Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 422
93 340
113
Origo címlapon hozta a hírt, indexen és 444-en semmi nyomát nem találtam, ezzel sztem ki is húzhatjuk, hogy kormányközelisége miatt van még szabadlábon...
Ő védte Borkai zsarolóit, a szexvideó kapcsán. Véletlenül 1 CD nála is maradt, de elkeverte....mindenki fantáziájára bízom kinek dolgozik másodállásban. Mert főállásban bűnöző, de ugye szokták használni is őket néha némely szolgálatok.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
510
1 406
93
Origo címlapon hozta a hírt, indexen és 444-en semmi nyomát nem találtam, ezzel sztem ki is húzhatjuk, hogy kormányközelisége miatt van még szabadlábon...
Akkor rosszul keresel! Mindkét általad említett portálon ez két napja volt hír ;)


 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mea culpa!

Az a baj ennek a féregnek egy EU-s börtön is túl jó lenne, külföldre küldeni meg sajnos nem lehet, pedig 20 év egy kolumbiai börtönben biztos megnevelné.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ő védte Borkai zsarolóit, a szexvideó kapcsán. Véletlenül 1 CD nála is maradt, de elkeverte....mindenki fantáziájára bízom kinek dolgozik másodállásban. Mert főállásban bűnöző, de ugye szokták használni is őket néha némely szolgálatok.
Hadd segítsek:
 
M

molnibalage

Guest

@Septimus
Másodszor, nem azt írtam, hogy csak maszkban látom a barátaimat, hanem hogy hónapok óta CSAK a kollégáimat láttam, és őket is csak maszkban.
Én még őket sem, mert home office van. Lényegében a barátnőm tesóját és annak barátja és a két tesómon kívül csak a szüleimet láttam, de őket is is ritkán. Szeptemberben volt utoljára családi összejövetel. Aztán egyszer az utcán 1 perce maszkban. És mégis, anyám és apám elkapta a COVID-ot és apám belehalt.

Akinek van családja, kertes háza, annak elképzelése sincs, milyen mások számára az izoláció hónapokon keresztül bezárva egy lakásba.
Bp-n lakásban lakom.

És erre nagyképűen nyilatkoznak butaságokat olyan dologról, amit ők soha nem éltek át és fogalmuk sincs róla.
Értesíts, ha közeli hozzátartozód meghalt COVID-ban úgy, hogy semmilyen alapbetegsége nem volt és előtte állt 10-15+ év élet még. Amit elvett az, hogy hagyták elszállni ezt az izét.

A legnagyobb csúsztatás pedig az, hogy hamarosan vége lesz. Ez egy hazugság. Soha nem lesz vége.
A spanyolnátha is véget ért, csak soktízmillió halott után egy sokkal kisebb lélekszámú világban. Nem erre kéne játszani.

Már tavaly márciustól ezzel etetnek minket, hogy hamarosan vége lesz.
Az első hullám le is ment. Mert azonnal lezártak mindent. Az túl lett reagálva talán. Csak annak eredménye volt, hogy nyáron meg nem terjedt, mert olyan kevés fertőzött volt. Tényleg szinte normális mederben ment a hazai mozgás.

Aztán elkezdődött a suli és a nyaralásból hazatérők jól összefertőztek mindenkit főleg akkor, amikor a beltéri rendezvények jöttek a hűvösebb idő miatt. Akkor lőtt ki az égbe. És a kúrmány 2 hónapig szart sem csinált. Így naná, hogy elhúzódik. Az iskolákat, ahol a GDP legkisebb része érvényesül termelés oldalon régen be kellett volna zárni a 6. osztály felett. Mert azóta elég szépe kiderült, hogy a gyerekek fertőznek össze mindenkit, mert ők a leginkább láthatatlan hordozók.

Most már ez lesz a protokoll, hogyha eltüsszenti/elköhinti magát valaki a világ túlfelén, akkor jönnek a korlátozások. Lesz COVID-21, SARS-45, H1N9 és rézfaszú bagoly vírus, meg még ki tudja mi. Most itt a brit vírusvariáns, itt a dél-afrikai variáns, találnak olyat, amire nem jó a vakcina, stb. Már egyes szakemberek azt is felvetették, hogy influenza és megfázás ellen is folyamatosan hordani kellene a maszkot. Ennek csak egy esetben lesz vége, ha felfogják az emberek, hogy ezzel ugyanúgy együtt kell élni, mint az influenzával. Aki fél tőle, hordjon maszkot vagy maradjon otthon. Mást pedig hagyjon békén. Ez egy őrület.
Nem, ez nem őrület. Csak szarul kezelte a kormány is a második hullámot és ennek eredménye, hogy hónapokig eszement számokat hozva tombol a vírus. Mert a fokozatosság helyett nov. közepéig semmit nem csináltak érdemben. Ha azonnan lezárták volna a fájdalommentesebb részt és szükséges esetén fokozatosan, akkor sanszosan nem 200k táján lett volna az aktívesetek platózása. Amikor már annyi fertőzött volt, hogy kontakt kutatást nem csináltak és a ferőzött is úgy járt kelt azt utcán, hogy negatív teszt sem kellett hozzá...

A félkonteós faszságokkal meg kérlek mást fárassz.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113

@Septimus

Én még őket sem, mert home office van. Lényegében a barátnőm tesóját és annak barátja és a két tesómon kívül csak a szüleimet láttam, de őket is is ritkán. Szeptemberben volt utoljára családi összejövetel. Aztán egyszer az utcán 1 perce maszkban. És mégis, anyám és apám elkapta a COVID-ot és apám belehalt.


Bp-n lakásban lakom.


Értesíts, ha közeli hozzátartozód meghalt COVID-ban úgy, hogy semmilyen alapbetegsége nem volt és előtte állt 10-15+ év élet még. Amit elvett az, hogy hagyták elszállni ezt az izét.


A spanyolnátha is véget ért, csak soktízmillió halott után egy sokkal kisebb lélekszámú világban. Nem erre kéne játszani.


Az első hullám le is ment. Mert azonnal lezártak mindent. Az túl lett reagálva talán. Csak annak eredménye volt, hogy nyáron meg nem terjedt, mert olyan kevés fertőzött volt. Tényleg szinte normális mederben ment a hazai mozgás.

Aztán elkezdődött a suli és a nyaralásból hazatérők jól összefertőztek mindenkit főleg akkor, amikor a beltéri rendezvények jöttek a hűvösebb idő miatt. Akkor lőtt ki az égbe. És a kúrmány 2 hónapig szart sem csinált. Így naná, hogy elhúzódik. Az iskolákat, ahol a GDP legkisebb része érvényesül termelés oldalon régen be kellett volna zárni a 6. osztály felett. Mert azóta elég szépe kiderült, hogy a gyerekek fertőznek össze mindenkit, mert ők a leginkább láthatatlan hordozók.


Nem, ez nem őrület. Csak szarul kezelte a kormány is a második hullámot és ennek eredménye, hogy hónapokig eszement számokat hozva tombol a vírus. Mert a fokozatosság helyett nov. közepéig semmit nem csináltak érdemben. Ha azonnan lezárták volna a fájdalommentesebb részt és szükséges esetén fokozatosan, akkor sanszosan nem 200k táján lett volna az aktívesetek platózása. Amikor már annyi fertőzött volt, hogy kontakt kutatást nem csináltak és a ferőzött is úgy járt kelt azt utcán, hogy negatív teszt sem kellett hozzá...

A félkonteós faszságokkal meg kérlek mást fárassz.
Az a csudás ebben, hogy ezt csak szarul lehet kezelni. Te tudsz home officeban dolgozni, és szeretted el is hunyt: nem volt elég lezárás. Aki a munkahelyét vesztette el és a moratórium után mehet az utcára, annak meg azért mert túl nagy volt a lezárás.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az a csudás ebben, hogy ezt csak szarul lehet kezelni. Te tudsz home officeban dolgozni, és szeretted el is hunyt: nem volt elég lezárás. Aki a munkahelyét vesztette el és a moratórium után mehet az utcára, annak meg azért mert túl nagy volt a lezárás.
Pedig a tavaszi lezárás sokkal hasznosabb volt, és sokkal kevésbé kellemetlen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az a csudás ebben, hogy ezt csak szarul lehet kezelni. Te tudsz home officeban dolgozni, és szeretted el is hunyt: nem volt elég lezárás. Aki a munkahelyét vesztette el és a moratórium után mehet az utcára, annak meg azért mert túl nagy volt a lezárás.

Tegnap kénytelen voltam felmenni Bp-re, furcsa volt a félig üres 4-es metró, én hering életérzéshez szoktam anno, itt meg dübörögnek a gyárak, mintha mi se történt volna. Még az éttermek is beszereztek 1-1 villanyautót, ma már az összes kiszállít.

Meg a média narratívája is van rajta sapka - nincs rajta sapka típusú. Tavasszal sok emberrel elhitették, hogy felesleges a szigor, mert ártatlan kis vírusocska, most meg távozzon a kormány mert megöli az embereket...

Mondjuk én is sok idősebb emberrel dolgozok együtt, mióta visszatértem karanténból inkább maszkban rohadok 12 órát...

Btw. nálunk már 1 csirke és 1 pulyka farmon megjelent vmi újfajta madárinfluenza.
 
  • Hűha
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1711

Guest
Simán jó lenne neki egy Szeged is, ott nem tudom tudna-e ekkorára gyúrva pöffeszkedni.
A "Három csapás törvény" nem az ilyen szar emberek ellen van?

Az a "megélhetési bűnözés" ellentételezése volt, hogy ha kisebb bűnökkel kapják el sokadjára akkor is kemény büntetést kap.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
248
1 316
93

@Septimus

Én még őket sem, mert home office van. Lényegében a barátnőm tesóját és annak barátja és a két tesómon kívül csak a szüleimet láttam, de őket is is ritkán. Szeptemberben volt utoljára családi összejövetel. Aztán egyszer az utcán 1 perce maszkban. És mégis, anyám és apám elkapta a COVID-ot és apám belehalt.


Bp-n lakásban lakom.


Értesíts, ha közeli hozzátartozód meghalt COVID-ban úgy, hogy semmilyen alapbetegsége nem volt és előtte állt 10-15+ év élet még. Amit elvett az, hogy hagyták elszállni ezt az izét.


A spanyolnátha is véget ért, csak soktízmillió halott után egy sokkal kisebb lélekszámú világban. Nem erre kéne játszani.


Az első hullám le is ment. Mert azonnal lezártak mindent. Az túl lett reagálva talán. Csak annak eredménye volt, hogy nyáron meg nem terjedt, mert olyan kevés fertőzött volt. Tényleg szinte normális mederben ment a hazai mozgás.

Aztán elkezdődött a suli és a nyaralásból hazatérők jól összefertőztek mindenkit főleg akkor, amikor a beltéri rendezvények jöttek a hűvösebb idő miatt. Akkor lőtt ki az égbe. És a kúrmány 2 hónapig szart sem csinált. Így naná, hogy elhúzódik. Az iskolákat, ahol a GDP legkisebb része érvényesül termelés oldalon régen be kellett volna zárni a 6. osztály felett. Mert azóta elég szépe kiderült, hogy a gyerekek fertőznek össze mindenkit, mert ők a leginkább láthatatlan hordozók.


Nem, ez nem őrület. Csak szarul kezelte a kormány is a második hullámot és ennek eredménye, hogy hónapokig eszement számokat hozva tombol a vírus. Mert a fokozatosság helyett nov. közepéig semmit nem csináltak érdemben. Ha azonnan lezárták volna a fájdalommentesebb részt és szükséges esetén fokozatosan, akkor sanszosan nem 200k táján lett volna az aktívesetek platózása. Amikor már annyi fertőzött volt, hogy kontakt kutatást nem csináltak és a ferőzött is úgy járt kelt azt utcán, hogy negatív teszt sem kellett hozzá...

A félkonteós faszságokkal meg kérlek mást fárassz.
Molni, először is őszinte részvétem édesapád miatt. :(
Ahogy Veér István is írta az előbb, ez egy nagyon nehéz helyzet, mert mindenki másképp éli meg. Aki elveszíti hozzátartozóját, az jogosan gondolja úgy, hogy a korlátozó intézkedések indokoltak, vagy nem is elég szigorúak. Aki nem kap orvosi kezelést egyéb problémájára, vagy elveszítette munkáját és veszélybe kerül az otthona, az indokolatlannak érzi azokat. Egy ismerősöm nemrég halt meg rákban, mert gyakorlatilag tavaly márciustól nincs egészségügyi ellátás Magyarországon, csak a COVID-19. Őt elhajtották amikor még meg lehetet volna menteni, az ő hozzátartozóinak nehéz ezt megmagyarázni. Engem tavaly kiszakadt gerincsérvvel és idegsérüléssel hajtottak el a kórházból a koronavírusra hivatkozva.
Itt úgy gondolom, hiányzik a párbeszéd és kompromisszum. Elfogadom, hogy védeni kell mindenkit, de logikusan. Csak egy példa: ha például az oltás pillanatától 6 hónapig mentesülne az illető minden korlátozó intézkedés alól, vagy ha már átesett fertőzésen, akkor jóval nagyobb lenne az együttműködési készség, mert tudná mindenki, hogy nem feleslegesen és indokolt mértékben szívatják. Panaszkodnak, hogy nem akarják a magyarok az oltást. Hogyan is akarnák, amikor Müller Cecília főműsoridőben jelenti be, hogy a beoltottak is ugyanúgy továbbra is szívni fognak? Egyszerű állampolgár úgy gondolja, hiába tartja be korlátozó intézkedéseket, hordja a maszkot, oltatja be magát, de semmi jelét nem látja annak, hogy a jogkövető és példamutató viselkedésének eredménye lenne. Akkor meg minek? Az állampolgárnak kötelessége betartani a járványügyi intézkedéseket, az államnak pedig kötelessége nem szétbaszni a jogkövető állampolgár életét, ha ennek elkerülésére van mód.

Konteós/félkonteós dolgokat soha nem írtam, sem dr. Lenkeit, sem mást.
 
M

molnibalage

Guest
Molni, először is őszinte részvétem édesapád miatt. :(
Ahogy Veér István is írta az előbb, ez egy nagyon nehéz helyzet, mert mindenki másképp éli meg. Aki elveszíti hozzátartozóját, az jogosan gondolja úgy, hogy a korlátozó intézkedések indokoltak, vagy nem is elég szigorúak. Aki nem kap orvosi kezelést egyéb problémájára, vagy elveszítette munkáját és veszélybe kerül az otthona, az indokolatlannak érzi azokat. Egy ismerősöm nemrég halt meg rákban, mert gyakorlatilag tavaly márciustól nincs egészségügyi ellátás Magyarországon, csak a COVID-19. Őt elhajtották amikor még meg lehetet volna menteni, az ő hozzátartozóinak nehéz ezt megmagyarázni. Engem tavaly kiszakadt gerincsérvvel és idegsérüléssel hajtottak el a kórházból a koronavírusra hivatkozva.
Itt úgy gondolom, hiányzik a párbeszéd és kompromisszum. Elfogadom, hogy védeni kell mindenkit, de logikusan. Csak egy példa: ha például az oltás pillanatától 6 hónapig mentesülne az illető minden korlátozó intézkedés alól, vagy ha már átesett fertőzésen, akkor jóval nagyobb lenne az együttműködési készség, mert tudná mindenki, hogy nem feleslegesen és indokolt mértékben szívatják. Panaszkodnak, hogy nem akarják a magyarok az oltást. Hogyan is akarnák, amikor Müller Cecília főműsoridőben jelenti be, hogy a beoltottak is ugyanúgy továbbra is szívni fognak? Egyszerű állampolgár úgy gondolja, hiába tartja be korlátozó intézkedéseket, hordja a maszkot, oltatja be magát, de semmi jelét nem látja annak, hogy a jogkövető és példamutató viselkedésének eredménye lenne. Akkor meg minek? Az állampolgárnak kötelessége betartani a járványügyi intézkedéseket, az államnak pedig kötelessége nem szétbaszni a jogkövető állampolgár életét, ha ennek elkerülésére van mód.

Konteós/félkonteós dolgokat soha nem írtam, sem dr. Lenkeit, sem mást.
Előtte is úgy gondoltam, hogy indokoltak.
A nem logikus védelem az, amitől a falnak megyek. Rá kell nézni a görbére. Szept végén látszott, hogy mi lesz ennek a vége. Nov közepéig kb. semmit sem tettek. Az eredmény ismert.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Előtte is úgy gondoltam, hogy indokoltak.
A nem logikus védelem az, amitől a falnak megyek. Rá kell nézni a görbére. Szept végén látszott, hogy mi lesz ennek a vége. Nov közepéig kb. semmit sem tettek. Az eredmény ismert.

Ez az eredménye annak, hogy odafent mindkét oldal számára a politikai tőke az elsődleges, mi le vagyunk sz*rva.
Egyre szimpatikusabbak Dúró Dóráék...
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
248
1 316
93
Én se, de Dóráéknek legalább gerincük van.
Az a helyzet, hogy csak a szélsőjobbnak és szélsőbalnak (bevándorlás, BLM és LMBTQ+++ rajongóknak) van ideológiája és ragaszkodása az elveihez. Ha az ember nem a szélsőségesek közül akar választani, akkor csak a elvek és erkölcsök nélküli képmutató politikusok maradnak, akik az éppen aktuális médiatrendnek megfelelően hoznak döntéseket. :(
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az a helyzet, hogy csak a szélsőjobbnak és szélsőbalnak (bevándorlás, BLM és LMBTQ+++ rajongóknak) van ideológiája és ragaszkodása az elveihez. Ha az ember nem a szélsőségesek közül akar választani, akkor csak a elvek és erkölcsök nélküli képmutató politikusok maradnak, akik az éppen aktuális médiatrendnek megfelelően hoznak döntéseket. :(
A széljobb és szélbal is megmutatta már itthon milyen az erkölcsük. Nem köszi.
Amúgy szvsz túrótortáék nem széljobbak, ettől függetlenül alkalmatlanok lennének az ország vezetésére. Az első 12 évükben mondjuk egy kissebbségi koalíciós partnerként bele kellene tanulniuk.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A széljobb és szélbal is megmutatta már itthon milyen az erkölcsük. Nem köszi.
Amúgy szvsz túrótortáék nem széljobbak, ettől függetlenül alkalmatlanok lennének az ország vezetésére. Az első 12 évükben mondjuk egy kissebbségi koalíciós partnerként bele kellene tanulniuk.
Isten ments, hogy valaha nyerjenek, de anno a viktorunk elég szépen összekapta a pártot, mikor ott volt egy 20%-os Jobbik tüske az oldalában, meg a külvilágnak is egyértelmű üzenet volt.