[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113
haubagoi a kínai topicba írtam az elméletedről tegnap iylen tájban olvasd el :D

Hogy nyomul kína közép ázsiában
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 048
113
Nem lehetett volna, hogy adsz egy linket rá?? :)

https://forum.htka.hu/threads/biztpol-kína.397/page-201

Ezt írta karpatalja

"Ez jo kerdes.
Nem reg olvastam 1 orosz jelentest, amiben minimum 3 orszag Uzbek, Tadzsik es Avganisztant nevezik meg forro pontnak. A kovetkezo haboru helyszineul. Avganisztanba tobb mint 10000 nyilvantartott IAs menekult Sziriabol es Irakbol. A masik 2 koztarsasagban pedig nyilvanosan toboroznak a dzsihadistak. A kormanyok tudtaval.
Amugy van kozepazsiai biztpol topikunk???"

Én válaszom:

Meg a türkmének is .

Még haubagoinak lesz igaza (remélem olvassa) amikor azt írta hogy ezek országokba is háború lesz azzal a a céllal hogy megakadályozzák a kínai befolyást .
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 111
66 977
113
A vw botránynak semmi köze a natohoz, az ott álomásozó erők meg nyilván nem a szétlőtt éhezző németország miatt voltak ott hanem az európa felét elfoglaló szovjetek miatt. A németek pedig egy elég erős gazdasági ellenpólusa az usa nak, trump rinyált is miatta hogy milyen előnytelenek a gazdasági kapcsolataik a németekkel. De ez a fajta furakodás elég hétköznapi ahogy mindegyik ország próbálja a legjobbat kihozni a helyezetéből.
Bocsi, csak annyit had tegyek hozzá hogy az Európa felet elfoglaló ruszkikal valami brit meg USA elnök egyezett meg korábban az érdekszférakrol és hogy melyik meddig foglalhatja. Szóval ennyit a hódító gonosz ruszkikal és a hősiesen védelmező nyugatról.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 873
9 902
113
míg a másik alá ásná azt a rendszert amiben élünk.

Bocs, de ezt mire alapozod? Milyen bizonyítékok vannak arra, hogy a Putyini Oo. össze akarja omlasztani az Eu-t? Én csak annyit látok, hogy a magyar kormány a ruszkikkal szeretné megvalósítani a Paks 2 projektet, s ez kiverte a biztosítékot Brüsszelben. Déli áramlat? Rémlik valami?

Olyan érzésem van, hogy nyugaton egyre inkább félnek attól, hogy kezd feledésbe merülni a Szovjet idők emléke, s az ex KGST országok gazdaságilag nyitnának Oo felé is, ezzel konkurenciát teremtve a nyugati nagytőkéseknek.
Mi a kézenfekvő megoldás? Legyenek a ruszkik megint rosszak. Ennyi.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
konkurrencia
orosz termékeknek....

már látom is a prémium Ladákat a Mercedes-ek helyén a szalonokban.
ja nem.
s
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
konkurrencia
orosz termékeknek....

már látom is a prémium Ladákat a Mercedes-ek helyén a szalonokban.
ja nem.
s
Hát az a helyzet, hogy még Kecskeméten se nagyon látni az utcán azokat a Merciket, amiket ott gyártanak!! Magyarán a Mercedes valahogy nem fizet úgy a saját gyárában dolgozóknak, hogy meg tudják venni a saját maguk által gyártott Merdzsókat. Tényleg szemetek az oroszok ...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Megcsilogtathatnád a tudásodat, hátha ragad valami. Miért nem vetélytársak az eu és az oroszok? Eddig jöttél a valutával aminek nincs köze ehhez, aztán jöttél az angolszász törekvésekkel hogy izolálják az eu gazdaságát az ázsiai forrásoktól, ami megint nem magyarazát. Amikor kérdeztem hogy ukrajnai történések nem e pont azt bizonyítják hogy vetélytársak egyszerüen választ sem adtál. Szóval kimély meg a nagyképű szövegtől és kezdj el tényeket lerakni azt asztalra ha már olyan sokat tudsz
Mégis ki vagy te, hogy mindenki köteles téged ingyen oktatni? Az eddig nyilvánvalóvá vált felkészültséged alapján évekig ellátni tananyaggal és magyarázni.
Mi lenen ha olvasnál , tanulnál magadtól?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
DVylPbeVAAE17sp.jpg
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Bocsi, csak annyit had tegyek hozzá hogy az Európa felet elfoglaló ruszkikal valami brit meg USA elnök egyezett meg korábban az érdekszférakrol és hogy melyik meddig foglalhatja. Szóval ennyit a hódító gonosz ruszkikal és a hősiesen védelmező nyugatról.

Hát ennyit róla.

Bocs, de ezt mire alapozod? Milyen bizonyítékok vannak arra, hogy a Putyini Oo. össze akarja omlasztani az Eu-t? Én csak annyit látok, hogy a magyar kormány a ruszkikkal szeretné megvalósítani a Paks 2 projektet, s ez kiverte a biztosítékot Brüsszelben. Déli áramlat? Rémlik valami?

Olyan érzésem van, hogy nyugaton egyre inkább félnek attól, hogy kezd feledésbe merülni a Szovjet idők emléke, s az ex KGST országok gazdaságilag nyitnának Oo felé is, ezzel konkurenciát teremtve a nyugati nagytőkéseknek.
Mi a kézenfekvő megoldás? Legyenek a ruszkik megint rosszak. Ennyi.

Arra amit az oroszpárti médiumok és fórumozók írnak. Hogy az euból ki kell lépni mert csak kihasználnak és amúgy is sokkal jobban meglennénk a v4el, hogy a nato csak arra jó hogy kibasszon velünk. Meg persze hogy nyilvánvaló érdekük, az eu konurencia minden téren nekik, nem is beszélve a háborról ukrajnában. Ha egyszer az az érdeke, azt mondja a propagandája akkor elég nyilvánvaló hogy mi a szándéka.
Ez a tőkés dolog nem.feltétlen igaz, egy csomó piacon.nincs valódi verseny az orosz termékkel és nem is volt itt európában. Egyszerűen.az emberek nem is ismerik az orosz termékeket míg vannak bejáratot márkák amiben megbíznak. Ráadásul nincs szükség rá hogy befeketítsék a ruszkikat, van rá hatalmuk hogy szimplán protekcionista törvényeket hozzanak amibel verseny hátrányba rakják őket. Kézenfekvőbb megoldás mint az a hideghábors helyzet ami ma van.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Hát az a helyzet, hogy még Kecskeméten se nagyon látni az utcán azokat a Merciket, amiket ott gyártanak!! Magyarán a Mercedes valahogy nem fizet úgy a saját gyárában dolgozóknak, hogy meg tudják venni a saját maguk által gyártott Merdzsókat. Tényleg szemetek az oroszok ...

Mert az orosz gyárakban minden összeszelő kap egy kocsit vagy mi? A merci kifejezetten jól fizeti a dolgozóit ahhoz képest amit máshol adnak itt magyarban.

Mégis ki vagy te, hogy mindenki köteles téged ingyen oktatni? Az eddig nyilvánvalóvá vált felkészültséged alapján évekig ellátni tananyaggal és magyarázni.
Mi lenen ha olvasnál , tanulnál magadtól?

Az vagyok aki elvárná hogy ha írsz valamit akkor alátámaszd valamivel, de te.nyilvánvalóan képtelen vagy erre.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 873
9 902
113
Arra amit az oroszpárti médiumok és fórumozók írnak. Hogy az euból ki kell lépni mert csak kihasználnak és amúgy is sokkal jobban meglennénk a v4el, hogy a nato csak arra jó hogy kibasszon velünk. Meg persze hogy nyilvánvaló érdekük, az eu konurencia minden téren nekik, nem is beszélve a háborról ukrajnában. Ha egyszer az az érdeke, azt mondja a propagandája akkor elég nyilvánvaló hogy mi a szándéka.
Ez a tőkés dolog nem.feltétlen igaz, egy csomó piacon.nincs valódi verseny az orosz termékkel és nem is volt itt európában. Egyszerűen.az emberek nem is ismerik az orosz termékeket míg vannak bejáratot márkák amiben megbíznak. Ráadásul nincs szükség rá hogy befeketítsék a ruszkikat, van rá hatalmuk hogy szimplán protekcionista törvényeket hozzanak amibel verseny hátrányba rakják őket. Kézenfekvőbb megoldás mint az a hideghábors helyzet ami ma van.

Az, hogy valaki euroszkeptikus (én magam nem vagyok az), nem jelenti automatikusan azt, hogy ruszki bérenc. Az euroszkepticizmus nem orosz találmány! Az egy következmény, amit maga az EU idézett elő. Amúgy szerinted akkor az angolok mind mind ruszki trollok, vagy csak olyan hülyék, hogy áldozatául estek a ruszki trolloknak? Mit gondolsz Boris Johnsonról, aki egyszerre euroszkeptikus és Putyin ellenes?

NATO
Tudsz valami előnyt mondani, amit a NATO tagságunknak köszönhetünk?
A NATO védelme csak a szövetségen kívülről érkező támadás ellen érvényes. Van ilyen a közelünkben, aki valós fenyegetést jelenthet? Nincs. A haderőnk így sem ér egy fabatkát sem, és ha nem lennénk NATO tagok, akkor sem érne.

Az üzleti kapcsolatok Oo-val nem egyirányúak voltak ám! Mo is exportált a ruszkikhoz 2014-ig vagy 2015-ig....

Igen, és meg is szokták hozni a protekcionista törvényeket. Többek közt ennek is következménye az euroszkepticizmus elterjedése...

Jómagam jobban kedvelném a lazább szövetségeket, és a tisztább versenyhelyzeteket. Olyanokat, ahol nem az számít, hogy ki a haverunk és ki nem, hanem az, hogy ki ad jobb ajánlatot. Szerintem ez a valódi liberális gondolkodás, nem az, hogy protekcionista törvényeket hozunk, vagy hogy kötelezettségszegési eljárással fenyegetjük Mo-t csak mert orosz forrásból, orosz kivitelezőkkel bővítené Paksot.
Lehet, hogy én túl liberális vagyok Európának?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Mert az orosz gyárakban minden összeszelő kap egy kocsit vagy mi? A merci kifejezetten jól fizeti a dolgozóit ahhoz képest amit máshol adnak itt magyarban.
.
Maradjunk csak a Mercedesnél, nem én kezdtem velük példálódzni. Egyébként meg a Merci annyira jól fizet, hogy a kecskeméti bázisról kilépett és ott bizony azóta nagyon hiányzó repülő-műszakiak közül a közhiedelemmel ellentétben egyetlen ember se a Mercihez ment dolgozni.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Az, hogy valaki euroszkeptikus (én magam nem vagyok az), nem jelenti automatikusan azt, hogy ruszki bérenc. Az euroszkepticizmus nem orosz találmány! Az egy következmény, amit maga az EU idézett elő. Amúgy szerinted akkor az angolok mind mind ruszki trollok, vagy csak olyan hülyék, hogy áldozatául estek a ruszki trolloknak? Mit gondolsz Boris Johnsonról, aki egyszerre euroszkeptikus és Putyin ellenes?

NATO
Tudsz valami előnyt mondani, amit a NATO tagságunknak köszönhetünk?
A NATO védelme csak a szövetségen kívülről érkező támadás ellen érvényes. Van ilyen a közelünkben, aki valós fenyegetést jelenthet? Nincs. A haderőnk így sem ér egy fabatkát sem, és ha nem lennénk NATO tagok, akkor sem érne.

Az üzleti kapcsolatok Oo-val nem egyirányúak voltak ám! Mo is exportált a ruszkikhoz 2014-ig vagy 2015-ig....

Igen, és meg is szokták hozni a protekcionista törvényeket. Többek közt ennek is következménye az euroszkepticizmus elterjedése...

Jómagam jobban kedvelném a lazább szövetségeket, és a tisztább versenyhelyzeteket. Olyanokat, ahol nem az számít, hogy ki a haverunk és ki nem, hanem az, hogy ki ad jobb ajánlatot. Szerintem ez a valódi liberális gondolkodás, nem az, hogy protekcionista törvényeket hozunk, vagy hogy kötelezettségszegési eljárással fenyegetjük Mo-t csak mert orosz forrásból, orosz kivitelezőkkel bővítené Paksot.
Lehet, hogy én túl liberális vagyok Európának?

Nem kell ahhoz oroszpártinak lenni hogy euroszkeptikus legyél, de az oroszpártiaktól nem hallodtam még soha olyan megnyílvánulást ami eupárti. Az angolok pedig nem a magyarok, ha nekünk is olyan szerteágazó gazdaságunk lenne és egy szigeten élnénk európa mellett lehet én is azt mondanám jobb nekünk kívül. De ez nálunk nem így van. Az hogy az eu jellenlegi vezetése egy rakás szar mem jelenti azt hogy maga az eu egy rakás szar. Lehet hogy lesz egy néppártosodási korszaka az eunak a közeljövőben ami visszább vesz a mai centralizációbol. De ha az eu megszűne mi maradna a helyén? Egy gyenge töredezett eu kiszolgáltatva az usának az oroszoknak a kínaiaknak. Nekünk ebben nincs semmi jasznunk csak megint kiszolgáltatottak leszünk.

A nato pedig visszatartó erő a naton belül, rgy törökország kell hozzá hogy szembemenjen a többség akaratával, egy románia kevés hozzá.
Ezenkívül a naton belül az országok sokkal jpbban képesek a tudást megosztani egymás közt, a mi katonáink is tanulnak meg gyakprlatoznak olyan körülmények közt.amihez amúgy nem.férnének hozzá.

Én nem vagyok liberális szerintem van úgy hogy az országoknak befolyásolnia kell a piacot a saját cégei.érdekében hiszen ezek a cégek ha elég nagyoká válnak.akkor komoly.gazdasági támaszt nyújtanak, emberekt foglalkoztatnak,.infrastruktúrát fejlesztenek stb...
A paksi ügyhöz szerintem.sincs köze a az eunak de ez van. Az eun belül is megy kurás.furás .Azért a kormány jobban tette volna ha nem valami rejtett szerződést köt.az oroszokkal ezzel.kapcsolatban hanem nyilt lapokkal játszik hogy mindenki tudja hogy mi az ábra.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Maradjunk csak a Mercedesnél, nem én kezdtem velük példálódzni. Egyébként meg a Merci annyira jól fizet, hogy a kecskeméti bázisról kilépett és ott bizony azóta nagyon hiányzó repülő-műszakiak közül a közhiedelemmel ellentétben egyetlen ember se a Mercihez ment dolgozni.
Jól fizet pedig, általánossal 2 katban haza vissz az ember karácsonyra 360 ezer forintot 13 havi fizuval, plusz kafatéria szállítás különbféle kedvezmények sportollási lehetöség meg egyéb kutyafasza van a mercinél.
 
Status
Not open for further replies.