[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
http://www.hidfo.ru/2017/10/kiderult-mitol-retteg-a-cia-otven-eve/

Hát ez 6almas:D:D


A DIA által nyilvánosságra hozott dokumentum szerint az oroszok paranormális képességek segítségével például a következőkre is képesek:

  1. közvetlen hozzáférés nélkül betekintést nyerni titkos amerikai dokumentumokba, ellenőrizni az amerikai haderő és a hajók mozgását, emellett megállapíthatják titkos amerikai katonai létesítmények pontos elhelyezkedését.
  2. nagy távolságokból formálhatják amerikai katonai és civil vezetők gondolatait,
  3. a távolból amerikai tisztviselők azonnali halálát (!) okozhatják,
  4. minden típusú amerikai katonai eszközt azonnal hatástalanítani tudnak nagy távolságból, beleértve űreszközöket is.



Ja,mert az amcsiknak nincsenek ilyen képességeik mi.....? :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
A DIA által nyilvánosságra hozott dokumentum szerint az oroszok paranormális képességek segítségével például a következőkre is képesek:
....

Béna CIA, pedig van megoldás.

tinfoilhats_20121.jpg
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
http://www.hidfo.ru/2017/10/kiderult-mitol-retteg-a-cia-otven-eve/

Hát ez 6almas:D:D


A DIA által nyilvánosságra hozott dokumentum szerint az oroszok paranormális képességek segítségével például a következőkre is képesek:

  1. közvetlen hozzáférés nélkül betekintést nyerni titkos amerikai dokumentumokba, ellenőrizni az amerikai haderő és a hajók mozgását, emellett megállapíthatják titkos amerikai katonai létesítmények pontos elhelyezkedését.
  2. nagy távolságokból formálhatják amerikai katonai és civil vezetők gondolatait,
  3. a távolból amerikai tisztviselők azonnali halálát (!) okozhatják,
  4. minden típusú amerikai katonai eszközt azonnal hatástalanítani tudnak nagy távolságból, beleértve űreszközöket is.

Annyi alapja van ennek, hogy a KGB annak idején valóban komoly energiákat fektetett ilyesmikbe.
Azt persze nem hiszem, hogy bármire jutottak volna.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Tusz rola hogy India az egyik legregibb orszag? Nem kotozkodesbol, az allamisag hagyomanyan mit ertesz? Jogrendet?

Azt akartam ezzel mondani, hogy a mai, egységes, angolok által körberajzolt Indiának soha nem volt semmiféle hagyománya. Elsimerem, némileg félreérthető volt.

India hagyományairól ill. történelméről hallottam ezt-azt. :)
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Azt akartam ezzel mondani, hogy a mai, egységes, angolok által körberajzolt Indiának soha nem volt semmiféle hagyománya. Elsimerem, némileg félreérthető volt.

India hagyományairól ill. történelméről hallottam ezt-azt. :)
Akkor tévedtél. A kulturális-tradicionális India TÖBB-NAGYOBB volt mint a mai, 1947.-ben a Britektől függetlenedett India. A mai Bangladest és Pakisztánt is magába foglalta.Bár 22 hivatalos és több mint 1000(!) beszélt nyelve van, talán ugyanennyi különböző népcsoporttal, maga a (hindu, brahmanizmus, buddhizmus) vallás és a kultúra sokkal erősebb kohézió volt hogy egy ilyen irdatlan területű birodalmat egyben tartson. Ez nemzeti-nacionalista szemüvegen át sosem lesz érthető, hiszen maga a (modern) nemzeti "államépítés" is a pár száz éves történelmével kisöccse lehetne az indiai történelemnek. A modern india tény hogy infrastruktúrájának gerincét a nyugat hatásának köszönheti(vasút) de úgy vettem észre hogy nem erre gondoltál.Bocs hogy korrigáltalak.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Akkor tévedtél. A kulturális-tradicionális India TÖBB-NAGYOBB volt mint a mai, 1947.-ben a Britektől függetlenedett India. A mai Bangladest és Pakisztánt is magába foglalta.Bár 22 hivatalos és több mint 1000(!) beszélt nyelve van, talán ugyanennyi különböző népcsoporttal, maga a (hindu, brahmanizmus, buddhizmus) vallás és a kultúra sokkal erősebb kohézió volt hogy egy ilyen irdatlan területű birodalmat egyben tartson. Ez nemzeti-nacionalista szemüvegen át sosem lesz érthető, hiszen maga a (modern) nemzeti "államépítés" is a pár száz éves történelmével kisöccse lehetne az indiai történelemnek. A modern india tény hogy infrastruktúrájának gerincét a nyugat hatásának köszönheti(vasút) de úgy vettem észre hogy nem erre gondoltál.Bocs hogy korrigáltalak.

Elnézést, én se akarok kötekedni, de egy szavadat se értem.
"A kulturális-tradicionális India TÖBB-NAGYOBB volt mint a mai"
Ez pl. mit akart jelenteni?

Ugyanis: "Az India elnevezés az Indus folyó és környékének nevéből eredeztethető. A folyó neve pedig az óperzsa hindu szóból ered. Ennek a szónak a gyökerei pedig a szanszkritSindhu névből erednek, ami India ősi nyelvén az Indus-folyó vidékét jelölte." Wiki
Vagyis , amit mi Indiának hívunk, azt az "indiaiak"
(de most a hinduk vagy a dravidák?)
nem hívták annak sose.

Vagy ez?
"maga a (hindu, brahmanizmus, buddhizmus) vallás és a kultúra sokkal erősebb kohézió volt hogy egy ilyen irdatlan területű birodalmat egyben tartson"

Minél volt erősebb a kohézió, és milyen birodalmat? Soha nem létezett India nevű birodalom.

("hindu" meg "brahmanizmus", ezek mintha ugyanazok a vallások lennének, a buddhizmus(a dzsainizmussal együtt) meg pikk-pakk kipusztult Indiából, Ceylont kivéve, ami egy sziget.)

"Ez nemzeti-nacionalista szemüvegen át sosem lesz érthető, hiszen maga a (modern) nemzeti "államépítés" is a pár száz éves történelmével kisöccse lehetne az indiai történelemnek"

Na, ezt a mondatot se értem, csak sejteni vélem, de megpróbálom átfogalmazni.

A mai India alapvetése egy mesterségesen kreált nacionalizmus,
amit az angolok kényszerítettek ki
(akaratukon kívül, hiszen nekik jobb lett volna enélkül),
aminek időtartama valóban eltörpül az "indiai történelem" időtartamához képest,
ha lett volna olyan.

Mert volt "történelme" a mohendzso-daro-i kultúrának, Asóka birodalmának, a Gupta birodalomnak, a mameluk birodalomnak, a Mogul birodalomnak, de "Indiai birodalom"-ról még nem hallottam.

Az angolok se szorgalmaztak semmiféle egységet, hiszen stratégiájuk pont a "divide et impera" elvre épült,
de az egységes infrastruktúra, meg közigazgatás csak összekovácsolta őket. (ideig-óráig)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Annyi alapja van ennek, hogy a KGB annak idején valóban komoly energiákat fektetett ilyesmikbe.
Azt persze nem hiszem, hogy bármire jutottak volna.
Az persze nem ártana ha információid is lennének ezekről a kutatásokról és nem csak hited.
Azt akartam ezzel mondani, hogy a mai, egységes, angolok által körberajzolt Indiának soha nem volt semmiféle hagyománya. Elsimerem, némileg félreérthető volt.

India hagyományairól ill. történelméről hallottam ezt-azt. :)
Egy birodalom a mi történelemfelfogásunkban minden esetben egy kultúrkört, az ahhoz kapcsolódó gazdasági, társadalomszervezési koncepciókat és ezekhez- a földrajzilag esetenként nem is- szervesen kötődő perifériákat jelenti.
"Körberajzolni" tulajdonképpen szinte egyetlen birodalmat sem lehetne a szó szoros értelmében.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_India

Csak BC 1000től számolva mert BC5000ig vissza lehet menni volt amikor a jelenlegi Nyon Iránig, Ken, Thaiföldig tartott a jelenlegi kiterjedésének közel kétszerese volt. És volt amikor szétesett sokrészre. Nagyon rossz plda de mint Magyaroszág. Volt amikor nagyon nagy volt, volt amikor szétesett, most akkora amekkora.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Elnézést, én se akarok kötekedni, de egy szavadat se értem.
"A kulturális-tradicionális India TÖBB-NAGYOBB volt mint a mai"
Ez pl. mit akart jelenteni?

Ugyanis: "Az India elnevezés az Indus folyó és környékének nevéből eredeztethető. A folyó neve pedig az óperzsa hindu szóból ered. Ennek a szónak a gyökerei pedig a szanszkritSindhu névből erednek, ami India ősi nyelvén az Indus-folyó vidékét jelölte." Wiki
Vagyis , amit mi Indiának hívunk, azt az "indiaiak"
(de most a hinduk vagy a dravidák?)
nem hívták annak sose.

Vagy ez?
"maga a (hindu, brahmanizmus, buddhizmus) vallás és a kultúra sokkal erősebb kohézió volt hogy egy ilyen irdatlan területű birodalmat egyben tartson"

Minél volt erősebb a kohézió, és milyen birodalmat? Soha nem létezett India nevű birodalom.

("hindu" meg "brahmanizmus", ezek mintha ugyanazok a vallások lennének, a buddhizmus(a dzsainizmussal együtt) meg pikk-pakk kipusztult Indiából, Ceylont kivéve, ami egy sziget.)

"Ez nemzeti-nacionalista szemüvegen át sosem lesz érthető, hiszen maga a (modern) nemzeti "államépítés" is a pár száz éves történelmével kisöccse lehetne az indiai történelemnek"

Na, ezt a mondatot se értem, csak sejteni vélem, de megpróbálom átfogalmazni.

A mai India alapvetése egy mesterségesen kreált nacionalizmus,
amit az angolok kényszerítettek ki
(akaratukon kívül, hiszen nekik jobb lett volna enélkül),
aminek időtartama valóban eltörpül az "indiai történelem" időtartamához képest,
ha lett volna olyan.

Mert volt "történelme" a mohendzso-daro-i kultúrának, Asóka birodalmának, a Gupta birodalomnak, a mameluk birodalomnak, a Mogul birodalomnak, de "Indiai birodalom"-ról még nem hallottam.

Az angolok se szorgalmaztak semmiféle egységet, hiszen stratégiájuk pont a "divide et impera" elvre épült,
de az egységes infrastruktúra, meg közigazgatás csak összekovácsolta őket. (ideig-óráig)
Első két pont:Így van, természetesen nem Indiának hívták, és nem birodalom (volt) hanem birodalmak(voltak).A pontosítással igazad van. Erősebb (kulturális, tradicionális és vallási) kohézió mint egy nemzetállamé. A nemzetállam lemaradt. Ugyanitt kihagytam a kasztrendszert ami egy igen szigorú társadalmi tagozódást (rendet) képviselt, de ennyire nem akartam belemenni.

Nagyobb-értsd-területileg, több-értsd kulturális és vallási értelemben, a mai Indiához viszonyítva. Ugyanis etnikailag (sőt sokszor vallásilag sem) homogén tömegeket foglalt magába (egy államban). Itt persze sokat számított az uralkodók szervező ereje is.

Az általad felsorolt birodalmak nevei akkor is az indiai történelem (szerves és egymással összefüggő) részei ha külön sorolod fel őket.
Summa summárum az indiai államiságnak elég mély gyökerei és hagyományai vannak, tény hogy az évezredek során több összeomlás-leépülés majd újraszerveződés történt, de ez természetes.
Remélem ez így pontosabb és érthetőbb.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Első két pont:Így van, természetesen nem Indiának hívták, és nem birodalom (volt) hanem birodalmak(voltak).A pontosítással igazad van. Erősebb (kulturális, tradicionális és vallási) kohézió mint egy nemzetállamé. A nemzetállam lemaradt. Ugyanitt kihagytam a kasztrendszert ami egy igen szigorú társadalmi tagozódást (rendet) képviselt, de ennyire nem akartam belemenni.

Nagyobb-értsd-területileg, több-értsd kulturális és vallási értelemben, a mai Indiához viszonyítva. Ugyanis etnikailag (sőt sokszor vallásilag sem) homogén tömegeket foglalt magába (egy államban). Itt persze sokat számított az uralkodók szervező ereje is.

Az általad felsorolt birodalmak nevei akkor is az indiai történelem (szerves és egymással összefüggő) részei ha külön sorolod fel őket.
Summa summárum az indiai államiságnak elég mély gyökerei és hagyományai vannak, tény hogy az évezredek során több összeomlás-leépülés majd újraszerveződés történt, de ez természetes.
Remélem ez így pontosabb és érthetőbb.

Szerintem kicsit elbeszéltem melletted.

Indiában az államiságnak mély gyökerei vannak
-ahogy te is írtad- de nem a mai indiai államiságnak.
Az általam felsorol birodalmak azért nem az indiai történelem részei, mert akkor még nem volt "India".
Ezzel az erővel a kelták történelme a mai Franciaország történelmének a része kéne hogy legyen, holott ez nem így van.
A mai Franciaország a nacionalizmus terméke.
A mai India a nacionalizmus terméke.
Nacionalizmus viszont csak 1789 óta létezik.

Pusztán azért lovagolok ezen, mert nagyon eltorzíthatják a múltról való gondolkodásunkat olyan fogalmak, amik a múltban még nem léteztek.
A manapság( elmúlt 200 év :) ) zajló történelemhamisítás pont ezen alapul. Az anakronizmus erőltetésén.
(Természetesen nem téged vádollak ezzel, de könnyű alászaladni.)
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_India

Csak BC 1000től számolva mert BC5000ig vissza lehet menni volt amikor a jelenlegi Nyon Iránig, Ken, Thaiföldig tartott a jelenlegi kiterjedésének közel kétszerese volt. És volt amikor szétesett sokrészre. Nagyon rossz plda de mint Magyaroszág. Volt amikor nagyon nagy volt, volt amikor szétesett, most akkora amekkora.
Pont ott, és akkora sose volt, mint ma.
Mo. valóban rossz példa.
Még akkor is, ha Pannónia provincia történelmét is Magyarország történelme részének értelmeznénk.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Az persze nem ártana ha információid is lennének ezekről a kutatásokról és nem csak hited.

Félreértettél.
Én nem hiszek semmi ilyesmiben.
Annyit írtam, hogy "Annyi alapja van ennek, hogy a KGB annak idején valóban komoly energiákat fektetett ilyesmikbe.
Azt persze nem hiszem, hogy bármire jutottak volna."

Egyébként ez minden, amit találtam. Ez se sok.
(A Dr. Drábik féle linkeket mellőzném. :) )
http://www.termeszetvilaga.hu/szkeptikus/kgb.html
Vagyis nincs megbízható forrásom, de ezt az igyekezetet elhiszem.
Egy másik állítólag sztori, ami ezt megerősíti:
Amikor az oroszok megkerülték a Holdat, - állítólag -leadták a jelentést: Isten nincs itt.
Hát ebbe az összképbe beleillik némi parapszichológiai kutatás.
De ez tényleg csak mind ÁLLÍTÓLAG.
A büdös életben nem fogjuk megtudni a tutit. :)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Egy birodalom a mi történelemfelfogásunkban minden esetben egy kultúrkört, az ahhoz kapcsolódó gazdasági, társadalomszervezési koncepciókat és ezekhez- a földrajzilag esetenként nem is- szervesen kötődő perifériákat jelenti.
"Körberajzolni" tulajdonképpen szinte egyetlen birodalmat sem lehetne a szó szoros értelmében.

Akkor egyetértünk.
A mai India terültén sose volt "egy kultúrkör".
Dravidák vs hinduk. Közük nem volt egymáshoz.
És ez még egy durván leegyszerúsített vázlat.


Egyébként megragadnám az alkalmat, hogy emlékeztessem magunkat, honnan indult ez a vita.

Konkrétan onnan, hogy az esetleg lehanyatló USA helyét mégis ki vagy kik tölthetnék be.

Én India kapcsán azt állítottam, hogy akármennyi a GDP-je, akárhány lakosa van, ez semmit nem számít, mert nem egy ország, hanem egy összetákolt valami, ami bármelyik percben ugyanúgy szét fog esni, ahogy a Greco-Baktriai, meg a Gupta, meg az Asóka, meg a Mogul, meg az összes többi, amit most kifelejtettem.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Egyébként mindenkitől elnézést kérek, nem akartam kisiklatni a topicot. Felejtsük el Indiát.

Hogy a viharba nyithatott Kína katonai támaszpontot Dzsibutiban?
Mit adott érte?
Mert nyilván nem volt ingyen, és nyilván nem a dzsibutii kormány döntött az ügyben, csak úgy önállóan.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Szerintetek Izrael komolyan támogatni fogja a függetlenedő kurdokat, akár az USA ellenében is?

És ha igen,
mivé lesz az USA-Izrael szövetség?
Hiszen ebben súlyos az érdekkülönbség.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Szerintetek Izrael komolyan támogatni fogja a függetlenedő kurdokat, akár az USA ellenében is?

És ha igen,
mivé lesz az USA-Izrael szövetség?
Hiszen ebben súlyos az érdekkülönbség.
Rendeződni fog, nagyon elképzelhetetlennek tartom hogy az Usa jelenlegi ezetése mellett komolyan szembe menjen Izraellel. Trump Kushner tenyeréből eszik, a legbefolyásosabb szervezetek egyike náluk az AIPAC, a szenátorok jó része zsidó. Nem eszik ezt forrón, rövid az a póráz, nem lesz ott semmiféle mosolyszünet.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Egyébként mindenkitől elnézést kérek, nem akartam kisiklatni a topicot. Felejtsük el Indiát.

Hogy a viharba nyithatott Kína katonai támaszpontot Dzsibutiban?
Mit adott érte?
Mert nyilván nem volt ingyen, és nyilván nem a dzsibutii kormány döntött az ügyben, csak úgy önállóan.
Infrastruktúrát, és nem csak nekik, egész afrikára jellemző, hogy kínai pénzből vakarják ki őket a szavannák porából.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Vlagyimir Putyin bírálta az USA-at, amiért számos nemzetközi leszerelési egyezményt nem tart be. Közölte: Moszkva nem hátrál ki egyetlen meglévő egyezményből sem, de „azonnali, szimmetrikus választ” ígért, ha Washington lesz az első fél, amely eláll az egyezménytől.
Hangsúlyozta: az Egyesült Államok úgy döntött, hogy nem érdekli a nemzetközi jog.
Putyin elmondta, olyan a viszony most a két ország között, mint az ötvenes években, de a hidegháború idején „legalább volt kölcsönös tisztelet a két fél között”.
http://lovasistvan.hu/2017/10/20/mi-uraniumot-adtunk-nektek-ti-belgrad-bombazasaval-fizettetek/
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and zsolti

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Félreértettél.
Én nem hiszek semmi ilyesmiben.
Annyit írtam, hogy "Annyi alapja van ennek, hogy a KGB annak idején valóban komoly energiákat fektetett ilyesmikbe.
Azt persze nem hiszem, hogy bármire jutottak volna."

Egyébként ez minden, amit találtam. Ez se sok.
(A Dr. Drábik féle linkeket mellőzném. :) )
http://www.termeszetvilaga.hu/szkeptikus/kgb.html
Vagyis nincs megbízható forrásom, de ezt az igyekezetet elhiszem.
Egy másik állítólag sztori, ami ezt megerősíti:
Amikor az oroszok megkerülték a Holdat, - állítólag -leadták a jelentést: Isten nincs itt.
Hát ebbe az összképbe beleillik némi parapszichológiai kutatás.
De ez tényleg csak mind ÁLLÍTÓLAG.
A büdös életben nem fogjuk megtudni a tutit. :)
Elég baj ha nem hiszel semmi ilyesmiben. Komoly és kézzelfogható eredményeket értek el ezen a területen, ráadásul nem is voltak úttörők mert ezen technikák egy akkor már cirka száz éve folyó gyakorlati alkalmazását a megfigyeléseik közben felismerve kezdtek hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Akkor egyetértünk.
A mai India terültén sose volt "egy kultúrkör".
Dravidák vs hinduk. Közük nem volt egymáshoz.
És ez még egy durván leegyszerúsített vázlat.


Egyébként megragadnám az alkalmat, hogy emlékeztessem magunkat, honnan indult ez a vita.

Konkrétan onnan, hogy az esetleg lehanyatló USA helyét mégis ki vagy kik tölthetnék be.

Én India kapcsán azt állítottam, hogy akármennyi a GDP-je, akárhány lakosa van, ez semmit nem számít, mert nem egy ország, hanem egy összetákolt valami, ami bármelyik percben ugyanúgy szét fog esni, ahogy a Greco-Baktriai, meg a Gupta, meg az Asóka, meg a Mogul, meg az összes többi, amit most kifelejtettem.

"A mai India terültén sose volt "egy kultúrkör"."
A mongol, a kínai, a római, a spanyol, a brit az az volt? Vagy nem is voltak birodalmak?
 
Status
Not open for further replies.