Ki lehet lépni békés úton, csak nem éri meg, mert valszeg befucssolsz. Elméletile Brittaniától is függetlenítheted magad, csak egy sikeres népszavazásra van szükség.
Viszont ha azt mondod, hogy nem léphetsz ki békésen mert megszállnak akkor, hogy lehet az, hogy kidobatod magad? Nekem ez a gondolatmenet nem áll össze.
...
Nézzük a lehetőségeket:
1) a Nyugat lemond rólunk, kitesznek minket az EU-ból és a NATO-ból, /majd csatlakozuk az Eurázsiai Unióhoz (?)/ (a sima landolás esete)
2) a Nyugat nem mond le rólunk, de mi ki szeretnénk lépni az EU-ból és a NATO-ból, /majd csatlakozuk az Eurázsiai Unióhoz (?)/. Ekkor az USA meg fog minket fegyelmezni. De (katonai módon) addig nem teheti, amíg EU és NATO tagok vagyunk, tehát előbb kidob minket.
3) a Nyugat nem mond le rólunk, de mi ki szeretnénk lépni az EU-ból és a NATO-ból, hogy az Eurázsiai Unióhoz csatlakozhassunk. Mi <b>tudjuk</b>, hogy ezért az USA meg fog minket fegyelmezni és ehhez előbb kidob minket.
Ezért kiprovokáljuk a kidobást, hogy így megszabaduljunk az EU-tól és a NATO-tól.
(A gond csak az, hogy ezt a fegyelmezés követi, viszont csak akkor HA a geopolitikai helyzet azt még lehetővé teszi.)
4) a Nyugat nem mond le rólunk, és mi is maradni szeretnénk az EU-ban és a NATO-ban. Ám az USA-nak kell Magyarország mint Oroszország elleni felvonulási terep, ezért meg akar minket szállni katonailag. Ezt addig nem teheti, amíg EU és NATO tagok vagyunk, tehát előbb (a demokrácia hiánya miatt) kidob minket.
5) a Nyugat nem mond le rólunk, és mi is maradni szeretnénk az EU-ban és a NATO-ban. Az USA-nak nem kell Magyarország mint Oroszország elleni felvonulási terep. Az USA-t nem érdekli mi történik Magyarországon. Ekkor (geopolitikailag) teljes nyugi van.
Namost nézzük mi illik rá a jelenlegi helyzetre:
1) és 5) nem igazán, mert a Nyugat most még valószínűleg nem mond le rólunk (vagy már lemondott, de az oroszokat csak fokozatosan engedi teret nyerni) ill. látjuk, hogy nincs (geopolitikailag) teljes nyugi.
Maradt lehetőségként: 2) 3) 4)
Látjuk, hogy az USA meg akar minket fegyelmezni (és egyre elképzelhetőbb, hogy kizárnak minket az EU-ból/NATO-ból), ezért vagy az van, hogy
2)-3) az Eurázsiai Unióhoz szeretnénk csatlakozni, és ezt az USA ellenzi,
VAGY
4) az USA-nak kellünk mint Oroszország elleni felvonulási terep (ami egyébként, tekinve a jelen új hidegháborús helyzetet, nagyon is elképzelhető)
Szeretnénk az Eurázsiai Unióhoz csatlakozni?
Szerintem ezt még mi sem tudjuk, tehát nem ez a valódi ok.
Maradt a 4), mármint, hogy az USA-nak kell Magyarország mint Oroszország elleni felvonulási terep, ezért folytassuk onnan.
Akarja ezt a magyar kormány? Nem.
Akarja ezt (akár erővel is) az USA? Igen.
(Lásd Szlovákia és Csehország megrovása, mikor elutasították idegen katonák állandó állomásoztatását területükön, hivatkozva 1968-ra.)
Namost, ha a NATO-n belül maradunk, akkor belülről ezt így-vagy-úgy ki fogják kényszeríteni,
tehát maradt lehetőségként: 2) 3) - azaz kilépünk.
De ezt 2)-ben megfegyelmezés (=bombázás, megszállás stb.) követi, ami után ráadásul eljutunk 4)-be, amit nem akartunk.
Mit lehet tenni?
Ha csak simán bejelentjük, hogy kilépünk, az:
1. gyors (nincs ideje reagálni rá a világpolitika többi szereplőjének),
2. nem kavar kellő vihart a médiában,
3. ezért elképzelhető, hogy a kilépési szándékunkat a média elhallgatja (!), gyorsan megszállnak minket, és a kilépési szándékunkat semmissé teszik.
Ezért inkább <b>egyszerre nyomjuk a gázpedált és a féket</b>, ahol:
a gázpedál: keleti nyitás, illeberalizmus,
a fék: az USA a barátunk, tagok szeretnénk maradni az EU-ban, a NATO-ban.
Ez:
1. lassú (tudja a franc, hogy mi akar Magyarország?!), közben alakulnak a világpolitikai események,
2. óriási cirkuszt csinál (mindenki tud róla),
3. lehetetlenség elhallgatni a médiában, hogy valami nem volt rendben Magyarország és az USA/NATO/EU viszonyában.
Így, mire elérkezünk addig a pontig, hogy kizárnak minket az EU-ból/NATO-ból, a világpolitika többi szereplője fel lesz rá készülve (itt elsősorban Oroszországra/Eurázsiai Unióra gondolok).
Egyébként (kilépési szándék bejelentése esetén), az időpontot nekünk kellene meghatároznunk, amiben nem vagyunk híresen jók, az időpont vagy túl korai, vagy túl késői lenne.
Az USA természetesen ezt látja: ő idő előtt ki akar minket dobni (gázpedál).
De ezt mi is befolyásolni tudjuk: ha még túl korai lenne az időpont, akkor addig jobban nyomjuk a féket.
Viszont, amikor elengedjük a féket, akkor egy biztos: ki leszünk dobva, vagyis <b>nem ragadunk be</b> a szövetségbe utolsó csatlósként.