[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az USA a kommunisták ellen harcolt. Egy magyarnak nem lehet beadni azt a fasságot, nem ez volt jó oldal. Negyvenöt évnyi érvet tudunk arra miért jó ötlet kommunistákat ölni!


Ne haragudj, de ez azért eléggé meredek és embertelen nézet. Remélem nem vagy annyira elvetemült, mint amennyire az írásaid alapján kinézel... mert ha mégis, nem merek sötétedés után kimenni az utcára... Nem hiszem, hogy csak úgy le kéne gyilkolni egyetlen népcsoportot és/vagy politikai-világnézeti csoportot. Ha rajtam múlna, már repülnél a fórumról, a megjegyzéseid miatt.

De biztos igen nagy kommunisták voltak pld. a vietnámban megölt, megsebesített gyerekek...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ne haragudj, de ez azért eléggé meredek és embertelen nézet. Remélem nem vagy annyira elvetemült, mint amennyire az írásaid alapján kinézel... mert ha mégis, nem merek sötétedés után kimenni az utcára... Nem hiszem, hogy csak úgy le kéne gyilkolni egyetlen népcsoportot és/vagy politikai-világnézeti csoportot. Ha rajtam múlna, már repülnél a fórumról, a megjegyzéseid miatt.

De biztos igen nagy kommunisták voltak pld. a vietnámban megölt, megsebesített gyerekek...
Nem tudom feltűnt e, de a vietnami nép vállvetve harcolt az USA csapataival, hogy elkerülje a gyilkos vörös zsarnokságot. Sajnos az USA cserben hagyta a vietnamiakat, ahogy annyi más szövetségesét is, mint most a kurdokat.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Nem tudom feltűnt e, de a vietnami nép vállvetve harcolt az USA csapataival, hogy elkerülje a gyilkos vörös zsarnokságot. Sajnos az USA cserben hagyta a vietnamiakat, ahogy annyi más szövetségesét is, mint most a kurdokat.
Akkor úgy érdekességképpen áruld már el: 75 májusában kik foglalták el Saigont és egész Dél-Vietnamot, esetleg a hinduk, japánok, vagy a perui kecsuák?!! Mert én úgy emlékszem ott gyilkos testvérháború folyt, mindkét oldalon volt "néhány" vietnami is az amerikai (ausztrál stb.) csapatokon kívül, és közel sem minden vietnami az USA oldalon harcolt. Talán ezt mutatja a háborúnak a végkimenete is.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Hazudozni te szoktal. Emlekszel amikor rajtakaptalak ketszer is aztan csak sertodotten kozolted hogy inkabb onnantol ignoralsz ??? Szoval probalj meg normalis hangnemben komunikalni vagy ha nem tudsz akkarsz akkor itt van vege.

De hogy konkret legyek. Mikor hol hazudtam ?
"a rendszer amit igy letrehoztak kiverte a biztositekot az ukran nepnel es valtani akartak. Nem vezetot akartak valtani hanem szimplan hogy ne az oroszokhoz kossek magukat gazdasagilag hanem az EU hoz"
Erre kérdeztem rá, "Te ezt meg honnét tudod, h mit akart az Ukrán társadalom többsége 2013 ig?"
És te emigy vállaszoltál "Nem kell ehez josnak lenni. Eleg a jozan esz."
Na ezért írtam, h hazudtál.
A többi kérdésemre sem vállaszoltál, mert akkor nyilvánvaló lenne, h azok is hazugságok.
Teljesen korrekt hangnemben kommunikálok, úgy ahogy a hazugokkal szoktam. Hogy te min kaptál engem rajta, arra én nagyon kíváncsi lennék. Meg, h milyen ignorra tettelek. De erre is rákérdeztem már és akkor sem vállaszoltál. Gondolom most sem fogsz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akkor úgy érdekességképpen áruld már el: 75 májusában kik foglalták el Saigont és egész Dél-Vietnamot, esetleg a hinduk, japánok, vagy a perui kecsuák?!! Mert én úgy emlékszem ott gyilkos testvérháború folyt, mindkét oldalon volt "néhány" vietnami is az amerikai (ausztrál stb.) csapatokon kívül, és közel sem minden vietnami az USA oldalon harcolt. Talán ezt mutatja a háborúnak a végkimenete is.

Ja, de ebből mit akarsz kihozni? Jobb a kommunista, ha vietnámi?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
„Ha békét akarsz, készülj a háborúra” – a IV. századi római hadvezér, Vegetius mondásával köszönt be a 69 éves John Bolton az első interjújában, azt követően, hogy Donald Trump amerikai elnök őt jelölte a nemzetbiztonsági főtanácsadó posztjára.
John Bolton bírálói úgy vélik, a kinevezésével az USA közelebb kerülhet ahhoz, hogy erőszakkal próbálja letörni az iráni és észak-koreai nukleáris ambíciókat. A védelmezői szerint viszont Bolton semmi mást nem csinál, mint kiáll az USA érdekei mellett.
A mély növésű Bolton az amerikai neokonzervatívok csoportjában a héják közé tartozik, aki a nemzetközi szerződéseket csupán bármikor felülírható politikai kötelezettségvállalásnak tekinti. Kedvelt célpontja az ENSZ, amelyről úgy tartja, csak akkor van értelme, ha a hidegháború vége után egyedüli szuperhatalomként a világpolitika színpadán maradt USA érdekei szerint működik. Máig idézik azt az 1994-es kijelentését, hogy fel sem tűnne, ha a világszervezet New York-i székházából eltüntetnének tíz emeletet.
Bolton meghatározó szerepet játszott az iraki háború indokául szolgáló, Szaddám Huszein már nem létező tömegpusztító fegyvereiről szóló hamis állításokkal tűzdelt jelentés összeállításában. Ezért Bush hiába jelölte 2005-ben ENSZ-nagykövetnek, a republikánus többségű szenátussal sem tudta elfogadtatni az akaratát, így törvényhozási szünetben, 14 hónapra tudta csak kinevezni. A munkatársai által „lefelé tapos, felfelé hízeleg” karakterűnek minősített Bolton nem támogatja, hogy a Közel-Keleten palesztin állam jöjjön létre, mert az csak terrorfészek lenne Izrael mellett. Ehelyett azt javasolja, hogy Gázát adják vissza Egyiptomnak, Ciszjordániát pedig Jordániának. A 2015-ös iráni atomalkut hevesen ellenzi, és Teherán atomálmait éppúgy megelőző bombázással foszlatná szét, mint Phenjanét. Kínával és Oroszországgal pedig félreérthetetlenül tudatná, hogy az USA az igazi nagyhatalom.
Lefelé tapos, felfelé hízeleg - az ember, aki háborúba viheti Amerikát
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai külügyminisztérium elképzelései szerint a vízumkérő lapon öt évre visszamenőleg fel kell majd tüntetniük a kérelmezőknek a közösségi médiában létrehozott fiókjaik adatait.
Az amerikai vízumért folyamodóknál várhatóan a közösségi médiában megjelent információkat is figyelembe veszik majd – erről küldte meg tervezetét pénteken az amerikai külügyminisztérium a Fehér Ház költségvetési hivatalának.
Nem lesz mindegy, mit posztolnak a Facebookon az amerikai vízumkérők


Donald Trump amerikai elnök állítólag figyelmeztette Vlagyimir Putyin orosz államfőt, hogy az USA képes megnyerni egy esetleges nukleáris fegyverkezési versenyt.
„Ha akar egy nukleáris fegyverkezési versenyt, akkor magkaphatja, de mi fogunk győzni” – mondta Trump állítólag Putyinnak abban a március 21-ei telefonbeszélgetésben, amelyben azért az elnökválasztáson elért győzelemhez is gratulált. Az NBC értesülései szerint Trump közölte, bízik abban, hogy az amerikai védelmi rendszerek kikerülésére alkalmas fegyverekről tartott beszéd csak kampányfogás, majd közölte Putyinnal: az USA 700 milliárd dolláros védelmi költségvetéssel rendelkezik, ami tízszerese az orosznak.
Trump megüzente Putyinnak, az USA nyeri a nukleáris fegyverkezési versenyt