Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 803
30 365
113
aki az oroszok az igazsag oldalan linkeket oszt meg, az hol fog unnepelni 23-an ? a szovjet emlekmunel ?
Hmm. Szeretitek összemosni a szovjeteket az oroszokkal, akik mellé az ukránokat is behelyezhetjük akkor már. Az "Oroszok az Igazság oldalán" nem jelent egyebet, mint hogy a Telegram csatorna müködtetője az orosz álláspontot fogadja el igaznak az orosz-ukrán konfliktusban. Ez az '56os forradalom megítélése szempontjából lényegtelen, ugyanis akkor egy ideológiai alapú államberendezkedés ellen történt ellenállás, amely magyar társadalom ellenességében a szovjet fedőnév alatt az ukránok is részt vállaltak az orosz, grúz, kazah, örmény stb. nemzetiségűek mellett, ugyanakkor viszont a mai konfliktus nem a szovjet érában gyökerezik. Vagy te a mai mongolokban Batu kán hordáit látod, a szlovákokban a Tiso-féle klerikális fasizta szlovák bábállam utódait öleled a kebledre?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Hmm. Szeretitek összemosni a szovjeteket az oroszokkal, akik mellé az ukránokat is behelyezhetjük akkor már. Az "Oroszok az Igazság oldalán" nem jelent egyebet, mint hogy a Telegram csatorna müködtetője az orosz álláspontot fogadja el igaznak az orosz-ukrán konfliktusban. Ez az '56os forradalom megítélése szempontjából lényegtelen, ugyanis akkor egy ideológiai alapú államberendezkedés ellen történt ellenállás, amely magyar társadalom ellenességében a szovjet fedőnév alatt az ukránok is részt vállaltak az orosz, grúz, kazah, örmény stb. nemzetiségűek mellett, ugyanakkor viszont a mai konfliktus nem a szovjet érában gyökerezik. Vagy te a mai mongolokban Batu kán hordáit látod, a szlovákokban a Tiso-féle klerikális fasizta szlovák bábállam utódait öleled a kebledre?
Hát nálunk minden akkori ellenséget, és a II. világháborúst is ruszkinak hívták, és nem szovjetnek. Én mai fejjel értem a különbséget, de akkor ugyanúgy ruszki volt mindenki, ahogy az orosz repülőgép "rata'.
A mai konfliktus pont, hogy a szovjet érában gyökerezik; az Ukrán SzSzK megalakításakor került oda Luhanszk és Donyeck régió, hogy a szovjet ipari munkásság átnevelje a feuadális viszonyok között élő ukrán népességet.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 803
30 365
113
Hát nálunk minden akkori ellenséget, és a II. világháborúst is ruszkinak hívták, és nem szovjetnek. Én mai fejjel értem a különbséget, de akkor ugyanúgy ruszki volt mindenki, ahogy az orosz repülőgép "rata'.
A mai konfliktus pont, hogy a szovjet érában gyökerezik; az Ukrán SzSzK megalakításakor került oda Luhanszk és Donyeck régió, hogy a szovjet ipari munkásság átnevelje a feuadális viszonyok között élő ukrán népességet.
A Szovjetunió felbomlásával kezdődött, ugyanis akkor nem csatolták vissza Oroszországhoz. A "ruszki" az un. RUSZ örökséget is magábafoglaló gúnynév, ami magába foglalja a SZU összes állampolgárát, így az ukránt is.
 
M

molnibalage

Guest
Kurva egyszerű. Amikor egy felmérés szerint ma 18 alatti generációk kb. HARMADA gondolja, hogy majd ő influenszer lesz vagy akar lenni és abból terveztmegélni, hogy síkhülye és kurva unalmas életét mutogatva akar megélni.

És nap mint nap azon töprengek, amikor szakember híján a civilizáció működésképtelenné kezd válni, mert egyszerűen az alap infra karbantartásához és tervezéséhez és kivitelezéséhez nem lesz ember. Mert a valódi munka, ma már drogál.
Amúgy inverzen nézve ez a helyzet annak, aki dolgozni akar helyzetet teremt, mert a kevés a szakember, egy ponton túl ő válogat és ő mondja meg az árat.
Persze egy ponton túl, ha már ellátatlanul maradnak szakember szemszögéből egyes területek, akkor az baj.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 041
4 973
113
Amúgy inverzen nézve ez a helyzet annak, aki dolgozni akar helyzetet teremt, mert a kevés a szakember, egy ponton túl ő válogat és ő mondja meg az árat.
Persze egy ponton túl, ha már ellátatlanul maradnak szakember szemszögéből egyes területek, akkor az baj.
Nálunk ennek már látszanak a következményei. Olyan mesterségek mint a kőműves, ács, vízvezetékszerelő, kezdenek kiveszni. Pedig aranyáron vannak megfizetve, de a fiatalabb generáció nem lát bennük perspektívát.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and enzo
M

molnibalage

Guest
Nálunk ennek már látszanak a következményei. Olyan mesterségek mint a kőműves, ács, vízvezetékszerelő, kezdenek kiveszni. Pedig aranyáron vannak megfizetve, de a fiatalabb generáció nem lát bennük perspektívát.
Azért aki figyel, ezen szakmáknál lát egy nagyon hullámzó igényt.
2008 válság után 2013/14 tájáig az egész építész kivitelező szakma a túlélésről szólt.

Hogy ez a mostani mizéria majd mit okoz, az is egy érdekes kérdés.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 008
30 912
113
Bah.
Itt olyan emberek beszélnek a bajról akik közelről látják hogy mire lenne szükség, de hiába látják, ha baszhatják az egészet, elkötelezett, okos tanár nélkül lószar az egész.
(igen, én sem tudom megmagyarázni rendesen a lányomnak miért tanuljon kémiát, pedig küzdök vele a nagyanyja meg vegyész és vegyészmérnök)
Alapvetően valami kurvára félrement a világban, és gyorsulva zuhan az ész bele a gödörbe.
Hedonizmus,jóléti állam,tömegdemokrácia,jogok és kötelességek egyensúlyának felborulása.
 
K

Kopi2000

Guest
Bah.
Itt olyan emberek beszélnek a bajról akik közelről látják hogy mire lenne szükség, de hiába látják, ha baszhatják az egészet, elkötelezett, okos tanár nélkül lószar az egész.
(igen, én sem tudom megmagyarázni rendesen a lányomnak miért tanuljon kémiát, pedig küzdök vele a nagyanyja meg vegyész és vegyészmérnök)
Alapvetően valami kurvára félrement a világban, és gyorsulva zuhan az ész bele a gödörbe.
Szerintem a gond az, hogy a gyereknek -szerintem- keves a csaladi motivacio. Az igazi, felnott tarsadalomtol is varna visszaigazolast, hogy erdemes-e tanulnia. A gyereknek a tarsadalmat elsosorban az iskola kepviseli. Ha ott kiegett, kedvtelen emberek, velhetoen nem elegge karizmatikusak, marcsak a sajat problemaik miatt sem, a gyerek ugy erzi, nincs miert eroznie. Ezert is lenne fontos, hogy az iskolakban valodi, magas szintu nevelesre keruljon sor... Ket gyereket neveltem felnotte, a kisebb mindaddig utalta a matematikat, 16 eves koraig, amig nem kapott az osztaly egy igazan jo matek tanart. Azota nincs baja a matematikaval, sot a kozfazdasagtanon belul adatelemzesre specializalodott.... Beszeltunk is vele nemreg errol a kerdesrol, O is ugy latja, ahogy azt en is leirtam az elobb....
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Nincs itt semmi látnivaló kérem ugye?
Felvetődik, hogy mire is fizetem a TB-t...
Nincs Társadalom biztosítás az alaptörvény óta.
Fizetsz egy adót, és az állam nem köteles semmilyen ellenszolgáltatást, eü. nyugdíj biztositani.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
Bejzonyám.2012es maffiatörvény egy merénylet a Nemzet ellen.
Ennek a folyománya, hogy néhányan rájöttek, és ezt jogilag le tudják vezetni, a Magyar Köztársaság nem szűnt meg, de jure létezik.
Ujjászervezik, lehet optálni, azpnosító igazolványt bocsátanak ki, (már több hivatalban is elfogadták) iskola már megalakult, stb.
Azon az igazoltatós videón a gyerek ilyen igazolvànyt mutatott fel. Kicsit túltolta, emiatt nehéz az emberekkel megértetni, hogy mi a helyzet.
A "zellenzék" is rárepült a témára, még több kárt okozva. Ha igaz, hogy az alapizé érvénytelen, akkor ők - is - jogtalanul ülnek a Házban. De anno megszavazták, úgyhogy qsss a nevük.
A másik vonulat, a Magyarország cég, 889414 a NYC-i cégbejegyzés száma, az UCC alapján tulajdonképpen egy bizonyos fajta "területen kívüliség) státuszt tudnak a nemzetközi -Mo. által is aláírt törvények alapján igazolni.
A Posta Imre egyik társasággal sem foglalkozott különösebben, voltak közös megmozdulások, de ő annál sokkal önfejűbb, autoriter személyiség, semhogy beálljon egy olyan szervezetbe amit nem ő alapított.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem a gond az, hogy a gyereknek -szerintem- keves a csaladi motivacio. Az igazi, felnott tarsadalomtol is varna visszaigazolast, hogy erdemes-e tanulnia. A gyereknek a tarsadalmat elsosorban az iskola kepviseli. Ha ott kiegett, kedvtelen emberek, velhetoen nem elegge karizmatikusak, marcsak a sajat problemaik miatt sem, a gyerek ugy erzi, nincs miert eroznie. Ezert is lenne fontos, hogy az iskolakban valodi, magas szintu nevelesre keruljon sor... Ket gyereket neveltem felnotte, a kisebb mindaddig utalta a matematikat, 16 eves koraig, amig nem kapott az osztaly egy igazan jo matek tanart. Azota nincs baja a matematikaval, sot a kozfazdasagtanon belul adatelemzesre specializalodott.... Beszeltunk is vele nemreg errol a kerdesrol, O is ugy latja, ahogy azt en is leirtam az elobb....
De akkor miért van, hogy ugyan ott, ugyan abban az osztályban van, aki nem fejezi be a szakiskolát (például), a másik meg befejezi, mást is tanul mellé, érettségizik és kezdő fizetéséből Budapesten egyedül fenn tud tartani egy egzisztenciát? Mindeközben, még tanult pedig a társadalom ösztöndíjjal támogatta és értékelte tanulását. Szerintem ez épp elég jó motiváció még akkor is ha silány lenne a tanári gárda, vagy az oktatás minősége.
Első a család. Az iskola nem elhanyagolható, mint ahogy más közeg sem a gyerek életében, de a család és a családi szocializáció az alapvető. (Lehet nélküle is egyről a kettőre jutni, de nem ugyan azon az áron.)