[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.

Pedig teljesen igaza van es Marx kiserlete is azert bukott meg mert a fenzieket nem vette figyelembe.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 461
7 274
113
kicsit elgondolkozott aztán nem kicsit visszatolatott

utólag visszagondolva, a janukovics ott baxta el hogy túl alaposan megfontolta az ügyet, és végigjáccotta az eu-val a tárgyalásokat, hogy minden pro-t és kontrát mérlegelhessen
vagy a ruszkik baxták el, mert nem a tárgyalások előtt tették tisztába a janukovics számára a következményeket hanem csak azok közben vagy a végén
de hát a fene se gondolta volna hogy egy semmire se kötelező tárgyalássorozatnak ilyen következményei lesznek
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.

Ez bizony hatalmas hülyeség. Ennél még a farkasoknak is több eszük van, azok sem egymást eszik meg hanem inkább falkában vadásznak mert az együttműködés az előnyösebb stratégia az egyén számára is.
Már az USA topikban is erre céloztam valamelyik nap. Életünk minden pillanatban a közösségi együttműködésre és a bizalomra épül.
Ha nem bízhatunk benne, hogy a többi résztvevő is a saját érdekeit figyelembe véve a komparatív előnyök érvényesülése érdekében betartja a többség számára előnyös szabályokat akkor ki sem léphetnénk az utcára.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ezt nem én mondtam! Sőt! Hogy kerül a nickem az elejére?!

Premortem mondta:
"Az erőszak, önzés, bírvágy, biztonság és
hatalom iránti vágy az ember megváltoztathatatlan természetéből fakad. Az ember legjobb akarattal is szükségképpen dönt romlásba másokat. Kizárólag intézmények tudják objektív módon korlátozni, de nem felszámolni és végső soron nem kiküszöbölni az emberi természet szükségszerűen gyarló voltát"

Ezt Thomas Hobbes mondta, a Leviathán című művében.
A XVI. század végén.
Már akkor is hülyeség volt.
Bár elismerem, hogy akkor még kevesebb információ állt rendelkezésére, mint nekem most.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
https://index.hu/gazdasag/2017/08/0...arto_gazimport_ukrajna_nemetorszag_trump_lng/

Magyarország július elején újabb kétes orosz földgázvezeték-projekthez jelentette be csatlakozását. Aminek kapcsán érdemes kicsit áttekinteni az európai gázháborúk elmúlt egy-két évének fejleményeit, mivel a háttérben brutális harc folyik az oroszok és az EU, a keleti és a nyugati uniós tagállamok, és új frontként az Egyesült Államok és Németország között. Mi próbálunk mindenhol ott lenni, de közben valahogy mégis mindig az oroszok ölében kötünk ki, miközben mindenki más menekülne tőlük. Kivéve a németeket, akik viszont az európai egység árán is hajlandóak összefeküdni az oroszokkal. Ettől viszont sajnos nekünk nem lesz jobb, sőt csak rosszabb. Minden, amit tudni akar az európai nagy- és kishatalmi gázjátszmákról.

miközben politikailag az ukrán események óta igyekszik látványosan ímmel-ámmal kezelni az oroszokat, Németország végül csak ágyba bújna Moszkvával egy kis gázért cserébe, és hiába beszél manapság az európai egység fontosságáról, ezért hajlandó beinteni az Európai Uniónak is.
Eközben pedig hiába vádolják lépten-nyomon orosz kapcsolatai miatt Donald Trump amerikai elnököt, az Egyesült Államok pont az oroszok ellen próbálja hangolni Európát a gázkérdésben, amely egyébként arra is jó ürügy, hogy a németekkel a kereskedelem és védelem után egy új kérdésben is összevesszenek. Az oroszok meg közben megtorpedóznák az ukránokat és egy kicsit megerősítenék a törökök és saját maguk befolyását Európa felett.
MAGYARORSZÁG PEDIG A BALKÁNNAL KARÖLTVE VÍGAN VÁNDOROLNA AZ OROSZOK ÖLÉBE, MERT HA A NÉMETEKNEK SZABAD, AKKOR HADD CSINÁLJUK MI IS

Az Európai Unió, azaz az európai intézmények és a tagállamok, amikor éppen összeülnek és együtt döntenek, kordában akarják tartani az oroszoktól való függés mértékét, és diverzifikálni akarják az energiapiacot, más szóval új forrásokkal akarják felváltani az orosz gázt vagy legalábbis egy jó részét

Az amerikaiak ennek nagyon örülnének, már csak azért is, mert Trump ide vagy oda, nem szeretik annyira az oroszokat, ráadásul az utóbbi évek amerikai palagáz-forradalma miatt nekik is van rengeteg gázuk, amit szívesen eladnának akár Európába is.


Az már természetes, hogy Magyarország ellentmond az EU-nak, még az is megérthető, hogy a balkáni államok is, de már a németek is? Ilyenkor megfogalmazódik bennem, hogy akkor végülis az EU kinek az érdekeit tartja szem előtt, ha még a legnagyobb európai állam érdekeit sem?
Diverzifikációról meg csak annyit, hogy ha az amerikaiak el akarják adni a palagázukat, akkor nyugodtan hozzák Európába, bármikor, bárki megveszi tőlük, ha egy kicsivel is olcsóbban adják, mint az oroszok. Nehogy már azért keljen diverzifikálni, hogy drágább amerikai gázra váltsunk.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 627
5 493
113
Száll már le erről a dumáról. Mit nem lehet azon megérteni, hogy Oroszország (pont mint más ország is) csak és kizárólag akkor veti be az atomot, ha meg akarják semmisíteni. Ha nem akarja senki megsemmisíteni, akkor ők sem vetnek be atomot. Ez ilyen egyszerű. Ez ok-okozat. Ha te megtámadsz, akkor felrobbantom a világot. De nem lehet azzal érvelni az oroszok ellen, hogy azért kell őket megsemmisíteni, mert ha őket megtámadjuk, akkor vannak olyan pofátlanok, hogy az atomhoz nyúlnak.

Nem tudom kivel beszélsz de egy igazi nagy barom az tuti!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Pedig teljesen igaza van es Marx kiserlete is azert bukott meg mert a fenzieket nem vette figyelembe.
Kurvára nincsen igaza.
Én történelmet és kultúrális antropológiát tanultam, és 1000 példa volt ennek a cáfolatára.
Ha akarod belemehetünk, de szerintem ez nem ennek a topicnak a témája, szóval meg kéne találni a helyét.
Marx kisérlete meg azért bukott meg, mert már a kiindulópontok ostobaságok voltak. (Ami egyébként az egész felvilágosodás gondolatkör buktatója is.)
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Kurvára nincsen igaza.
Én történelmet és kultúrális antropológiát tanultam, és 1000 példa volt ennek a cáfolatára.
Ha akarod belemehetünk, de szerintem ez nem ennek a topicnak a témája, szóval meg kéne találni a helyét.
Marx kisérlete meg azért bukott meg, mert már a kiindulópontok ostobaságok voltak. (Ami egyébként az egész felvilágosodás gondolatkör buktatója is.)

En meg tortenesz vagyok es azert a feudalizmus es a kapitalizmus az egyeduli nagy meretekben fenntarthato rendszerek mert ezek egyeznek meg az emberi termeszet osztoneivel.

Persze kisebb meretekben pl. torzs mukodhet eltero rendszer de orszagot mar nem lehet erre alapozni.

A kultur antropologusok, a genderistak es Marx ugyanabban tevednek:
1. A hivok szerint az ember Istentol kapta a lelket ezert a lenyege megvaltoztathatatlan.
2. Darwinista felfogas felol megkozelitve, ami persze nem zarja ki az elozot, az emberek osztoneit az 50-100 000 eves vagy akar hosszabb emberre valas es a kb hasonlo hosszusagu gyujtigeto eletmod hatarozza meg a mai napig.

Ezen semmilyen tarsadalom mernokoskodes nem valtoztat. Plane nem 2-3 generacio alatt. Kicsit sajnalom kicsit kinevetem azokat akiket nyomaszt a biologia determinacioja. De tuti hogy tuzzel vassal kuzdok az ellen ha ezt a felfogast ram akarjak eroszakolni.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai kormányzat szintet lépett kedden a Kínával kialakult kereskedelmi vitában és a kölcsönös büntető vámintézkedések terén: a kereskedelempolitikai fejlesztésekért felelős hivatala 25 százalékos pótvám kivetését javasolta 1300 kínai termékre, amelyek évente összesen 50 milliárd dollár értéket képviselnek.
Trumpék emelték a tétet - ebből komoly baj lehet
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
En meg tortenesz vagyok es azert a feudalizmus es a kapitalizmus az egyeduli nagy meretekben fenntarthato rendszerek mert ezek egyeznek meg az emberi termeszet osztoneivel.

Persze kisebb meretekben pl. torzs mukodhet eltero rendszer de orszagot mar nem lehet erre alapozni.

A kultur antropologusok, a genderistak es Marx ugyanabban tevednek:
1. A hivok szerint az ember Istentol kapta a lelket ezert a lenyege megvaltoztathatatlan.
2. Darwinista felfogas felol megkozelitve, ami persze nem zarja ki az elozot, az emberek osztoneit az 50-100 000 eves vagy akar hosszabb emberre valas es a kb hasonlo hosszusagu gyujtigeto eletmod hatarozza meg a mai napig.

Ezen semmilyen tarsadalom mernokoskodes nem valtoztat. Plane nem 2-3 generacio alatt. Kicsit sajnalom kicsit kinevetem azokat akiket nyomaszt a biologia determinacioja. De tuti hogy tuzzel vassal kuzdok az ellen ha ezt a felfogast ram akarjak eroszakolni.
Ez nekem egy kicsit zavaros és ellentmondásos volt.
Mi van?
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Moszkva, Teherán és Ankara már regionális biztonságpolitikai tengelyt alkot és világosan demonstrálja Washingtonnak és a világnak megnövekedett befolyását a Közel-Keleten. Szaúd-Arábia és Izrael pontosan érzékelik, hogy a hatalmi dinamika ellenük dolgozik a térségben, ezért stratégiai szintre emelik kétoldalú együttműködésüket. Rijád közben Moszkvával is erősíti stratégiai kapcsolatait.
Putyinékon a világ szeme - az elmúlt évek csúcstalálkozója készül?
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kína ma bejelentette, hogy arányos válaszlépés gyanánt 106 amerikai termékre vet ki 25 százalékos importvámot, nagyjából 50 milliárd dolláros mértékben. Korábban csak nagyon kis válaszlépésről volt szó, de miután ez nem hatotta meg az amerikai elnököt, a kölcsönösség és arányosság mellett döntött a hatalmas ázsiai ország.
Kína visszavág - indulhat a kereskedelmi háború
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Kína ma bejelentette, hogy arányos válaszlépés gyanánt 106 amerikai termékre vet ki 25 százalékos importvámot, nagyjából 50 milliárd dolláros mértékben. Korábban csak nagyon kis válaszlépésről volt szó, de miután ez nem hatotta meg az amerikai elnököt, a kölcsönösség és arányosság mellett döntött a hatalmas ázsiai ország.
Kína visszavág - indulhat a kereskedelmi háború
Akkor hamarosan az EU is megkapja az ukázt, hogy márpedig Kínát meg kell vámolni és szankcionálni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 043
113
Mert ha az Eu is elkezdi akár külső suggallatra forszírozni ezt a dolgot erőltetni amit Trump csinál Kínával szemben, az amikor visszaüt a válasz, nekünk is nagyon fájni fog.


Többször hallottam, hogy azokat a modelleket amit mi gyártunk, konkrétan Kína vásárolja fel nagyon nagy százalékban.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg