[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Rendben, tehát azt nem akarod tisztázni, hogy Te egyetértesz-e evvel a gondolkodásmóddal. Sajnos úgy tűnik igen. Kétségtelen, hogy vannak gonosz, őrült emberek. Való igaz, hogy káoszt, háborút szítanak, akár tudatosan, akár öntudatlanul. Általad betekintést nyerhetünk ilyen megbomlott, rosszindulatú elmékbe.

Ezen mentális építmény építőkövei a végkövetkeztetések fázisaiban nagyjából passzolnak egymáshoz. Ehhez azonban kell egy olyan alapvetés, amely cáfolja az emberi evolúció, gondolkodás, altruizmus és erény létezését, azaz egy egészséges pszichéjű ember nem azonosulhat vele. Íme:
A katonai gondolkodásmód vagy nevezzük konzervatív realizmus logikájának azt diktálja, hogy ne bízzunk az emberben! Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát, amely gyarlóság, mint fogalom is egy embertelen, irrális erkölcsfilozófia keretei között értelmezhető csak, mint a jóság ábrándjának kerékkötője.

Értelmetlen. Miért is nevezzük a “katonai gondolkodásmódot” (amely nem irányzat, sem egy közmegegyezésen alapuló értékrendszer, csupán egy technikai nézőpont) konzervatív realizmusnak? Ez nem derül ki, és nyilván nincs is ilyen egyezés.
De miért is diktálná a katonai gondolkodásmód, hogy ne bízzunk az emberben? A katonák között biztosan nincs ilyen közmegegyezés, nem is oktatnak ilyet, és ostobaság is lenne. Ha már óvodás szinten vagyunk, akkor annyit lehet tanácsolni, hogy ne bízzunk ez ellenségben.

Aztán, mi alapján állítod, hogy a “konzervatív realizmus logikája azt diktálája, hogy ne bízzunk az emberben”??? A konzervatív realisták között sem létezik ilyen gondolati azonosság. Idézz már bármit is Morgenthatutól, Huntingtontól, Hobbestól, ami alátámasztaná ezt az általános érvényű “ne bízz az emberben” felhívást. Talán olvasmányaid folytán egyes neokonzervatívokra gondoltál, akik az egypólusú világot tartják kívánatosnak? De hát ilyet még ezek az ártányok sem írnak le sehol, hogy “ne bízzunk az emberben”! Ez így egy hajnali matt részeg kocsmai beszélgetés szintje.

Aztán a következő: “Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat.” Gúnyt űzöl belőlünk? Ez a “pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve…” című okoskodásnak a groteszk karikatúrája amit írsz, de még arra is rálicitál. “A legjobb akarattal is szükségképpen romlásba dönt másokat”? Full hülyeségeket tolsz ide, úgy megfogalmazva mintha gondolkodás eredményei lennének, márpedig éppen a gondolkodás hiányát tükrözik.

De lehet még fokozni: “Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát…”,
Az eleje még csak egy totális tévedés, tehát pont az ellenkezője igaz: semmilyen rendszer nem lesz igazságos, ha igazságtalan emberek működtetik (lásd “demokrácia”), és bármilyen rendszer igazságos lesz, ha az élén igazságos ember áll (pl. a diktatúra is, ha teszem azt egy altruista bölcs áll az élén). Ez a tévedés meg abból a baromságból fakad, hogy mindenki gonosz és megölné a másikat, de mintegy öntudatlan társadalmi önvédelmi mechanizmus, létrejönnek az intézmények, amit persze gonoszok működtetnek, de valahogy mégiscsak korlátozzák a gyarlóságot. Pont az ellenkezője igaz. A civilizációs alapintézmények jószándékból és tervezés által jönnek létre, majd erodálódnak a civilizációk hanyatlása folytán.

Na de ez már több mint tévedés: “gyarlóság, mint fogalom is egy embertelen, irrális erkölcsfilozófia keretei között értelmezhető csak, mint a jóság ábrándjának kerékkötője
Tehát akkor jóság nincs, mert az csak egy ábránd, következésképp a gyarlóság is csak ennek az imaginárius fogalomnak az ellenpontja, azaz nem létező dolog, de mégis kizárólag az intézmények tudják korlátozni (de kiküszöbölni nem). Azaz létező intézmények kellenek egy nem létező fogalom kiküszöböléséhez.

Tehát két gyengeelméjű, Tibi Atyát sokszorosan alulmúló kocsmai hangulatfestő megállapítás és egy ezeket követő anarcho-dadaista torzulat az alapvetésed, amelyet eztán “lefordítasz” a geopolitikai szituációra.

Nem akarok Neked rosszat, mert Téged is anya szült, és része vagy az emberiségnek. De kérlek gondold újra az erkölcsi és gondolati alapjaidat, mert amit csinálsz a fórumon az jóesetben a világot nyomorba döntő elmék tükrözése, abból viszont bőven elég volt ennyi, rossz esetben viszont tényleg egy közveszélyes őrült kibontakozását láthatjuk. Én kívánom Neked, hogy sikerüljön kimásznod ebből a mentális pöcegödörből, ha pedig nem sikerül, akkor legyen valaki aki megvédi tőled a környezetedet. További vitáknak Veled mindenesetre nincs értelme, én nagyon jó néven venném, ha most már valódi eszmecsere folyna itt, pont mint amilyen nélküled szokott volt.



A katonai gondolkodásmód vagy nevezzük konzervatív realizmus logikájának azt diktálja, hogy ne bízzunk az emberben! Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát, amely gyarlóság, mint fogalom is egy embertelen, irrális erkölcsfilozófia keretei között értelmezhető csak, mint a jóság ábrándjának kerékkötője.

Na akkor fordítsuk le ezt két, egymást kölcsönösen elpusztítani képes hatalom szituációjára. Mindkét hatalom joggal feltételezi a másikról, hogy gonosz okokból, hatalmi, gazdasági és erőszakra törekvő okokból el akarják pusztítani a másikat és joggal feltételezi józanabb pillanataiban azt is, hogy a másik hatalom pusztítóerejétől féltében, pusztán a sajátjai biztonsága érdekében el akarja pusztítani a másikat. Mindkét feltételezés azon az igazságon alapul, hogy a saját, jól ismert hatalmi szándékai azonosak ezzel, ő maga is ezt tervezi és erre jó oka van, a fennt vázoltak közül mindegyik.

Mit tegyen az egyszeri hatalom abban a helyzetben, amikor lehetősége nyílik elviselhető saját veszteséggel végleges megoldást találni a fenyegetés kiiktatására!

Bízhat abban, hogy a másik hatalom a technológia fejlődése, szerencse forgandósága közepette egy hasonló szituációban, a jövőben nem fog támadni? --> NEM.

Az amerikai vezetőknek itt és most esélyük van jót cselekedni az atomháború kirobbantásával, mégha az amerikai tízmilliók halálát is okozná egy olyan szituációban, ahol Amerikai totális csapást tud mérni Oroszországra, míg az utóbbi csak igen mérsékeltet Amerikára.

A becsületes, tisztességes, jólelkű embereknek kötelessége megnyomni a gombot a sajátjaik védelmében a jövőre gondolva, ahogy a túlonnani oldalon is viszont.

Kezdettől fogva ez a szitucáió és ennek feloldására találta fel a két hatalom első hidegháborús elődje/formája a kölcsönös elrettentés politikáját, mint haladékot a döntéshozatal alól. Amíg nincs esély siker reményében kirobbantani a totális atomháborút, addig nem kell meghozni a döntést e háború kirobbantásáról, csak félni a következményeitől.

A háború, amiről egy orosz zsoldos nemrégiben úgy beszélt, hogy az egyetlen zajló háború, az amerikai-orosz háború már a kilencvenes években elkezdődött, a koszovói konfliktustól nagyon gyorsan el is jutottunk volna a korunkat jellemző szituációig, ha nem jön közbe néhány arab terrorista és egy időre ez nem tereli el Amerikai figyelmét a továbbra is létező stratégiai kihívásáról: Oroszországról. A terror elleni háború értelmetlensége és a háború folyamán napvilágot látott tény, miszerint a terror nem jelent kihívást Amerika létére és életére újra Oroszországra irányította a figyelmet és újra ott vagyunk, amin már túllenénk, ha nincs 911.

Amerikai stratégiai fölény van, nincs orosz elrettentés, legalábbis nem félnek tőle és igen valószínű, hogy megalapozott e bátorság, így a jó emberek, a becsületes és tisztességes amerikaiak éppúgy kezdenek a háború iránt elkötelezetté válni, mint a politikai és gazdasági érdekből ebben utazók. Akárhogy is nézzük, ebben a relációban a Trumpok, veszett republikánus héják a jó emberek közé tartoznak, nem háttérből vezérelt gazdasági és hatalmi összefonódások, hanem sajátjaik józan féltése és a stratégiai lehetőség kihasználása vezérelheti őket a háborús politika felé.

Mi mást tehetnének! A józanság, a hit, a becsület diktálja az atomháborút annak érdekében, hogy soha a jövőben ne törhessen ki olyan atomháború, amibe a sajátjaik pusztulnak bele mindnyájan, most, hogy a sajátjaik döntő többségét akár meg is menthetik az ellenség teljes kiirtásával párhuzamosan!

Itt nincsenek gonoszok, itt az egyetlen erkölcstelenség a hezitálás a gomb fölött és minden ráció, jóság, gonoszság, önérdek és altruizmus egyaránt háborút követel.

Így lehetséges leírni a klasszikus hidegháborús töréspontot, amitől a nukleáris csapásmérő paritás gyakorlata az első hidegháborúban megóvta a világot.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 217
57 563
113
Rendben, tehát azt nem akarod tisztázni, hogy Te egyetértesz-e evvel a gondolkodásmóddal. Sajnos úgy tűnik igen. Kétségtelen, hogy vannak gonosz, őrült emberek. Való igaz, hogy káoszt, háborút szítanak, akár tudatosan, akár öntudatlanul. Általad betekintést nyerhetünk ilyen megbomlott, rosszindulatú elmékbe.

Ezen mentális építmény építőkövei a végkövetkeztetések fázisaiban nagyjából passzolnak egymáshoz. Ehhez azonban kell egy olyan alapvetés, amely cáfolja az emberi evolúció, gondolkodás, altruizmus és erény létezését, azaz egy egészséges pszichéjű ember nem azonosulhat vele. Íme:
A katonai gondolkodásmód vagy nevezzük konzervatív realizmus logikájának azt diktálja, hogy ne bízzunk az emberben! Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát, amely gyarlóság, mint fogalom is egy embertelen, irrális erkölcsfilozófia keretei között értelmezhető csak, mint a jóság ábrándjának kerékkötője.

Értelmetlen. Miért is nevezzük a “katonai gondolkodásmódot” (amely nem irányzat, sem egy közmegegyezésen alapuló értékrendszer, csupán egy technikai nézőpont) konzervatív realizmusnak? Ez nem derül ki, és nyilván nincs is ilyen egyezés.
De miért is diktálná a katonai gondolkodásmód, hogy ne bízzunk az emberben? A katonák között biztosan nincs ilyen közmegegyezés, nem is oktatnak ilyet, és ostobaság is lenne. Ha már óvodás szinten vagyunk, akkor annyit lehet tanácsolni, hogy ne bízzunk ez ellenségben.

Aztán, mi alapján állítod, hogy a “konzervatív realizmus logikája azt diktálája, hogy ne bízzunk az emberben”??? A konzervatív realisták között sem létezik ilyen gondolati azonosság. Idézz már bármit is Morgenthatutól, Huntingtontól, Hobbestól, ami alátámasztaná ezt az általános érvényű “ne bízz az emberben” felhívást. Talán olvasmányaid folytán egyes neokonzervatívokra gondoltál, akik az egypólusú világot tartják kívánatosnak? De hát ilyet még ezek az ártányok sem írnak le sehol, hogy “ne bízzunk az emberben”! Ez így egy hajnali matt részeg kocsmai beszélgetés szintje.

Aztán a következő: “Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat.” Gúnyt űzöl belőlünk? Ez a “pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve…” című okoskodásnak a groteszk karikatúrája amit írsz, de még arra is rálicitál. “A legjobb akarattal is szükségképpen romlásba dönt másokat”? Full hülyeségeket tolsz ide, úgy megfogalmazva mintha gondolkodás eredményei lennének, márpedig éppen a gondolkodás hiányát tükrözik.

De lehet még fokozni: “Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát…”,
Az eleje még csak egy totális tévedés, tehát pont az ellenkezője igaz: semmilyen rendszer nem lesz igazságos, ha igazságtalan emberek működtetik (lásd “demokrácia”), és bármilyen rendszer igazságos lesz, ha az élén igazságos ember áll (pl. a diktatúra is, ha teszem azt egy altruista bölcs áll az élén). Ez a tévedés meg abból a baromságból fakad, hogy mindenki gonosz és megölné a másikat, de mintegy öntudatlan társadalmi önvédelmi mechanizmus, létrejönnek az intézmények, amit persze gonoszok működtetnek, de valahogy mégiscsak korlátozzák a gyarlóságot. Pont az ellenkezője igaz. A civilizációs alapintézmények jószándékból és tervezés által jönnek létre, majd erodálódnak a civilizációk hanyatlása folytán.

Na de ez már több mint tévedés: “gyarlóság, mint fogalom is egy embertelen, irrális erkölcsfilozófia keretei között értelmezhető csak, mint a jóság ábrándjának kerékkötője
Tehát akkor jóság nincs, mert az csak egy ábránd, következésképp a gyarlóság is csak ennek az imaginárius fogalomnak az ellenpontja, azaz nem létező dolog, de mégis kizárólag az intézmények tudják korlátozni (de kiküszöbölni nem). Azaz létező intézmények kellenek egy nem létező fogalom kiküszöböléséhez.

Tehát két gyengeelméjű, Tibi Atyát sokszorosan alulmúló kocsmai hangulatfestő megállapítás és egy ezeket követő anarcho-dadaista torzulat az alapvetésed, amelyet eztán “lefordítasz” a geopolitikai szituációra.

Nem akarok Neked rosszat, mert Téged is anya szült, és része vagy az emberiségnek. De kérlek gondold újra az erkölcsi és gondolati alapjaidat, mert amit csinálsz a fórumon az jóesetben a világot nyomorba döntő elmék tükrözése, abból viszont bőven elég volt ennyi, rossz esetben viszont tényleg egy közveszélyes őrült kibontakozását láthatjuk. Én kívánom Neked, hogy sikerüljön kimásznod ebből a mentális pöcegödörből, ha pedig nem sikerül, akkor legyen valaki aki megvédi tőled a környezetedet. További vitáknak Veled mindenesetre nincs értelme, én nagyon jó néven venném, ha most már valódi eszmecsere folyna itt, pont mint amilyen nélküled szokott volt.


Ezt kb minden egészséges elméjű/lelkű ember tudja,de neki szerintem hiába magyarázod,még a puszta fizika sem akadályozza a vélemény formálásban,csak tolja,van itt pár icbm topik,ott is ott van feketén-fehéren,hogy hányas a kabát,de neki mindegy.
Az,hogy szerinte semmi szükség Oroszországra,meg észre sem vennénk,ha nem lenne,így törvényszerű,hogy a dicsőséges usának el kell pusztítania,mert a nukleáris arzenál fenyegeti,vagy,hogy 500 bekapott atomtöltet után majd jól újraépítik amerikát,és az élet szép lesz ismét,nem is akkora gond,hiszen már nálunk is demokrácia van,mindenkinek joga van azt gondolni,amit akar,de az a fránya fizika ugye.
Nade...:D
végül is mindegy,elég nagy a fórum tárhelye.:rolleyes:
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Miközben a nyakunkon egy új hideg (na jó, hűvös) háború, küszöbön áll az észak-koreai csúcstalálkozó, elkezdődtek a kereskedelmi háború első tapogatózó hadműveletei, Donald Trump kirúgta a külügyekért felelős két legfontosabb embert.
Első lépésként március közepén Rex Tillerson külügyminisztert lecserélte Mike Pompeo-ra, aki pár év alatt lett egy viszonylag jelentéktelen kansasi képviselőből előbb a CIA vezetője, majd pedig a csaknem 70 ezres külügyi apparátus első embere. Majd pedig jött H. R. McMaster nemzetbiztonsági tanácsadó, akit a Bush-kormányzatból reaktivált John Bolton volt ENSZ-nagykövet váltott. Ennek a két posztnak van a legnagyobb súlya az amerikai a külpolitika alakításában. A külügyminiszter a kiterjedt diplomáciai kar összefogásán, az elnök találkozóinak előkészítésén és a diplomáciai kapcsolatok ápolásán kívül a Fehér Ház utazó nagyköveteként is funkcionál: szavait illik úgy kezelni, mintha azokat maga az elnök mondta volna.
A nemzetbiztonsági tanácsadó pedig az elnöki döntéshozatal kulcsfigurája: ő tekinti át és rangsorolja azokat a biztonságpolitikai ügyeket, melyekről az elnöknek kell döntenie. Mivel a világ legtöbb régiójában az Egyesült Államok katonai ereje aktívan részt vesz a béke és stabilitás fenntartásában (és a nyilvánvaló elszúrások ellenére azért alapvetően sikerrel), ezért lényegében minden nemzetközi konfliktus, atrocitás és haragszomrád automatikusan nemzetbiztonsági kérdéssé válik, azaz a nemzetbiztonsági tanácsadó asztalára kerül.
De a fehér házi reboot nem csak azért rendkívüli, mert két kulcsfigura szinte egyidejű menesztéséről van szó. Hanem:
Nem a politikai racionalitás, hanem Trump hiúsága diktálta a változtatásokat. Az utódok kiválasztása valószínűleg csak újabb konfliktusokat szül. A kormányzás egyáltalán nem lett stabilabb, újabb változások jöhetnek.
Trump lefejezte a kormányát
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 571
85 043
113
Miközben a nyakunkon egy új hideg (na jó, hűvös) háború, küszöbön áll az észak-koreai csúcstalálkozó, elkezdődtek a kereskedelmi háború első tapogatózó hadműveletei, Donald Trump kirúgta a külügyekért felelős két legfontosabb embert.
Első lépésként március közepén Rex Tillerson külügyminisztert lecserélte Mike Pompeo-ra, aki pár év alatt lett egy viszonylag jelentéktelen kansasi képviselőből előbb a CIA vezetője, majd pedig a csaknem 70 ezres külügyi apparátus első embere. Majd pedig jött H. R. McMaster nemzetbiztonsági tanácsadó, akit a Bush-kormányzatból reaktivált John Bolton volt ENSZ-nagykövet váltott. Ennek a két posztnak van a legnagyobb súlya az amerikai a külpolitika alakításában. A külügyminiszter a kiterjedt diplomáciai kar összefogásán, az elnök találkozóinak előkészítésén és a diplomáciai kapcsolatok ápolásán kívül a Fehér Ház utazó nagyköveteként is funkcionál: szavait illik úgy kezelni, mintha azokat maga az elnök mondta volna.
A nemzetbiztonsági tanácsadó pedig az elnöki döntéshozatal kulcsfigurája: ő tekinti át és rangsorolja azokat a biztonságpolitikai ügyeket, melyekről az elnöknek kell döntenie. Mivel a világ legtöbb régiójában az Egyesült Államok katonai ereje aktívan részt vesz a béke és stabilitás fenntartásában (és a nyilvánvaló elszúrások ellenére azért alapvetően sikerrel), ezért lényegében minden nemzetközi konfliktus, atrocitás és haragszomrád automatikusan nemzetbiztonsági kérdéssé válik, azaz a nemzetbiztonsági tanácsadó asztalára kerül.
De a fehér házi reboot nem csak azért rendkívüli, mert két kulcsfigura szinte egyidejű menesztéséről van szó. Hanem:
Nem a politikai racionalitás, hanem Trump hiúsága diktálta a változtatásokat. Az utódok kiválasztása valószínűleg csak újabb konfliktusokat szül. A kormányzás egyáltalán nem lett stabilabb, újabb változások jöhetnek.
Trump lefejezte a kormányát

Gondolom Indexes firkász tollából van .
"Mivel a világ legtöbb régiójában az Egyesült Államok katonai ereje aktívan részt vesz a béke és stabilitás fenntartásában (és a nyilvánvaló elszúrások ellenére azért alapvetően sikerrel),......" A fekete résznél majdnem elhánytam magam... :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Gondolom Indexes firkász tollából van .
"Mivel a világ legtöbb régiójában az Egyesült Államok katonai ereje aktívan részt vesz a béke és stabilitás fenntartásában (és a nyilvánvaló elszúrások ellenére azért alapvetően sikerrel),......" A fekete résznél majdnem elhánytam magam... :)

De azért a lényeg átjön. ;) :p :) Persze indexes, de most ne az ilyen apróságokon akadjunk fönt, hanem a Fehér Ház-i káoszon, meg azon, hogy John Kelly is lemondását fontolgatja, szóval lassan, de biztosan jöhet a totális Neokon őrület az USA -ban, és a világon...! :(
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 571
85 043
113
De azért a lényeg átjön. ;) :p :) Persze indexes, de most ne az ilyen apróságokon akadjunk fönt, hanem a Fehér Ház-i káoszon, meg azon, hogy John Kelly is lemondását fontolgatja, szóval lassan, de biztosan jöhet a totális Neokon őrület az USA -ban, és a világon...! :(

Persze. Lehet fogadásokat kötni most, hogy Bolton lett a nb tanácsadó-mikor és hol lesz a következő háború, mivel Trump se maradhat ki a listából. Eddig mindegyik amerikai elnök indított háborút-megtámadott vagy bombázott független országokat.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Igen, ez így van, de ez már nincs így:


Az orosz rakéták zöme az amerikai megelőző csapás és rakétavédelem révén el se jutna az USA közelébe.

Milyen rakétavédelem? Az a kemény 44 darab GBI? Még ha mindegyik el is találna egy beérkező rakétát/MIRV-et, akkor is orosz relációban az kb. kerekítési hiba lenne.

Ez az oka annak, hogy Putyin előállt az orosz csodafegyverek blöffjével, amik részben vagy teljesen kívül esnek az USA jelenlegi fölényét biztosító lehetőségeken.

Putyin azért állt elő a "csodafegyverek blöffjével" (ami amúgy csak részben blöff, de persze nem is csodafegyverek azok), mert ezt kajálja a nép. És milyen szép eredménnyel is nyerte meg a választást. ;) Ért hozzá az öreg, na.


e mivel magyarázod, hogy az amerikai felvonulás túllépet minden olyan magyarázaton, ami a saját hadiipar felpörgetésére utalna! Valami magyarázat kell legyen, különösen ha az amerikai katonai vezetők se félnek a háborútól!

Azzal magyarázom, hogy az amerikai népet is lehet ám befolyásolni az ellenségképpel és a démonizálás csúcsra járatásával, nem csak az oroszt. És ezt a politikusok, meg a fegyvergyártók lobbystái is pontosan tudják. Tudod, én úgy látom, hogy kb. ugyanaz megy mindkét oldalon. A másik fél démonizálása, ezáltal a saját pozíciók, a hatalmuk megerősítése és felhatalmazás a közpénzek "újraosztására".
Annak meg különösen örülök, hogy annak ellenére, mit beszélnek bizonyos vezetők, azért a túlnyomó többségük, veled ellentétben, szerencsére nem gondolja komolyan. És remélem, hogy ez így is marad, különben hamarosan sikeresen kiirtjuk magunkat.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
Sem oroszorszag sem a nyugat nem tartotta magat tavol ukrajnatol. Mind a ketto befolyast akart szerezni ukrajna felett. Ez eloszor az oroszoknak sikerult de a rendszer amit igy letrehoztak kiverte a biztositekot az ukran nepnel es valtani akartak. Nem vezetot akartak valtani hanem szimplan hogy ne az oroszokhoz kossek magukat gazdasagilag hanem az EU hoz. Ez volt az amit Moszkvaban nem turtek el es utasitottak Janut hogy mondjon ra nemet.
Janukovicsot nem kellett semmire se utasítani Moszkvából, mindössze azt közölték vele hogy lehet menni Ukrajnának másik érdekszférába és az EU-hoz közeledni és oda tartozni, de akkor ugye tudja hogy vége a kedvezményes árú gáz-szállításnak, és ugyanannyiért fogja kapni a gázt (és minden mást is) Oroszországtól mint bármelyik másik EU-tagállam. Janukovics pedig ismerve saját országának gazdasági helyzetét és lehetőségeit erre kicsit elgondolkozott aztán nem kicsit visszatolatott az EU-tól. Persze ettől az oroszok azonnal "szemét aljas elnyomók" lettek, mert mint mindenki tudja, az EU-hoz tartozó országok természetesen kedvezményesen, olcsóbban kapják a gázt az USA-tól, sőt, amelyik ország az orosz vagy a kínai érdekszférába tartozik azok ugye még olcsóbban kapnak mindent az EU-tól és az USA-tól is!! Vagy MÉGSE így lenne?!! Nem nehéz utánanézni ...
 

szommark

Active Member
2016. szeptember 21.
98
126
33
Ez így igaz. Bár szerintem egy krími zöldemberkés v. anélküli népszavazást, már Janukovicsnak is belengettek az oroszok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 637
113
Ez így igaz. Bár szerintem egy krími zöldemberkés v. anélküli népszavazást, már Janukovicsnak is belengettek az oroszok.
Miért tették volna? A Krímen már ott voltak, Ukrajna elég nagy volt, hogy a határtól távol legyen a NATO azon az oldalon, ment az üzletelés oda vissza. Elnézve a jelenlegi helyzetet, kurva nagy kár érte Ukrajnát a puccsal és azzal amit hozott az egész magával, amiből évtizedekig nem mászik ki. Nagyon nem érte meg az átlag embernek, konkrétan csődben vannak, eladják aprópénzért mindenüket és egy réteg természetesen mocskosul meggazdagodott.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
507
678
93
Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 841
29 073
113
Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.

Ezt én írtam pár nappal ezelőtt és nem Hobbesre reflektáltam.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.

Pedig teljesen igaza van es Marx kiserlete is azert bukott meg mert a fenzieket nem vette figyelembe.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 604
8 318
113
kicsit elgondolkozott aztán nem kicsit visszatolatott

utólag visszagondolva, a janukovics ott baxta el hogy túl alaposan megfontolta az ügyet, és végigjáccotta az eu-val a tárgyalásokat, hogy minden pro-t és kontrát mérlegelhessen
vagy a ruszkik baxták el, mert nem a tárgyalások előtt tették tisztába a janukovics számára a következményeket hanem csak azok közben vagy a végén
de hát a fene se gondolta volna hogy egy semmire se kötelező tárgyalássorozatnak ilyen következményei lesznek
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.

Ez bizony hatalmas hülyeség. Ennél még a farkasoknak is több eszük van, azok sem egymást eszik meg hanem inkább falkában vadásznak mert az együttműködés az előnyösebb stratégia az egyén számára is.
Már az USA topikban is erre céloztam valamelyik nap. Életünk minden pillanatban a közösségi együttműködésre és a bizalomra épül.
Ha nem bízhatunk benne, hogy a többi résztvevő is a saját érdekeit figyelembe véve a komparatív előnyök érvényesülése érdekében betartja a többség számára előnyös szabályokat akkor ki sem léphetnénk az utcára.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ezt nem én mondtam! Sőt! Hogy kerül a nickem az elejére?!

Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.
 
Status
Not open for further replies.