[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
Érdekes párhuzamok, nemde ?
http://index.hu/kulfold/2014/11/18/sokba_kerulhetnek_bulgarianak_a_felhagyott_atomtervek/

A konklúzió főleg:

"Az ágazat ismerői szerint ha egyszer épülne is erömü Belenében,
azt legfeljebb az amerikai Westinghouse valósíthatja meg."

Óóóje.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Egy G20-on készült fotó amit valamiért a nyugati média nem mutogat.

15.si.jpg
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
És közben rájöttem, hogy a fotó nem is ott készült, csak az RT bedobta a G20-ról készült cikk elejére...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 659
8 852
113
<blockquote rel="sidewinder1">

Hát neked sincs sok fogalmad energetika témakörében. Az alap ugye az, hogy Paks2 nem éri meg. Aki ezt nem érti, az nem ért semmit. Drága. Nem jött el az ideje. És pláne nem az oroszokkal kéne megépítettni. Az USA nem azért balhézik az ügyben mert nem ő kap megbízást, hanem mert tudja, hogy a magyar érdekeket az adná, ha nem erősítenénk az orosz energiafüggőségünket. Pont az a hülye szituáció alakult ki, hogy az USA jobban képviseli a magyar nemzeti érdekeket, mint mi magunk.</blockquote>

Vannak itt páran akik értenek egy kicsit az energetikapolitikához, ahogy én látom te nem.
Paks kettő lényege önálló energiapolitika, nem helyettesíthető "jelenleg" semmilyen alternatív energetikai rendszerrel.
Magyar érdekeket csak a magyarok képviselik, kivétel akik Brüsszelbe és az USA nagykövetségre járnak súgni( számomra ez hazaárulás). A problémákat itthon kell megoldani, nem máshol.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 185
60 008
113
beta

"Hát neked sincs sok fogalmad energetika témakörében. Az alap ugye az, hogy Paks2 nem éri meg. Aki ezt nem érti, az nem ért semmit. "

Ajjaj...
Elküldeném neked az ezzel kapcsolatos írásomat, de szemmel láthatóan nem lennél képes feldolgozni a benne leírt információkat.

Az a baj, hogy te még nem értél el a tudás azon szintjére, amikor feléred ésszel azt, hogy még mennyi mindent nem tudsz a világról. ..
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Amiket leírtál messze vannak az érvektol, de mindegy...

Elég, ha megnézed realitást mi van ma Líbiában, Irakban,Szíriában, Afganisztánban, Ukrajnában az USA beavatkozása után. Al-Kaida,Taliban, Iszlám Állam létrejotte...

Szerintem egyedül Afganisztán az a felsoroltak közül, ahol a 2001-es USA beavatkozás nem okozott különösebb változást. Az az országnak nevezett tákolmány már azelőtt is egy rossz vicc volt és még sokáig az is marad. Az összes többi esetben viszont valóban csak káoszt és pusztulást szült az USA tevékenysége.


Hát neked sincs sok fogalmad energetika témakörében. Az alap ugye az, hogy Paks2 nem éri meg. Aki ezt nem érti, az nem ért semmit. Drága. Nem jött el az ideje. És pláne nem az oroszokkal kéne megépítettni. Az USA nem azért balhézik az ügyben mert nem ő kap megbízást, hanem mert tudja, hogy a magyar érdekeket az adná, ha nem erősítenénk az orosz energiafüggőségünket. Pont az a hülye szituáció alakult ki, hogy az USA jobban képviseli a magyar nemzeti érdekeket, mint mi magunk.

Neked meg jobb esetben egyáltalán semmi fogalmad nincs erről a témáról, rosszabb esetben meg szándékosan nyomod a hamis propagandát. Az egyetlen érved, ami megállja a helyét, hogy Paks 2 talán tényleg túl korai még most. 10 év múlva is ráérne. De ki tudja, mi lesz a helyzet tíz-tizenöt év múlva, ha esetleg a mostani nagy, zöld, megújulós energiahype lecseng, mert rájönnek, hogy annak mik a gazdasági realitásai, pláne, amikor már nem lesz állami szubvenció rájuk. És akkor lehet, hogy igencsak fel fognak értékelődni az atomerőművek ismét, ami a gyártók kapacitását majd jól leköti és az árakat felveri...
Az meg, hogy ez növeli az orosz energiafüggőséget? Lehet, de az amerikai erőmű meg az amerikai függőséget növelné és akkor már inkább legyen "orosz függőség", na nem mintha mástól épp nem tudnánk uránt venni, ha az oroszok trükközni akarnának... Ja, arról tudsz-e, hogy az amerikaiak is vesznek ám uránt az oroszoktól? És arról, hogy ha minden kötél szakadna, nekünk is van épp uránunk, csak ki kell építeni a feldolgozókapacitást?
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 412
93
A lényeg az egészbe az usa csak jót akar nekünk és az egész világnak., hát nemértitek ti kis butusok, eddig minden nemzet,minden ember csak a legjobbat kapta tőlük pl:akciós demokrácia behozatal rengeteg terhet levett a vállakrol azzal hogy nemkellet egy csomó házat felújitani,lebontani napok allat megoldották egy jó pár országban.Mindanyiunknak meg mondják mi a jó és mi a helyes,,ezzel sem kell foglalkozni. ők tudják. Bezzeg a gonosz putyin, ő egy nagyon gonosz ember nála rosszabb nincs is ezt onnan tudom mert obama mondta nekem a tvbe Oroszország pusztító és agresszív az egész világot magának akarja
Remélem. Nem. Vesz. Senki. Komolyan.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 828
4 126
113
Gondolom ez valami vicc.
Az usa képviseli a magyar nemzeti érdeket ???? :D :D :D
Inkább a saját zsebének érdekeit, nem gondolod ?
Ha az orosz erőmű szerinted drága, amcsi, francia vajon kifejezetten diszkont árú ??? Na ne.
Megmondták. Ilyen beruházásra kölcsönt nem fog adni SENKI nyugatról, csak az IMF-Világbank, melynek fő részvényesei az USA stb ... Soroljam ? Annak az árát pedig nem kell ecsetelnem.
Azt se felejtsd, hogy Paks Mo-n van, nekünk termel, mi rendelkezünk vele, nem a frankfurti, londoni tőzsde határozza meg, mit, mikor mennyiért. Épp ez az oka a jenkik szirénázásának, hogy akkor nem tudnának belepofázni a dolgainkba, mivel nem rajtunk kívül álló tényezők határoznák meg a dolgokat.
Az orosz csak azt mondja, da, megépítjük, ennyi az ára, ennyi a kamat. Ezzel szemben nyugatról a hitel mellé KONKRÉT politikai, gazdasági elvárásokkal kell szembesülni. Pl. az IMF egyik leggusztustalanabb feltétele, hogy gyakorlatilag MINDEN lényeges, stratégiai ágazatot privatizálni kéne. Ez pedig annyit jelent, hogy semmi sem lesz a magyaroké amiből profitálhatnának, csak bérlők leszünk a saját országunkban.

És ez a lényeg!






Egyébként érdekes, hogy elltunt papichulo és megjelent beta. Regisztrácio ugyanabban az évben, a stílus hasonló .... :))

Szerintem nem papichulo lesz, mert papuchilo azért eléggé következetes és nem is fogalmatlan, inkább csak nagyon kritikus az oroszokkal szemben. Tulajdonképpen sajnálom is, hogy állandóan bannolják, mert ő egyfajta ellenpont, hiszen azért az oroszok, meg szövetségeseik sem éppen angyalok, ezért nem is szerencsés úgy kezelni őket, csak azért, emrt mostanában az USA a nagyobb disznó. Van amiben az oroszoknak van (néha inkább csak jobban) igazuk, van, amiben meg nem.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 748
66 442
113
Van egy amerikai világcég, amelyik valamivel több, mint 100 gázturbinás erőművi blokkot adott el Irakban, ezzel óriási profitot realizált. De ez nem az ő saját üzleti hőstette, hanem az amerikai kormány piacteremtő folyamatának része, melynek fontos eleme, hogy ezután a piacteremtő háborúban részt vevő hadseregből kialkudott hányadnak a leszerelést követően az adott cégnél állást kell garantálni, illetve, hogy a hadiipari megrendeléseknél a meghatározott árszinten kell számítani a szerződéseket.

Na most, ez egy amerikai világcég konkrét esete, de az összes nagyobb amerikai cég, mely komoly részvényesi körrel is rendelkezik és lényegében a hátán viszi a mindenkori elnöki adminisztrációt, (teljesen mindegy, hogy végül demokrata, vagy republikánus, fekete vagy fehér a vezető), ugyanígy jár el, ha további piacra van szüksége.

A világ csendőre frázis annyiban fals kifejezés az USA-t illetően, hogy ők nem csendőrök, csak az a bizonyos erősebb kutya. Az egész világ egy nagy zsibvásár és az ad el Plima cipőt, meg gásprétet, meg elemaragasztót, akinek a legnagyobb a hangja, legerősebb az ökle.

A színes forradalmak, meg mindenféle tavaszok egy kb a Szaddam-rezsim bedöntésével indított piacteremtő folyamat jó előre eltervezett lépései. Az a baj, hogy a fent említett piaci szereplők profitéhsége kb 2001-2003 között már elért egy olyan értéket, hogy csak ezekkel a brutális lépésekkel lehet a korábban könnyebben elért és azóta is rendületlenül elvárt profitnövelést fenntartani. Már a 2000-es évek előtt nem sokkal mondogatták közgazdászok, hogy alig pár százalékért is vért kell izzadni.

Nos, a Bush adminisztráció megmutatta, hogy nem izzadni kell, hanem ontani és akkor jönni fognak a számok. Az a baj, hogy ez a texasi lépés elég otrombára sikeredett, mivel csak rövid távon hozta a számokat, de hosszú távon már vitte is. Bár ez utóbbi pénzmag közvetlenül a hadiiparhoz vándorolt, aki meg visszafizet az államkasszába, ezzel úgy fest, feltalálták a perpetum mobile-t, csakhogy ez nem így van, (többek közt) ezért is kell nyomtatni a pénzt a FED-nek rendületlenül.

A fentebb említett színes forradalmak során megbuktatott államfők sajátos azonossága, hogy autoriter, paranoid, cezaromán, nárcisztikus diktátorok, akikért odahaza se nagyon kár, azaz könnyű ellenük tömegbázist hergelni, lehet mire balhét alapozni, lehet nullázni a gazdaságot, lehet teremteni a piacot.
A fenti személyiségprofil ráillik a jelen magyar valóságra is, azonban az USA korántsem önzetlen támogatásának lényegi része, hogy a megdöntött államstruktúrák helyén egy kizárólag USA-barát hatalom születhessen meg. Ezzel durván legyalulva az addigi orosz gazdasági kapcsolatokat. És persze a francia és német elképzeléseket is. Ez nem más, mint brutális vadkapitalizmus, mely egyben oka annak, ami most Ukrajnában, Oroszország közvetlen szomszédságában folyik. (Érdekes adalék, hogy az elűzött Janukovics villájában talált mérhetetlenül gusztustalan giccshalom láttán a nyugati sajtó, köztük a magyar is "szörnyülködve" számolt be arról, milyen elképesztő gazdagságban élt a diktátor, miközben a nép éhezett! Ezek a panelfrázisok Szaddam és Kadhafi idejéből valók, Janukovics ugyanis oligarcha volt, egy maffiózó, de nem diktátor!)

Oroszország sok milliárd dollárnyi szerződéstől esett el, mióta bedőlt Kadhafi rendszere, vagy megsemmisült Szíria, háború dúl Ukrajna keleti felében.
Az Egyesült Államok ugyanis egész egyszerűen nem engedheti meg magának azt, hogy egy államstruktúrát úgy döntsön be, hogy ott az oroszok, vagy a kínaiak továbbra is labdába rúghassanak, mert így értelme sincs az egésznek.

Az USA konkurenciát nem tűrő profithajhászása miatt jutottunk el ide.
Teoretikus felvetés: Ha az EU és Oroszország a 2013 nyaráig tapasztalható ütemben közeledett volna egymáshoz, vajon az ukrán EU közeledés ugyanígy indokolt lett volna? Értsd: Ha az oroszok és az EU ténylegesen egymásra talál, vajon nem Oroszország hátán jutott volna be Ukrajna a hőn áhított nyugati piacra? Ja, hogy ebben a mesében nem szerepel az Egyesült Államok?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Allesmor Obranna 18:28
Írod, idézem:
"A fentebb említett színes forradalmak során megbuktatott államfők sajátos azonossága, hogy autoriter, paranoid, cezaromán, nárcisztikus diktátorok, akikért odahaza se nagyon kár, azaz könnyű ellenük tömegbázist hergelni, lehet mire balhét alapozni, lehet nullázni a gazdaságot, lehet teremteni a piacot."
Ez nem egy kicsit európai szemszögből megfogalmazott értékelés. Ugyanis ez alátámasztja az amerikai demokrácia exportálásának szükségességét.
Én azért azt látom, hogy az arab világban mindenütt hasonló a hatalmi berendezkedés. Vagy király, vagy ajatollah, vagy vezér - tulajdonképpen lényegtelen az elnevezés. És a színes forradalmak után nem jöttek jobbak utánuk. Lásd Egyiptom!
A többi mondandóddal maximálisan egyetértek.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
A Steinmeier által képviselt hivatalos német kormánypolitika szerint az Európai Unió, és a főként orosz irányítás alatt álló Eurázsiai Unió között létrejöhetne egy kölcsönös előnyökkel járó gazdasági együttműködés. Ez a potenciális megoldás a német remények szerint hosszú távon tehát egyszerre szolgálhatná a nemzetközi krízis békés módon való megoldását és a német gazdasági érdekek érvényesülését.
Most akkor az USA-val, illetve Kanadával szeretne-e az EU szabadkereskedelmi társulást, vagy az Eurázsiai Unióval. Vagy mindkettővel. Egy fenékkel két lovat még ők sem tudnak megülni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 748
66 442
113
Én egy szóval nem mondtam, hogy jöttek náluk jobbak, de ez nem is célja az USA-nak. Ha úgy tetszik, Orbán után jöhet egy másik Orbán, egy Gyurcsány, egy akárki hasonszőrű figura, a teljes mutyira és minősített adatokra, meg 80 évekre titkosított, korrupt lépésekkel megtűzdelt politikával operáló, haveri alapon szervezett kormányával.

Remélem, az európai szemszöget, mint olyat te nem pejoratív jelzőként használod. Európa kb. tavaly nyár végéig haladt a hosszabb távon is hasznot hozó saját útján, ez utóbbit tekintem európai szemszögnek, nem a jelenlegi identitászavaros állapotot, ahol egy Siemens-Alstom (egyébként nyilvánvaló) összeborulást is keresztül tudta húzni egy igen befolyásos amerikai cég "vissza nem utasítható" házassági ajánlata.

Szándékosan kerültem az amerikai demokrácia exportálásának szükségességét, holott most is határozottan állítom, hogy a fent említett nemzetek egyikének se tett jót regnálásával Szaddam, Kadhafi, ahogy nem megfelelő Asszad, nem volt jó Janukovics és ahogy nem jutunk messzire Orbánnal se.
Ezeknek a szenteknek csak maguk felé hajlik a kezük. Ezért könnyű őket a feltüzelt ellenzékkel megbuktatni. A fent sorolt urak mindegyike igen komoly rövidlátással bír(t) politikai téren, lásd akár Szaddam Kuvait-projektjét. Azt hitte, neki azt lehet, annyi jót tett az irániak ellenében a Nyugat felé.

A demokrácia-export természetes, hogy csak egy bullshit, semmi szükség nem volna rá, ha az adott országokban lenne normális polgári demokrácia, civil öntudat és teljes körű transzparencia, a totális elszámoltathatóságról nem is beszélve. Ezek ugye mind az autoriter zsebcézárok rémálmaiban előforduló faktorok.

Ami gusztustalan a világban, hogy az USA - szemben néhány sajnálatosan idealista ábrándjával - egy percig se akar másfajta majmot a kormányrúdnál, mint amilyenek ezek, csak olyat, aki nekik hajbókol.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Allesmor, üdv a környéken!
Ideje leszámolni minden oldalnak az illúziókkal, részemről like.

Más:
Boki az előbb írta, hogy azonosítatlan űrcuccot találtak a Föld körül keringeni. A hírt azóta más média is lehozta:
http://www.eurazsiaport.hu/index.php/hirek/oroszorszag/3326-pusztit-az-orosz-urfegyver

Oroszország Kína ölébe hullik? A cikk jó tendenciát ír le de abszolúte fals a végkövetkeztetése - ez általában igaz erre a híroldalra, emiatt erős fenntartásokkal tessenek kezelni! Oroszországot az EU mellől az USA Kína/India felé nyomta.
Az EU az oroszokkal egyenrangú szövetséges lenne, de az USA-val szemben csak alárendelt szereplő.
http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=5542

Balhé Athénban, elnézést, de Hídfő, bírjátok ki:
http://www.hidfo.net/2014/11/18/athenban-40-ezres-tuntetes-az-amerikai-kovetseg-elott-ego-amerikai-zaszlok

Isztambul - amerikai tengerészek elleni attrocitás:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HLDq0dSxSrM
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/11/18/putyin-az-egyesult-allamok-az-uralma-ala-akarja-gyurni-oroszorszagot/

Allesmor Obranna 19:08

Én az európai szemszöget sem pozitív, sem negatív értelemben nem tartom jónak használni. Más, eltérő, sajátos értelemben van létjogosultsága. Egyébként arra akartam célozni, hogy minden értékrendszer hatalmi berendezkedés belülről érthető meg, s nem biztos, hogy az a jó álláspont, mikor egyet favorizálok, a többit pedig lesajnálom. Ezen az úton haladva - Nógrádi György vicce nyomán szabadon - a svájciaknak, németeknek már Ausztria egyik fele is a Balkán, az angoloknak meg a kontinentális Európa is lesajnálni való.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 748
66 442
113
Amikor Boki fórumtárs konkrét oroszellenes USA-ról ír, akkor az a furcsa, hogy úgy van igaza, hogy azt az amerikaiak se ismernék be. Washington egyszerűen le van ragadva a Jelcini Oroszország képnél, miközben profitmaximalizáló műveleteivel minden olyan piacon kormánydöntést idéz elő, ahol Putyinék üzletelni próbálnak. Egyszerűen Putyinék ott próbáltak/próbálnak üzletelni, ahol az USA a saját embargói miatt korábban képtelen volt, de így egy éhes piacot generált. Ne feledjük, Kadhafi miután látványosan közeledni kezdett a Nyugathoz, még Condolezza Rice külügyminiszter asszony is meglátogatta, miután az embargókat feloldották, ezután kvázi büntetlenül üzletelhettek már az oroszok Líbiával, de az örömük nem tartott sokáig, mert - bár már Obama volt az elnök - jött a Bush-féle módszer és hazavágták az oroszok boltját ügyfelestül.

Olyan szinten kell az üzlet az amerikai cégeknek, hogy harácsolásukkal teljesen kiéheztették az orosz medvét, holott nincsenek is egy súlycsoportban, feleslegesen haragítva ezzel magukra.
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
819
815
93
Koppány! Brüsszelbe rohanni a kormányt beárulni 2002 őszétől vált sorozattá. Az egykori Mnb alelnök nyomta fel a cucilista(HOFI-tól) kormányt autópálya építési pénzek elszámolása miatt. Amit ők is ugyan így finanszíroztak.
 
Status
Not open for further replies.