Ez a megállapítás kicsit sántít. Totális háborút utoljára Vietnam vivott talán.. Még az Irán-Iraki, Irak vs ENSz/USA stb. háborúk sem voltak totálisak. A legnagyobb II. vh utáni a korai volt. A "fejlett nyugat" és még a demokráciát játszó diktátorokkal vezetett országok sem vetemednek totális háborúra, mert kell a szavazó, a polgár, ha másnak nem is, de akár választási cirkuszra, vagy éppen azért, hogy ne legyen országos lázadás. Ráadásul a globális kereskedelem - bár sokan a végét josolják - mégis érvényesíti a kereslet-kinálat piacot, tehát nem akarják a klf. ker.láncok stb. hogy a lakosság ne fogyasszon, és minden hadigazdaság legyen. Olyan antagonisztikus ellentétek pedig nincsenek sehol - még Orosz-Ukrán helyzetben sem - hogy lemondjon egy ország polgársága a polgári élet szükségeleteinek nagy részéről, és a helyette a háborúra mindenét odaadja..
"mindig úgy van, hogy szeretjük a lángos, de utáljuk a lángossütőt - illetve most más a lángossütő gazdáit is"
A totális háború alatt nem csak arra lehet gondolni, hogy 1 milliósra duzzasztott hadsereget, és feleakkora civil munkás / partizánhadat toboroznak, hanem hogy mennyire erősködik az adott hadsereg.
Ott sem volt Észak-Vietnám ellen szárazföldi invázió. Ott is elsősorban -szerintem- főleg az infrastruktúra rombolása történt.
Szárazföldi nem, de a légiháború során, a polgári célpontok nagyrészt megszüntek.. Szőnyegbombázás, a dzsungel méreggel permetezése stb. Szárazföldi invázió nem volt lehetséges, nem lett volna annyi katonája az USA-nak sem akkor sem most.
Vietnámban nagymértékben kötötték meg az amerikai repülősök kezét, hogy Mit, Mikor, és Hol támadhatnak, addig Irakban meg a nap 24 órájában, és a hét minden napján mentek a légicsapások mind az Iraki Hadsereg alakulataira, mind az Irakban található infrastruktúrára.
Az amerikaiakhoz képest az oroszok nagyon finomkodnak az ukrán infrával, de érthetően.