetten is éri, akkor sem ez az eljárás, ami méltó egy rendészeti feladatot ellátó emberhez, se a törvény szelleméhez. A vadásztársadalomra pedig meg nem kell részletezni, hogy -sajnos megint- nem vet jó fényt.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Értem én, és egyet értek azzal, hogy a vadat védeni kell. Ez eddig sem volt kérdés. A dolgot külön kell választani. Ha törvénytelenséget követett el, akkor azt bizonyítani kell, ha tetszik ha nem; ha könnyű, ha nehéz. És amennyiben nem csak feltételezés, akkor a törvény által előírt, kellő mértékkel büntetni. Milliókat költ a vadász a hobbijára, öltözködésére, fegyverére, távcsövére. Szerintem be lehet szerezni akár kamerákat, akár vadfigyelő kamerákat, satöbbit, hogy bizonyítani lehessen. Áldozni kell rá, támogatni kell a vadvédelem munkáját. És egy másik része a sztroinak, hogy ha tetten is éri, akkor sem ez az eljárás, ami méltó egy rendészeti feladatot ellátó emberhez, se a törvény szelleméhez. A vadásztársadalomra pedig meg nem kell részletezni, hogy -sajnos megint- nem vet jó fényt.
Hogy bizonyítod, hogy kié a kutya? Engedni kéne, hogy póráz nélküli kutyát le lehessen lőni szó nélkül
És bűntetésnek a gazdája unokája is még fizesse a fizuja felét.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 101
27 387
113
Értem én, és egyet értek azzal, hogy a vadat védeni kell. Ez eddig sem volt kérdés. A dolgot külön kell választani. Ha törvénytelenséget követett el, akkor azt bizonyítani kell, ha tetszik ha nem; ha könnyű, ha nehéz. És amennyiben nem csak feltételezés, akkor a törvény által előírt, kellő mértékkel büntetni. Milliókat költ a vadász a hobbijára, öltözködésére, fegyverére, távcsövére. Szerintem be lehet szerezni akár kamerákat, akár vadfigyelő kamerákat, satöbbit, hogy bizonyítani lehessen. Áldozni kell rá, támogatni kell a vadvédelem munkáját. És egy másik része a sztroinak, hogy ha tetten is éri, akkor sem ez az eljárás, ami méltó egy rendészeti feladatot ellátó emberhez, se a törvény szelleméhez. A vadásztársadalomra pedig meg nem kell részletezni, hogy -sajnos megint- nem vet jó fényt.
https://m.facebook.com/photo.php?fb....3704237659690227&source=47&refid=13&__tn__=R

Mondjuk azért ezt a gyereket se kell félteni, bár a vadász stílusa akkor is kritikán aluli
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hogy bizonyítod, hogy kié a kutya?
Nem az a kérdés, hogy kié a kutya, hanem, hogy vadászott e vele, jár e vadászni vele. Ha látta a vadász az esetet, akkor fel lehetett volna venni, hogy kergeti a vadat. Vagy ha látja és nem tudja bizonyítani, akkor nem lehet az elejtett vadat felkerestetni kutyával,(?) vagy az adott területen lesben állni és mikor visszamegy a vadért rajta kapni? Aztán rakjáők meg orvvadászatért meg állatkínzásért, meg ami jár. De tudod mit, hagyom a témát, mert se nem vadászok, se nem eszek vadat, nekem csak kárt okoznak belterületen; max. bicózni járunk ki a határba. Azért meg remélem nem fog egyik vadász sem lövöldözni ránk, mert megijed az úton fülelő nyúl, vagy a szántáson az őz. Bár lehet, hogy ha kimegy az ember a faluból, akkor is engedélyt kell kérni a helyi társaságtól.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
https://m.facebook.com/photo.php?fb....3704237659690227&source=47&refid=13&__tn__=R

Mondjuk azért ezt a gyereket se kell félteni, bár a vadász stílusa akkor is kritikán aluli
Megnéztem. Ezredjére írom le, de már marhára unom, hogy a két dolgot külön kell választani. A vadász viselkedését, jogszerűségét és azt, hogy vélhetően, vagy valóban törvényszegést követett el a kutyatulajdonos. De valahogy mindig van, akinek nem megy át. (Nem rád gondolok.)
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hogy bizonyítod, hogy kié a kutya? Engedni kéne, hogy póráz nélküli kutyát le lehessen lőni szó nélkül
És bűntetésnek a gazdája unokája is még fizesse a fizuja felét.
Nem tudom mi lenne a jó megoldás ? Idén lesz 25 éve , hogy hivatalosan is vadásznak mondhatom magam , sőt erdész vadásznak ami egy kicsit meghittbb viszonyt eredményez a természettel . Sok szépet és sajnos borzasztó dolgot láttam/éltem meg az erdőn . De ha az emberek csak az alapvető dolgokat tartanák tiszteletben is sokat változna a világ ! Van 5 kutyám , mindig is volt és lesz is , egyszerűen imádom őket . Kutya nélkül üresebb lenne az életem , nélkülük élni lehet de sokkal jobb velük ! A kutya tartónak óriási felelőssége van ez tény , a kutyája cselekedeteiért felelősséggel tartozik ! Mint mondtam imádom a kutyákat de láttam és tapasztaltam mit tudnak művelni a vadállománnyal . Sokszor támadott már meg idegen kutya de egyik se ér fel azzal amikor reggeli cserkészet közben a Bükkben összehozott a sors vagy Diána egy szarvas borjút tépő , zabáló kóbor kutya falkával . Amint megláttak -voltak vagy 50m-re- egyből nekem fordultak , mind a 4-t agyon kellett lőnöm mert nem futottak el a lövésekre sem ! Nem tudom mi lett volna ha egy szimpla túrázó van helyettem ?

Ha a gazdák komolyan felelősségre vonhatók lennének , ha az ivartalanítás kötelező lenne(állami segítséggel) , ha csak mindenki felelősen tartaná a kutyáját , ha...................?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem tudom mi lenne a jó megoldás ? Idén lesz 25 éve , hogy hivatalosan is vadásznak mondhatom magam , sőt erdész vadásznak ami egy kicsit meghittbb viszonyt eredményez a természettel . Sok szépet és sajnos borzasztó dolgot láttam/éltem meg az erdőn . De ha az emberek csak az alapvető dolgokat tartanák tiszteletben is sokat változna a világ ! Van 5 kutyám , mindig is volt és lesz is , egyszerűen imádom őket . Kutya nélkül üresebb lenne az életem , nélkülük élni lehet de sokkal jobb velük ! A kutya tartónak óriási felelőssége van ez tény , a kutyája cselekedeteiért felelősséggel tartozik ! Mint mondtam imádom a kutyákat de láttam és tapasztaltam mit tudnak művelni a vadállománnyal . Sokszor támadott már meg idegen kutya de egyik se ér fel azzal amikor reggeli cserkészet közben a Bükkben összehozott a sors vagy Diána egy szarvas borjút tépő , zabáló kóbor kutya falkával . Amint megláttak -voltak vagy 50m-re- egyből nekem fordultak , mind a 4-t agyon kellett lőnöm mert nem futottak el a lövésekre sem ! Nem tudom mi lett volna ha egy szimpla túrázó van helyettem ?

Ha a gazdák komolyan felelősségre vonhatók lennének , ha az ivartalanítás kötelező lenne(állami segítséggel) , ha csak mindenki felelősen tartaná a kutyáját , ha...................?
Látod, ezzel teljesen egyet értek.
Én is mindig fostam/fosok, hogy ha a gyerekkel megyünk ki a határba nem e jön szembe egy kóbor falka, vagy csak egy-egy agresszívebb eb. Eddig még nem történt meg, még kóbor kutyát sem láttam a határban. De nem is tudom, hogy mit lehetne tenni ebben az esetben. De úgy gondolom, hogy ennek ellenére ki kell menni és nem csak az aszfalton élni az ember életét, hanem megismerni a határ zegét-zugát; a csendet, a vadakat és kicsit mozogni is.
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hogy bizonyítod, hogy kié a kutya? Engedni kéne, hogy póráz nélküli kutyát le lehessen lőni szó nélkül
És bűntetésnek a gazdája unokája is még fizesse a fizuja felét.
Ha látta a vadász, hogy elengedetten vadászik fel tudta volna venni. Van ilyen pl.:

http://gizmologia.hu/cikk/644/sony_...nyu__viz__es_porallo_digitalis_felvevo_tavcso

Van éjjellátóhoz felvevő:

Ez huszonpárezer:

A vadkamerák ára is eléggé lecsökkent az utóbbi években.

Ja és drónokat is be lehet ma már vetni, azzal elég messze is ellátni. Áruk is megfizethető.

Azt meg nem is írom, hogy egy DSLR fényképezőgép egy megfelelő optikával, amiket használtan is be lehet szerezni is elérhető egy vadásztársaság tagságának. Vagy akkor már annyit nem ér a vad védelme, hogy egy normális felszerelésükkel ellássák azt, aki a védelméről gondoskodik? Szerintem de. Ha meg van róla videó, hogy hajtja a vadat, vagy legalább arról, hogy póráz nélkül van kint a kutya, akkor lehet a megfelelő eljárásokat kezdeményezni.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha látta a vadász az esetet, akkor fel lehetett volna venni, hogy kergeti a vadat.
Amivel azt tudja mondani hogy? mert ugye a kutya könnyen azonosítható. Ja nem....
mikor visszamegy a vadért rajta kapni?
jaj instálom, há csak erre sétáltam, isten bizony az erdész hivatalba indultam, hogy bejelentsem a kárt/ a rendőr se mer kimenni a körzetbe, szóval örüljön, ha megússza azzal, hogy kikötözik, és túléli.
megijed az úton fülelő nyúl
és ez még nem is durva
Megnéztem. Ezredjére írom le, de már marhára unom, hogy a két dolgot külön kell választani. A vadász viselkedését, jogszerűségét és azt, hogy vélhetően, vagy valóban törvényszegést követett el a kutyatulajdonos.
Jó válasszuk külön, a vadásznak elkattant az agya.Bűntessük meg. És a vadorzót? Tudom, tudom, hát de a bizonyítás... Valószínűleg a vadőr is pont ezeért kattant be.
Vadászpuskával vaktába lövöldözésért meg minimum nyilvános golyó általi halál a delikvensre meg egész családjára?
Hát nem. Megvan rá a törvényi büntetés, az jár. Csak amíg a kutyás társadalom nagyobb része elintézi a kutyával való foglalkozást azzal, hogy nem baj ha ugat az a dóga, addig amíg az előbbinek megfelelő a bűntetési tétele (meglehetősen kevés ilyen esemény van egy évben, az utóbbiról tuom, hogy állatorvosi laborba beküldött kutya minták maximum 20% volt chipes. Szóval bocsi, de ez utóbbi egy nagyon súlyos gond.
Ha a gazdák komolyan felelősségre vonhatók lennének , ha az ivartalanítás kötelező lenne(állami segítséggel) , ha csak mindenki felelősen tartaná a kutyáját , ha...................?
elvileg azok, csak gyakorlatilag állatorvosoktól úgy jöttek be a minták, hogy jó ha 20%hoz volt megadva chipszám. Ami elvileg kötelező adat.
Ha látta a vadász, hogy elengedetten vadászik fel tudta volna venni. Van ilyen pl.:
Ami mit bizonyít? Egy kutya fut a vad után...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ami mit bizonyít? Egy kutya fut a vad után...
De ugye nem lehet póráz nélkül sétáltatni. Ha fut a vad után meg orvadászat. Van büntetési tétele? Van.

Van büntetési tétele? Van. Alkalmazni kell.

Tudom, tudom, hát de a bizonyítás...
A rendőr eljárhat úgy, hogy nincs bizonyíték, nincs tettenérés? Úgy tudom, hogy "úgyvélemre" és "úgy gondolomra" vagy "követtek el már el itt hasonlót" sőt "Te követtél el már hasonlót" még nem büntethet, nem vehet elő. Jelen helyzetben a hivatásos vadász tulajdonképen rendőri, vagyis rendészeti feladatokat lát el. Ha tetszik, ha nem. Nyilván ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a kutyás ártatlan, de az ártatlanság vélelme viszont megilleti, akkor is ha egy fasz és korábban már követett el ilyen esetet. Én elfogadom, hogy tehetetlen a vadász, elfogadom, hogy elméletileg mindenkinek eldurranhat az agya, emberek vagyunk. (Elméletben, de gyakorlatban vannak olyan szituációk és olyan szakmák, ahol ez ilyen formában nem valósulhat meg.) De mint hivatalos személy -a videó alapján- nem feltétlenül hivatalos személyhez méltóan járt el. Sőt, ha valóban vadat hajtott az illető a kutyával, akkor meg kidühöngte magát és egy komoly "legközelebb nem akarlak látni" frázissal útjára engedte és ha ismeri az illetőt, van előélete ez ügyben, akkor meg mégis ezt visszatartó dolognak gondolta?
 
Status
Not open for further replies.