[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 200
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Roni">http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?

Nem nagyon vagyok most megfelelő hangulatban, de röviden annyit tudnék modani, hogy egy

Ankara-Moszkva-Teherán tengely

rövid ideig lehetséges, de Teheránt be fogják áldozni.

Izrael támogatni fogja Trump győzelmét, mert Trump Iránt támadja majd meg, míg Hillary Oroszországot (amivel Izrael semmire nem megy, mert ottmarad neki Irán, mint probléma).

Dugin szintén Trump-ot támogatja, tehát támogatja Irán megtámadását is, amit Trump ígér.
Ennek fényében az Iránban nyitott orosz légitámaszpont célja geopolitikailag az USA odavonzása Irán ellen. Ezzel támogatja Oo. Trump és Izrael politikáját Irán ellen.

Mániám, hogy ennek végül egy Nagy-Azerbajdzsán lesz a vége, aminek az az értelme Oo. számára, hogy Azerbajdzsánt fel lehet venni az Eurázsiai Unióba tagnak, míg Iránt nem.
A South Front-os videó is megjegyzi, hogy az orosz jelenlét Iránban minden bizonnyal ideiglenes, mivel Irán kényes a függetlenségére, hosszútávon nem szereti az idegen katonai jelenlétet.

Úgyhogy én - jelenlegi állás szerint - arra számítok, hogy ha Trump nyer, akkor megindul a háború Irán ellen, és miközben az USA belemerül az Irán elleni konfliktusba, Oroszo.-nak lehetősége nyílik Ukrajna visszaszerzésére.

Ez tulajdonképpen a Izrael és Oo. számára win-win szituáció, az USA számára pedig nem bukás. (Egy Oo. elleni háború az lenne.)
Így mivel ezzel a scenárióval járnak a legnagyobb szereplők a legjobban, arra számítok, hogy ebbe az irányba fognak fejlődeni az események.
Persze váratlan dolgok bármikor történhetnek.

</blockquote>

Augusztus 9-én ezt írtad:
"Orosz-török tengely lehet, de orosz-török-iráni nem lesz."

Erre:

..."Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte." </blockquote>

<i>"Nem kizárt egy orosz-torok-iráni tengely létrejotte." </i>

Ezt így hol mondtam??

Ezt mondtam:

"Ankara-Moszkva-Teherán tengely

<b>rövid ideig lehetséges</b>, de Teheránt be fogják áldozni."

Egyébként meg ne lovagoljunk ezen, jó? Nem lesz ilyen tengely, vagy csak látszólag lesz (az is rövid ideig), de valójában véve nem lesznek megbízható szövetségesei egymásnak.

Ebből az orosz-török szövetség (?) is hamis, az orosz-iráni már kevésbé hamis, viszont Irán meg fel lesz áldozva.

Ez az orosz-török-iráni tengely tehát olyan, mintha valami véletlen éppen közös platformra hozná mondjuk Franciaországot, Magyaro.-ot és Romániát, na az orosz-török-iráni szövetségnek is épp ugyanennyi az esélye hosszútávon.
</blockquote>

Én írtam az Orosz topikban, az orosz-torok-iráni tengelyrol, te pedig azt írtad, hogy nem lesz.

Erdogan iráni látogatása kapcsán hoztam fel. :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
<blockquote rel="Veér István">Trump hülye lesz iránt megtámadni. Inkabb a gazdaság rendbetétele és az illegalisok felszámolása valamint a hátország feszültségeinek feloldása leköti majd teljesen.

Saját fülemmel hallottam és saját szememmel láttam, ahogy Trump arról beszél, hogy a világtörténelem legeslegrosszabb "üzlete" az USA Iránnal való megegyezése volt, amelyben Irán azt kapta, hogy tovább folytathatja az atomprogramját, de cserébe az USA nem kapott semmit.
Konkrétan azt ígérte, ha elnök lesz, ezt a deal-t, amely a "worst deal ever", fel fogja rúgni Iránnal.
Amelyhez nem kell nagy fantázia, hogy ez az Iránnal való háborút fogja jelenteni.</blockquote>

Azért a deal felmondása és. A háború között elég sok lépés van...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Boki,

jó, most valóban így néz ki, hogy orosz-török-iráni tengely van, de én ebben nem hiszek hosszútávon.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Ahol a törökök is ott vannak, az már régen rossz. Korábban is írtam, nagyon rossz ötlet az oroszoktól bármilyen szövetség kötése Erdogannal. És nem csak nekik. Bárkinek. :(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ahol a törökök is ott vannak, az már régen rossz. Korábban is írtam, nagyon rossz ötlet az oroszoktól bármilyen szövetség kötése Erdogannal. És nem csak nekik. Bárkinek. :(

krokomach

Ne féltsd az oroszokat Erdogan-tól. Az oroszok nagyon szépen ki fogják játszani ezeket az országokat egymás ellen.
A picit szimpatikusabb országokat lehet, hogy egy picit kevésbé szívatják meg, de alapvetően mindegyik nagyhatalom célja a saját hatalmának a növelése.

(Elnézést kérek, ha ezzel illúzióromboló voltam, de egy nagyhatalom már csak ilyen kegyetlen módon működik. )
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Veér István">Trump hülye lesz iránt megtámadni. Inkabb a gazdaság rendbetétele és az illegalisok felszámolása valamint a hátország feszültségeinek feloldása leköti majd teljesen.

Saját fülemmel hallottam és saját szememmel láttam, ahogy Trump arról beszél, hogy a világtörténelem legeslegrosszabb "üzlete" az USA Iránnal való megegyezése volt, amelyben Irán azt kapta, hogy tovább folytathatja az atomprogramját, de cserébe az USA nem kapott semmit.
Konkrétan azt ígérte, ha elnök lesz, ezt a deal-t, amely a "worst deal ever", fel fogja rúgni Iránnal.
Amelyhez nem kell nagy fantázia, hogy ez az Iránnal való háborút fogja jelenteni.</blockquote>

Azért a deal felmondása és. A háború között elég sok lépés van...</blockquote>

Világos, viszont Trump-ot Izrael nem fogja ingyér' támogatni.
Nekik az kell, hogy valaki eltakarítsa Iránt az útból.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi">Boki,

jó, most valóban így néz ki, hogy orosz-török-iráni tengely van, de én ebben nem hiszek hosszútávon.

A terrorizmus elleni harchoz létrehozzák, tehát amíg lesz Isis lesz tengely is. :)
</blockquote>

:)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ahol a törökök is ott vannak, az már régen rossz. Korábban is írtam, nagyon rossz ötlet az oroszoktól bármilyen szövetség kötése Erdogannal. És nem csak nekik. Bárkinek. :(

Az hogy MOST ÉPPEN nem köpködik vagy lövik egymást, az még azért elég messze van a szövetségesi helyzettől, max elvannak egymás mellett amíg ez kölcsönös érdek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
Ez az orosz-török-iráni tengely tehát olyan, mintha valami véletlen éppen közös platformra hozná mondjuk Franciaországot, Magyaro.-ot és Romániát, na az orosz-török-iráni szövetségnek is épp ugyanennyi az esélye hosszútávon.
Az megvan, hogy romania es fro a szovetsegeseink? :))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi">...
Ez az orosz-török-iráni tengely tehát olyan, mintha valami véletlen éppen közös platformra hozná mondjuk Franciaországot, Magyaro.-ot és Romániát, na az orosz-török-iráni szövetségnek is épp ugyanennyi az esélye hosszútávon.
Az megvan, hogy romania es fro a szovetsegeseink? :))</blockquote>

Tudom, a "szövetségeseink". :))
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<blockquote rel="krokomach">Ahol a törökök is ott vannak, az már régen rossz. Korábban is írtam, nagyon rossz ötlet az oroszoktól bármilyen szövetség kötése Erdogannal. És nem csak nekik. Bárkinek. :(

krokomach

Ne féltsd az oroszokat Erdogan-tól. Az oroszok nagyon szépen ki fogják játszani ezeket az országokat egymás ellen.
A picit szimpatikusabb országokat lehet, hogy egy picit kevésbé szívatják meg, de alapvetően mindegyik nagyhatalom célja a saját hatalmának a növelése.

(Elnézést kérek, ha ezzel illúzióromboló voltam, de egy nagyhatalom már csak ilyen kegyetlen módon működik. )
</blockquote>

Nincsenek illúzióim. Viszont.

Erdogannak - a jelek szerint küldetéstudata van.
-A jelek szerint egy világi Törökországból vallásos iszlám államot akar csinálni.
- A jelek szerint együttműködött az ISIS-el. Az kérdéses hogy ez "csak" üzleti-gazdasági, vagy pedig elvi, szövetségesi, mondhatni vallási alapú együttműködés (volt? ) e.
- a jelek szerint igen nagy szerepe volt és van az Európai migráns válságban. ( mint az elképzelhető hogy más szövetségesünknek is)
- A jelek szerint zsarolja európai "szövetségeseit" célja elérése érdekébe. Mondjuk erre lehet azt mondani hogy egy erőfölényben lévőnek gondolt államvezetőnél ez előfordul. Igen ám, de mindez lehetséges hogy összefügg a fentebbiekkel.
- Erdogán úgy tűnik hogy bosszúálló. Ez is sok politikusra igaz lehet. Csakhogy jelenleg a puccskísérlet után úgy százezer embert rúgatott ki, , ezreket börtönöztetett be... nem azért feltétlenül a többség esetében mert konkrétan részt vettek volna a puccsban, hanem mert világnézetileg, esetleg vallásilag, etnikailag, vagy csak szimplán erkölcsileg eltérnek Erdogán "elgondolásaitól". Erre is lehet azt mondani, hogy van ilyen, gyakorlatilag mindenhol a világon. Nem is olyan messze Törökországtól Ukrajnában is lényegében ezt csinálják. Ez is igaz. Csakhogy Ukrajnában ez egy lényegében több éves folyamat volt, addig ezt Erdogán nagyrészt napok alatt meglépte.
-Sokan vannak akiknek a céljuk a hatalmuk növelése. Eközben ki is használnak másokat- ilyen is van. Rég tudhatjuk hogy egy nagyhatalomnak érdekei , esetleg szövetségesei vannak és nem barátai. Ez nem jó, és hosszútávon általában kontraproduktív, de ez van... Viszont még egyszer - Együttműködni az ISIS-el? Az ISIS Hitler és Polpot után emlékeztethet minket arra, hogy létezik amit simán lehet gonosznak nevezni.

Lehet azt mondani hogy Erdogan nem egy Polpot. (Igaz hogy vissza akarja állítani a halálbüntetést, országának negyedét-harmadát (ki milyen számokat mond rá) kitevő Kurd népességet erőszakkal elnyomja, de ez is sok helkyen előfordul) És ez is igaz (remélhetőleg az is marad ) csakhogy az ISIS-el lévő kapcsolata elfogadhatatlan. (És az ISIS-t lassan össze lehet hasonlítani Polpot rémuralmával) Erre is lehet azt mondani, hogy számtalan kormány és vezető, de legalábbis egyes országok irányító rétegének valamekkora része van a látszat szerint minimum kapcsolatban az ISIS-el. Az sem jó- elfogadhatatlanul nem jó. De a látszat szerint vannak ilyenek.
Mindezeken túl viszont Erdogan hajlamos arra, hogy a látszat szerint olyan ambiciózus terveket szőjön és kezdjen végrehajtani, amikről szövetségeseinek fogalma sincsen, és nem elképzelhetetlen hogy eközben félrevezeti őket. Erre is lehet azt mondani hogy politikus.

Csakhogy ez így összességében nagyon sok. Az elmúlt pár évben többször forgatott köpönyeget.. Mindez mondhatni megbízhatatlan, önjáró, és teljességgel kiszámíthatatlan együttműködő partnerré/kvázi szövetségessé teszi őt. Sőt, félelmetes személyiséggé. Ráadásul a jelek szerint még mindig támogatja azokat, akik ellen az oroszok és szövetségeseik harcolnak. Tudni hogy valamekkora kapcsolatban volt az ISIS-el és együttműködést kötni vele, miközben aki vele együttműködni akar az éppen az ISIS ellen (is) harcol? Nem jó ötlet.

Irán-Oroszország tengely? Hümmögök. De érthető orosz szemszögből. Talán még Irán is jobb lesz tőle. Vagy nem.
Oroszország-Törökország -Irán tengely? Több mint nem tetszik.-Mert nagy, befolyásos, és minimum Erdogan kiszámíthatatlan. - ezáltal akár valóban veszélyes is lehet- főleg ha hagyják hogy Erdogán korábbi terveit szép lassan folytassa megvalósítani.
Ráadásul ha Putyin együttműködik egy olyan emberrel mint Erdogan, az nem szimpatikus lépés. Márpedig Ukrajna miatt és főleg az Ukrajnai orosz ajkúak miatt (is) Putyin a kialakult helyzetben kaphatott némi szimpátiát az európai emberektől. Nem szövetséges- de nem is volt ellenség. Annak ellenére hogy egyes körök ezt súlykolják, nem alakult ki az európai többségben ilyen kép róla. Ezt a minimális szimpátiát viszont most egy csapásra elveszítheti, ha túl sokat sakkozik.
Mert "Madarat tolláról, embert barátjáról."
(És erre is lehet azt mondani hogy pl Ukrajnában több olyan politikus is van, akikről nagyon durva, lényegében háborús bűnök - vagy legalábbis azok gyanúja - derülnek ki. Európa, az USA, a NATO mégis együttműködik velük...)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
<blockquote rel="Veér István">Trump hülye lesz iránt megtámadni. Inkabb a gazdaság rendbetétele és az illegalisok felszámolása valamint a hátország feszültségeinek feloldása leköti majd teljesen.

Saját fülemmel hallottam és saját szememmel láttam, ahogy Trump arról beszél, hogy a világtörténelem legeslegrosszabb "üzlete" az USA Iránnal való megegyezése volt, amelyben Irán azt kapta, hogy tovább folytathatja az atomprogramját, de cserébe az USA nem kapott semmit.
Konkrétan azt ígérte, ha elnök lesz, ezt a deal-t, amely a "worst deal ever", fel fogja rúgni Iránnal.
Amelyhez nem kell nagy fantázia, hogy ez az Iránnal való háborút fogja jelenteni.</blockquote>

Trump egy szerencsétlen bohóc, össze vissza beszél, minden államban és minden spec közönség előtt pont azt mondja, amit ott éppen hallani akarnak. Nem tudom hol mondta ezt, de van egy sejtésem, hogy Izraeliták előtt. Azon sem lennék meglepve, ha kb. egy AIPAC konferencián hangzott volna el tőle, ahogy eddig láttam a teljesítményét. Trump fekete ló, senki sem tudja ha hatalomra jut, akkor ténylegesen mit kezdene a hatalommal. Mivel Hillaryről meg nagyon is sejthető, a világnak esélyesen sajnos még így is jobb lenne Trump, de azért tőle sem vagyok elájulva/nyugodt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Ahol a törökök is ott vannak, az már régen rossz. Korábban is írtam, nagyon rossz ötlet az oroszoktól bármilyen szövetség kötése Erdogannal. És nem csak nekik. Bárkinek. :(

+1, Önjárók. Teljesen. Pont annyira veszélyesek rád ha veled vannak, mint ha ellened. Ez bárkire és bármelyik szövetségre igaz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="krokomach">Ahol a törökök is ott vannak, az már régen rossz. Korábban is írtam, nagyon rossz ötlet az oroszoktól bármilyen szövetség kötése Erdogannal. És nem csak nekik. Bárkinek. :(

krokomach

Ne féltsd az oroszokat Erdogan-tól. Az oroszok nagyon szépen ki fogják játszani ezeket az országokat egymás ellen.
A picit szimpatikusabb országokat lehet, hogy egy picit kevésbé szívatják meg, de alapvetően mindegyik nagyhatalom célja a saját hatalmának a növelése.

(Elnézést kérek, ha ezzel illúzióromboló voltam, de egy nagyhatalom már csak ilyen kegyetlen módon működik. )
</blockquote>

Nincsenek illúzióim. Viszont.

Erdogannak - a jelek szerint küldetéstudata van.
-A jelek szerint egy világi Törökországból vallásos iszlám államot akar csinálni.
- A jelek szerint együttműködött az ISIS-el. Az kérdéses hogy ez "csak" üzleti-gazdasági, vagy pedig elvi, szövetségesi, mondhatni vallási alapú együttműködés (volt? ) e.
- a jelek szerint igen nagy szerepe volt és van az Európai migráns válságban. ( mint az elképzelhető hogy más szövetségesünknek is)
- A jelek szerint zsarolja európai "szövetségeseit" célja elérése érdekébe. Mondjuk erre lehet azt mondani hogy egy erőfölényben lévőnek gondolt államvezetőnél ez előfordul. Igen ám, de mindez lehetséges hogy összefügg a fentebbiekkel.
- Erdogán úgy tűnik hogy bosszúálló. Ez is sok politikusra igaz lehet. Csakhogy jelenleg a puccskísérlet után úgy százezer embert rúgatott ki, , ezreket börtönöztetett be... nem azért feltétlenül a többség esetében mert konkrétan részt vettek volna a puccsban, hanem mert világnézetileg, esetleg vallásilag, etnikailag, vagy csak szimplán erkölcsileg eltérnek Erdogán "elgondolásaitól". Erre is lehet azt mondani, hogy van ilyen, gyakorlatilag mindenhol a világon. Nem is olyan messze Törökországtól Ukrajnában is lényegében ezt csinálják. Ez is igaz. Csakhogy Ukrajnában ez egy lényegében több éves folyamat volt, addig ezt Erdogán nagyrészt napok alatt meglépte.
-Sokan vannak akiknek a céljuk a hatalmuk növelése. Eközben ki is használnak másokat- ilyen is van. Rég tudhatjuk hogy egy nagyhatalomnak érdekei , esetleg szövetségesei vannak és nem barátai. Ez nem jó, és hosszútávon általában kontraproduktív, de ez van... Viszont még egyszer - Együttműködni az ISIS-el? Az ISIS Hitler és Polpot után emlékeztethet minket arra, hogy létezik amit simán lehet gonosznak nevezni.

Lehet azt mondani hogy Erdogan nem egy Polpot. (Igaz hogy vissza akarja állítani a halálbüntetést, országának negyedét-harmadát (ki milyen számokat mond rá) kitevő Kurd népességet erőszakkal elnyomja, de ez is sok helkyen előfordul) És ez is igaz (remélhetőleg az is marad ) csakhogy az ISIS-el lévő kapcsolata elfogadhatatlan. (És az ISIS-t lassan össze lehet hasonlítani Polpot rémuralmával) Erre is lehet azt mondani, hogy számtalan kormány és vezető, de legalábbis egyes országok irányító rétegének valamekkora része van a látszat szerint minimum kapcsolatban az ISIS-el. Az sem jó- elfogadhatatlanul nem jó. De a látszat szerint vannak ilyenek.
Mindezeken túl viszont Erdogan hajlamos arra, hogy a látszat szerint olyan ambiciózus terveket szőjön és kezdjen végrehajtani, amikről szövetségeseinek fogalma sincsen, és nem elképzelhetetlen hogy eközben félrevezeti őket. Erre is lehet azt mondani hogy politikus.

Csakhogy ez így összességében nagyon sok. Az elmúlt pár évben többször forgatott köpönyeget.. Mindez mondhatni megbízhatatlan, önjáró, és teljességgel kiszámíthatatlan együttműködő partnerré/kvázi szövetségessé teszi őt. Sőt, félelmetes személyiséggé. Ráadásul a jelek szerint még mindig támogatja azokat, akik ellen az oroszok és szövetségeseik harcolnak. Tudni hogy valamekkora kapcsolatban volt az ISIS-el és együttműködést kötni vele, miközben aki vele együttműködni akar az éppen az ISIS ellen (is) harcol? Nem jó ötlet.

Irán-Oroszország tengely? Hümmögök. De érthető orosz szemszögből. Talán még Irán is jobb lesz tőle. Vagy nem.
Oroszország-Törökország -Irán tengely? Több mint nem tetszik.-Mert nagy, befolyásos, és minimum Erdogan kiszámíthatatlan. - ezáltal akár valóban veszélyes is lehet- főleg ha hagyják hogy Erdogán korábbi terveit szép lassan folytassa megvalósítani.
Ráadásul ha Putyin együttműködik egy olyan emberrel mint Erdogan, az nem szimpatikus lépés. Márpedig Ukrajna miatt és főleg az Ukrajnai orosz ajkúak miatt (is) Putyin a kialakult helyzetben kaphatott némi szimpátiát az európai emberektől. Nem szövetséges- de nem is volt ellenség. Annak ellenére hogy egyes körök ezt súlykolják, nem alakult ki az európai többségben ilyen kép róla. Ezt a minimális szimpátiát viszont most egy csapásra elveszítheti, ha túl sokat sakkozik.
Mert "Madarat tolláról, embert barátjáról."
(És erre is lehet azt mondani hogy pl Ukrajnában több olyan politikus is van, akikről nagyon durva, lényegében háborús bűnök - vagy legalábbis azok gyanúja - derülnek ki. Európa, az USA, a NATO mégis együttműködik velük...)</blockquote>

+1
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
<blockquote rel="sata">Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
</blockquote>Engem azért foglalkoztatt,mert onnantól fogva "ránk tolhatják" az összes "menekültet".. Már egyébként is megpendítették,hogy az EU nem teljesíti a megállapodást..Ha csak napi 5ezer embert görög határa írányítanak,esélyünk se lesz.Ha arcoskodunk majd az Oroszokkal szembe,szerbek által leszívatnak minket.Szerintettek ez reális?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="sata">Mekkora lehet az esélye annak,hogy a törökök kilépnek (kirúgják?) a NATO-ból? (Én még itt tartok...)
Szerintem az esélye egyre nagyobb, de hogy mennyi, azt még megtippelni sem merném.


Fogalmam sincs még arról sem, hogy egyáltalán melyik lenne nekünk, olyanoknak a jobb, akik inkább békében szeretnék éldegélni.

Talán az ha nagyon választanom kéne, inkább maradjanak a mi szempontunkból, a nagy változások általában veszélyesek békeidőben, s ha kilépnek, az valóban láncreakciókat és azokra adott válaszlépéseket indíthat el.
</blockquote>Engem azért foglalkoztatt,mert onnantól fogva "ránk tolhatják" az összes "menekültet".. Már egyébként is megpendítették,hogy az EU nem teljesíti a megállapodást..Ha csak napi 5ezer embert görög határa írányítanak,esélyünk se lesz.Ha arcoskodunk majd az Oroszokkal szembe,szerbek által leszívatnak minket.Szerintettek ez reális?

</blockquote>
A törökök ezt már régóta fegyverként zsarolás céljára használják, többször is kijelentették így van, hogy ránk tolják az áradatot. Természetesen innentől lehetséges, mivel nyíltan fenyegetnek vele.

Ha napi 10.000 ember jön, akkor sincs végünk. DE csúnya lesz. Viszont ahogy mondtam, HA van rá akarat, és merünk kiállni magunkért, nem a brüsszeli agyhalottak hülyeségeinek lefeküdni, vannak olyan megoldások, amik elérik azt FIXEN, hogy ne akarjanak hozzánk jönni. A CNN-en, BBC-n természetesen NEM fog jól kinézni, még polkorrekt sem lesz, viszont az MO. megmarad élhető helynek lenni. Ez ennyire egyszerű.
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
<blockquote rel="Roni">http://www.hidfo.ru/2016/08/torokorszag-szovetsegre-lephet-oroszorszaggal-es-irannal/

Na haubagoi?

Nem nagyon vagyok most megfelelő hangulatban, de röviden annyit tudnék modani, hogy egy

Ankara-Moszkva-Teherán tengely

rövid ideig lehetséges, de Teheránt be fogják áldozni.

Izrael támogatni fogja Trump győzelmét, mert Trump Iránt támadja majd meg, míg Hillary Oroszországot (amivel Izrael semmire nem megy, mert ottmarad neki Irán, mint probléma).

Dugin szintén Trump-ot támogatja, tehát támogatja Irán megtámadását is, amit Trump ígér.
Ennek fényében az Iránban nyitott orosz légitámaszpont célja geopolitikailag az USA odavonzása Irán ellen. Ezzel támogatja Oo. Trump és Izrael politikáját Irán ellen.

Mániám, hogy ennek végül egy Nagy-Azerbajdzsán lesz a vége, aminek az az értelme Oo. számára, hogy Azerbajdzsánt fel lehet venni az Eurázsiai Unióba tagnak, míg Iránt nem.
A South Front-os videó is megjegyzi, hogy az orosz jelenlét Iránban minden bizonnyal ideiglenes, mivel Irán kényes a függetlenségére, hosszútávon nem szereti az idegen katonai jelenlétet.

Úgyhogy én - jelenlegi állás szerint - arra számítok, hogy ha Trump nyer, akkor megindul a háború Irán ellen, és miközben az USA belemerül az Irán elleni konfliktusba, Oroszo.-nak lehetősége nyílik Ukrajna visszaszerzésére.

Ez tulajdonképpen a Izrael és Oo. számára win-win szituáció, az USA számára pedig nem bukás. (Egy Oo. elleni háború az lenne.)
Így mivel ezzel a scenárióval járnak a legnagyobb szereplők a legjobban, arra számítok, hogy ebbe az irányba fognak fejlődeni az események.
Persze váratlan dolgok bármikor történhetnek.

</blockquote>

Trump jó barátja volt és most is az a Clinton családnak. Aznap mikor bejelentette az indulását telefonon beszélt Bill Clintonnal, na vajon miről.. Nem számítottak rá, hogy legyűri a többi republikánus jelöltet, (de ha mégis bejön az 1%) az H. Clintonnak lesz jó, mert Trump Clinton jelöltje lesz. Elszabotálja a saját kampányát, indul de csak díszlet lesz, hogy Hillary mindenképp elnök legyen. Ez volt és most is ez a terv. 100%, hogy Hillary Clinton lesz az elnök.
 
Status
Not open for further replies.