Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
De amúgy sorrendben:
1, van @ogretankHU hsze.
2. Kutya kishazánkban hálás téma. Ma a közvélemény hangadóival szemben nem nyerhetsz. Lásd még francia pár és a kutya, ahol a bíróság felmentette a vadászt, csak ez már nem lett közhír.
3. Van egy elkattant agyu vadász, jó bűntessük meg az agyelkattanásért, de
4. Van egy kutyás, aki szokás szerint baszik a szabályokra. Csak ez megint el fog sikkadni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Simán, mivel ezt jelenti. Nem pórázat rak a nyakába, és látszik,ahogy molyol vele, hogy rárakja.
Nem, a megkötés az megkötés, a kikötés az kikötés. Van különbség. Én annyit láttam, hogy szorosabbra fogja a pórázt, ami kötélből van, hisz nem függőlegesen lóg lefele. De ha nem volt megkötve, akkor sem így kell eljárni, akár hanyadik eset és ha valamit állítunk, azt talál bizonyítani is kell. A törvényeket kell betartani. Azért vannak.
Értem a célzást. A közlekedési kihágásokat is a meglévő , vagy ha az nem visszatartó erejű, akkor újabb, szigorúbb, vagy másabb jellegű szabályokat kell hozni és azokat érvényre juttatni.

Ha a kutya nem lehet póráz nélkül, ott a gazdája, mást nem lehet rábizonyítani, akkor komolyan, ilyen formában kell fellépni? Nincs törvényes útja?

Mi a hasonlóság? Az, hogy a meglévő törvényeken és jogszabályokon felül nem lehet büntetni, másrészt nem hatalmazhatja fel valaki magát egyik pillanatról a másikra, hogy önhatalmúlag igazságot szolgáltasson. Még akkor sem ha láthatóan, vagy feltételezhetően jogsértően viselkedik. Nem a vadnyugaton vagyunk. Ha meg van a kijárt és törvényes út, akkor talán azt kellene szem előtt tartani és betartatni. Mindenkinek meg van az arányos felelőssége, a vadásznak, a kutyatulajdonosnak, és igen, ha olyan a szituáció még az anyukának is meglehet.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A megkötöttség állapotáról annyiban revideálnám véleményem, hogy valóban nem 100%-ban egyértelmű, hogy meg volt e kötve. Az jól hallható, hogy ott van a videó eleje óta közvetlen mellette, mert hallani a lihegést. De annak megadom csekély, de meglévő esélyét, hogy nem volt megkötve.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 015
30 374
113
A megkötöttség állapotáról annyiban revideálnám véleményem, hogy valóban nem 100%-ban egyértelmű, hogy meg volt e kötve. Az jól hallható, hogy ott van a videó eleje óta közvetlen mellette, mert hallani a lihegést. De annak megadom csekély, de meglévő esélyét, hogy nem volt megkötve.
Szerintem meg volt kötve max nagyon lazán.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
T

Törölt tag 4082

Guest
Azt is meg kell büntetni ha bűnös. Ezt itt szerintem senki nem is állította, hogy nem kell megbüntetni.
Az a gond, hogy aikor legutóbb kirándultam nem vettem fel. Szóval, hogy valamiben simlis az tuti.
Az, hogy vadászbácsit ki kell vizsgálni az is. Elkattant az agya. Akár megértem, akár nem, fegyverrel ilyen ne mászkáljon.
De az előbbit figyelembe véve, egyetértek azzal, hogy ez így hergelés
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2. Kutya kishazánkban hálás téma. Ma a közvélemény hangadóival szemben nem nyerhetsz. Lásd még francia pár és a kutya, ahol a bíróság felmentette a vadászt, csak ez már nem lett közhír.
De az előbbit figyelembe véve, egyetértek azzal, hogy ez így hergelés


Sajnos ez az eset sem a vadászkultúra és életforma szépségeit, hagyományait és a vadgazdálkodásban -többé-kevésbé- betöltött szerepét öregbíti. (Elég rossz a vadászok PR-ja, kéne valami ismert, hiteles vadász arc, aki megmutatná a vadászok és a vadászat emberi oldalát és tradicionális magas műveltségét ... mondjuk a Stohl András.) -De viccet félretéve személy szerint nem lennék a valódi vadászkultúra, vadászat ellen; nekem semmi bajom azzal. Csak elszomorít, hogy igazából a hajdan magas vadászkultúránk eléggé elsilányodott -nyilván mindig tisztelet a kivételnek és azoknak, akik igyekeznek a hagyományt és tradíciót jelenleg is megőrizni és a kor kihívásaihoz megfeleltetni. De nem csak mint vadász, de mint ember sem igazán jó dolog így viselkedni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ismerek egy magyar polgárőrt aki azért tart agarat, hogy vadásszon vele. A környéken mindenki tudja róla, de valamiért mégsem kapják el a rendőrök. Gondolom vele is hasonló stílusban beszélnének a vadászok, ha a terepen találkoznának.

Ha a vadász nem beszélt a zsarukkal, (vagy visszavonja a vallomását,) akkor ki tudja dumálni, hogy a cserkelő kutya miatt lőtt a levegőbe, és a fenyegetés elhárítása miatt lépett fel ilyen agresszívan egy ismert orvvadász és a kutyája ellen... Ha jó az ügyvédje akkor még ki is tüntetik. :rolleyes:
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 881
5 212
113
Sajnos ez az eset sem a vadászkultúra és életforma szépségeit, hagyományait és a vadgazdálkodásban -többé-kevésbé- betöltött szerepét öregbíti. (Elég rossz a vadászok PR-ja, kéne valami ismert, hiteles vadász arc, aki megmutatná a vadászok és a vadászat emberi oldalát és tradicionális magas műveltségét ... mondjuk a Stohl András.) -De viccet félretéve személy szerint nem lennék a valódi vadászkultúra, vadászat ellen; nekem semmi bajom azzal. Csak elszomorít, hogy igazából a hajdan magas vadászkultúránk eléggé elsilányodott -nyilván mindig tisztelet a kivételnek és azoknak, akik igyekeznek a hagyományt és tradíciót jelenleg is megőrizni és a kor kihívásaihoz megfeleltetni. De nem csak mint vadász, de mint ember sem igazán jó dolog így viselkedni.
Nemcsak a vadászat, hanem az egész társadalomban megfigyelhető ez a jelenség, nem is tudom mi a jó szó rá, elprolisodás, kiüresedés, kivagyiság egyfajta keveredése.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Elég rossz a vadászok PR-ja, kéne valami ismert, hiteles vadász arc, aki megmutatná a vadászok és a vadászat emberi oldalát és tradicionális magas műveltségét ...
Németh Balázs. Mind a vadászatot, mind a sportlövészetet bemutatja. Kár, hogy mostanság szinte csak angolul tesz fel tartalmat, mert Magyarországon erre nem igazán van igény.
Az csak bónusz, hogy nem űrtechnikával vadászik. Hallottam már vadász rokontól a környéken ipari szinten vadászó csókosról, aki éjszaka infrával/FLIR-el meg GPS-el jár ki hentelni, hogy utána reggel összeszedjék a vadat...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Németh Balázs. Mind a vadászatot, mind a sportlövészetet bemutatja. Kár, hogy mostanság szinte csak angolul tesz fel tartalmat, mert Magyarországon erre nem igazán van igény.
Az csak bónusz, hogy nem űrtechnikával vadászik. Hallottam már vadász rokontól a környéken ipari szinten vadászó csókosról, aki éjszaka infrával/FLIR-el meg GPS-el jár ki hentelni, hogy utána reggel összeszedjék a vadat...
Én meg pont múltkor néztem két tradicionális vadász videóját, amit feldobott a yt. Gyanús volt az akcentus, meg környék; de nem is néztem, hogy magyar.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az csak bónusz, hogy nem űrtechnikával vadászik. Hallottam már vadász rokontól a környéken ipari szinten vadászó csókosról, aki éjszaka infrával/FLIR-el meg GPS-el jár ki hentelni, hogy utána reggel összeszedjék a vadat...
Jó, szerintem sztorik vannak mindenkinek. Barátomékat felhívta téli késő este a "nagy vadász" ismerős, hogy fent van a lesen és fél, mert lőnek.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
  • Tetszik
Reactions: Bálint

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
13-an vannak bejelentve, és a havi bruttó bérük fele három hónapra 2.100 ezer forint, azaz a havi bruttó bére 13 embernek 2100000/3*2=1400000, amiből az jön ki hogy alig több mint 100ezer forint a havi bruttó bejelentett bérük. Faszom, tényleg, basznak adózott bért fizetni, de a segítség az járna, igaz? Mert ez alapján nem is nyolc órára vannak bejelentve, ha jól értem.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 256
113
@Kurfürst
Van rá esély, hogy enynebejnyénél többet kapjon...? Te hány tételt látsz ebből a videóból?

Most épp mást jelentgetek fel, de majd ránézek. Vadőrnek vannak jogosultságai, igazoltathat stb. de a füled mellett azért nem küldhet el egy sörétrajt a nyomaték kedveért.

Amellett hogy fasz az ürge azért elgondolkodtató amit ogretank írt, t.i. hogy a kedves kutyasétáltató könnyen lehet hogy maga is orvvadász..

A vadőr azért jó, ha aktívabban figyeli a munkaerőpiaci lehetőségeket ezután.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU
T

Törölt tag 1711

Guest
13-an vannak bejelentve, és a havi bruttó bérük fele három hónapra 2.100 ezer forint, azaz a havi bruttó bére 13 embernek 2100000/3*2=1400000, amiből az jön ki hogy alig több mint 100ezer forint a havi bruttó bejelentett bérük. Faszom, tényleg, basznak adózott bért fizetni, de a segítség az járna, igaz? Mert ez alapján nem is nyolc órára vannak bejelentve, ha jól értem.

Az kb a 4 órás minimálbér...
 
  • Hűha
Reactions: zeal

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 064
16 256
113
Németh Balázs. Mind a vadászatot, mind a sportlövészetet bemutatja. Kár, hogy mostanság szinte csak angolul tesz fel tartalmat, mert Magyarországon erre nem igazán van igény.
Az csak bónusz, hogy nem űrtechnikával vadászik. Hallottam már vadász rokontól a környéken ipari szinten vadászó csókosról, aki éjszaka infrával/FLIR-el meg GPS-el jár ki hentelni, hogy utána reggel összeszedjék a vadat...

Nincs mit hozzátenni.

 
  • Tetszik
Reactions: Avtomat

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Na azért itt álljon meg a menet. A kutyásról valamit FELTÉTELEZ, semmilyen bizonyítéka nincs rá!
Ellenben kiszáll, és hatósági személynek adja ki magát ami önmagában BTK-s cselekmény, fegyverrel kényszerít ami ebben az esetben (fegyvertelen, támadó szándékot nem mutató kutyás) szintén az, majd életveszélyesen fenyeget és el is süti a fegyvert ami így a harmadik.
Nem olvastad el amit írtam ! A vadőr közfeladatot ellátó személy ! A kutyás a videóban NEM a kutyáját sétáltatja és nem először ! Pontosan készült az incidensre ezért volt már jóval előtte bekapcsolva a telefonja ! De ez csak színjáték volt ,az agarász cigányok(muszáj nevén neveznünk őket) nagyon alattomos és kegyetlen népség (ki tudná végignézni , hogy kutyája/kutyái lefojtanak egy őzet/szarvasborjút sok szenvedést okozva ) . Amit hibázott a hivatásos vadász az a figyelmeztető lövés talán de ez azért fordulhatott elő mert pontosan tudta kivel/kikkel áll szembe és simán ráeresztenék a kutyát plusz kapna egy kis kést is az oldalába !

Tény , hogy most meg fogják húzkodni , a tetű meg röhög a markában és már este kiment megint agarászni !