[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Aztán miért pont most gondolják többen? Hol és kik, meg miért?
Persze mindig vannak másként "gondolkodók". 10 éve itthon is ki akarta írtani a cigányokat 4 ember, most meg a tényleges életfogytukat töltik közölük 3-an...

Mert beértek a technológiai fejlődés azon eredményei, amelyek hatékonyabb ABM védelmet és korai megelőzést, megelőző csapásmérést tesznek lehetővé.

Szerintem az USA-ban, ha úgy gondolták volna, hogy egy totális atomháború megnyerhető, már régen megnyomták volna a piros gombot és nem ilyen IA-féle gyerekcsínyekkel és egyéb proxy háborúkkal szórakoztatnák a világot.. hogy ez még nem történt meg, az mutatja, hogy szerencsénkre, ezen a területen elég józanok voltak ott is eddig...

Hát jelenleg, az Oroszország elleni felvonulás tűnik elég józannak. Erre a józanságra keresem a magyarázatot, mert ilyen összeszedetten nem kalandor csoportok blöffölnek, hanem egy komplett politikai-katonai-hírszerzési gépezet indul meg egy cél felé.

Nehezen tudok túllépni azon, hogy az atomháborút némelyek megnyerhetnek tartják... De ugye ennek ellenére azért Te is ellenzed a paksi bővítést a magas biztonsági kockázatok miatt.. Ha így lenne, akkor lenne a sztorid szép kerek....

Én további két-három atomerőművet szeretnék látni Magyarországon, de nem az adófizetők pénzéből. Privatizálni kell Pakost és lehetővé tenni magánbefektetőknek nukleáris erőművek építését Paks mellett és további két új helyszínen legalább!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ennél kicsit összetettebb szerintem, de jelenleg nagyjából ez a szitu.

Ezerszer összetettebb. De azt nem lehetne pár mondatba leírni egy olyan diskurzusba, ahol egyesek szerint nem a pénz a valódi érték, miközben de és ez teszi lehetővé azt a példátlan életszínvonalat, ami a nyugati civilizáció és néhány hozzánk ezer szállal kötődő idegen világ (Japán, Öböl-térség, stb.) sajátja. Értékpapírt könnyebben és gyorsabban lehet nagy mennyiségben előállítani az emberi szorgalomra, kreativitásra és reményekre építve (megint egy nagyon durva sarkítás!), mint vasat vagy műanyagot. Ha tudnánk az értékpapírokban mért tőketöbbletet felmutatni, akkor mi is olyan tőkehiányos és az általunk ismert világhoz képest rettentő elmaradott civilizáció lennénk, mint az elmúlt kétezer évben bármelyik a Hanoktól Rómáig, ahol nem tudtak mit kezdeni a technológiai fejlődés lehetőségével, mert nem volt miből finanszírozniuk azt.

Azért a sejtszintű nem. Hajlamosak vagyunk túlbecsülni a képességeinket... A bolygó és az élet túlélt már egy fullkitárazásnál némileg komolyabb szitukat is az elmúlt párszázmillió évben. De az tény, hogy a jelenlegi társadalmunknak búcsút mondhatnánk egy globálnukizás után... :(

Nem hiszem, hogy a globálnukizás lehetséges. Az USA-Orosz relációban az amerikai nukleáris ütőerő java célba érne, az orosz nem (jobbára már kilövésre se tudna kerülni). Iszonyú pusztító lenne ez Oroszországra nézve és igen pusztító, de nem végzetes az USA-ra. A többiek pedig és velük együtt a világgazdaság is túlélné. Márcsak azért is, mert a világgazdaságot nem érintené az abban a Benelux államok szintjén résztvevő Oroszország eltűnése és nem érintené katasztrofálisan az USA fogyasztás drasztikus visszaesése. Kétség kívül a világtörténelem egyik legnagyobb gazdasági válsága lenne, de évtizedes léptékben, már csak a perspektíváját látom az új világnak!

Igazából ez a rémisztő ebben, hogy nem halálos kimenetelű a gomb megnyomása, ha valaki rendesen oda tud csapni az ellenségének, mert paritás megszűnt. Tulajdonképpen ez nem új információ, az egész hidegháború erről szólt, amióta Sztálin és vele párhuzamosan a nyugati vezetők felismerték, hogy paritás nélkül szükségszerűen háború van, mert felcsillan a győzelem reális reménye (Sztálin problémája az abszolút geostratégiai fölényben lévő USA-val szemben győzelem reményének hiánya volt, ennek lett következménye a Szovjetúnió történetét onnantól végigkísérő erőltetett fegyverkezés).
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
T. Blogen!
Kénytelen vagyok azzal az elcsépelt poénnal kezdeni az írást amely így szól: Mi a teendő atomháború esetén?
1, jól megnézni az atomvillanást mert többet olyat úgysem látsz,
2, maximális sebességgel megindulni a legközelebbi temető felé mert nagy lesz a tolongás.
Sajnos néhány ember agyában időről-időre felmerül az a gondolat hogy az atomháború megnyerhető.
"Én a háborút választanám, mert az a leggazdaságosabb megoldás most."
Itt nem 1-5 Hirosima erejű bomba felrobbanásáról lenne szó.

Izraelt kivéve a fejlett világ nincs felkészülve, nincs óvóhely, élelmiszer tartalékok, víztisztító kapacitás, védett EÜ létesítmények, sőt személyi védő eszközök sincsenek. Neked van?
SZPG9 rámutatott arra hogy nem csak a közvetlen hatásoktól kell tartani, van ott még nagyszámú közvetett hatás is, lusta vagyok felsorolni, de ha a gyereked vagy az unokád genetikailag súlyosan sérülve születik a sugárzás következményeként és nap mint-nap látod, akkor vajon eszedbe jut-e "Én a háborút választanám, mert az a leggazdaságosabb megoldás most." mondat?
Ha elfogy a iható víz, nincs élelem, a gyereked, unokád meghal a szemed előtt, vajon eszedbe jut-e?

Most gondolkodj el (de tényleg!), ha érdekel a téma (és nem csak full kreténbe nyomod itt a hülyeséget) ülj le beszélgetni egy katasztrófavédelmissel, vegyvédelmis katonával. Bármelyik országba is vagy.
Vannak kiváló szakcikkek a NET-en, és néhány film is:

The Day After' (1983)
Threads (1984) stb.

A youtubon is vannak dokumentum filmek.

Én nyitott vagyok, ha bebizonyítod hogy egy USA vs. Orosz atomháború túlélhető a nagy többség!!! számára (Európa, É-Amerika) akkor tedd azt, és én kalapot emelek előtted.
Üdv: öregbogaras
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ne becsüld alá az oroszokat. Biztos ismered azt a mondást, hogy "Oroszország nem olyan erős, mint amilyennek próbálja mutatni magát, de nem is olyan gyenge, mint amilyennek hinni szeretnék". ;)

Igen, ez így van, de ez már nincs így:
Az orosz rakéták ugyanúgy zárójelbe tennék az USA-t, mint fordítva.

Az orosz rakéták zöme az amerikai megelőző csapás és rakétavédelem révén el se jutna az USA közelébe. Ez az oka annak, hogy Putyin előállt az orosz csodafegyverek blöffjével, amik részben vagy teljesen kívül esnek az USA jelenlegi fölényét biztosító lehetőségeken.

Túltolod a szociáldarwinizmust. A realitáson messze túl. Ez annyira emberi amúgy. A következetlenség és az erőlködés. Na mindegy.

Te mivel magyarázod, hogy az amerikai felvonulás túllépet minden olyan magyarázaton, ami a saját hadiipar felpörgetésére utalna! Valami magyarázat kell legyen, különösen ha az amerikai katonai vezetők se félnek a háborútól!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Válaszolni kellene, elsősorban magadnak, mivel fűtenél, ha nem lenne orosz gáz (egy atomháború után minimum elvárható!). Ja, fával, de a szabadban lenni sem lenne életbiztosítás egy atomháború után.

Jelenleg is fával fűtök az első gázválság óta nem erőltetem a gáz gondolatát.

Aztán mit ennél? Talán azt a 3 konzervet, ami jelenleg otthon van? (A frigóra ne számíts, úgy sem lenne áram...) Hova mennél, ha (sugár) beteg lennél? A nem létező, ellátást nyújtani nem tudó, túlterhelt kórházakba? Egyszóval, káosz és káosz.. Talán el se tudjuk képzelni, milyen lenne egy atomháború után. De tudod mit, elkezdek építeni egy atombunkert a kertben, amiből majd 30 év után előjövök, ha addig nem visz el valami nyavalya...

Jó eséllyel egyik se érintene. Ha meg igen, akkor se volt beleszólásom.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 257
55 369
113
Ezt az önzést várom el a magyar vezetőktől is. Egyetlen magyar élete többet kell érjen, mint az összes nem magyaré a világon. Magától érthetődő, hogy ha felelős vezetői vannak az USA-nak, akkor csak az USA érdekeit nézik.

Azonkívül láttam már Ladát és Fordot és tudom mi a különbség köztük, ebből indulok ki.



Eszement civil tévhit. Pont, hogy a kérdéssel szakmai alapon foglalkozó katonák tudják jól, hogy az atomháborúnak nyertese és vesztese lesz és a nyertesek oldalán egy-két generációt foszt csak meg a normális élet lehetőségétől, értve ez alatt a háború előtti színvonal elérését. Az atomháborút az veszti el, aki nem tudja megvédeni magát a totális háborútól (még ő se pusztul ki, vagy szenved végzetes károkat, csak iszonyúan belerokkan). Ha egy államnak csak korlátozott atomháborúval kell szembenéznie, mert el tudja pusztítani az ellenséges atomütőerő jelentős részét annak bevetése előtt és során, akkor jogos dilemmává válik számára, hogy ne iktassa e ki azt az ellenségét, amely képes lenne őt elpusztítani azon az áron, hogy részlegesen, de súlyos károkat szenved a saját területének egy része!



Az élet szempontjából teljesen jelentéktelent. Lásd: Csernobil, Hirosima, Nagaszaki, a nukleáris kisérleti területek és atombalesetek helyszínei egy kívétellel: mayaki hulladéktárolásra használt tómeder.

Hihetetlen téveszmék vannak forgalomban a nukleáris szenyeződések hatásairól. Igen, mocskosul pusztító bizonyos koncentrációban, amit csak a totális nukleáris háború tud kontinentális léptékben produkálni, de a végkövetkezmények a tévhitekkel ellentétben megdöbbentően gyorsan kiheverhetőek. Magyarán az élet helyreáll. Kétség kívül még generációk múlva is meg fog látszani az átlagéletkoron, hogy totális nukleáris háború zajlott arrafele, de magát az élet normalitását nem fogja érinteni az addigra teljesen újjáépült országokban. Kivéve a veszteseket, mert vereség a nukleáris háborúban nem a lakosság és az infrastruktúra pusztulási százalékában, hanem az első évek túlélését és utána az újrakezdést jelentő infrastruktúra pusztulásában mérhető!

Nem az lesz a lényeg, hogy hány város pusztul el és mekkora terület szennyeződik időlegesen, hanem hogy a túlélők milyen készletekkel vágnak neki a jövőnek. Magyar viszonylatban meglepően jól felkészültek voltunk a hidegháború idején, jelenleg viszont még egy korlátozott atomháború Magyarországot mint NATO tagot érintő eseményeit se biztos, hogy afgán szintre züllés nélkül túlélnénk!


Nehogy orvos közelébe menj,mert egyből kényszerzubbonyt kapsz.:D
Az icbm-ekről,meg a tengókon lévő bm-ekről még nálam is kevesebbet tudsz,ami rekord itt a fórumon,de folytasd csak, már szórakoztat. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Izraelt kivéve a fejlett világ nincs felkészülve, nincs óvóhely, élelmiszer tartalékok, víztisztító kapacitás, védett EÜ létesítmények, sőt személyi védő eszközök sincsenek. Neked van?

Egyes részletei, jónéhány lényeges elem most áll beszerzés alatt, mert nem látok más racionális magyarázatot arra, ami zajlik, minthogy tényleg reálisnak látják a győzelmet az USA elitjének egyes csoportjai a katonai vezetőkkel egyetemben. A következő sürgető eszköz a víztisztító készlet és tartalék szűrőbetétek. Utána a vegyvédelmi ruha és maszk jön, tartalék szűrőkkel együtt (a sugárzástól nem véd, valamennyira hasznos a kihullás esetén is, legalább a bőröd és belső szerveid nem érintkeznek attól, ami a levegőben van a kritikus napokban).

Ez egyben azt is jelzi, hogy pesszimista vagyok a magyar kormányzattal kapcsolatban, nem fogják tudni és akarni se időben deklarálni a semlegességet egy konfliktus esetén. Már most ki kellene jelentenie Budapestnek, hogy: bármely NATO tagállam Oroszország és legalapvetőbb érdekei ellen irányuló támadása esetén Magyarország semleges, még az erre, az adott NATO tagállam ellen irányuló orosz válaszcsapást is a NATO szövetségi rendszerén kívül eső eseménynek tekinti.

Se golyói, se ép esze nincs Orbánnak ahhoz, hogy ezt kijelentse még időben. A lakosság leleményesebb részének saját magának kell felkészülnie, mert az államot letolt gatyával fogja érni a pusztulás, megfelelő készletezés és a lakosság tömeges felkészítése hijján.

SZPG9 rámutatott arra hogy nem csak a közvetlen hatásoktól kell tartani, van ott még nagyszámú közvetett hatás is, lusta vagyok felsorolni, de ha a gyereked vagy az unokád genetikailag súlyosan sérülve születik a sugárzás következményeként és nap mint-nap látod, akkor vajon eszedbe jut-e "Én a háborút választanám, mert az a leggazdaságosabb megoldás most." mondat? Ha elfogy a iható víz, nincs élelem, a gyereked, unokád meghal a szemed előtt, vajon eszedbe jut-e?


Ez az, amit túlbecsülnek. Egészségügyi értelemben legrosszabb esetben visszasüllyedünk a XIX. századba, nem a színvonal, hanem az áltlagéletkor tekintetében. A fő életkor csökkentő tényező a sugárzás különféle következménye lesz. Mindazonáltal itt a statisztikai szemlélet megőrzése fontos a racionális elemzés szempontjából! A lakosság tíz-húsz százalékának személyes tragédiái (rák, beteg gyerekek, stb.) nem fogják érdemben érinteni a nemzetgazdaság funkcionalitását.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Jelenleg is fával fűtök az első gázválság óta nem erőltetem a gáz gondolatát.

Jó eséllyel egyik se érintene. Ha meg igen, akkor se volt beleszólásom.


Elléggé homályosak az elképzeléseid egy atomháborúról. Mértékadó becslések - pld. Carl Segan csillagász- szerint egy USA-SZU totális atomháború következménye az emberiség 90 %-ának az elpusztulását jelentené. De beteszek egy linket arról, hogy hogyan modellezték egy 100 db töltettel vívott korlátozott atomháború járulékos veszteségeit. Nem lenne benne köszönet.

http://regi.sofar.hu/hu/node/75279

Volt egy olyan marxista tétel, amely szerint a mennyiség átcsap egy új meinőségbe. Azt hiszem egy atomháború, mégha korlátozott is lenne, jó nagy globális hatással pusztítaná még a nem célbavett földi lakosságot is..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and dragonette

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Elléggé homályosak az elképzeléseid egy atomháborúról. Mértékadó becslések - pld. Carl Segan csillagász- szerint egy USA-SZU totális atomháború következménye az emberiség 90 %-ának az elpusztulását jelentené.

Sagan elképzelése egy eszement hallucináció volt.

De beteszek egy linket arról, hogy hogyan modellezték egy 100 db töltettel vívott korlátozott atomháború járulékos veszteségeit. Nem lenne benne köszönet.

http://regi.sofar.hu/hu/node/75279

Volt egy olyan marxista tétel, amely szerint a mennyiség átcsap egy új meinőségbe. Azt hiszem egy atomháború, mégha korlátozott is lenne, jó nagy globális hatással pusztítaná még a nem célbavett földi lakosságot is..

A második világháború során nagyságrenddel több város lett egységnyi idő alatt felégetve, mint ebben a szcenárióban. A negyvenes évek elejének globális felégetését 0,2Celsius fokos hőmérséklet csökkenés követte és még azt se tudjuk, hogy volt e összefüggés!

616910main_gisstemp_2011_graph_lrg%5B1%5D.jpg


Oroszország európai felének felén elégtek a fából épült orosz városok, majd az összes német és japán nagyváros, iszonyú tömegű ipari termék és olaj szerte a világon tűz martalékává vált. Mégis, a háború éghajlati következményei jelentéktelenek maradtak.

Súlyos probléma van a fenti tanulmány alapját képező éghajlati modellel!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Igen, de az nem a győztes földje.




Talán elfelejtettük, akkor kérdezd meg a nagyszüleidet, vagy annál is fiatalabb vagy, akkor a dédszüleidet, mert nálunk se volt dicsmenet a háború utáni világ!

Az újjáépítés sebessége, nem a pusztulás, hanem a túlélő szaktudás és az új világba való beágyazottság függvénye. Egy korlátozott atomháború, az amerikai lakosság 10-20 százalékának és a legjelentősebb központoknak a pusztulásával nem okozna súlyosabb kihívást, mint amit Japán, vagy Németország átélt a második világháború után.

A sugárzás pedig ne tévesszen meg. Csernobil is lakható. A túlélők átlagos életkora akár tíz évvel is csikkenhetne a megnőtt rákos, leukémiás betegségek és deformitások következtében, de mindez semmi különöset nem jelentene.

Tulajdonképpen a nukleáris háborúhoz fűződő eszement tévhitek igen nagy mértékben a Szovjetúnió túlélését szolgálták, hiszen ezek egyfajta korai álhírek voltak, amik a szovjet szolgálatok befolyása alatt álló nyugati civil szerveződések révén lettek a hippi korszakban elterjesztve, ráerősítve az ötvenes-hatvanas évekbeli Hollywood szenzációs posztnukleáris paráira. Nem az atomtól kell félni, hanem a felkészületlenségtől!

Egyet nem értek. Szerinted miért lenne korlátozott egy háborű? Meg miért ilyen alacsony az USA veszteségi rátája, hiszen azért simán bekaphatnak 1-2 ezer nuki töltetet is... Ha már atomháború lesz, nem limitált rakéta mennyiség lesz csak indítva...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Egyes részletei, jónéhány lényeges elem most áll beszerzés alatt, mert nem látok más racionális magyarázatot arra, ami zajlik, minthogy tényleg reálisnak látják a győzelmet az USA elitjének egyes csoportjai a katonai vezetőkkel egyetemben. A következő sürgető eszköz a víztisztító készlet és tartalék szűrőbetétek. Utána a vegyvédelmi ruha és maszk jön, tartalék szűrőkkel együtt (a sugárzástól nem véd, valamennyira hasznos a kihullás esetén is, legalább a bőröd és belső szerveid nem érintkeznek attól, ami a levegőben van a kritikus napokban).

Ez egyben azt is jelzi, hogy pesszimista vagyok a magyar kormányzattal kapcsolatban, nem fogják tudni és akarni se időben deklarálni a semlegességet egy konfliktus esetén. Már most ki kellene jelentenie Budapestnek, hogy: bármely NATO tagállam Oroszország és legalapvetőbb érdekei ellen irányuló támadása esetén Magyarország semleges, még az erre, az adott NATO tagállam ellen irányuló orosz válaszcsapást is a NATO szövetségi rendszerén kívül eső eseménynek tekinti.

Se golyói, se ép esze nincs Orbánnak ahhoz, hogy ezt kijelentse még időben. A lakosság leleményesebb részének saját magának kell felkészülnie, mert az államot letolt gatyával fogja érni a pusztulás, megfelelő készletezés és a lakosság tömeges felkészítése hijján.



Ez az, amit túlbecsülnek. Egészségügyi értelemben legrosszabb esetben visszasüllyedünk a XIX. századba, nem a színvonal, hanem az áltlagéletkor tekintetében. A fő életkor csökkentő tényező a sugárzás különféle következménye lesz. Mindazonáltal itt a statisztikai szemlélet megőrzése fontos a racionális elemzés szempontjából! A lakosság tíz-húsz százalékának személyes tragédiái (rák, beteg gyerekek, stb.) nem fogják érdemben érinteni a nemzetgazdaság funkcionalitását.

Tudnál ezen adatokra forrást linkelni?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyet nem értek. Szerinted miért lenne korlátozott egy háborű? Meg miért ilyen alacsony az USA veszteségi rátája, hiszen azért simán bekaphatnak 1-2 ezer nuki töltetet is... Ha már atomháború lesz, nem limitált rakéta mennyiség lesz csak indítva...

Szerintem a szovjet arzenál 80-90%-át megsemmisítenék a megelőző csapás során és szignifikánsak lennének a ABM rendszer okozta veszteségek is a maradék százalékában. Félszáznál többel nem számolok az USA kontinentális területén.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tudnál ezen adatokra forrást linkelni?

Csak a hirosimai és csernobili valóságból tudok kiindulni. A következmények nem gyakoroltak szignifikáns hatást az újjáépítésre, mégha azokkal a lakosság időben folyamatosan csökkenő százaléka máig együtt is él. És itt Csernobil az igazán lényeges, mert az százszor jelentékenyebb szennyezést okozott, mint a hirosimai atomcsapás, magyarán a csernobili katasztrófa jól szimulált egy város/vidék vegy környezetben egy valós, kontinentális léptékű atomháborús helyzetet, ahol a más vidékekről származó sugárzás mennyisége sokszorosa lehet az adott területet közvetlenül sújtó csapásból származónak.

Ma már, néhány kisebb területfoltot leszámítva az egész zónába vissza lehetne költözni. A szubjektív tényezőket leszámítva semmi nem indokolja, hogy Pripaty nem lakott város ma.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Mondjuk egy globális nuki háború szerintem nem lenne hosszabb, mint néhány nap.
Sagan elképzelése egy eszement hallucináció volt.



A második világháború során nagyságrenddel több város lett egységnyi idő alatt felégetve, mint ebben a szcenárióban. A negyvenes évek elejének globális felégetését 0,2Celsius fokos hőmérséklet csökkenés követte és még azt se tudjuk, hogy volt e összefüggés!

616910main_gisstemp_2011_graph_lrg%5B1%5D.jpg


Oroszország európai felének felén elégtek a fából épült orosz városok, majd az összes német és japán nagyváros, iszonyú tömegű ipari termék és olaj szerte a világon tűz martalékává vált. Mégis, a háború éghajlati következményei jelentéktelenek maradtak.

Súlyos probléma van a fenti tanulmány alapját képező éghajlati modellel!

Azért a Te eszmefuttatásod sem érthető, amikor kijelented, hogy a II. VH-ban időegység alatt több város lett rombolva...mint ahogy az egy atomháborúban megtörténne. Hát valahogy ezt egyáltalán nem értem. 1-3 ezer töltet hatóereje akár 2-4 ezer megatonna is. Hát ezt nem kívánom senkinek sem, hogy bekapja..Meg az ellenfél is számíthat vígan ennyire. Az talán nem semmi. És ez azért menne 1-2 nap alatt.. Hol volt ehhez képest egy II. VH? Hát a futottak még kategóriában...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak a hirosimai és csernobili valóságból tudok kiindulni. A következmények nem gyakoroltak szignifikáns hatást az újjáépítésre, mégha azokkal a lakosság időben folyamatosan csökkenő százaléka máig együtt is él. És itt Csernobil az igazán lényeges, mert az százszor jelentékenyebb szennyezést okozott, mint a hirosimai atomcsapás, magyarán a csernobili katasztrófa jól szimulált egy város/vidék vegy környezetben egy valós, kontinentális léptékű atomháborús helyzetet, ahol a más vidékekről származó sugárzás mennyisége sokszorosa lehet az adott területet közvetlenül sújtó csapásból származónak.

Ma már, néhány kisebb területfoltot leszámítva az egész zónába vissza lehetne költözni. A szubjektív tényezőket leszámítva semmi nem indokolja, hogy Pripaty nem lakott város ma.

Csak számolj utána. Ha egy bomba -nem is nagy- végzett Hiroshima-ban 100-150 ezer emberrel, akkor csak 1000 jóval nagyobb hatóerejű töltet hány ember életét oltamá ki. 100 milliókét. Na ez lenne akkora társadalomrombolás az USA-ban is, hogy sose kelljen többet egy ilyen országgal számolni...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mondjuk egy globális nuki háború szerintem nem lenne hosszabb, mint néhány nap.
Azért a Te eszmefuttatásod sem érthető, amikor kijelented, hogy a II. VH-ban időegység alatt több város lett rombolva...mint ahogy az egy atomháborúban megtörténne. Hát valahogy ezt egyáltalán nem értem. 1-3 ezer töltet hatóereje akár 2-4 ezer megatonna is. Hát ezt nem kívánom senkinek sem, hogy bekapja..Meg az ellenfél is számíthat vígan ennyire. Az talán nem semmi. És ez azért menne 1-2 nap alatt.. Hol volt ehhez képest egy II. VH? Hát a futottak még kategóriában...

Havi szinten tucatnyi nagyváros pusztult ott, viszont a pusztulás folyamatos volt. Tehát a végső mennyiség többszöröse a szimuláció egyszeri értékének.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Havi szinten tucatnyi nagyváros pusztult ott, viszont a pusztulás folyamatos volt. Tehát a végső mennyiség többszöröse a szimuláció egyszeri értékének.

Egy kicsit nézzél utána a romboló erőnek. Drezda sem kapott megatonnás rombolást, mégis nagy volt a pusztítás.