[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 520
24 262
113
Nem találtam neki megfelelő topicot, de mivel egy kis geopolitikai fejtegetés a magyar történelemből beteszem ide. Mohács okai:
https://kuruc.info/r/9/135159/
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
7 071
31 627
113
Az esetleges Nyugat/NATO-Oroszország konfliktusból (nem csak katonai) ne tessék kifelejteni a háttérben megbúvó kínai pandamacit.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Moszkva: Amerika megbocsáthatatlan nyomást gyakorol Délkelet-Európára.
Az orosz külügyminisztérium azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy politikai és üzleti megfontolásokból egyre nagyobb nyomást gyakorol a délkelet-európai országokra az Oroszországgal való energetikai és haditechnikai együttműködésük korlátozásának elérésére.
http://www.atv.hu/kulfold/20141031-moszkva-amerika-megbocsathatatlan-nyomast-gyakorol-delkelet-europara
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
...
A Nato 1949-ben jott létre.A Varsói szerzódés 1955-ben alakult és 1991-ben megszunt.
A Nato miért nem szunt meg 1991-ben, ha a szervezet <b>ami ellen állítolag</b> alakult már nem létezik, a SZU már nem létezik, az ideologiai ellenfél-szocialista blokk nem létezik.
...

Ráadásul, hogyan alakulhatott meg a NATO a Varsói Szerződés ELLEN, amikor a Varsói Szerződés 1949-ben még nem is létezett,
és csak 6 évvel később, 1955-ben alakult meg?

Innen világosan látszik, hogy a NATO-t a Szovjetunió ellen hozták létre, amelyre válaszként, <b>védekezésképpen</b> a Szovjetunió is létrehozta a Varsói Szerződést.

Ennek ellenére a köztudatban mégis a fordítottja van...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Ide is beteszem:

Déli Áramlat: magyar hűségeskü Moszkvának
http://www.atv.hu/belfold/20141031-deli-aramlat-rogan-husegeskut-tett-moszkvanak
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
Oroszország Magyarországra nem számíthat egy ilyen konfliktusban, mert bár jóban van az oroszokkal a vezetés, de a nép dinamikája az EU felé húz.
...
Egyértelmű hogy az oroszoktól való félelem és gyűlölet a magyar népben olyan nagy hogy 10x akkora megmozdulással kell szembe néznie a kormánynak ilyen forgatókönyv esetén mint az októberi.
...

Ez épp most van megváltozóban. Olyan szinten kezd a magyar nép az orosz nép oldalára állni, hogy a végén még szláv népnek fogjuk magunkat vallani ;)

Nézd, végülis, voltunk már eleget német oldalon, most vagyunk amerikai/EU oldalon, mit nyertünk vele?

Két világháborút és a III.-at épp most kapjuk a nyakunkba.

Budapesten utazva azt tapasztalom, hogy már 1956-ból is kezd sokaknak elege lenni... ahogy a 4-6-os villamoson is pl. minden megállóhoz érve nyomatják az 56-os megemlékező szövegeket "XXX megálló, itt történt 56-ban ezen a napon az, hogy ...." stb.
közben az utasok meg vágják a fancsali pofát, hogy "fogja már be ez a hangszóró, mert menten szétdurranok".

Egyébként annyira átlátszó, hogy miért tették meg nemzeti ünnepnek 1956-ot: azért, hogy örökre éket verjenek a magyar és az orosz(/szovjet) nép közé.
Miért nem ünneplünk pozitív dolgokat?
Miért a (vesztes) forradalmainkat ünnepeljük?
Megmondom: oszd meg és uralkodj, azért.

Nekem változatlanul az a véleményem, hogy lehet itt elméleteket gyártani, hogy az EU-hoz húzunk, meg éljen a Nyugat, meg fúj oroszok soha többet, de ha Magyarország nem áll Oroszország és Szerbia (Szlovákia) mellé, akkor készülhetünk a II. Trianonra.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
"magyar hűségeskü Moszkvának"

Kérdés! mikor lesz pesti majdan? ezek után
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
Már megbocsáss boki de az egész rendszerváltás utáni évek légköre egyenlő azzal hogy "az orosz szimpatizáns az a rossz magyar , az orosz gyulolo a jo magyar" ezt fújta mindenki szélsőjobbtól szélsőbalig, a putristól a miniszterelnökig.
Ez Magyarország kultúrája és államformája.
Cáfolj meg kérlek.

Pontosan, így adtak nekünk új nemzettudatot és új nyugati magyar államot. Ezért tették meg nemzeti ünnepnek 1956-ot is.
Mint, ahogy most Ukrajnát is úgy próbálják <i>definiálni</i>, hogy "ami nem orosz".
És a rendszerváltás óta pontosan arra kezdünk rájönni, hogy ez nagy hiba volt.
Az elmúlt szocialista rendszer, a 40 év, és utána a rendszerváltás 25 évnyi (keserű) tapasztalatai végérvényesen megváltoztatták a magyar népet: most lettünk örökre <b>keleti</b> nép.

Szétverni szét lehet minket, de mi már nem leszünk nyugatiak soha.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 833
9 729
113
Ez nem kizárja, hanem megerősíti azt, hogy „elvileg” adott helyzetben büntetlenül felrúghatja a Holdig például a román és a lengyel hadsereget, mivel sem az USA, sem GB, sem Fro. nem akarja majd beáldozni magát egy totális termonukleáris háborúban ezért a két népségért.

Teljesen féloldalasan közelíted meg a helyzetet. Ha az oroszok atomfegyvert vetnének be, azzal kockáztatnák ők a globális atomháborút. Ezért nem tennék meg.

Értem – és ezt szerény véleményed szerint hogyan tenné a NATO úgy, hogy ne váljon a sztori globális atomháborúvá vagy ne párologtassák el az éppen előre vágtázó NATO haderőket félúton néhány taktikai csapással?

Most úgy beszélsz, mint egy kisgyerek pár óra Command & Conquer után. A valóság nem így működik. Különböző fegyverek vannak, földrajzilag különböző helyeken, más használati profillal stb. Nincs előre vágtázó hadsereg.

De tegyük fel, hogy jól leatombombáz mindenkit Oroszország a frontvonalon és a maradék NATO meg meg sem mer moccanni. Utána szerinted mi lesz? Egy teljesen magára maradó Oroszország, minimális, elavult iparral, gyenge mezőgazdasággal stb mit fog csinálni? Szinte a saját népe élelmezése is gondot okozna neki. A fegyverrendszereit meg fenn sem tudná tartani sokáig. Rövid idő alatt összeomolna az egész kóceráj, hamar afrikai életszínvonal köszöntene be. Hála az orosz vircsaftnak.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Egy teljesen magára maradó Oroszország, minimális, elavult iparral, gyenge mezőgazdasággal stb mit fog csinálni? Szinte a saját népe élelmezése is gondot okozna neki. A fegyverrendszereit meg fenn sem tudná tartani sokáig.

A mezőgazdaságot nyugodtan meg tudom cáfolni, alapvető élelmiszerekkel el tudja látni önmagát már most is, tehát éhezés nem lenne, maximum áttérnének kenyér + disznó + hal étrendre. Onnan tudom, mert a helyi nagygazda is szállított nekik facsemetéket a szankciók bevezetése előtti hetekben (elég jelentős mértékben jelen volt az orosz piacon), azok a fák 2-3 év múlva teremni fognak. Cserébe ő megkapta egy orosz cég Japánbeli érdekeltségeit, ezért almafák helyett meggyet és cseresznyét ültetett.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 541
20 259
113
Birodalmi gondolkodásmód uralja mond Oroszországot, mid az Egyesült államokat.
Ezen változtatni nem fognak, lévén létük alapfundamentuma.
Úgy bántak a múltban, és úgy fognak a jövőben is bánni a kisebb országokkal, ahogy birodalmi érdekeik megkívánják.
Kimaradhatnánk ebből ?
Ahogy a II. világháborúból sem, úgy ebből sem tudnánk, geopolitikai helyzetünk folytán.
Jelenleg benne vagyunk egy szövetségben, ahol nem mi osztjuk a lapokat, ezt illene tudomásul venni.
Kiléphetünk belőle, mert ez nem a Varsói szerződés.
Viszont tartani lehet tőle, hogy az ország gazdaságilag nagyon megsínylené.
Több százezer ember dolgozik nyugati érdekeltségű vállalatoknál, még többen talán, ezek hazai beszállítóinál.
Egy éles nyugat elleni fordulat után, feltehetően a befektetések leállnának, illetve az itt lévő cégek elkezdhetik a kivonulást.
Nem ragoznám tovább az egyéb következményeket.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
<blockquote rel="Roni"> "Egy orosz tamadas a NATO ellen meg a vicc kategoria."

De azért naponta jössz "orosz terjeszkedés"-sel

Azert a Krimet siman annektalta Oroszoszorszag... persze a NATO ellen ezt mar nem mernek megtenni.</blockquote>

Hogy ki annektált és mit, az csak életkor/történelmi emlékezet és látásmód kérdése : emlékeim szerint a Krímet először Ukrajna annektálta függetlenségének kikiáltásakor, és nem emlékszek, hogy bármely területeken népszavazás lett volna a lakosság kívánsága szerinti hovatartozásról - éljen a demokratikus önrendelkezés! Szóval az ukránok annektálták, az oroszok meg most visszavették/vissza-annektálták! A szemetek!! De még mindig nem az oroszok ostromolják Kijevet, hanem az ukránok Donbasszt, ahol orosz a lakosság többsége, legalábbis én így tudom. Lehet, hogy rosszak az információim?!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Ghostrider 15:00
Teljesen elfogadható és korrekt vélemény.
Sok mindenben egyetértek veletek, de a lényegről nem beszél senki és ez félreviszi a gondolatsort.
Az probléma gyökere az, hogy az életünk alapja az energia.
Energia az ételed, a életteredet lakhatóvá tevő fűtés és minden fogyasztási javad előállítása.
Az érték amelytől a létünk függ az energia illetve az ennek előállítására szolgáló instrumentumok.
Minden egyéb ennek az esetlegesen több lépcsőn keresztül történő multiplikálása.
Az emberi és állati valamint a primitív természeti energiaforrások után kétszáz éve átváltottunk egy másik energetikai szisztémára.
Amikor a szén használata lehetetlenné vált áttértünk az olajra, majd a gázra.
Az olaj felhasználása üzemanyag, finom vegyipari, olefinipari célokra ma már jelentősebb mint energiatermelésre. A nagy ipari gyártók mint Kína akik mára monopolhelyzetbe küzdötték magukat is kénytelenek belátni, hogy az eddigi energiafelhasználási technikáik tovább már nem használhatók. Az olajra szükség van finom vegyipari, olefinipari célokra tehát marad az energiaigény csökkentése és a gáz. Az ilyen változások már csak azért is szükségesek, mert a környezetszennyezés ilyen mértéke egy jóval súlyosabb problémát is felvet mégpedig a használható víz kérdését.
Ez egy jóval parancsolóbb kényszer. A víz ugyanis nem olaj vagy gáz.
Nincs mivel helyettesíteni.

Az energiatermelés rendszer olyan mértékben monokultúrás, hogy 50-60 évvel ezelőtt kellet volna elkezdeni évi 50 db. atomerőművet építeni ahhoz, hogy a mostani igényeket fedezze.
"Oroszország most van azon a ponton, amikor még nem képes teljes mértékben befolyásolni és veszélyeztetni az USA globális csendőri és a nyugati világ vezető szerepét. "
De. Szinte csak ő van abban helyzetben, hogy az igényeknek megfelelő mennyiségű és gazdaságosan kitermelhető energiahordozóval rendelkezik mind Európa Mind Kína számra elérhető módon. Minden gazdaság alapja az energia és minden hatalom alapja a gazdaság így a hatalom szép lassan átcsúszik az ő kezébe.
"Oroszország még nem áll készen, ezért nem fog támadni,"
Nem. Azért nem fog támadni mert nincs rá szüksége.
Nem is azért fegyverkezik, hogy támadjon, hanem azért, hogy megvédje a saját értékeit. Sőt ellenérdekelt. A béke és a gazdaság működése az energián keresztül mindenkit az ő befolyása alá von.
A zárómondattal sajnos egyet kell értenem. Akinek a kezéből kicsúszik az energia feletti uralom annak a kezéből kicsúszik a hatalom is.
"Én nem az oroszokat tartom rizikó faktornak, ők sokkal stabilabb jövőképpel rendelkeznek, ha nem b@sztatják őket a végtelenségig, hanem az USA-t."
Egyetlen reményünk lehet, állítólag "a kőkorszak sem azért ért véget, mert elfogyott a kő".
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 688
4
36
Birodalmi gondolkodásmód uralja mond Oroszországot, mid az Egyesült államokat.
Ezen változtatni nem fognak, lévén létük alapfundamentuma.
Úgy bántak a múltban, és úgy fognak a jövőben is bánni a kisebb országokkal, ahogy birodalmi érdekeik megkívánják.
Kimaradhatnánk ebből ?
Ahogy a II. világháborúból sem, úgy ebből sem tudnánk, geopolitikai helyzetünk folytán.
Jelenleg benne vagyunk egy szövetségben, ahol nem mi osztjuk a lapokat, ezt illene tudomásul venni.
Kiléphetünk belőle, mert ez nem a Varsói szerződés.
Viszont tartani lehet tőle, hogy az ország gazdaságilag nagyon megsínylené.
...

Honved, viszont ha maradunk a NATO-ban akkor azt háború esetén nem gazdaságilag, hanem katonailag fogjuk megsínyleni, mert:

1. az USA előnyben részesíti Romániát Magyarországgal szemben (aminek a Tiszántúl láthatja a kárát, főleg azok után, amilyen szinten most az amerikai-magyar viszony áll...),

2. Szerbiával szembekerülünk, ami miatt Oroszországnál bukunk
(orosz győzelem esetén ez = Trianon II., de lehet, hogy amerikai győzelem esetén is =, ha az USA netán úgy gondolja, hogy megjutalmazza a hűséges Romániát a dacoskodó Magyarország egy darabkájával...)

Szóval ne álljunk meg félúton, ha már elkezdtünk dacoskodni - egyébként jogosan - az USA-val szemben (internetadó, Jóbarát, MOL/INA stb.), akkor kifelé a NATO-ból, de gyorsan.

Viszont fontos, hogy az EU-ban maradnunk kell, mert egyelőre még nincs hova kilépnünk.

<b>Ezért Kövér Lászlónak inkább a NATO, mintsem az EU elhagyásáról kellett volna/kellene beszélnie!</b>
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 851
29 713
113
Melampo

Jól látod a dolgokat, én nem sarkítottam ennyire ki.
"...amikor még nem képes teljes mértékben befolyásolni és veszélyeztetni...". A lényeg, hogy most még nem teljes mértékben, csak részben, de jó úton halad.
A földön amiért háborúzni fognak kb. 12 fontos anyag: olaj, víz, ritka földfémek ...
Szerintem sem fognak az oroszok támadni sem most, sem később, de ha teljesen sarokba szorítják őket, amivel próbálkozik az USA, akkor egy ponton túl már nincs hova hátrálni. De ha támadnia kellene, ahhoz még nem eléggé felkészült.
Véleményem szerint Oroszország bármilyen erős is lesz valamikor, nem lesz érdeke, hogy katonai erővel támadó pozícióba kerüljön, (mondjuk ez mindig az adott vezetőktől és nem politikusoktól fog függeni), csak az érdekeit fogja védeni más eszközökkel, mert azért szava csak akkor lesz, ha van mögötte kellő katonai erő. Miért? Mert kereskedni akar bárkivel (mint pl. Kína), akivel lehet és maga körül egy biztonsági zónát létrehozni. Ők már megjárták a pokol legmélyebb bugyrait, hogy tanuljanak belőle kellőképpen, másokkal ellentétben. Az oroszok olyanok mint a németek és a japánok abból a szempontból, hogy volt mit tanulni a történelemből. Egyik se fog csak úgy katonailag nekimenni a másiknak. Inkább gazdaságilag teszi függővé. Az USA is régen így csinálta, de kinyílt a szemük és most már nincs vissza út, zsarolás, vagy katonai erő, ez a kettő van a tarsojukban. Ez lesz a veszte, mint sok nagy birodalomnak a történelemben.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Eddig mindenkit tönkretettünk, mongolok,törökök,habsburgok,németek,szovjetúnió,kgst,vsz. Most az eu a soros, de jöhet az usa is... Vagyunk olyanok mint az afgánok, csak más a módszerünk.:)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 329
18 941
113
antigonosz

Szerinted én miért írom hogy jó helyen vagyunk itt az EU-ban:DD
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Eddig mindenkit tönkretettünk, mongolok,törökök,habsburgok,németek,szovjetúnió,kgst,vsz. Most az eu a soros, de jöhet az usa is... Vagyunk olyanok mint az afgánok, csak más a módszerünk.:)

Akinek mi vagyunk a szövetségesei annak nincs szüksége ellenségre!

Szerintem sem fognak az oroszok támadni sem most, sem később, de ha teljesen sarokba szorítják őket, amivel próbálkozik az USA, akkor egy ponton túl már nincs hova hátrálni. De ha támadnia kellene, ahhoz még nem eléggé felkészült.
Véleményem szerint Oroszország bármilyen erős is lesz valamikor, nem lesz érdeke, hogy katonai erővel támadó pozícióba kerüljön

Elfelejtesz valamit. Egy kontinenst, illetve annak egy földrajzilag jól elhatárolható részét el lehet pusztítani úgy, hogy a többi ezt különösebb megrázkódtatás nélkül túlélje.
 
Status
Not open for further replies.