[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Dél-Korea szerint valamit kezdeni kellene az amerikai szankciókkal
http://www.hidfo.ru/2018/02/del-korea-szerint-valamit-kezdeni-kellene-az-amerikai-szankciokkal/

"Trump az utóbbi hetek folyamán azzal fenyegetőzött, hogy újabb kereskedelmi korlátozásokat vezet be Kína és Dél-Korea ellen"

Mit csinál ez a hülye?o_O Még egymásra talál pár ország arrafelé.
Össze hozza a két Koreát, diplomáciailag amúgy is nagyon bukok voltak most ott!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
15 évvel az amerikai neokonzervatívok beavatkozása után Irak egy bukott állam, miközben Irán regionális középhatalommá emelkedett föl. Az amerikai külügyminisztérium most Európában próbálja aláásni az iráni atomalkut. De a Pentagon napjainkra már komoly ellenszenvvel viseltetik a neokonzervatívok rezsimváltó projektjei irányába.
Megint háborúba küldenék Amerikát, de a katonák nem felejtenek
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
2017. május 12. fordulópont volt a hadtörténelemben: egy nap leforgása alatt támadott meg egy ország 150 másikat, ilyen pedig még sosem fordult elő azelőtt. Nem ugrik be a szuperhadművelet, bárhogy erőlteti a memóriáját, ugye? Segítek: aznap futott körbe az interneten a Wannacry zsarolóvírus, több mint 200 ezer gépet megfertőzve, és komoly fennakadásokat okozva óriáscégek és állami intézmények működésében világszerte.
A támadás mögött - nemzetközi szakértők egybehangzó véleménye szerint - Észak-Korea állt. Nem csak úgy észak-koreai hekkerek, hanem konkrétan az észak-koreai állam. Több ország (köztük nagy- és középhatalmak, az USA, Nagy-Britannia, Ausztrália, Japán) hivatalosan kiberháborús agresszióval vádolta meg Kim Dzsongunt.
Júniusban aztán az egész dolog megismétlődött, a vírus a NotPetya volt, a támadó Oroszország, a célpont Ukrajna, a járulékos áldozat egy csomó cég világszerte. Köztük a dán Maersk, a világ legnagyobb tengeri szállítmányozási vállalata, amin keresztül a teljes világkereskedelem beleremegett a kibertámadásba.
És hogy a dolog még cifrább legyen, mindkét vírus részben az egyik amerikai hírszerző hivataltól, az NSA-től ellopott kiberfegyverre épült.
“2017 volt az az év, amikor mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy az interneten háború zajlik. Országok háborúznak egymással a neten, és közben a kormányok a nagy techcégektől várják, hogy szavatolják a békét.” - mondja Brad Smith, a Microsoft jogi igazgatója, és közben azon gondolkozom, hogy mondott-e bárki ennél cyberpunkabb dolgot William Gibson óta. Brüsszelben vagyunk, a Microsoft főhadiszállásán, ahol vendéglátóink egy csomó újságírót és nemzetközi szakértőt győzködnek arról, hogy nagyon ideje lenne már egy új genfi egyezménynek, ami a kiberháborút szorítaná épeszű határok közé. A legnagyobb techcégek benne lennének, a NATO benne van, az ENSZ benne van, hát akkor mi a probléma? Miért folytatja azzal Brad Smith, hogy ha tíz év alatt sikerül összehozni, az nagy sikernek fog számítani?
A világháború már elkezdődött, és nincs hozzá szabálykönyv
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A kínai szociális médiában egyenesen az észak-koreai uralkodó dinasztiával hasonlítják össze Hszi elnök hatalomkoncentrációját. Hszi lépése bizonytalanságot is tükrözhet, a kínai kommunista vezetés ugyanis manapság kifogyott az ideológiai töltetből. Törökország és hazánk esetében is a középkor hűbéri rendszere jut eszébe sok nyugati megfigyelőnek.
Újra egy császár uralja Kínát – hazánk is zuhan vissza a feudalizmusba


A következő években a világ a globális verseny új korszakába lép, amelyben az Egyesült Államok és Oroszország, valamint Kína között növekvő feszültség nagy háborúba torkollhat – állítják a Stratfor elemzői. Nem csupán a biztonságpolitikával foglalkozó amerikai agytröszt fest sötét képet a jövőről. A haza védőinek napján, február 23-án az orosz szakértők is a Moszkva és Washington közötti nyílt katonai konfliktus esélyeit latolgatták, miközben a müncheni biztonságpolitikai konferenciára A szakadék széléig, és vissza? címmel készült jelentés is megállapítja: az elmúlt évben nagyon közel kerültünk a világot a fegyveres összeütközéstől elválasztó határhoz. Harcias hangot üt meg az új amerikai nemzetbiztonsági stratégia, amely a világ geopolitikai egyensúlyát megváltoztatni kívánó revizionista hatalmakként nevezi meg – Iránnal, Észak-Koreával, a terrorszervezetekkel egy sorba állítva – Oroszországot és Kínát, a fejlesztéseket előirányzó nukleáris doktrína pedig a szembenállás új dimenzióit villantja fel.
Jó hír, hogy a harmadik világháború azért nem elkerülhetetlen. Kirobbanásában senki sem érdekelt, így kiterjedt konfliktussal belátható időn belül aligha kell számolni, ám optimizmusra ezen túlmenően nincs okunk. A világot eleve bizonytalanná teszi, hogy a stabilitást a második világháború után biztosító nemzetközi intézményeket meghaladta az idő, azokat az új kihívásokhoz és erőviszonyokhoz kellene alakítani. Az egypólusú világrend is a múlté, és bár az erőegyensúlyon alapuló többpólusú berendezkedés nagyobb biztonságot ígér, jelenleg az átmenet korát éljük, folyik a pozíciók konfliktusos újrafoglalása. A helyzetet élezi, a bizonytalanságot növeli a haditechnika terén zajló hatalmas fejlődés. Elsősorban a rakétavédelmi rendszerek hatékonyabbá válása veszélyes, az egyenlőtlen fejlődés ugyanis gyengíti a kölcsönös elrettentés stabilizáló hatását. Nem fokozza a biztonságot az atomfegyverek alkalmazásának változó koncepciója sem.
A szakadék szélén
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Újra egy császár uralja Kínát – hazánk is zuhan vissza a feudalizmusba

Dr töviglöki eltalálta hogy mi lehet ebből .

Ennek egyedül kína lesz a vesztese. Vénségére meghülyül mint az összes kleptokrata, de leváltani nem lehet/merik. Majd olyan lesz mint Mugabe, aki 90 évesen felolvasta ugyanazt a félórás jegyzetét a parlamentben, amit előző nap is. A hülyéje nem emlékezett rá, és menet közben sem lett ismerős a szöveg.

És én is ezt osztottam hónapokkal ezelőtt

Egy akkora hatalmat kezébe adni egy embernek nem szabad
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Dr töviglöki eltalálta hogy mi lehet ebből .

Ennek egyedül kína lesz a vesztese. Vénségére meghülyül mint az összes kleptokrata, de leváltani nem lehet/merik. Majd olyan lesz mint Mugabe, aki 90 évesen felolvasta ugyanazt a félórás jegyzetét a parlamentben, amit előző nap is. A hülyéje nem emlékezett rá, és menet közben sem lett ismerős a szöveg.

És én is ezt osztottam hónapokkal ezelőtt

Egy akkora hatalmat kezébe adni egy embernek nem szabad
Vagy esetleg azért csinálják, amit már egyszer kifejtettem. Érzik, hogy a következő 10 év sordöntő lesz a világpolitika/hatalom színpadán és ezért egy erős és stabil vezetést akarnak, hogy kellő eréjjel tudjon reagálni az eseményekre. Ha közben lenne egy hatalomváltás, akkor ideig-óráig meggyengülne az irányítás és ezt az ellenfelek kihasználhatják. A következő évtizedben nem lehet szórakozni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 706
113
Az orosz külügyminiszter, Szergej Lavrov a Global Conversation vendége. Galina Polonszkaja kérdezte őt a nemzetközi diplomácia alakulásáról.
Magyar szinkronnal
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 065
113
Épp az hogy nem fekete-fehérben gondolkodom. Te meg igen, elfogult vagy. A "szokásos" Amerika-ellenes, orosz-párti felfogású. Nem az a semleges hozzáállás, hogy mind az USA, mind Oroszország ugyan olyan rossz. Ez elég éretlen nézet. A két ország között nem középen van a semleges álláspont.
Azért lennék elfogult, vagy orosz párti felfogású mert azt állítom az USA és Oroszország ugyan úgy megéri a pénzét? Mert úgy látom hogy ha valaha volt is ideológiai értelemben fölénye a kommunista diktatúra Szovjetúnió felett fölénye a szabadságot, demokráciát, magántulajdont védő USA-nak, ez mostanra megváltozott?
Nézd, én sosem állítottam hogy Oroszországban minden szép, minden jó, tökéletes a helyzet, Putyin és köre pedig Teréz anya vagy II. János Pál jóságos mása lenne. Viszont az USA amit csinál Irak óta, az szerintem ámokfutás. S nem úgy látom hogy egyenlően megéri a pénzét mindkét ország, hanem úgy, hogy jelenleg a világbékére az USA nagyobb veszélyt jelent, illetve miattuk sokkal több ember halt meg, sokkal nagyobb vagyoni érték pusztult el.

Ezt nyugodtan próbáld meg észérvekkel cáfolni, kíváncsi leszek rá hogy mennyire sikerül, főleg úgy hogy azt gondolom az én álláspontom elég jól védhető kettőnk vitájában, mivel elismerem hogy az Oroszok sem angyalok, de TE az USA-t aztán olyan szinten mosdatod, hogy még azt is kikérted magadnak hogy legalább olyan pernahajderek mint az Oroszok, holott meggyőződésem hogy kártékonyabbak...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Alapjaikban kérdőjelezték meg Vlagyimir Putyin orosz elnök március 1-jei bejelentései az Amerikai Egyesült Államok közelmúltban nyilvánosságra hozott katonai stratégiai terveinek értelmét. Hozzá nyilvánvaló, hogy a belső hatalmi játszmákkal elfoglalt USA és annak elnöke, valamint hírszerzése a Moszkvában elhangzott éves parlamenti üzenetből értesült arról, hogy valóban léteznek azok az új fegyverrendszerek, amelyekről eddig csak rebesgetni hallottak. Ha nem így lenne, az említett amerikai koncepció bizonyára nem az atomfegyverzet modernizálását, a hagyományos orosz atomfegyverek elleni elhárító rendszerek Kelet-Európába telepítését tűzte volna ki fő célként. De minthogy ezt tűzték ki, meg valami homályos célzással utaltak arra, hogy olyan teljesen új rendszereket kell létrehozni, amelyek gondolatával már „mások” is foglalkoznak, akár a papírkosárba dobhatják a washingtoni kongresszus elé szánt tervezetet. Mert Oroszország államfője többek között a következőket közölte csütörtökön, kivetítőn demonstrálva az elmondottakat:
Az orosz állami tévé Vecser sz Vladimirom Szolovjovim csütörtök esti vitaműsorában (45:30-nál)Yaakov Kedmi izraeli nemzetközi katonapolitikai szakértő – 1992-1999 között a Nativ-szervezet (az izraeli lakosságnak a Szovjetunióval és a kelet-európai országokkal fenntartott kapcsolatait ápoló intézmény) titkosszolgálatának vezetője – a következőket mondta:
„Az USA 2018–2020-as évekre szóló katonai koncepciója egyértelmű amerikai fölénnyel számolt a stratégiai fegyverrendszerek terén. Mától viszont rá lesznek kényszerülve arra, hogy kolosszális pénzügyi erőfeszítéseket tegyenek. Jóval nagyobbakat annál, mint amennyit terveztek, hogy ne növekedjék elmaradásuk. Putyin bejelentéseiből az következik, hogy Oroszország két-három nemzedéknyi fejlesztéssel lépett előre azokhoz az elgondolásokhoz képest, amelyeket az USA-ban eddig csak latolgattak. Ráadásul, amit Putyin is hangsúlyozott: ilyen teljesítményre nem lenne képes olyan ország, amelyben erőtlen a tudomány, a technológia, az oktatás. Végső soron mindez az oroszországi tanárok diadala.”
Putyin sokkoló bejelentései