Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Rendesen elvonási tüneteim voltak.

Más.
Innovatív :D


Pár éve volt szerencsém hallgatni egy beszélgetést ahol teljesen komolyan azon helyeseltek, hogy Szerbia tele van magyar-szkíta piramisokkal, csak a zsidók és/vagy gyíkemberek ezt eltitkolják, mert akkor kiderülne, hogy előbb itt voltunk mint a Neandervölgyiek...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
236
641
93
Futattási szín. Ahogy haladt a hegesztő a varrattal, ott már nem volt teljes a gázvédelem, így a még meleg fém reakcióba lépett a környező levegővel, így a felszínen képződő oxidréteg így színeződött el.
Ez hüleség kérem szépen
Mindig elmondom hogy 2/3os nitrogén védelem alatt van speciális gázkeverékkel szinte minden varrat.
Az öblítés ebben az értelemben fullos.
Az hogy ez nem találkozik bezonyos szakmai igényekkel.... hjaaa kérem szépen tessenek megfizetni :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
@Ursula
"Ajánlom elolvasásra a Pukli Istvánról szóló cikket. Ő volt a "Tanítanék" mozgalom hajdani arca, iskolaigazgató Budapesten. Most Dániában takarít, abból tartja fenn a családját. Nem mondom, az is tisztességes pénzkereset. De akkor ki a szolga? Diplomásként ennyit ér Nyugaton."

Én azért sajnálom, hogy magyar tanárként annyit ér Magyarországon, hogy inkább kimegy takarítani Dániába.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
@Ursula
"Ajánlom elolvasásra a Pukli Istvánról szóló cikket. Ő volt a "Tanítanék" mozgalom hajdani arca, iskolaigazgató Budapesten. Most Dániában takarít, abból tartja fenn a családját. Nem mondom, az is tisztességes pénzkereset. De akkor ki a szolga? Diplomásként ennyit ér Nyugaton."

Én azért sajnálom, hogy magyar tanárként annyit ér Magyarországon, hogy inkább kimegy takarítani Dániába.
Egy nyelvtudással felsőfokú végzettséggel, miért takarít? Vagy nincs nyelvtudás?
 
  • Tetszik
Reactions: Molon Labe

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Itthon iskolaigazgató volt. Nem vagyok benne biztos hogy kint takarítóként jobban él mint itthon iskolaigazgatóként. De ő tudja
Mondjuk egy kiégés után ez egy teljesen stresszmentes munka, ami ha tisztességes fizetést ad, akkor kiváló rehabilitációnak is.

Plusz nem kell a végtelen hurráoptimizmusta mi így szállunk le a bicikliről okoskodást sem hallgatni, se a mindenszarizmust, ha nem figyel oda, csak fehérzaj a külföldiek karattyolása, míg a magyart akaratlanul is értené (akár akkor is, ha amúgy beszéli a nyelvet, idegennyelvet könnyebb kizárni). Teljesen megértem, ha nem akarja valaki az utca emberét hallani/érteni.

Ha van esze titeket sem olvas, és teljesen kisimulnak a ráncai! nekem nincs elég önfegyelmem ehhez)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 186
23 557
113

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
És van valami ötletük a HONVÉDSÉGRŐL is, vagy csak ilyen adjunk pénzt mindenkinek aki sértve érzi magát és ne legyen önkéntes tartalékos szerű, leginkább az MSZMP akárhanyadik kongresszusához passzoló ötletbörzére futja? Mi lesz a fegyverbeszerzésekkel, mi lesz a honvédség FEJLESZTÉSÉVEL, milyen honvédséget szeretnének, egyáltalán szeretnének e honvédséget? Mert ez így nem program.

A legnagyobb baj a mai magyar baloldallal, hogy - nem kis részben a szülői örökségek okán is - csak és kizárólag ideológiai kérdésekkel tudnak foglalkozni. Ugyan ez volt a baj az MSZMP-vel is. Kilométeres irományok születtek MINDEN ideológiai alapjairól, ideológiai megközelítéséről. Egy rohadt értelmes ötletük nem volt a gazdaságról, a hazáról (nem is lehetett a nagy internacionalistákank), vagy ne adj isten a honvédségről. Az nem volt ötlet, hogy a SZU által követelt fejlesztések egy részét, kicsit elszabotálva ugyan, de megvalósítják.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Mondjuk egy kiégés után ez egy teljesen stresszmentes munka, ami ha tisztességes fizetést ad, akkor kiváló rehabilitációnak is.

Plusz nem kell a végtelen hurráoptimizmusta mi így szállunk le a bicikliről okoskodást sem hallgatni, se a mindenszarizmust, ha nem figyel oda, csak fehérzaj a külföldiek karattyolása, míg a magyart akaratlanul is értené (akár akkor is, ha amúgy beszéli a nyelvet, idegennyelvet könnyebb kizárni). Teljesen megértem, ha nem akarja valaki az utca emberét hallani/érteni.

Ha van esze titeket sem olvas, és teljesen kisimulnak a ráncai! nekem nincs elég önfegyelmem ehhez)
Ezt a munkát mint volt igazgató csak akkor vagy képes csinálni, ha tudod, hogy csak egy ideig kell csinálnod. Különben a perspektivanélküliség megöl.
Igazad van: Milyen jókat beszélgethet takaritótársaival az ebédszünetben. :)
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Ezt a munkát mint volt igazgató csak akkor vagy képes csinálni, ha tudod, hogy csak egy ideig kell csinálnod. Különben a perspektivanélküliség megöl.
Igazad van: Milyen jókat beszélgethet takaritótársaival az ebédszünetben. :)
A legnagyobb baj ezzel az elképzeléssel (csináltam én is, tudom), hogy egyrészt agyon stresszeled magad azon, hogy: miból fizeted a lakás bérletét (iszonyatosan nagy szelete a fizetésnek itt nyugaton), a rezsit, a kaját, ha van gyerek, akkor a gyerek kiadásait (próbáld meg komolyabb iskolába iratni... £10000 per szemeszter (nem év!) egy ok-s grammar school itt a UK-ban...) , plusz azon, hogy lesz e melód a jövő hónapban is. Beszélgetni a melletted dolgozó román vendégmunkással nagyjából olyan, hogy ő nem tud angolul (meg semmilyen nyelven, kivéve cigányul...) és a padlóra fújja az orrát (orosz zsebkendő) majd kimegy a klotyóra és nem mos kezet utána, de leül az asztalodhoz a szünetben, és a szaros kezével kézzel eszi a rizst a tányérjáról... te meg elhányod magad. Hiába na gyenge a gyomrom.) Szerencsére én csak két évig csináltam de a végén ellküldtem a menedzsert is a francba.

Olyan, hogy normális lakhatás (ne adj isten saját lakás) vagy komolyabb egzisztencia olyan messze kerül tőled, hogy nem is álmodsz róla. Plusz a helyi "értelmiség", értsd lumpenprolik, utál mint a szart, mert elveszed a munkájukat, pedig soha nem is dolgoztak, mert jobb a segély, amit viszont te fizetsz a fizudból. Aka TAX.

Tényleg tiszta öröm és bódottá.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 664
8 336
113

Nem engedi médiaként beszurni, ez a teljes adás.

24. percnél kezdödök a beszélgetés.

30. perc környékén hangzik el a Gripen kérdés Ambrozitól, Kurtz csak mosolygott az orra alatt. Elején a válasza poénosra vette, hogy ügyesen másról kezd elbeszélni. Utána lett komolyabb a válasza, szóban semmit mondó. Más is nézzen rá erre a részre mit vesz ki a szavak közül mögül. Ambrozi amúgy jó kérdést tett fel, mi lesz szerzödés után, upgrade, plusz gépek, Svédek esetleges szerzödés bontása a NATO mizéria miatt.

35. perc környéke Csádi küldetés. Önálló misszió lesz, de együtmüködésben a helyi és más szövetséges országokkal, alakulatokkal.

40. perc környéke a Petőfi laktanya átnevezése a téma. Jól kibontotta a témát. Azért lett Mária Terézia laktanya, mert ő alapitotta a 32. gyalogezredet akik ott állomásoztak, ami amúgy korábban IV. Károly laktanya volt Petőfi elött. Elmondása szerint az ottaniak kérvényezték (@krisss erről van infód, így volt?)
Ez után került szóba a sorkötelesség kérdése. Nincs napirenden, hogy visszahoznák. Emlitette, hogy várnak embereket akár direktbe szerzödésesnek, vagy akár területe védelmisektől ha akarnak. Ebből már 7 dandár van, több megyeszékhelyen.

Kapásból ennyi amire emlékszem miután újra néztem.
Meglepően jól és összeszedetten beszélt, néha néha volt, hogy megakadt és gondolkozott a válaszon illetve a fogalmazáson.
Koszi szepen - keptelen vagyok ez a kozonseges, nagyhangu, de orditoan felmuvelt, borzasztoan proli stilusu ripacsot par percen tul nezni.
(Tipikus esete, amikor az ertelmisegi csaladba szuletett gyereket elkenyeztetik ill. nem figyelnek oda ra, es igy vegzi, ilyen vegtelenul magabiztos, sekelyes ripacskent, mindenfele szakmai mult, konkret ertelmisegi hatter nelkul, gyakorlatilag annak a toredekeibol elve, amit genetikailag megorokolt.) Van egyaltalan barmifele vegzettsege ennek a fickonak? Nekem ugy remlik, hogy az ELTErol kibukott...?
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
612
1 575
93
Koszi szepen - keptelen vagyok ez a kozonseges, nagyhangu, de orditoan felmuvelt, borzasztoan proli stilusu ripacsot par percen tul nezni.
(Tipikus esete, amikor az ertelmisegi csaladba szuletett gyereket elkenyeztetik ill. nem figyelnek oda ra, es igy vegzi, ilyen vegtelenul magabiztos, sekelyes ripacskent, mindenfele szakmai mult, konkret ertelmisegi hatter nelkul, gyakorlatilag annak a toredekeibol elve, amit genetikailag megorokolt.) Van egyaltalan barmifele vegzettsege ennek a fickonak? Nekem ugy remlik, hogy az ELTErol kibukott...?
Igazán nincs mit :)