[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<i>Egyre inkább úgy tünik, hogy Kína az 1930-40-es évekhez hasonló Japán helyzetébe kerül Ázsiában. Feltörekvő hatalom az USA ellenében, amelynek akár kényszerűen, akár Kínától való féltükben térségbeli kis szövetségesei vannak. Csak az az alapvető különbség, hogy Jimmy az európai/ukrán politikájával (embargó és NATO-felvonulás) egyre inkább Kína mellé kényszeríti Ivánékat, amivel Tojo anno nem dicsekedhetett. A másik fontos különbség az atomfegyverek jelenléte. Csak remélhetjük, hogy jó vége lesz....</i>

"Kicsit" másabb a helyzet más szempont szerint is, ugyanis 1941-ben a Japán gazdaság eltörpült az USA gazdasága mellett, csak katonailag voltak erősek egy rövid ideig, mivel hamarabb és nagyobb erőbedobással kezdtek neki a fegyverkezésnek. Miután kitört a háború és az USA is átállt a hadigazdaságra, a Japán haditermelés meg sem látszott az amerikai mellett. Pl. az USA 4-5X több repülőgépet gyártott.
Ma viszont Kína gazdaságilag már majdnem megközelítette az USA-t. Katonailag viszont fordított a helyzet. Az USA ma jóval erősebb, de ez azért van, mert hamarabb és nagyobb ráfordítással kezdett a fegyverkezésbe, Kína viszont a gazdasági erejéhez képest jóval kevesebb erőforrást költ.
Továbbá abban is másabb a helyzet, hogy gazdaságilag sokkal jobban függnek egymástól az országok, így én már nem is tartom elképzelhetőnek, hogy közvetlen háború legyen közöttük. No meg persze az általad is említett atomfegyverek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Ugye tudod, hogy ha te rájöttél erre a tervre, akkor sanszosan a kínai titkosszolgálat is? Így könnyen meg tudná akadályozni az egészet azzal, hogy most azonnal államosítja az összes Kínában levő nyugati céget és embargózza ő most az USA-t.

Ha-há! Csak épp az igazi stratégia nem azért működik, mert titkos, hanem azért, mert nem eszik olyan forrón azt a kását!

Ugyanis, Kína hiába tudja ezt, ha most még katonailag nem olyan erős, hogy ezt a bizonyos államosítást és embargózást meg merje lépni!

Nem hiszed? Akkor gondolj arra, hogy Angela Merkel is tudja, hogy lehallgatják az egész kormányát, és mégsem tud ellene tenni semmit!

Vagyis, az a lényeg, hogy az amerikai cégeket addigra kell kimenekíteni Kínából, mikorra Kína katonai ereje eléri azt a szintet, hogy államosítson és embargózzon. De addig még van idő!

(Ezt az időt kell okosan felhasználnia az USA-nak arra, hogy visszahozza a gyártást az USA-ba és az EU-ba.)
</blockquote>

Ha Kínából elhoznák a gyártást, akkor miért hoznák Európába? Miért hoznának pár millió, szinte képzetlen migránst, amivel sok mindent lehet kezdeni, de ezzel a generációval termelni nemigen, sokba is vannak, fizetést is európai színvonalon kell adni. Nem lenne egyszerűbb akkor pl. Indiába, Malajziába, vagy akár több azon környékbeli országba telepíteni, bagóba kerülő munkadíjért?

Ha feltételezzük, hogy USA érdekeltség van a migráció mögött, akkor valószínűbbnek tartom, hogy a cél Európa megosztása Közép- és Nyugat-Európára, ami találkozik olyan korábban is létező -Ny. Eus- nézetekkel, hogy egy egységes Európai Unió helyett legalább kettő kellene. Valahol e mentén kezdeném el.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 977
93
"Az USA ma jóval erősebb, de ez azért van, mert hamarabb és nagyobb ráfordítással kezdett a fegyverkezésbe, Kína viszont a gazdasági erejéhez képest jóval kevesebb erőforrást költ."
Ja, erősebb a kínai hitelből, meg a számolatlanul nyomott papírfecnikből. Valamint Kína eddig sem akart a világ csendőre lenni (s ezért sem nyomatta annyira a hadi készülődést - legalábbis nyilvánosan), s nem úgy tűnik, hogy át akarná venni ezt a szerepet. Az "USA erősebb" pedig addig érvényes, amíg Kína át nem áll valamiért hadigazdálkodásra. Ha nem vetnek be atomfegyvert, szvsz (+enyhe túlzással) kapával-rizsestállal is lenyomják az amerikaiakat, ha azok esetleg partra szállnának. De ez utóbbi opció egyik oldalról sem járható út. Egyrészt logisztikai rémálom lenne, másrészt atomhatalom nem csinálhat ilyet (kölcsönös nuki megsemmisítés). Tény, hogy az USA-nak több ilyen van (kb. 260 vs. 1900 (wikipédia)) (legalábbis nyilvánosan), de ott egyik kormányzat sem vállalná be, hogy akár egy többmilliós városát is hamuvá változtassák. Még ha van is hiper-szuper rakétaelhárító rendszerük, az összes bejövő fejet nem tudják leszedne. De ismétlem, a nukleáris adok-kapok nem opció, mert nyertese nem lenne, csak vesztese: Kínát legyalulnák, USA több városa megsemmisülne, aztán jöhet a globális gazdasági összeomlás, nuclear winter, meg amit akarsz. Tehát -ismét csak szvsz - a USA-Kína fegyveres konfliktus valószínűsége rendkívül alacsony. Gazdaságilag pedig az USA képtelen kicsinálni Kínát, még ha összepisálja is magát... A Clinton-féle beböfögéshez már írtam, hogy mivel az USÁ-ban korporációs diktatúra van, a vállalatok nem engednék egyik forrófejű elnöknek/vezérkari főnöknek, stb sem, hogy katonailag odacsapjon, vagy a piros gombot birizgálja. A pénzügyi machinációk még játszanak, de ez is amolyan közös fojtogatás esete: mindketten egymás torkát fogják, ha az egyik bekeményít a másik is.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
@phaidros

"Ha Kínából elhoznák a gyártást, akkor miért hoznák Európába?"

Ezt haubagoi mindig felreerthetoen fogalmazza meg valamilyen okbol kifolyolag. Amikor rakerdezek, akkor arra modosul, hogy a mind az USA, mind az EU onellatasra rendezkedik be (ami egyebkent nem lenne hulyeseg), tehat az EU nem az USA reszere fog low tech dolgokat gyartani, hanem sajat maganak (az ellenkezoje nem is lenne logikus haborus felkeszules eseten).

Ha az europai low-tech gyartast mint lehetoseget nezzuk, akkor sem Malajzia, sem India, sot semmilyen mas kontinens nem kohet szoba, mivel a szallitasi utvonalak tamadhatoak, a gyarakrol nem is beszelve es az EUbol esely nincs megvedeni a kapacitast.

Par kritika:

1. Az EU-ba migransokat importalni munkaerokenek low-tech munkara tokeletes ertelmetlenseg, amikor van egy rakas kulturalisan azonos csapatban jatszo munkanelkuli plusz a high-tech technologia (ami az EU-bol viszont nem igazan koltozott el) kepes nagyfoku automatizalasra.

2. Jelen pillanatban egy rettenet rosszul ertelmezett fogyasztoi tarsadalomban elunk, ahol a profithoz szukseges az olcso gyartas (ami annyira mar nem olcso Kinaban, de errol kesobb).

A jelenlegi uzleti modell az elavulasra jatszik ra. Ha az EU/USA valtoztatni szeretne a jelenlegi felallason, akkor a termekek ertekesitesehez kampanyokba tolt penzbol egyre erosebben hangsulyoznak az idotallosagot, nem pedig a gigahertzek, gigabajtok ropkodnenek. Ha technologiai oldalrol nezitek az elmult husz evet, nagyon rohejes tendenciakat lathattok racionalis szemmel. Egy mostani kozepkategorias tablet vagy telefon specifikaciokban, teljesitmenyben sokszorosan veri a 20 evvel ezelotti asztali munkaallomasokat, megis rohejesen hasznalhatatlan komolyabb feladatokra (Android eseteben mar az oprendszer is egy rakas szar).

Miert is irom ezt? Jo par terulet kapott "reformot" az elmult evtizedekben. A zeneipar jo iranyba haladt, a filmipar kevesbe (ok a kockazatkerulesra hajtottak ra). A szoftverfejlesztes, a fotos szakma borzasztoan felhigult (itt is negativ az irany).

Na most akkor, ha en fuggetlenedni szeretnek mas orszagok gazdasagatol, akkor igyekeznem megvizsgalni a lehetosegeket:
Adja magat, hogy csokkentsem a nyersanyagfelhasznalast (termekciklusok kitolasa), noveljem a hozzaadott erteket (minosegi applikaciok _jol_ megirva, folyamatos es kenyszeritett frissitesekkel mind a gyartok, mind a felhasznalok oldalarol).
Low-tech oldalon igyekeznek szabalyozni a trendeket, szinten hosszabb "termekciklusokon" dolgozva. Az idosebbek talan emlekeznek arra, amikor brutalis minosegeses kovetkezett be itthon a Levi's farmer anyagaban, kvazi egyik evrol a masikra.
Egyebkent itt sem kell varazslatra gondolni (marmint a divatcikkek eseteben); egyszeruen bevezetnenek egy hosszabb garancialis idot (persze vannak mas, kozvetlenul beavatkozobb modok is).
Ugyanigy allami szinten nem lehet elfelejteni az allami hirdetesek (kozhasznu hirdetesek) szerepet es erejet. Jelen pillanatban (bar nincs tevem, de feltetelezem, hogy a neten hallanek rola) nem igazan hallok olyan hirdetesekrol, amelyek Europa onallosodasarol szolnanak, vagy akar fenntarthatosagrol, ertelmetlen trendek hanyagolasarol, racionalis gondolkodasrol, marpedig haborura keszules eseten a munkat a fejekben kell elkezdeni.

Az EU kettevagasarol: azert nem latom ertelmet, mert attol meg katonailag egy tomb maradna az EU (NATO), marpedig gazdasagi konfliktus az Oroszokkal nincs, sot.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Meg par gondolat, de mar irtam korabban: nuklearis hatalmak kozott konvencialis haborunak sem latom eselyet (max. lokalis, kisebb osszecsapasoknak). Ha uj helyek kellenek (nyersanyag, piac), uveggyongyokert megveszik a fejlodo orszagok vezeteset pl. Afrikaban. Ezt pedig esszerubb (es jelentosen olcsobb) felso szinten kooperacioval elerni, magyarul "felosztani a vilagot".
Minden mas konnyen rafizetesse fordulhat.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Yrkon: abban már nem akartam belemenni, hogy miből futja az USA-nak egy ekkora hadseregre.
Szerintem a 21. században már nagyon nem egészséges az olyan költségvetés, ahol a hadsereg viszi el költségvetés kiadásainak a 12%-át, miközben brutál deficites. Szerintem túl sokáig nem is fogják már bírni és szép lassan csökkenteni fogják.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
@phaidros

"Ha Kínából elhoznák a gyártást, akkor miért hoznák Európába?"

Ezt haubagoi mindig felreerthetoen fogalmazza meg valamilyen okbol kifolyolag. Amikor rakerdezek, akkor arra modosul, hogy a mind az USA, mind az EU onellatasra rendezkedik be (ami egyebkent nem lenne hulyeseg), tehat az EU nem az USA reszere fog low tech dolgokat gyartani, hanem sajat maganak (az ellenkezoje nem is lenne logikus haborus felkeszules eseten).

Ha az europai low-tech gyartast mint lehetoseget nezzuk, akkor sem Malajzia, sem India, sot semmilyen mas kontinens nem kohet szoba, mivel a szallitasi utvonalak tamadhatoak, a gyarakrol nem is beszelve es az EUbol esely nincs megvedeni a kapacitast.

Par kritika:

1. Az EU-ba migransokat importalni munkaerokenek low-tech munkara tokeletes ertelmetlenseg, amikor van egy rakas kulturalisan azonos csapatban jatszo munkanelkuli plusz a high-tech technologia (ami az EU-bol viszont nem igazan koltozott el) kepes nagyfoku automatizalasra.

2. Jelen pillanatban egy rettenet rosszul ertelmezett fogyasztoi tarsadalomban elunk, ahol a profithoz szukseges az olcso gyartas (ami annyira mar nem olcso Kinaban, de errol kesobb).

A jelenlegi uzleti modell az elavulasra jatszik ra. Ha az EU/USA valtoztatni szeretne a jelenlegi felallason, akkor a termekek ertekesitesehez kampanyokba tolt penzbol egyre erosebben hangsulyoznak az idotallosagot, nem pedig a gigahertzek, gigabajtok ropkodnenek. Ha technologiai oldalrol nezitek az elmult husz evet, nagyon rohejes tendenciakat lathattok racionalis szemmel. Egy mostani kozepkategorias tablet vagy telefon specifikaciokban, teljesitmenyben sokszorosan veri a 20 evvel ezelotti asztali munkaallomasokat, megis rohejesen hasznalhatatlan komolyabb feladatokra (Android eseteben mar az oprendszer is egy rakas szar).

Miert is irom ezt? Jo par terulet kapott "reformot" az elmult evtizedekben. A zeneipar jo iranyba haladt, a filmipar kevesbe (ok a kockazatkerulesra hajtottak ra). A szoftverfejlesztes, a fotos szakma borzasztoan felhigult (itt is negativ az irany).

Na most akkor, ha en fuggetlenedni szeretnek mas orszagok gazdasagatol, akkor igyekeznem megvizsgalni a lehetosegeket:
Adja magat, hogy csokkentsem a nyersanyagfelhasznalast (termekciklusok kitolasa), noveljem a hozzaadott erteket (minosegi applikaciok _jol_ megirva, folyamatos es kenyszeritett frissitesekkel mind a gyartok, mind a felhasznalok oldalarol).
Low-tech oldalon igyekeznek szabalyozni a trendeket, szinten hosszabb "termekciklusokon" dolgozva. Az idosebbek talan emlekeznek arra, amikor brutalis minosegeses kovetkezett be itthon a Levi's farmer anyagaban, kvazi egyik evrol a masikra.
Egyebkent itt sem kell varazslatra gondolni (marmint a divatcikkek eseteben); egyszeruen bevezetnenek egy hosszabb garancialis idot (persze vannak mas, kozvetlenul beavatkozobb modok is).
Ugyanigy allami szinten nem lehet elfelejteni az allami hirdetesek (kozhasznu hirdetesek) szerepet es erejet. Jelen pillanatban (bar nincs tevem, de feltetelezem, hogy a neten hallanek rola) nem igazan hallok olyan hirdetesekrol, amelyek Europa onallosodasarol szolnanak, vagy akar fenntarthatosagrol, ertelmetlen trendek hanyagolasarol, racionalis gondolkodasrol, marpedig haborura keszules eseten a munkat a fejekben kell elkezdeni.

Az EU kettevagasarol: azert nem latom ertelmet, mert attol meg katonailag egy tomb maradna az EU (NATO), marpedig gazdasagi konfliktus az Oroszokkal nincs, sot.

Na, nem megyek mindenbe bele és szokásosan a végéről.

Most. Egy tömb most. Szerintem nem elképzelhetetlen a jövőben egy V4 alapokon, de akár kibővített katonai szövetség. Én nem feltétlenül úgy gondolok egy külön álló Közép-Európára, mint politikailag, katonailag, vagy gazdaságilag teljesen különálló entitásra, hanem egyfajta függő viszonyra, ami leginkább csak látszatban van jelen, de gazdaság terén teljesen függő helyzetben van a Nyugattól. Hogy ez kinek érdeke, meg kinek jó, azt most függőbe hagyom, de sokaknak nem érdeke egy egységes Európa, és régi "játék" már az oszd meg és uralkodj is.

Szerintem simán megéri, ha nem Európába hozzuk a tömegtermelést, hanem hagyjuk a Keleten (mármint ugye a gyártóknak éri meg, nem az európai munkásnak). Egyrészt vélhetően legalább egy fél emberöltő 15-20 év, mire Kína eléri azt a szintet, hogy érdemben le tudja zárni a tengeri kereskedelmi utakat. Ennyi időre meg nem éri meg a kontinensre hozni, ha meg hozni kell, akkor ezek zömmel nem túlbonyolított és nem ismeretlen gyártósorok, gyártási folyamatok, tehát 1-2 éven belül az egész kapacitást fel lehet építeni bárhol.


Mellesleg én egy dolgot hiányolok a -hóbagolyi- képletből, ez pedig India.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 367
54 985
113
Érdekes cikkek:
http://lovasistvan.hu/2016/05/17/ha-vasarnap-hofer-gyoz-az-a-vilag-alkonya-retteg-a-die-welt-es-egyebek-a-kulfoldi-sajtobol-mint/
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Mellesleg én egy dolgot hiányolok a -hóbagolyi- képletből, ez pedig India. "

India erdekes dolog, en is hianyoltam, de oda jutottam, hogy osszessegeben nem oszt, nem szoroz az o elmeleteben.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
napi.hu/nemzetkozi_vallalatok/soros_gyorgy_is_belekeveredett_az_offshore-botranyba.614814.html

<i>Soros György magyar származású amerikai befektető is érintett az offshore-botrányként elhíresült panamai kiszivárogtatásban - írta honlapján a FoxNews amerikai tévécsatorna.

A FoxNews a botrányt kirobbantó Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumától (ICIJ) kapott adatbázisban bukkant rá a cégekre. Az ICIJ egyik fő támogatója a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Intézet, amely tavaly 1,5 millió dollárt (417 millió forintot) adott a szervezetnek.</i>

Amikor nem tudja a jobbkéz, hogy mit csinál a bal. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mellesleg én egy dolgot hiányolok a -hóbagolyi- képletből, ez pedig India.

+1
Dehát ez nála gondolom automatikusan USA szövetséges az oroszok miatt. :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Érdekes cikkek:
http://lovasistvan.hu/2016/05/17/ha-vasarnap-hofer-gyoz-az-a-vilag-alkonya-retteg-a-die-welt-es-egyebek-a-kulfoldi-sajtobol-mint/

Erdekes volt a zsido-muszlim parral vegzett kiserlet. Persze en mindig ugyanoda lyukadok ki; a vallast ki kene mar paterolni az eletunkbol.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Yrkon: abban már nem akartam belemenni, hogy miből futja az USA-nak egy ekkora hadseregre.
Szerintem a 21. században már nagyon nem egészséges az olyan költségvetés, ahol a hadsereg viszi el költségvetés kiadásainak a 12%-át, miközben brutál deficites. Szerintem túl sokáig nem is fogják már bírni és szép lassan csökkenteni fogják.

Nagyon egyszerű, a mi zsebünkből.
A gazdaság globalizálása az a pénzhatalmi centrumban ülők számláit gyarapítja, a dollár révén pedig kezében tartja a gyeplőt, majd mindenki ebbe a fogatba van bekötve.
Persze akadnak rakoncátlankodók, ezért az ostor sem mellékes eszköz.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nem láttam igazán reakciót erre:
http://www.hirado.hu/2016/05/17/foldi-a-migracio-egy-terrortamadas/

Érdemes megnézni. Földi elmondja, hogy az embercsempészek 5-6 milliárd eurója lepkefing a nagytőkések 140 milliárdjához képest, amivel lehúzzák a németeket. A zozóimport rohadt nagy biznisz egyeseknek és pártok is benne vannak.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<b>Háborúba sodródhatunk Oroszországgal, ha nem lépünk sürgősen</b>
Egy éven belül a Nyugat háborúban állhat Oroszországgal, ha sürgősen nem tesz valamit. Legalábbis ezt állítja egy egykori magas rangú NATO-tábornok, aki szerint Vlagyimir Putyint a tettei alapján kell megítélni, és már csak ezért sem árt az óvatosság. Közben egy héten belül már másodszor fogtak el orosz harci gépeket a balti légtérben.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160518-haboruba-sodrodhatunk-oroszorszaggal-ha-nem-lepunk-surgosen.html


Már megint ezek az oroszok...?! Sir Alexander Richard Shirreff nyug. vezérezredes csak azt nem teszi hozzá, hogy az Orosz Föderáció nem ment sehová sem, csak az elmúlt 20 évben megsokszorozódott a határai mentén kiépült NATO támaszpontok száma, ami már bőven nem hadászati, hanem harcászati mélység, szóval...! Mindenesetre szókimondó egy írás, egy nyugállományúként szókimondó 4 csillagos tábornoktól.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem láttam igazán reakciót erre:
http://www.hirado.hu/2016/05/17/foldi-a-migracio-egy-terrortamadas/

Érdemes megnézni. Földi elmondja, hogy az embercsempészek 5-6 milliárd eurója lepkefing a nagytőkések 140 milliárdjához képest, amivel lehúzzák a németeket. A zozóimport rohadt nagy biznisz egyeseknek és pártok is benne vannak.

Megosztottam, de nagy reakciót se Földi, De Spöttle nem váltott ki, pedig mondanak "érdekes" dolgokat.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Georg Spöttle: prostituáltnak tartják az európai nőket - Kossuth Rádió
https://www.youtube.com/watch?v=Hjbo_RemF9c
 
Status
Not open for further replies.