[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
A JELENLEGI szabályok szerint legalább 6 helyet kell kapnia egy országnak, legfeljebb 96-ot.Azt ugye érted, hogy a jelenlegi szabályok is átalakíthatók?
A jelenlegi szabályok szerint a kis országok vannak többségben és nekik nagyon jó ez a rendszer, ezért biztosan nem fogják megváltoztatni. Még a nagyoknak is megfelel így, úgyhogy teljes egyetértésben maradhat ez a rendszer.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
A jelenlegi szabályok szerint a kis országok vannak többségben és nekik nagyon jó ez a rendszer, ezért biztosan nem fogják megváltoztatni. Még a nagyoknak is megfelel így, úgyhogy teljes egyetértésben maradhat ez a rendszer.

Érdekes valahogy mindig összezárnak a franciák-németek és a benelux államok, ha a keletiek torkán kell valamit lenyomni, úgy tűnik gyakran mintha egy kézben lennének mind. Szóval a hangzatos eszméd úgy bukik meg mint a szocializmus elve a valóságban tette. (Kánaánt ígért mindenkinek de szarvihart hozott.)
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
A jó kapcsolat már 2008-ban megtört, akkor mutatta be Putyin hogyan sérti meg egy másik ország határát katonai beavatkozással, hogy aztán bábállamokat hozzon létre a területükön, amelyek célja az adott állam EU és NATO csatlakozásának akadályozása. Ez után már nem ugyanúgy tekintettek Putyinra az európai vezetők, de még megpróbálták normalizálni a viszonyt. Viszont amikor ugyanezt még egyszer megismételte, azzal már eljátszotta a lapjait.

Alapvető nézetkülönbségeink vannak. Szerintünk a 91-ben függetlenné vált államok azok valóban független államok, akiknek minden joga megvan ahhoz, hogy a saját sorsukról döntsenek. Ha integrálódni akarnak valahova akkor választhatják Oroszországot és választhatják az EU-t, vagy akár azt is választhatják, hogy nem integrálódnak sehova. Mi ezt rájuk hagyjuk és tiszteletben tartjuk a saját jogukat, hogy döntsenek. Mi nem büntettük Belaruszt azért, mert Oroszországot választotta, nem büntettük Örményországot azért mert Oroszországot választotta, és pláne nem támadtuk meg őket ezért, tiszteletben tartottuk a választásukat. A putyini Oroszország viszont kétségbe vonja ezen államok jogát az önrendelkezéshez és erőszakkal lép fel ha nem őket választják, hanem az EU-t. Ez mérgezte meg Oroszország kapcsolatát az EU-val, hogy sorban megtámadják azokat akik hozzánk akarnak csatlakozni.

Putyin pedig soha nem volt nagyon népszerű Európában, a szélsőjobb hőse ő, azoké akiknek imponál a militarizmus és az erőszak, de Európában az ilyen militáns szélsőjobb csak egy szűk kis közeg, hangosan ordítanak de nincsenek sokan.

Koszovó nem bábállam, ugye?Koszovóban oké a bábkormány, Dél-Oszétiában meg nem?Ráadásul ott is Szaakasvili(aki ugye hogy, hogy nem a majdannál is ott volt immáron ukránként) hitte el azt, hogy meglehet támadni az oroszokat következmények nélkül.
Te abban a téveszmében élsz, hogy mindegy ki lő az oroszok lőttek először akkor is, ha ott se voltak.Veled azért nem lehet értelmes vitát folytatni, mert mindig minden esetben az oroszokat hibáztatod.Ennyire még a nyugat-európai országok se elfogultak amiket állandóan védelmezel.Nem azt mondom, hogy nem követnek el hibákat az oroszok, de azt a szintet amit te tolsz, azt hála az égnek nem a többség tolja.
Abban igazad van, hogy a nyugatiak nem támadnak meg más országokat, inkább a vágóhídra küldik őket.Lásd:Grúzia, ahol egy a háború előtt elbukott konfliktusba tolták bele az országot vagy a majdan, ahol a kivetítőkön tolták a tüntetőket a mészárszékre olyan globális sz@rkavarók, mint McCain.

A beloruszok ellen meg nincsenek szankciók?
Na, arra leszek kíváncsi, hogy hogyan reagálnak majd arra, amikor az oroszokhoz akarnak csatlakozni, ha egyáltalán akarnak.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
D0KMveLWoAAB43o.jpg
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 099
2 913
113
Az USA, Kanada és Ausztrália is majdnem akkora mint Oroszország, mégis lehet európaihoz hasonló normák alapján irányítani. Nem igaz az, hogy egy bizonyos méret felett már csak a diktatúra működik. De az ő dolguk, hogy milyen a saját rendszerük, viszont az EU-hoz integrálódni csak az európai normák elfogadásával lehet.

Természetesen "nem a méret a lényeg". Amire céloztam, a demokratikus hagyományok hiánya, a birodalmi tudat, a megoldatlan nemzetiségi problémák, az oligarchák meg az atombombák. Ez nem jó vagy rossz értékítélet kérdése, hanem egyfajta helyzet, adottság.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Alapvető nézetkülönbségeink vannak. Szerintünk a 91-ben függetlenné vált államok azok valóban független államok, akiknek minden joga megvan ahhoz, hogy a saját sorsukról döntsenek. Ha integrálódni akarnak valahova akkor választhatják Oroszországot és választhatják az EU-t, vagy akár azt is választhatják, hogy nem integrálódnak sehova. Mi ezt rájuk hagyjuk és tiszteletben tartjuk a saját jogukat, hogy döntsenek. Mi nem büntettük Belaruszt azért, mert Oroszországot választotta, nem büntettük Örményországot azért mert Oroszországot választotta, és pláne nem támadtuk meg őket ezért, tiszteletben tartottuk a választásukat. A putyini Oroszország viszont kétségbe vonja ezen államok jogát az önrendelkezéshez és erőszakkal lép fel ha nem őket választják, hanem az EU-t. Ez mérgezte meg Oroszország kapcsolatát az EU-val, hogy sorban megtámadják azokat akik hozzánk akarnak csatlakozni.
Ja, persze, igazad van. Illetve igazad lenne, ha pl. Líbiát a marslakók támadták volna meg!! Persze az is lehet hogy személyesen Putyin vezetett minden NATO-harcigépet a Líbia elleni támadásokra, így ehhez az emberbaráti akcióhoz semmi köze a NATO-nak?!! Szóval azért valaki csak megbüntette Líbiát!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 817
47 165
113
Természetesen "nem a méret a lényeg". Amire céloztam, a demokratikus hagyományok hiánya, a birodalmi tudat, a megoldatlan nemzetiségi problémák, az oligarchák meg az atombombák. Ez nem jó vagy rossz értékítélet kérdése, hanem egyfajta helyzet, adottság.

Birodalmi tudat?
- Az angolszászoknak valóban, olyan sosem volt...

Megoldatlan nemzetiségi problémák?
- Berakok néhány képet inkább:
native-american-header.jpg






53ebde9339aef.preview-620.jpg


Oligarchák?

- Épp Trump papa az elnök, csak szólok hogy ezt gondold át újra :p.

campaign-2016-trump-communicator.jpeg2.jpg


Atombombák ?

Tessék:

- Ez Nagasaki, nem Washington...

_84655013_gettyimages-3277300.jpg


Van még jó ötleted ?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 284
55 499
113
Olyan jó,hogy már nem ugrik mindenki egy n1x levitézlett trollra...:(
Sem a vadiújakra...:(
Komolyan nem értem,biztos nem csapkodják a térdüket a trollok szövegírói a röhögéstől,hogy hetente 3x el lehet sütni ugyanazt a bullshitet akár 5 különböző nickkel is,szedjük már össze magunkat,lécci.:hadonaszos:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 442
67 691
113
Off, de ezt Ulipponak és ladagrantnak címezném, okulásul, hogy lássák, bizonyos méret felett a diktatúra...
De persze mindenkinek érdemes végignéznie szerintem, csak hogy lássuk, a szabadság hazájában mennyire van joga az állampolgároknak.


 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 099
2 913
113
Birodalmi tudat?
- Az angolszászoknak valóban, olyan sosem volt...

Megoldatlan nemzetiségi problémák?
- Berakok néhány képet inkább:
native-american-header.jpg






53ebde9339aef.preview-620.jpg


Oligarchák?

- Épp Trump papa az elnök, csak szólok hogy ezt gondold át újra :p.

campaign-2016-trump-communicator.jpeg2.jpg


Atombombák ?

Tessék:

- Ez Nagasaki, nem Washington...

_84655013_gettyimages-3277300.jpg


Van még jó ötleted ?

Hát én bizony előkotortam pár képet, a gulag-tól katyn-ig, de az asztali gépet nincs kedvem beizzítani, telóról meg nem tudom csatolni! Az eu orosz viszonyokat meg a jogharmonizációt mégis menyiben befolyásolják az indiánok meg hiroshima? A jófej oroszokat simogathatod szíved joga gondolom a gányolt opel helyett már a tökös-férfias kockalada ál a garázsban! Csak azt nem értem ha annyira királyság keleten akkor hogyan lehet hogy (mandinerről hozott idézettel): "valami oka csak van, hogy a jobb élet reményében útnak induló honfitársaink nyugatnak indulnak nem pedig keletnek, Moszkva helyett, Bécsben és Londonban élnek"
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 099
2 913
113
Off, de ezt Ulipponak és ladagrantnak címezném, okulásul, hogy lássák, bizonyos méret felett a diktatúra...
De persze mindenkinek érdemes végignéznie szerintem, csak hogy lássuk, a szabadság hazájában mennyire van joga az állampolgároknak.



Szegény amcsik már tömegével menekûlnének is a paradicsomi Venezueláig, csak lassan útjukat is állja a Trump-féle fal!
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Amerikai példákat hozott azokra a dolgokra, amelyeket te orosz adottságként említettél. Capisci? Erre jössz a tökös kockaladával. Most már a többségnek világos, hogy troll vagy, jöhet az újabb nick ;)

Hát én bizony előkotortam pár képet, a gulag-tól katyn-ig, de az asztali gépet nincs kedvem beizzítani, telóról meg nem tudom csatolni! Az eu orosz viszonyokat meg a jogharmonizációt mégis menyiben befolyásolják az indiánok meg hiroshima? A jófej oroszokat simogathatod szíved joga gondolom a gányolt opel helyett már a tökös-férfias kockalada ál a garázsban! Csak azt nem értem ha annyira királyság keleten akkor hogyan lehet hogy (mandinerről hozott idézettel): "valami oka csak van, hogy a jobb élet reményében útnak induló honfitársaink nyugatnak indulnak nem pedig keletnek, Moszkva helyett, Bécsben és Londonban élnek"
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 099
2 913
113
Amerikai példákat hozott azokra a dolgokra, amelyeket te orosz adottságként említettél. Capisci? Erre jössz a tökös kockaladával. Most már a többségnek világos, hogy troll vagy, jöhet az újabb nick ;)

Igen az usa nagyon gonosz imperialista, ezt minden témánál okvetlen el kell mondani! Ez mennyiben befolyásolja oroszország kormányzatát, és az orosz eu viszonyt?
És természetesen mindenki troll aki a te véleményeddel nem ért egyet!
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 817
47 165
113
Hát én bizony előkotortam pár képet, a gulag-tól katyn-ig, de az asztali gépet nincs kedvem beizzítani, telóról meg nem tudom csatolni! Az eu orosz viszonyokat meg a jogharmonizációt mégis menyiben befolyásolják az indiánok meg hiroshima? A jófej oroszokat simogathatod szíved joga gondolom a gányolt opel helyett már a tökös-férfias kockalada ál a garázsban! Csak azt nem értem ha annyira királyság keleten akkor hogyan lehet hogy (mandinerről hozott idézettel): "valami oka csak van, hogy a jobb élet reményében útnak induló honfitársaink nyugatnak indulnak nem pedig keletnek, Moszkva helyett, Bécsben és Londonban élnek"
No figyelj, akkor elmagyarázom mi a lényege annak amit csináltam!

Nem az, hogy simogassam az oroszokat, akik közt bár ahogy írtad valóban van jó fej is, köztük is van szarházi bőven. No meg ugyan így igaz az is, hogy az amerikai emberek nagy többsége IS teljesen korrekt ember, van netes barátom köztük is nem egy, akivel simán jól elhülyéskedünk chat-en...

Konkrétan nekem az ültetett piros LADA 2107, nyúlfarokkal wunderbaummal marhára bejön, a gányolt opel meg nem, de ez az én hibám, tudom :p

Szóval a lényeg annyi, hogy a jelenlegi USA nagyjából mentalitásra megfeleltethető 1:1 ben a régi SZU-nak. Ez meg vérláztó.
Ahogy az is, hogy látod 2 percembe telt az általad kiokoskodott oroszokra ráhúzott sztereotípiáidat nagyjából áttükrözni az USA-ra, és így megmutatni hogy milyen fals az a szardobálás amit csinálnak azok az emberek, akik úgy állnak Európa legnagyobb népességű és területű országához, mint TE, Ulippo, Panoz/Ladagrant és sorolható ez még tovább, csak nem akarom...

Ennyi volt a lényeg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 817
47 165
113
Olyan jó,hogy már nem ugrik mindenki egy n1x levitézlett trollra...:(
Sem a vadiújakra...:(
Komolyan nem értem,biztos nem csapkodják a térdüket a trollok szövegírói a röhögéstől,hogy hetente 3x el lehet sütni ugyanazt a bullshitet akár 5 különböző nickkel is,szedjük már össze magunkat,lécci.:hadonaszos:
Azért van annak egy sajátos bája, mikor valakit levitézlett trollozol, aztán ezt a kommentet belájkolja :p!
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and gioo

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Testvér, van olyan, hogy képes vagy követni a beszélgetés fonalát? Mert az eredeti felvetéseket, legyenek bár a sajátjaid, legtöbbször egyszerűen elhagyod vagy letagadod, és összefüggés nélkül betolsz valami zagyvaságot, mint most, vagy a korábbi fikázós témánál is. Te, így nem lehet eszmét cserélni, és szerintem ideje lenne lekapcsolni Téged innen, mert vagy komoly mentális problémáid vannak, vagy szándékosan rombolsz, egyik esetben sem elfogadható az aktív jelenléted.

Igen az usa nagyon gonosz imperialista, ezt minden témánál okvetlen el kell mondani! Ez mennyiben befolyásolja oroszország kormányzatát, és az orosz eu viszonyt?
És természetesen mindenki troll aki a te véleményeddel nem ért egyet!
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 099
2 913
113
Testvér, van olyan, hogy képes vagy követni a beszélgetés fonalát? Mert az eredeti felvetéseket, legyenek bár a sajátjaid, legtöbbször egyszerűen elhagyod vagy letagadod, és összefüggés nélkül betolsz valami zagyvaságot, mint most, vagy a korábbi fikázós témánál is. Te, így nem lehet eszmét cserélni, és szerintem ideje lenne lekapcsolni Téged innen, mert vagy komoly mentális problémáid vannak, vagy szándékosan rombolsz, egyik esetben sem elfogadható az aktív jelenléted.

Kérlek jelezzétek melyik hozzászólásomban dícsértem az usákokat (igaz nem is szidtam őket), hol milyen dehonesztáló jelzőt használtam az oroszokra (persze nem is dicsértem őket sem). Ha a biztpol azt jelenti fikázni kell az amcsikat/oroszokat akkor szóljatok!