[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://nol.hu/kulfold/putyin-az-usa-uralma-ala-akarja-gyurni-oroszorszagot-1499335
"...Az orosz államfő a népfront moszkvai rendezvényén mindazonáltal kijelentette, meggyőződése hogy "senki sem akarja élezni a feszültséget a világban". "Az Egyesült Államokban sincs erre senkinek szüksége, értem ez alatt a széles közvéleményt, az állampolgárokat. Ezért minden rendbe jön" - mondta. Putyin szerint az oroszok többsége kedveli az amerikai népet, de visszautasítja az Egyesült Államok vezetésének politikáját..."

Megy itt az adok kapok, de eddig még Putyin a visszafogottabb..Mondhatni elegánsabb. (Obama legutóbbi - direkt és indirekt-megnyilvánulásaihoz képest legalábbis.)
És (többek közt) van még egy fontos különbség még kettejük kommunikációjában. Obama úgy tűnik, elsősorban a jelenlegi szövetségeseit és befolyási körét/övezetét próbálja meggyőzni. Putyin viszont elsősorban mindenki mást, másodsorban viszont Obama elsődleges körét.
Obama célcsoportja tehát elsősorban kb 900 millió ember.
Putyiné viszont elsősorban mintegy 6 milliárd. Másodsorban pedig a maradék 1 milliárd (lásd az idézetet példaként)
Obama is kommunikál és befolyási övezetében akar tartani az elsődleges körén (900 millió) kívül eső csoportokat is, de (leegyszerűsítve) őket csak befolyásolni akarja, nem pedig saját elsődleges csoportjába beállítani.

A kettő között mondhatni nem csak hozzáállásbeli, hanem ambicióbeli különbség is felfedezhető.
:)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
"Amerika magának akar jót, és ez azonos az emberiség érdekével"

Na ezzel állj le! Én ezt nem írtam. Idézőjelbe raktad, mintha tőlem idéznél, holott nem erről van szó. A különbség az eredeti szöveg között és e között elég jelentős ahhoz, hogy más értelme legyen.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@beta ennyit rólad és a szakértésedről, olyan példákat hozzál fel amire van tapasztalatod , szerintem még Amerikában sem jártál :D :D Légyszíves a netes fotel forumozos tapasztalataidat ne úgy oszd mint az észt.
Nem válaszolsz 2 kérdezőnek se hogy jártál el a 3 felsorolt országba. :D Tudtad hogy a MARS-on jobb az élet mint a 3 felsorolt országban :D próbáld ki javaslom neked ;)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem mi magyarok vagyunk, ne költözzünk sehova, mert ezt az országot nekünk kell jobbá tenni nem másnak. És amúgy hiába mész el, ha nem oda születtél csak egy gyökértelen senki leszel. Pekingben, Moszkvában, Washingtonban. Mindenhol vannak jó helyek és szarok is. Amerikában is léteznek olyan helyiségek, ami nem éppen vonzó, méteres mocsokkal, gigabűnözéssel. Azt el kéne felejteni, hogy ha valaki elmegy oda az egyből az automatikus kánaánt jelenti. Ha nincs szerencséd, ha rossz lóra teszel, befellegzett. Nekem volt olyan barátom, nem is egy, akik kénytelenek voltak visszajönni, mert átkúrták, megszűnt az állása, nem fizették ki, stb. De nyilván sokan maradtak is, mert összejöttek a dolgok.
Az USA külpolitikáját egy nagyon erős gazdasági elit befolyásolja, Obama, Clinton, Biden, csak bábok, az ő akaratuk végrehajtói. Megkapják a jussukat és kész, ennyi. A hatalom és pénz fölötti diszponálás a döntő, az egyszerű amerikait hol érdekli, mi van Egyiptomban, Pakisztánban, vagy Magyarországon. Nem az usa-polgárainak ellensége Putyin, vagy Orbán, hanem a gazdasági érdekköré, mivel akadályozzák a hatalmuk kiteljesedését, azzal, hogy így vagy úgy de beleköptek a levesükbe.

A kínai kultúra valóban nagyon régi, csak az írásuk kb. 3000 éves, az első királyuk az i.e. 2800-as évekből való. Lehet viszonyítani, ki hol volt akkoriban :)))
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113

Az érvekkel foglalkozz, ne a személyekkel! És ne azt mond, hogy hát ez meg az az nem érv, hanem írd le mi a gond vele.

Amúgy nem értem hogy mi értelme a kérdésnek hogy hol jártam már. Egy bizonyos tudás fölött a tapasztalat már nem szolgál információforrásnak, maximum ellenőrzésnek. Sőt, egy bizonyos szint felett már akár zavaró is lehet a tapasztalat, mert az agyad hajlamos félrevezetni. Lásd kognitív disszonancia és barátai.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
pffffff , olyanról alkotsz véleményt és olyan dolog mellett állsz ki amibe , <b>bele se szagoltál ! ! </b>. Ne haragudj Én gyakorlatias embernek tartom magam , nekem ne egy 14 éves mondja meg hogy mi a szex , aki csattogoslepkét tologatott amikor Én már csajoztam. Lásd Te itt a 14 éves szerepkörben osztod a tapasztalatod.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
A kínai kultúra valóban nagyon régi, csak az írásuk kb. 3000 éves, az első királyuk az i.e. 2800-as évekből való. Lehet viszonyítani, ki hol volt akkoriban :)))

Hát nem sokra mentek vele. Jelenleg a kínaiak másolják a nyugati kultúrát, ők nekik kell felzárkózni, nem fordítva.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Európa lemond a palagáz kitermeléséről, ugyanis ez drága és nem biztonságos dolog. A transzatlanti cégek leállítják a munkálatokat. Ennek legutóbbi példáját az Exxon Mobil szolgáltatta, amelyik nem kifizetőnek minősítette a lengyelországi kitermelést. Közben éppen Lengyelországot tartják a legnagyobb ilyen készletekkel rendelkező európai országnak. Mindez azt bizonyítja, hogy Európában aligha lehet számítani palaforradalomra
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_11_19/Az-europai-palaforradalom-alkonya-6876/
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="Panzerfaust">A kínai kultúra valóban nagyon régi, csak az írásuk kb. 3000 éves, az első királyuk az i.e. 2800-as évekből való. Lehet viszonyítani, ki hol volt akkoriban :)))

Hát nem sokra mentek vele. Jelenleg a kínaiak másolják a nyugati kultúrát, ők nekik kell felzárkózni, nem fordítva.</blockquote>

bullshit-detector-11.gif


Én se értek a politikához, de legalább próbálom elkerülni, hogy hülyeségeket írjak.
Nyáron Coursera-n elvégeztem a Jeruzsálemi Egyetem "Brief History of Mankind" kurzusát, ami az emberiség kulturális fejlődésével foglalkozott, így már van egy picike rálátásom a mit miértre (apró érdekesség: az európai és arab őshonos emberek génjeinek 4%-a a Neandervölgyi embertől származik, pl. a szőke haj is tőlük ered).

Most a hollandiai Leiden Egyetem "The Changing Global Order" előadásait nézem, rögtön az első előadásban elhangzott a lényeg: "Az országoknak nincsenek elveik, csak érdekeik."

Ajánlanám beta-nak is, de tényleges angol tudás kell hozzá, papír nem elég.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.net/2014/11/19/kerry-obamarol-ne-figyelj-ra

"Észrevettem, hogy Obama még az ENSZ közgyűlése előtt is megenged magának ilyen kijelentéseket ... mikor John Kerry-vel beszéltem nemrég, megkérdeztem, hogyan értette ezt. Azt mondta: "ne is figyeljek rá".

Az oszt igen!!

"Az USA külpolitikáját egy nagyon erős gazdasági elit befolyásolja, Obama, Clinton, Biden, csak bábok,"

És a fenti cikkből be is igazolódik
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
boki 12:59

Jó lenne arról hallani egy geológus szakértőtől, hogy a nagyfokú palagáz kitermelése milyen hatással van Földünk életére.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Nálunk is kiadták az EU-s tanulmányt:

http://www.mtvsz.hu/dynamic/energia_klima/mtvsz_palagaz_jelentes_magyar.pdf
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 016
113
Beta

Bocs, de az nem érv, hogy a világon hány ember szeretne az USÁ-ban élni. Pár hónapja volt egy nemzetközi közvélemény kutatás, itt is többen belinkelték, két kérdést tettek föl:
1:melyik ország a legveszélyesebb a világbékére?
2:melyik országban élne a legszívesebben?
A többség ugyanazt az államot adta meg, az USÁ-t. Ez egyrészt alátámasztja, másrészt nem kérdőjelezi meg azt, hogy Amerika brutálisan véres, agresszív külpolitikát folytat. Nem magasztos célból, nem a világ megváltásáért, hanem saját politikai, gazdasági érdekeiért. Ezek néha egybeesnek más országokéval, néha nem.
Szerintem a hidegháború alatt az USA és a SZU között egy igazán nagy különbség volt: hogy Amerika a folyamatos fegyverkezés és háborúk mellett a jóléti, fogyasztói állam epítésével betömte a lakosság száját. Ettől még ugyanolyan agresszív, saját érdekeit követő hatalom, mint a többi. Ez jó volt (van) az amerikaiaknak, kevésbé jó a vietnámiaknak, vagy például a halott 1 000 000 iraki civilnek.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">A kínai kultúra valóban nagyon régi, csak az írásuk kb. 3000 éves, az első királyuk az i.e. 2800-as évekből való. Lehet viszonyítani, ki hol volt akkoriban :)))

Hát nem sokra mentek vele. Jelenleg a kínaiak másolják a nyugati kultúrát, ők nekik kell felzárkózni, nem fordítva.</blockquote>

Szerintem inkább várd ki a a végét. Az nevet, aki utoljára nevet.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nocsak:
http://www.hirado.hu/2014/11/19/neoliberalis-projektnek-nevezte-az-eu-t-egy-volt-osztrak-kancellar/

http://www.hirado.hu/2014/11/19/putyin-magyarorszag-az-egyik-legfontosabb-partnere-oroszorszagnak/
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
olyanról alkotsz véleményt és olyan dolog mellett állsz ki amibe , <b>bele se szagoltál ! ! </b>

Már megint velem foglalkozol, nem az érveimmel. Amúgy honnan veszed, mibe szagoltam bele és mibe nem? Eh... Pont azt pedzegettem, hogy az számít, hogy az elgondolásaink mennyire felelnek meg a valóságnak, nem az, hogy honnan ered maga az elgondolás.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
az nem érv, hogy a világon hány ember szeretne az USÁ-ban élni

Miért nem? A világon számos kultúra, vallás, politikai rendszer van, mégis a legjobb mutatója annak, hogy melyik milyen az az ha megnézzük, hogy a bolygón milyen irányúak a népvándorlások. Ez az egyik legjobb értékítélet.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 016
113
Beta.

Azért nem, mert ez a topik és beszélgetés, vita nem arról szól, hogy melyik a föld legélhetőbb országa. Geopoltikai irányokról, folyamatokról, a jövő boncolásáról. Te, az USA védelmében folytál bele egy ilyenbe, és egyik érved, utólag már legsarkalatosabb az, hogy minkendki az USÁ-ban élne, ha tehetné. Igen, ez sok szempotból így van. És totálisan semmi köze a külpolitikához és gazdasági érdekekhez.
A kommentjeid alapján Amerika átlagosan magas életszinvinalával akarod igazolni, hogy az USA "jó" ország. Nem az. Egy szuperhatalom, se több, se kevesebb. Széles amerikai rétegek keresnek és élnek jól, erre támaszkodva pedig Washington az elmúlt évtizedekben az érdekei mentén több tízmillió ember életét tette tönkre. Pont úgy, ahigy a többi globális hatalom, főleg a Szovjetunió.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
pfffff ez a hír:
http://www.vg.hu/kozelet/politika/putyin-magyarorszag-az-egyik-legfontosabb-partnere-oroszorszagnak-439220
<b>Putyin: Magyarország az egyik legfontosabb partnere Oroszországnak</b>
Oroszország egyik legfontosabb politikai és kereskedelmi-gazdasági partnerének nevezte Magyarországot az orosz államfő, és hozzátette, hogy Moszkva osztja Budapest készségét a párbeszéd erősítésére és a közös nagyszabású beruházások megvalósítására.

Ha eddig esetleg nem lettek volna annyira pipák az amcsik akkor majd most...... Egyébként meg akarják buktatni a jelenlegi kormányt , ennél pipábak vagy ennél többet nem tudnak tenni, megtámadni nem támadhatnak ( elméletileg ) többet vesztenek vele amit nyernek.
 
Status
Not open for further replies.