[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=posztszovjet_terseg_hirei&hid=5477

A napokban zajlottak Bakuban Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter és azeri kollégája, Zakir Gaszanov tárgyalásai. 2015-ben Oroszország és Azerbajdzsán számos közös hadgyakorlatot tervez a Kaszpin és más közös projekteket is megvalósítanak a térségben.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
1990-ben a szovjet birodalom 45 ezer atomrobbanófej birtokában kivonult Kelet-Európából és – ellentétben a nyugati propagandával – békét hozott Európának.
Jelen idő szerint a sor az Egyesült Államokon lenne. Majd meglátjuk, hogy a világ (még) vezető nagyhatalma képes-e a bolygó érdekében "feladni az egóját", vagy sem.

Ebben egyetértek.

Nem aról van szó hogy egedményet adjon az oroszoknak hanem arról hogy állítsa le magát.
Szíriába (Líbiában már majomkodhatnak) és Ukrajnába nem nyomulna béke lenne.
Ha egy óvodásnak meg mutatnánk ki terjeszkedik hova 90-től még az is megmondaná hogy ki a agresszor.
Persze egy jenki ezt fordítva mondaná, ez az agymosás! ami már karcolja az ÉK szintet.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Csökken az olaj ára és már az orosz gazdaság megrendüléséről szónokolnak, miközben Kínától Dél-Amerikáig erősödik az orosz gazdasági, politikai "

http://alfahir.hu/leminositette_oroszorszagot_a_moodys
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ne csúsztass, Ukrajna és Szerbia között van egy lényeges különbség: az időpont.
Nem gondolom csúsztatásnak a 8 millió oroszt és szerintem Szerbia szerepét drámaian túlkombinálod a sakktáblán. Valószínűbb hogy az ebolával fognak ők harcolni, nem pedig katonákkal.

Ukrajna még túl korán, felkészületlenül érhette Oroszországot, de ebből nem következik, hogy a szerbiai helyzetre nem fognak felkészülni.

A másik meg, hogy nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy Oroszország Ukrajna EGÉSZÉNEK megszerzésére hajt. Azaz, nem avatkozott be katonailag:
A Krím megszerzése egy ügyesen kivitelezett taktikai lépés volt ami fontos Oroszo. biztonságának és hatalmi státuszának megőrzése céljából - Szvsz nem is volt más választásuk. Viszont semmi okuk nekimenni 30 millió ukránnak, mert azzal már ők is sokat veszítenének. A nato-val pedig eszükbe sem jut direkt konfrontálódni.

1. hogy ne maradjon seb az ukrán-orosz viszonyban, "lám Oroszország NEM támadt rá a testvér ukrán népre" (az más kérdés, hogy az ukrán rátámadt az oroszra, de az ebből következő bűntudat akár még segíthet is abban, hogy Ukrajna "alávesse" magát Oroszországnak)
Ez "játék a szavakkal" :)

2. ha Ukrajna darabolódna (Novorosszija), akkor a Nyugatnak is jutna egy-két darab. Nos, úgy tűnik, nem fog jutni.

Én is így látom. Szvsz az usa még ma is azt hiszi, hogy hosszú távon anyagilag jól jöhet ki a dologból. Végül is csak az imf hitel az igazán nagy kiadási tétel. Az meg ügye egy sok ország által összedobott közös kassza, azaz nem a saját pénzüket kockáztatták. Persze keresztbe tehet a terveiknek ha Kelet-Ukrajna leszakad és Novorosszija néven kikerül a nyugati érdekszférából.

<i>"Vagy egyszer azt is kipróbálhatnánk, hogy Magyarország a magyar érdekekért áll ki. :)"</i>

Ez meg egyszerűen játék a szavakkal. Nyilván én is Magyarország érdekében kerestem/keresem a megoldást, és az én veléményem szerint az Magyaro. érdeke, amit leírtam.
</blockquote>
Ez nem is neked akart szólni hanem inkább csak úgy általában a politikusainknak. Bár ha őszinte akarok lenni akkor nem is állunk olyan rosszul. Ha belegondolunk abba, hogy milyen helyzetben vannak más országok (orosz, ukrán, belorusz, lengyel, cseh, szlovák, szerb, román, német, bolgár stb.) akkor azért sokkal árnyaltabb a kép.

...
Ők (az oroszok) lerohanhatják a szláv testvéreiket is, de mi, magyarok nem.
...
Nézőpont kérdése: Ha nem rokon nemzetek között van konfliktus, az háború, de ha "testvérnépek" között az már árulás. Nekem nem hangzik jobban.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
"Valószínűbb hogy az ebolával fognak ők harcolni, nem pedig katonákkal. "
Érdekes, hogy több 1000 eves ismert történelem után még mindig divat lebecsülni mindenkit, aki él és mozog... A mókás az, hogy sokszor előjön ez pl. az oroszokkal vagy Kínával I...
A szerben esetében egy dolgot ne felejtsünk el... Lehet lenézni, stb., de ott eléggé erős a nemzeti lelkület... Ha olyan helyzet lenne, hogy "mindeki mindenki ellen", és nem volna, aki megvédjen minket, akkor gyak. Szerbia vs Magyar Honvédség... Merthogy rajtuk kívül nem sokan harcolnának.

"Viszont semmi okuk nekimenni 30 millió ukránnak, mert azzal már ők is sokat veszítenének. A nato-val pedig eszükbe sem jut direkt konfrontálódni. "
Nem is ez a tervük... Viszont a "30 milliós Ukrajna" gyakorlatilag nincs ott... Mind gazdaságilag, mint katonailag gyakorlatilag be lettek darálva. Ha akarják, akkor gyakorlatilag annyi idő alatt vannak az oroszok az észak-keleti határunkon, amennyi idő alatt átvonul Ukrajnán a sereg.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Párizs is valami rossz fát tehetett a tűzre, mert ezt kapták cserébe :D

B0F8R8KIIAAqNjq.jpg


USA-papa nagyon vicces kedvében van

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dBJABclB7IM

Giant sex toy or Christmas tree? Paris baffled and outraged (VIDEO)

http://rt.com/news/197064-sex-toy-christmas-tree-paris/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem lebecsülni akartam ezeket a népeket, hanem azt mondtam, hogy tapasztaltabb annál ez a két nemzet mintsem hogy háborút vívjon. Ők pontosan tudják milyen veszteségeket tud okozni nekik egy-egy fegyveres konfliktus és mennyivel jobban járnak ha kiegyeznek és felpörgetik a gazdaságot. Senki nem akarja a harcok kiterjedését, csak sakkoznak, helyezkednek, hogy a későbbi tárgyalásokon kedvezőbb pozícióban legyenek.

A 30 millió ukránt is kapásból lebecsülöd. Persze hogy nem nyernének meg egy háborút Oroszo. ellen, de okoznának veszteségeket, ami elég elrettentő erő. Kevésbé kínos száz Putin-Poroshenko-Merkel találkozó mintsem egyszer kamerák előtt magyarázni az elhunyt katonák családjainak, hogy miért nem megy haza a gyermekük soha többet, pedig megnyertük a háborút...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
The Parisian Butt Plug Christmas Tree Has Been Destroyed

http://www.buzzfeed.com/hannahjewell/the-parisian-butt-plug-christmas-tree-has-been-destroyed#3r900g9

'Giant sex toy' artist punched in face for shaming Paris with 'rude' artwork

American creator Paul McCarthy, 69, thumped three times after 'green monster butt plug' goes on show

http://www.mirror.co.uk/news/weird-news/giant-sex-toy-artwork-causes-4456644

Ejnye USA, ennyire fájnak a Mistral-ok??

162543412.jpg
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 344
4 955
113
Viszont a "30 milliós Ukrajna" gyakorlatilag nincs ott... Mind gazdaságilag, mint katonailag gyakorlatilag be lettek darálva. Ha akarják, akkor gyakorlatilag annyi idő alatt vannak az oroszok az észak-keleti határunkon, amennyi idő alatt átvonul Ukrajnán a sereg.
Két dolog lassíthatná le az oroszokat egy katonai támadás esetén Ukrajnában: az, hogy hányszor kell megállni az út szélén brunyálni, illetve tankolni, semmi más. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Két dolog lassíthatná le az oroszokat egy katonai támadás esetén Ukrajnában: az, hogy hányszor kell megállni az út szélén brunyálni, illetve tankolni, semmi más. :)
Meg hogy el kell mondani az udvozlo beszedeket (novorosz teruleten) :)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Majdnem-majdnem de én így fejezném be


Két dolog lassíthatná le az oroszokat egy katonai támadás esetén Ukrajnában a Stinger és a Javelin .
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Majdnem-majdnem de én így fejezném be


Két dolog lassíthatná le az oroszokat egy katonai támadás esetén Ukrajnában a Stinger és a Javelin .

Ja, amikor a megmaradt pár száz katonától megszerzik (pl. önként odaadják), és kipróbálják... :)
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="Roni">Majdnem-majdnem de én így fejezném be


Két dolog lassíthatná le az oroszokat egy katonai támadás esetén Ukrajnában a Stinger és a Javelin .

Ja, amikor a megmaradt pár száz katonától megszerzik (pl. önként odaadják), és kipróbálják... :)

</blockquote>

... rajtuk. :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyébként szerintem a Mi kormányunk jó írányba kezdet tapogatozni ( Kelet )
Ahogy Monte leírja 2 lehetőség van , végső leszámolás vagy kompromisszum. és végső leszámolásban is van 2 az Oroszok és szövetségesei győznek vagy Amerika. 3 lehetőségből 2 nél az Oroszok nyernek és velük Mi is elméletileg , a 3. lehetőségnél úgy is az egész világnak szopóág jutt, ne higyétek azt hogy Amerika bőkezüben osztogatna a 3VH végén, mint az előző 2-nek a végén.
PL: Anglia aki a legnagyobb vesztese volt 2.VH-nak és elméletileg " győztes" hatalom , nézzük az Olaszok az első VH-ba. sorolhatnám reggelig , nézzen mindenki utána. Amerika nem szereti a korrekt elszámolást, Ő Monopoli szabályait ismeri, mindent visz a győztes.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ez a "Keleti nyitás" dolog úgy érzem kissé túl van misztifikálva. Aminek értelme van az a gazdasági kapcsolatok erősítése, de ezt mindenki csinálja jó sok éve. E fölött nem látok semmi egyebet aminek értelme lenne. Nyitunk még mivel?
Aki gazdasági vonalon kívül mást is szeretnek kelettel, ajánlom figyelmébe egy világtérkép tanúlmányozását.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Mackensen kérlek a Keleti nyitás szót kicsit tágabb értelemben kéne látnod. Példának okáért Orbán Viktor kormányra kerülése óta Moszkvába ha jól tudom 3 szor volt , Wasingtonban kerek 0 szor. Ezt is napestig lehetne sorolni , Paks2, Orosz helik 3 db persze, de nem az "ingyen" Amerikai heli, ha te ezekből nem látod vagy nem akarod látni az a te magánjelegű dolgod. Én azt elfogadom, de nagyon is megy a keltre nyítás.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Felszabadítanák Kubát-Ideje feloldalni a Kuba ellen több mint ötven éve bevezetett amerikai embargót – írta vezércikkében a The New York Times.
http://www.vg.hu/kozelet/politika/felszabaditanak-kubat-437451
Amerikának jobb ajánlata van Kubának, mint az Oroszoknak ?