[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 083
50 242
113
Elnézést, de nem értem a következtetéseidet. Az Arab tavaszban valóban benne voltak amerikaiak és valószínűleg ők eszkalálták egy részét, azonban ez nem sokat változtat a más országokkal való kapcsolatukkal. Például akkor is a szaudiak tapasztalták az egyik legkevesebbet ezekből, míg például Kadhafi megbukott Líbiában. A történt események inkább az amerikai befolyás erősségét mutatják, mint az általad megemlített tajvani és lengyel események.

Az, hogy ezek morálisan milyenek az lényegtelen, az államok használják ürügyként és a társadalom megnyerésének érdekében az erkölcsöt és a relevanciája ki is merül ezekben. Az említett Líbiában is halt meg kisgyerek NATO bomba által, de ez nem fogja megríkatni az amerikai politikusokat, se semmilyen vezetőt a világban.
Amennyiben az arab tavasszal az volt a céljuk, hogy évtizedekre destabilizálják a régiót, akkor az általad fent leírtak állnak.

De nem tudjuk, hogy ez volt-e a valódi cél. Én ugyanennyi esélyt adok annak, hogy láncolatban szerettek volna amerikabarát és/vagy bábkormányokat felállítani az érintett arab országokban. Csak nem sikerült. Erre az eshetőségre írtam, hogy nem megy nekik a lovi az utóbbi úgy 20 évben.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 166
10 565
113
Ahogy ígértem, egy kicsit eltérő geostratégiai főirányról fogok most regélni, alapvetően Európa és Oroszország szempontjából. Előre bocsátom, nem tudom megígérni, hogy ez így van vagy így lesz, csak annyit mondhatok, hogy vannak bizonyos közvetlen és közvetett jelek, amelyek viszont arra utalnak, hogy lehet némi létjogosultsága az alábbiakban leírtaknak, legalábbis sejthető, hogy az európai és orosz elitek egy része érdekelt lenne valami hasonló szkenárióban.
Igyekszem annyira rövid és lényegre törő lenni, amennyire csak lehet (így is hosszú lesz) és ezzel együtt egy egyszerűsített logikai vázat is hozzárendelni.

Mottó: Az európai elitnek egy részének Európa, az orosz elitek egy részének Oroszország felemelkedése a célja.

Alapvetések:
1. George Friedman 2015-ben a The Chicago Council tanácskozáson nyíltan felvállalta az addig is sejtett USA orosz-európai geostratégiai célját, miszerint semmiképpen se jöhessen létre egy orosz-német(EU) szövetség.
2. Robert Kagan (Victoria Nuland férje) és tsai, mint a PNAC egyik alapítói és agytrösztjei a kidolgozták a XXI. századra vonatkozó új projektet, amely az USA globális hegemóniájának megtartását tűzte ki célul. Ennek alapvető eszköze az amerikai katonai erő kiterjedt felhasználása.
3. Brzezinski szintén nyíltá tette korábban az „irányított káosz” elméletét, amely szervesen kapcsolódik a PNAC által kidolgozott stratégiához.
4. Európa és Oroszország önmagukban gyengék ahhoz, hogy a gazdasági/ipari/pénzügy/katonai területen felvehessék a versenyt az Egyesült Államokkal vagy Kínával.
5. Oroszország és Európa számára egy szoros orosz-EU szövetség lenne az, ami elsőrangú hatalmi centrummá emelné őket.

Jelenlegi pillanatfelvétel:
A) Ezekből kiindulva Európa és Oroszország önmagukban csak II. körös („B”-ligás) hatalmi centrumok lehetnek, amely állapot tökéletesen megfelel az Egyesült Államoknak és Kínának. (USA-Kína érdekazonosság, parallel vektor)
B) Jelen idő szerint az USA és Kína az, amelyik I. körös („A”-ligás) szuperhatalomnak számít, önmagukban képesek a legtöbb vagy az összes területen biztosítani a világelsőségüket. Az USA globális befolyása csökken, Kína befolyása viszont nő, a kettejük közötti relatív potenciálkülönbség közeledik egymáshoz. (USA-Kína érdekütközés, ellentétes vektor)
C) Az USA – rájátszva a szláv világon belüli megosztottságra és Oroszország egzisztenciális érdekeire – kiprovokálta 2014-ben az ukrán puccsot, ezzel elvetve egy későbbi háborús konfliktus írmagját. Ezzel ismét megvalósították a „háború áthelyezését az ellenfél területére” elvet, Oroszország kapujába vitték a közvetlen katonai konfrontáció lehetőségét és elkezdték felépíteni Ukrajna fedőnéven az új ellen-Oroszországot. Ezzel a lépéssel jelentős orosz erőforrásokat kötöttek le. Az egyre erősödő orosz-európai együttműködés, valamint az oroszok közel-keleti belépője miatt az USA elérkezettnek látta az időt arra, hogy aktiválja az ellen-Oroszország projektet és háborúba ugrassa Oroszországot Ukrajna ellen. (3. pont)
D) Az EU – pénzügyileg és katonailag kiszolgáltatva az USA-nak, nyersanyag és energiahordozók szempontjából pedig Oroszországnak – ebben a helyzetben satuba került, a kétoldali nyomás hatására végül Európa kénytelen volt meghajolni az I. körös szuperhatalom (USA) akarata előtt. (1. pont)

Folyamat modellezése:
Ebben a helyzetben mind Európa, mind Oroszország részéről érzékelhető az, hogy a szított konfliktus pont az EU és az orosz érdekeket teszi tönkre (1. pont).
Az USA még mindig elég erőt tud kifejtetni annak érdekében, hogy Európa képtelen legyen nyíltan felvállalni a saját érdekeit, Európa nélkül viszont Oroszország sem képes elég erőt kifejteni ahhoz, hogy Európát leválassza az USA-ról, pontosabban az Európára kifejtett USA nyomást csökkentse.
Európa kénytelen jó pofát vágni a helyzethez és önként felvállalni a II. körös hatalmi centrum szerepét, ugyanígy Oroszország kénytelen szintén beérni egy II. körös szereppel.
Ebben a helyzetben Európa ugyan az USA vazallusa/szövetségese marad, de kicsit kevésbé lelkesen teszi a dolgát, amire az angolszász hatalmak egyéb lépései még rá is tesznek néhány lapáttal (Nagy-Britannia kilépése az EU-ból, francia atomtengeralattjáró üzlet kiütése, stb.).
Oroszország szintén II. körös versenyzőként – miután Nyugatról igyekeznek teljesen elvágni az európai nyersanyag szállításokat – Kína és India lett az új célország. India fontos, mert nemcsak háttér kapocs a brit elithez, hanem egyfajta biztosíték („B”-terv) Kínával szemben, Kína pedig még fontosabb, mert hosszabb távon a kínai gazdaságot és ipart jelentősen meg tudja tolni az olcsó orosz nyersanyag és energiahordozó kapacitás. Ezzel pedig Kínát még inkább az USA-ra veszélyes riválissá tudják tenni.
Az USA elit szempontjából egzisztenciális kérdés az, hogy a multipol világberendezkedés vagy soha ne jöjjön el, vagy lehetőleg minél később (2. pont). Az USA elit hegemón pozíciója nem összeegyeztethető egy multipol világmodellel, ennek bekövetkezte automatikusan új elitek felemelkedését hozza mind világszinten, mind a jelenlegi USA eliten belül, ami a jelenlegi elit egy részének a kárára történne. Emellé társul még annak a veszélye, hogy egy globálisan visszaszoruló USA esetén a jelenlegi gazdasági/politikai elit nemcsak globális szinten, hanem belpolitikai oldalról is meggyengül, ami a folyamatok egy bizonyos szakaszában előre vetíti a számon kérhetőség rémképét is.
Egykorokon a világ vezető hatalmai (évszázadokon keresztül) Európa hatalmai voltak, akik között több-kevesebb sikerrel köttettek régi megállapodások is. Az egyik ilyen megállapodás, amely mind a mai napig érezteti a globális hatásait az egykori Antant volt. Az Antant létrejöttének eredete visszanyúlik a Brit Birodalom és a cári Oroszország versengésére Közép-Ázsiában, ahol délről a Brit Birodalom próbált India után északi irányba terjeszkedni, északról pedig a cári Birodalom próbálta déli irányba is megvetni a lábát. A közös ütközési pont a mai Afganisztán területe volt, amelyiket sem a briteknek, sem az oroszoknak nem sikerült meghódítani, ellenben megszületett a megállapodás: ez a terület pufferzóna lesz a két birodalom között, a britek nem nyomulnak északi irányba, az oroszok pedig nem próbálkoznak dél felé.
A Brit Birodalom fizikai végét ugyanakkor nem Németország és nem Oroszország (Szovjetunió) hozta el, hanem az Egyesült Államok. A II. világháború során az USA egyetlen komoly feltételhez kötötte az amerikai segítséget London számára: a háború után az angolok lesznek szívesek a brit gyarmatokról kivonni a font sterlinget és helyette beengedni az USA dollárt. Valójában ez vetett véget gyakorlati oldalról az egykori nagy Brit Birodalomnak, amit a brit elit egy része a mai napig nem felejtett el.
Nem véletlen az, hogy az új brit világpolitikában egyre többször elhangzik a globális Nagy-Britannia kifejezés, illetve London külön utakon már szervezi a majdani saját Észak-Európai szövetségét. Ugyanilyen trend figyelhető meg a francia politikai elit egy részéről, akik egyfajta Mediterrán szövetségben gondolkodnak. Ezek természetesen nem egy holnap létrejövő új szövetségi rendszerek, de mindenképpen jelzik azt, hogy a klasszikus európai hatalmak hosszabb távon nem feltétlenül USA vazallusi szerepben és a mostani NATO-n belüli alárendelet katonai szerepkörben gondolkodnak. Pláne, ha egy szép napon mégis elérkezik az a bizonyos multipol világrend – egyébként mindenképpen elérkezik az ökológiai, társadalmi és gazdasági törvényszerűségek miatt.

folyt. köv.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 166
10 565
113
folyt:

Konklúzió:
Európa és Oroszország politikai és gazdasági elitjén belül egyes köröknek a céljai már nem feltétlenül kötődnek sem az egypólusú világrend fenntartásához, sem az USA-Kína kétpólusú világrendnek történő megágyazáshoz.
Azt elérni, hogy ne feltétlenül II. körös hatalmi centrumok maradjanak, ahhoz két út vezet:
  • Felemelkedés az I. körös világvezető hatalmak közé.
  • A mostani világelső hatalmak zuhanjanak vissza II. körös szintre.
Az első út megvalósításához az 5. pont teljesülése kellene, jelen idő szerint erre reális lehetőség nincs.
A második út megvalósulásához viszont egy olyan világhelyzet megteremtése szükséges, amely a nyílt rivalizáláson túl végső esetben közvetlen amerikai-kínai katonai konfrontációt is eredményez, mégpedig úgy, hogy a sűrűjéből lehetőleg Európa és Oroszország kimaradjon, rádolgozva a 2. pontban említett PNAC elvekre.
Egy ilyen katonai összeütközés és ezek az USA-ra és Kínára vonatkozó következményei tennék lehetővé azt, hogy Európa hatalmai ki tudjanak bújni az USA „védőhálónak” nevezett öleléséből és Kína se jelentsen belátható időn belül komoly katonai fenyegetést Oroszország számára.
Egy ilyen forgatókönyvnek a bekövetkezte nyitná meg a lehetőséget egy későbbi európai-orosz szoros együttműködés és szövetség, vagy rosszabb esetben a kiújuló rivalizálások miatt újabb háborúk előtt, de ez már a jövő zenéje lesz, ah egyáltalán elér idáig a világ.
Mindezek alapján feltételezhető, hogy bizonyos európai és orosz körök a háttérben különböző alkukat megkötve igyekeznek olyan irányba terelni a világ folyamatait, amelyek vége egy amerikai-kínai katonai összecsapás legyen. Ilyen spekuláció alapján még az sem zárható ki, hogy az USA irányításába rejtettebb módon az európai elit is belepiszkálhat.

Utóirat:
Az Egyesült Államok szempontjából katonailag kisebb kockázatot jelent egy Kínával történő katonai összeütközés úgy, hogy közben Európát és Oroszországot egymással szemben tartja sakkhelyzetben, mint megütközni egy „rendkívüli nukleáris képességekkel” (Mark Milley az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának vezetője) rendelkező Oroszországgal.
Az első esetben az USA győztesként is kikerülhet egy Kína elleni háborúból, míg a második esetben jó eséllyel az eddigi emberi civilizáció ér véget.
Kína katonai legyőzésének természetesen ára van, mégpedig minimum az, hogy mind az USA, mind Kína alkalmatlanná válik a bolygó kizárólagos uralmára, azaz visszaesnek a jelenlegi II. körös hatalmi centrumok szintjére.
…és hogy a Claus Schwab féle Great Reset rajongóknak is adjak valamit, ezen folyamatok leple alatt természetesen lehetőség nyílna az európai és orosz társadalmak belső „megrendszabályozására” is, tehát mire elérkezne a felvázolt nagy idő, addigra Európa és az orosz lakosság már megfelelő módon „képezve” lenne. Az USA-Kína háború (amely ebben az esetben akár egyfajta korlátozott atomháborút is jelenthet) biztosítaná a redukált atomtelet (atomőszt), amely egyik oldalról segítene a földi átlaghőmérséklet néminemű csökkentésében, másik oldalról pedig a 8 milliárdos lélekszám első ciklusú redukálásában is.

Emésszétek jó étvággyal a leírtakat, remélem senki sem kap gyomorrontást tőle és ne feledjétek: ez csak egy játékos stratégiai szkenárió, semmi több.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 210
57 527
113
Ha feltételezzük,hogy van normális esze az összes nem angolszász eliteknek,akkor amint összeugranak Kínával,megragadják az alkalmat,és bármi áron(!!!) vissza darálják az usát,annak minden nem usa területen lévő bázisát a földbe,mivel az a világ, és az ő,egyenkénti fejlődésük gátja,amíg mindenhol az usa ügynökök mondják Tollba a törvényeket,szerződéseket,szevezik a nemzetközi kapcsolatokat,gazdasági, katonai vonatkozásban,addig a legnagyobb rossz elhárítása érdekében egyesült erővel,kelet-nyugat az angolszász hegemony megszüntetése kell a prioritás legyen.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 166
10 565
113
Ha feltételezzük,hogy van normális esze az összes nem angolszász eliteknek,akkor amint összeugranak Kínával,megragadják az alkalmat,és bármi áron(!!!) vissza darálják az usát,annak minden nem usa területen lévő bázisát a földbe,mivel az a világ, és az ő,egyenkénti fejlődésük gátja,amíg mindenhol az usa ügynökök mondják Tollba a törvényeket,szerződéseket,szevezik a nemzetközi kapcsolatokat,gazdasági, katonai vonatkozásban,addig a legnagyobb rossz elhárítása érdekében egyesült erővel,kelet-nyugat az angolszász hegemony megszüntetése kell a prioritás legyen.
A nem angolszász elitek egy része a globalizált jelenlegi rendszerbe van bekötve, onnan van biztosítva a kiváltságos helyzetük, tehát ezek az érdekcsoportok sem egységesek még azonos náción belül sem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 210
57 527
113
A nem angolszász elitek egy része a globalizált jelenlegi rendszerbe van bekötve, onnan van biztosítva a kiváltságos helyzetük, tehát ezek az érdekcsoportok sem egységesek még azonos náción belül sem.




Pedig valahogy dűlőre kell vinniük a dolgot, mert így csak pakoljuk a szart a szoba egyik sarkából,a másikba.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 236
3 530
113
Szerintem az egyetlen járható út lehet majd egyszer, hogyha Európa képes lesz a saját útját járni. Magyarán katonailag annyira megerősödne, hogy nem lenne szükség amerikai védőernyőre, s egyben ez azt is jelenti, hogy Oroszországra se. Ugyanis Európának nem lehet érdeke egy komoly összefonódás Oroszországgal. Az Eurázsiai únió egy érdekes gondolat, de szerintem csak papíron létezhet, kereskedelmi egyezmények esetén, pedig nincs szükség semmilyen vízfej létrehozására.
Európának az lenne az érdeke, hogy minél inkább az önellátásra törekedjen, a beszerzéseit diverzifikálja, tehát ne függjön egyetlen komoly erő-/nyersanyagközpont irányába se.

Macron valami hasonlót akart elérni a közös hadsereggel, azzal, hogy Európa autonómiáját (cselekvőképességét) akarta visszaszerezni, csak azzal rontotta el szvsz, hogy Ő sem a "nemzetállamok Európájában" gondolkodott (egy német nem fog elfogadni francia irányítást, ahogy egy lengyel sem a németet és sorolhatjuk a végtelenségig a különböző ellentéteket). Attól a pillanattól, hogy Európa képes megvédeni önmagát, nincs szüksége a NATO-ra, a tagállamok képesek lehetnének önálló külpolitika megvalósítására, mert ezen a téren sem feltétlenül szükséges az egység, mivel lényegében egy védelmi&gazdasági szövetségre lenne szükség a felesleges vízfejek mellőzésével, még a közöspénz sem feltétlenül szükséges, mivel a tagállamok jegybankjai képesek olyan tartalékokat felmutatni, amikkel ha kell, képesek egymást "megvédeni". Amit ezenfelül el tudok képzelni, az egy minden tagállamra kiterjedő semlegesség kikiáltása. Jelenleg az EU nem geopolitikát formáló szereplő, így ha nem nyeri vissza ezen képességét, akkor se veszítene semmit, viszont számos dologtól/problémától megkímélné magát.

De én úgy látom, hogy ez nem több egy álmodozásnál. Nem belátható ideig az USA alá tagozódott be az egész EU, amely felfelé nyal, alulra meg tapos.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Olyanra, mint Osztrák-Magyar Monarchia, nincs igény, sem lehetőség. Az idő túlhaladta. De...
Egy Közép-Európai Föderáció (ha tetszik, Duna-menti Köztársaság) reális cél lehet úgy gazdasági, mint politikai és katonapolitikai vonalon egyaránt. A cseh, lengyel, szlovák, magyar négyes tehetne ezügyben. Az ne tévesszen meg senkit, hogy úgy tűnik, néha hátbaszúrják egymást. Sokkal erősebb közös érdekek munkálnak ennél. Amíg a magállamok túl erősek, addig nem valószínű, de gazdasági-politikai erejük erodációjával - ami most már nagyban folyik -, életképes vízió lehet. Persze, mindig lesznek belső ellenérdekek, de ezeket a Föderáció a fő érdeksodor mentén kezelni, kompenzálni tudná...
"Egy Közép-Európai Föderáció (ha tetszik, Duna-menti Köztársaság) reális cél lehet"
Valami ilyesmin agyalt 1849 magasságában k. lajos bácsi is amikor a szabadságharc már bukóban volt és a 1940 es évek elején sz ferenc bácsi is...
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
ez kossuth a pánk egyik legnagyobb pusztító ötlete volt az ország ellen.

nyilván, az OMM jól leír egy területet, és államalakulatot, ami a 19. századi formájában már nem tudna létezni. Az, hogy szerintem vissza kellene állítani, és azt szeretném, ha a politikusaink azért dolgoznának, hogy feloldjuk a környező népekkel a vélt és valós sérelmeinket, nem azt jelenti, hogy hoci ide Habsburg Györgyöt, azt fejére a koronát, és legyenúgymintrégen volt. Az csupán annyit jelent, hogy ez az államalakulat, megfelelő korszerűsítés után minden itt élő népnek jó lenne. Beleértve minket is.
(Bár a királyság pont elég reakciós és maradi, hogy már csak a világelit bosszantása véget is elgondolkodjunk azon, hogy az új államalakulat élére kerüljön csak király és az országot nevezzük egyszerűen a Monarchiának)

Mármint a cseh, osztrák, szlovák, magyar négyesre gondoltál, amihez hozzá vesszük a horvát, szlovén kettőst is? A lengyelekre az ég világon semmi szükségünk nem volt, és nem is lesz soha. Sőt a közös történelmünk során csak kárt okoztak nekünk.

Igazából ezek a népek együtt erősek, mindig azok voltak, önmagukban gyengék. Nem véletlenül van 100 éve idegrángása a nyugati oldalnak, ha csak felmerül, hogy újra közelednének egymáshoz. Pedig kulturálisan, történelmükben, világlátásukban, és még sok egyéb dologban sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint amit szeretünk elismerni. De amúgy nagyon mókás, bár valahol elszomorító tény, hogy a hajdan volt Monarchia 50 millió lakosa, annak ellenére, hogy gyakorlatilag egyik ország belső piaca se elégséges a valós önfentartára, és a kommunista megszállásnak kb fele a nagy Németországénak. És akkor itt ugye egy csomó határ vág el régiókat egymástól, amik így csak sorvadnak, miközben anno a Birodalom gyorsan erősödő régiói voltak. Szóval minden esély meglenne arra, hogy mint rakéta lőjön ki felfele a gazdaság.
"a a politikusaink azért dolgoznának, hogy feloldjuk a környező népekkel a vélt és valós sérelmeinket, nem azt jelenti, hogy hoci ide Habsburg Györgyöt, azt fejére a koronát"
"Pedig kulturálisan, történelmükben, világlátásukban, és még sok egyéb dologban sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint amit szeretünk elismerni."
Kérdezem néha kimozdul a szobából?
Ugyanis viszonyítsa már ehhez a valóságot ott a 2014 es meg 2022 es tusványosi magyar miniszterelnöki beszéd meg a mai magyar gyakorlat fújj migráns szögesdrót kerítés szerbek horvátok szlovének felé határőr vadászok toborzása stb.
Mindez a magyaroknak tetszik a választások eredményei szerint.
Magyaroszág kilógott a kgst-ből kilóg a eu-ból miért gondolja hogy egy másik közösségből ne lógna ki ugyanúgy?
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
ez kossuth a pánk egyik legnagyobb pusztító ötlete volt az ország ellen.

nyilván, az OMM jól leír egy területet, és államalakulatot, ami a 19. századi formájában már nem tudna létezni. Az, hogy szerintem vissza kellene állítani, és azt szeretném, ha a politikusaink azért dolgoznának, hogy feloldjuk a környező népekkel a vélt és valós sérelmeinket, nem azt jelenti, hogy hoci ide Habsburg Györgyöt, azt fejére a koronát, és legyenúgymintrégen volt. Az csupán annyit jelent, hogy ez az államalakulat, megfelelő korszerűsítés után minden itt élő népnek jó lenne. Beleértve minket is.
(Bár a királyság pont elég reakciós és maradi, hogy már csak a világelit bosszantása véget is elgondolkodjunk azon, hogy az új államalakulat élére kerüljön csak király és az országot nevezzük egyszerűen a Monarchiának)

Mármint a cseh, osztrák, szlovák, magyar négyesre gondoltál, amihez hozzá vesszük a horvát, szlovén kettőst is? A lengyelekre az ég világon semmi szükségünk nem volt, és nem is lesz soha. Sőt a közös történelmünk során csak kárt okoztak nekünk.

Igazából ezek a népek együtt erősek, mindig azok voltak, önmagukban gyengék. Nem véletlenül van 100 éve idegrángása a nyugati oldalnak, ha csak felmerül, hogy újra közelednének egymáshoz. Pedig kulturálisan, történelmükben, világlátásukban, és még sok egyéb dologban sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint amit szeretünk elismerni. De amúgy nagyon mókás, bár valahol elszomorító tény, hogy a hajdan volt Monarchia 50 millió lakosa, annak ellenére, hogy gyakorlatilag egyik ország belső piaca se elégséges a valós önfentartára, és a kommunista megszállásnak kb fele a nagy Németországénak. És akkor itt ugye egy csomó határ vág el régiókat egymástól, amik így csak sorvadnak, miközben anno a Birodalom gyorsan erősödő régiói voltak. Szóval minden esély meglenne arra, hogy mint rakéta lőjön ki felfele a gazdaság.
"a a politikusaink azért dolgoznának, hogy feloldjuk a környező népekkel a vélt és valós sérelmeinket, nem azt jelenti, hogy hoci ide Habsburg Györgyöt, azt fejére a koronát"
"Pedig kulturálisan, történelmükben, világlátásukban, és még sok egyéb dologban sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint amit szeretünk elismerni."
Kérdezem néha kimozdul a szobából?
Ugyanis viszonyítsa már ehhez a valóságot ott a 2014 es meg 2022 es tusványosi magyar miniszterelnöki beszéd meg a mai magyar gyakorlat fújj migráns szögesdrót kerítés szerbek horvátok szlovének felé határőr vadászok toborzása stb.
Mindez a magyaroknak tetszik a választások eredményei szerint.
Magyaroszág kilógott a kgst-ből kilóg a eu-ból miért gondolja hogy egy másik közösségből ne lógna ki ugyanúgy?
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
ez kossuth a pánk egyik legnagyobb pusztító ötlete volt az ország ellen.

nyilván, az OMM jól leír egy területet, és államalakulatot, ami a 19. századi formájában már nem tudna létezni. Az, hogy szerintem vissza kellene állítani, és azt szeretném, ha a politikusaink azért dolgoznának, hogy feloldjuk a környező népekkel a vélt és valós sérelmeinket, nem azt jelenti, hogy hoci ide Habsburg Györgyöt, azt fejére a koronát, és legyenúgymintrégen volt. Az csupán annyit jelent, hogy ez az államalakulat, megfelelő korszerűsítés után minden itt élő népnek jó lenne. Beleértve minket is.
(Bár a királyság pont elég reakciós és maradi, hogy már csak a világelit bosszantása véget is elgondolkodjunk azon, hogy az új államalakulat élére kerüljön csak király és az országot nevezzük egyszerűen a Monarchiának)

Mármint a cseh, osztrák, szlovák, magyar négyesre gondoltál, amihez hozzá vesszük a horvát, szlovén kettőst is? A lengyelekre az ég világon semmi szükségünk nem volt, és nem is lesz soha. Sőt a közös történelmünk során csak kárt okoztak nekünk.

Igazából ezek a népek együtt erősek, mindig azok voltak, önmagukban gyengék. Nem véletlenül van 100 éve idegrángása a nyugati oldalnak, ha csak felmerül, hogy újra közelednének egymáshoz. Pedig kulturálisan, történelmükben, világlátásukban, és még sok egyéb dologban sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint amit szeretünk elismerni. De amúgy nagyon mókás, bár valahol elszomorító tény, hogy a hajdan volt Monarchia 50 millió lakosa, annak ellenére, hogy gyakorlatilag egyik ország belső piaca se elégséges a valós önfentartára, és a kommunista megszállásnak kb fele a nagy Németországénak. És akkor itt ugye egy csomó határ vág el régiókat egymástól, amik így csak sorvadnak, miközben anno a Birodalom gyorsan erősödő régiói voltak. Szóval minden esély meglenne arra, hogy mint rakéta lőjön ki felfele a gazdaság.
"a a politikusaink azért dolgoznának, hogy feloldjuk a környező népekkel a vélt és valós sérelmeinket, nem azt jelenti, hogy hoci ide Habsburg Györgyöt, azt fejére a koronát"
"Pedig kulturálisan, történelmükben, világlátásukban, és még sok egyéb dologban sokkal közelebb állunk egymáshoz, mint amit szeretünk elismerni."
Kérdezem néha kimozdul a szobából?
Ugyanis viszonyítsa már ehhez a valóságot ott a 2014 es meg 2022 es tusványosi magyar miniszterelnöki beszéd meg a mai magyar gyakorlat fújj migráns szögesdrót kerítés szerbek horvátok szlovének felé határőr vadászok toborzása stb.
Mindez a magyaroknak tetszik a választások eredményei szerint.
Magyaroszág kilógott a kgst-ből kilóg a eu-ból miért gondolja hogy egy másik közösségből ne lógna ki ugyanúgy?
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A jelenlegi ukrán vezetés bukása után megváltozik a térség stratégiája. A románok helyzete sokkal nehezebb lesz,hiába van USA,és NATO védőernyő. Bár ki tudja,hogy a NATO mennyire lesz cselekvő képes egy ilyen megváltozott geopolitikai helyzetben. Koszovó ugyanolyan puskaporos hordó marad,Bosznia meg szét fog esni.
A jelenlegi Ukrajna megerősödve kerülhet ki a konfliktusból.

Lengyelország és Ukrajna pedig a térség régió központi államai lehetnek.

Figyelem még Dr. Matolcsy György is arról lamentált hogy 2030ig eltarhat a háborús helyzet európában.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Szóval máris gazdagabbak helyből mint a nyugat imádott Ukrajnája?

xMxYnAI.png



WTF?
Oroszország szétesését nem csak a USA de mások se akarják.
Ez a lehetőség jelenleg a nyilvános térben elérhető információk alapján nem tűnik reálisnak.
De.
Ha bekövetkezne akkor fontos hogy Oroszországgal közvetlenül is határos és kultúrálisan is közel álló Ukrajna is hatékonyan érvényesíteni tudja a érdekeit.
Többféle módon növelni tudja a direkt és indirrekt befolyási övezetét!
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 576
4 813
113
folyt:

Konklúzió:
Európa és Oroszország politikai és gazdasági elitjén belül egyes köröknek a céljai már nem feltétlenül kötődnek sem az egypólusú világrend fenntartásához, sem az USA-Kína kétpólusú világrendnek történő megágyazáshoz.
Azt elérni, hogy ne feltétlenül II. körös hatalmi centrumok maradjanak, ahhoz két út vezet:
  • Felemelkedés az I. körös világvezető hatalmak közé.
  • A mostani világelső hatalmak zuhanjanak vissza II. körös szintre.
Az első út megvalósításához az 5. pont teljesülése kellene, jelen idő szerint erre reális lehetőség nincs.
A második út megvalósulásához viszont egy olyan világhelyzet megteremtése szükséges, amely a nyílt rivalizáláson túl végső esetben közvetlen amerikai-kínai katonai konfrontációt is eredményez, mégpedig úgy, hogy a sűrűjéből lehetőleg Európa és Oroszország kimaradjon, rádolgozva a 2. pontban említett PNAC elvekre.
Egy ilyen katonai összeütközés és ezek az USA-ra és Kínára vonatkozó következményei tennék lehetővé azt, hogy Európa hatalmai ki tudjanak bújni az USA „védőhálónak” nevezett öleléséből és Kína se jelentsen belátható időn belül komoly katonai fenyegetést Oroszország számára.
Egy ilyen forgatókönyvnek a bekövetkezte nyitná meg a lehetőséget egy későbbi európai-orosz szoros együttműködés és szövetség, vagy rosszabb esetben a kiújuló rivalizálások miatt újabb háborúk előtt, de ez már a jövő zenéje lesz, ah egyáltalán elér idáig a világ.
Mindezek alapján feltételezhető, hogy bizonyos európai és orosz körök a háttérben különböző alkukat megkötve igyekeznek olyan irányba terelni a világ folyamatait, amelyek vége egy amerikai-kínai katonai összecsapás legyen. Ilyen spekuláció alapján még az sem zárható ki, hogy az USA irányításába rejtettebb módon az európai elit is belepiszkálhat.

Utóirat:
Az Egyesült Államok szempontjából katonailag kisebb kockázatot jelent egy Kínával történő katonai összeütközés úgy, hogy közben Európát és Oroszországot egymással szemben tartja sakkhelyzetben, mint megütközni egy „rendkívüli nukleáris képességekkel” (Mark Milley az amerikai vezérkari főnökök egyesített bizottságának vezetője) rendelkező Oroszországgal.
Az első esetben az USA győztesként is kikerülhet egy Kína elleni háborúból, míg a második esetben jó eséllyel az eddigi emberi civilizáció ér véget.
Kína katonai legyőzésének természetesen ára van, mégpedig minimum az, hogy mind az USA, mind Kína alkalmatlanná válik a bolygó kizárólagos uralmára, azaz visszaesnek a jelenlegi II. körös hatalmi centrumok szintjére.
…és hogy a Claus Schwab féle Great Reset rajongóknak is adjak valamit, ezen folyamatok leple alatt természetesen lehetőség nyílna az európai és orosz társadalmak belső „megrendszabályozására” is, tehát mire elérkezne a felvázolt nagy idő, addigra Európa és az orosz lakosság már megfelelő módon „képezve” lenne. Az USA-Kína háború (amely ebben az esetben akár egyfajta korlátozott atomháborút is jelenthet) biztosítaná a redukált atomtelet (atomőszt), amely egyik oldalról segítene a földi átlaghőmérséklet néminemű csökkentésében, másik oldalról pedig a 8 milliárdos lélekszám első ciklusú redukálásában is.

Emésszétek jó étvággyal a leírtakat, remélem senki sem kap gyomorrontást tőle és ne feledjétek: ez csak egy játékos stratégiai szkenárió, semmi több.

Szia Monte,

véleményem szerint a scenárióid leggyengébb pontja az, hogy feltételezed, hogy ha nem volna az USA ármánykodása, akkor az EU és Oroszország összefognának annak érdekében, hogy I. körös világvezető hatalom legyen az így létrejövő Eurázsiai Unió.

Elméletednek az a része stimmel, hogy valóban, Vlagyimir Putyin szeretne összefogni az EU-val, és ezt föl is ajánlotta a Lisszabontól-Vlagyivosztok uniós ajánlat képében az EU-nak. Az EU (Németország) viszont ezt visszautasította.

Ugyanis az Európai Unió úgy gondolja, hogy nem szükséges neki az Oroszországgal való szövetség ahhoz, hogy I. körös világvezető hatalommá váljon.

Miért?

Van egyrészről egy Putyin vezette Oroszország, amelyben Putyin még mindig hisz a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió megvalósíthatóságában.

És van másrésztről egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja Oroszországot - véleményem szerint azért - hogy Oroszország vissza tudja állítani a Szovjetuniót.

Tehát:

- van egy Putyin, aki egyre kétségbeesettebben kapaszkodik a békébe, nem mozgósít, mert még hisz a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió lehetőségében,

- és van egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja, bántalmazza Oroszországot annak reményében, hogy ez felszítja az oroszok dühét, és így azok visszaállítják a Szovjetuniót és érdekszféráját. (Abba most ne menjünk bele miért érdeke ez az USA-nak, számtalanszor leírtam már.)

Namost.

Rakjuk ezt a kettőt össze:

Az USA egyre kétségbeesettebben üti Oroszországot, hogy az mozgósítson már és állítsa vissza a SZU-t,
Putyin pedig egyre kétségbeesettebben nem mozgósít, békét akar, mert még mindig kapaszkodik a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió jövőképébe.

Ezt az EU úgy tudja fölhasználni Oroszország ellen,
hogy az USA-val gyakorlatilag szétvereti Oroszországot, mert az USA egyre kétségbeesettebben üti azt, hogy legyen SZU,
Putyin pedig egyre makacsabbul nem mozgósít, mert még Lisszabontól-Vlagyivosztokot akar.

Ennek hatására az elmaradó mozgósítás miatt elmaradó átütő katonai sikerek hiánya miatt,
Oroszország lakossága elégedetlen lesz, föllázad és Putyin megbukik.

Ekkor az EU arra számít, hogy a különálló köztársaságokra fölbomló Oroszországi Föderáció utódállamait Ukrajna után sorban fölveheti az EU-ba. (Emlékezzünk az Oroszországot "dekolonizáló" tervekre meg konferenciákra.)

Így az EU úgy látja, hogy kibővítheti a határait egészen az Ural hegységig és éppen ezért az EU nem érzi szükségét annak, hogy szövetségre lépjen Oroszországgal.

Az EU-nak ezt a stratégiáját a fentiek alapján az teszi lehetővé, hogy van egy Putyin, aki az amerikai nyomásra nem úgy reagál, ahogyan azt USA azt szeretné, és ezért bár az USA azt szeretné, hogy Oroszországból ismét szuperhatalom legyen, de valójában nem kiprovokálja annak újra létrejöttét (SZU 2.0), hanem szétveri azt ("dekolonizálódó" Oroszország, amelynek a részei az EU tagjává válnak).

Ami pedig Kínát illeti, éppen ezért az EU-nak nem célja, hogy az USA-t és Kíná-t egymással háborúba sodorja, mert az EU-nak szüksége van egy erős Kínára, amely a fölbomló Oroszország Ural-on túli részére éppen akkor teszi rá a kezét, amikor az EU kitolja a határait az Ural hegységig.

Az USA-nak viszont igenis érdeke egy Kína-Tajvan háború, mert ha az bekövetkezne, akkor az USA szabad kezet adhatna Oroszországnak az EU-val szemben, ugyanis az USA tudna mire hivatkozni, hogy miért hagyja cserben az EU-t az Oroszországgal szembeni háborúban.

Kína is tudja ezt, hogy az USA-nak egy Kína-Tajvan háború tenné lehetővé, hogy megnyeresse Oroszországot az európai hadszíntéren, és pontosan ezért nem indította el Kína a Tajvan elleni háborút még. Hagyja, hadd vérezzen egyedül Oroszország a Nyugat ellen folytatott harcban.
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
518
1 511
93
Ahogy ígértem, egy kicsit eltérő geostratégiai főirányról fogok most regélni, alapvetően Európa és Oroszország szempontjából. Előre bocsátom, nem tudom megígérni, hogy ez így van vagy így lesz, csak annyit mondhatok, hogy vannak bizonyos közvetlen és közvetett jelek, amelyek viszont arra utalnak, hogy lehet némi létjogosultsága az alábbiakban leírtaknak, legalábbis sejthető, hogy az európai és orosz elitek egy része érdekelt lenne valami hasonló szkenárióban.
Igyekszem annyira rövid és lényegre törő lenni, amennyire csak lehet (így is hosszú lesz) és ezzel együtt egy egyszerűsített logikai vázat is hozzárendelni.

Mottó: Az európai elitnek egy részének Európa, az orosz elitek egy részének Oroszország felemelkedése a célja.

Alapvetések:
1. George Friedman 2015-ben a The Chicago Council tanácskozáson nyíltan felvállalta az addig is sejtett USA orosz-európai geostratégiai célját, miszerint semmiképpen se jöhessen létre egy orosz-német(EU) szövetség.
2. Robert Kagan (Victoria Nuland férje) és tsai, mint a PNAC egyik alapítói és agytrösztjei a kidolgozták a XXI. századra vonatkozó új projektet, amely az USA globális hegemóniájának megtartását tűzte ki célul. Ennek alapvető eszköze az amerikai katonai erő kiterjedt felhasználása.
3. Brzezinski szintén nyíltá tette korábban az „irányított káosz” elméletét, amely szervesen kapcsolódik a PNAC által kidolgozott stratégiához.
4. Európa és Oroszország önmagukban gyengék ahhoz, hogy a gazdasági/ipari/pénzügy/katonai területen felvehessék a versenyt az Egyesült Államokkal vagy Kínával.
5. Oroszország és Európa számára egy szoros orosz-EU szövetség lenne az, ami elsőrangú hatalmi centrummá emelné őket.

Jelenlegi pillanatfelvétel:
A) Ezekből kiindulva Európa és Oroszország önmagukban csak II. körös („B”-ligás) hatalmi centrumok lehetnek, amely állapot tökéletesen megfelel az Egyesült Államoknak és Kínának. (USA-Kína érdekazonosság, parallel vektor)
B) Jelen idő szerint az USA és Kína az, amelyik I. körös („A”-ligás) szuperhatalomnak számít, önmagukban képesek a legtöbb vagy az összes területen biztosítani a világelsőségüket. Az USA globális befolyása csökken, Kína befolyása viszont nő, a kettejük közötti relatív potenciálkülönbség közeledik egymáshoz. (USA-Kína érdekütközés, ellentétes vektor)
C) Az USA – rájátszva a szláv világon belüli megosztottságra és Oroszország egzisztenciális érdekeire – kiprovokálta 2014-ben az ukrán puccsot, ezzel elvetve egy későbbi háborús konfliktus írmagját. Ezzel ismét megvalósították a „háború áthelyezését az ellenfél területére” elvet, Oroszország kapujába vitték a közvetlen katonai konfrontáció lehetőségét és elkezdték felépíteni Ukrajna fedőnéven az új ellen-Oroszországot. Ezzel a lépéssel jelentős orosz erőforrásokat kötöttek le. Az egyre erősödő orosz-európai együttműködés, valamint az oroszok közel-keleti belépője miatt az USA elérkezettnek látta az időt arra, hogy aktiválja az ellen-Oroszország projektet és háborúba ugrassa Oroszországot Ukrajna ellen. (3. pont)
D) Az EU – pénzügyileg és katonailag kiszolgáltatva az USA-nak, nyersanyag és energiahordozók szempontjából pedig Oroszországnak – ebben a helyzetben satuba került, a kétoldali nyomás hatására végül Európa kénytelen volt meghajolni az I. körös szuperhatalom (USA) akarata előtt. (1. pont)

Folyamat modellezése:
Ebben a helyzetben mind Európa, mind Oroszország részéről érzékelhető az, hogy a szított konfliktus pont az EU és az orosz érdekeket teszi tönkre (1. pont).
Az USA még mindig elég erőt tud kifejtetni annak érdekében, hogy Európa képtelen legyen nyíltan felvállalni a saját érdekeit, Európa nélkül viszont Oroszország sem képes elég erőt kifejteni ahhoz, hogy Európát leválassza az USA-ról, pontosabban az Európára kifejtett USA nyomást csökkentse.
Európa kénytelen jó pofát vágni a helyzethez és önként felvállalni a II. körös hatalmi centrum szerepét, ugyanígy Oroszország kénytelen szintén beérni egy II. körös szereppel.
Ebben a helyzetben Európa ugyan az USA vazallusa/szövetségese marad, de kicsit kevésbé lelkesen teszi a dolgát, amire az angolszász hatalmak egyéb lépései még rá is tesznek néhány lapáttal (Nagy-Britannia kilépése az EU-ból, francia atomtengeralattjáró üzlet kiütése, stb.).
Oroszország szintén II. körös versenyzőként – miután Nyugatról igyekeznek teljesen elvágni az európai nyersanyag szállításokat – Kína és India lett az új célország. India fontos, mert nemcsak háttér kapocs a brit elithez, hanem egyfajta biztosíték („B”-terv) Kínával szemben, Kína pedig még fontosabb, mert hosszabb távon a kínai gazdaságot és ipart jelentősen meg tudja tolni az olcsó orosz nyersanyag és energiahordozó kapacitás. Ezzel pedig Kínát még inkább az USA-ra veszélyes riválissá tudják tenni.
Az USA elit szempontjából egzisztenciális kérdés az, hogy a multipol világberendezkedés vagy soha ne jöjjön el, vagy lehetőleg minél később (2. pont). Az USA elit hegemón pozíciója nem összeegyeztethető egy multipol világmodellel, ennek bekövetkezte automatikusan új elitek felemelkedését hozza mind világszinten, mind a jelenlegi USA eliten belül, ami a jelenlegi elit egy részének a kárára történne. Emellé társul még annak a veszélye, hogy egy globálisan visszaszoruló USA esetén a jelenlegi gazdasági/politikai elit nemcsak globális szinten, hanem belpolitikai oldalról is meggyengül, ami a folyamatok egy bizonyos szakaszában előre vetíti a számon kérhetőség rémképét is.
Egykorokon a világ vezető hatalmai (évszázadokon keresztül) Európa hatalmai voltak, akik között több-kevesebb sikerrel köttettek régi megállapodások is. Az egyik ilyen megállapodás, amely mind a mai napig érezteti a globális hatásait az egykori Antant volt. Az Antant létrejöttének eredete visszanyúlik a Brit Birodalom és a cári Oroszország versengésére Közép-Ázsiában, ahol délről a Brit Birodalom próbált India után északi irányba terjeszkedni, északról pedig a cári Birodalom próbálta déli irányba is megvetni a lábát. A közös ütközési pont a mai Afganisztán területe volt, amelyiket sem a briteknek, sem az oroszoknak nem sikerült meghódítani, ellenben megszületett a megállapodás: ez a terület pufferzóna lesz a két birodalom között, a britek nem nyomulnak északi irányba, az oroszok pedig nem próbálkoznak dél felé.
A Brit Birodalom fizikai végét ugyanakkor nem Németország és nem Oroszország (Szovjetunió) hozta el, hanem az Egyesült Államok. A II. világháború során az USA egyetlen komoly feltételhez kötötte az amerikai segítséget London számára: a háború után az angolok lesznek szívesek a brit gyarmatokról kivonni a font sterlinget és helyette beengedni az USA dollárt. Valójában ez vetett véget gyakorlati oldalról az egykori nagy Brit Birodalomnak, amit a brit elit egy része a mai napig nem felejtett el.
Nem véletlen az, hogy az új brit világpolitikában egyre többször elhangzik a globális Nagy-Britannia kifejezés, illetve London külön utakon már szervezi a majdani saját Észak-Európai szövetségét. Ugyanilyen trend figyelhető meg a francia politikai elit egy részéről, akik egyfajta Mediterrán szövetségben gondolkodnak. Ezek természetesen nem egy holnap létrejövő új szövetségi rendszerek, de mindenképpen jelzik azt, hogy a klasszikus európai hatalmak hosszabb távon nem feltétlenül USA vazallusi szerepben és a mostani NATO-n belüli alárendelet katonai szerepkörben gondolkodnak. Pláne, ha egy szép napon mégis elérkezik az a bizonyos multipol világrend – egyébként mindenképpen elérkezik az ökológiai, társadalmi és gazdasági törvényszerűségek miatt.

folyt. köv.
"Nem véletlen az, hogy az új brit világpolitikában egyre többször elhangzik a globális Nagy-Britannia kifejezés, illetve London külön utakon már szervezi a majdani saját Észak-Európai szövetségét." -errol van valami forras? Koszi.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
518
1 511
93
Ha feltételezzük,hogy van normális esze az összes nem angolszász eliteknek,akkor amint összeugranak Kínával,megragadják az alkalmat,és bármi áron(!!!) vissza darálják az usát,annak minden nem usa területen lévő bázisát a földbe,mivel az a világ, és az ő,egyenkénti fejlődésük gátja,amíg mindenhol az usa ügynökök mondják Tollba a törvényeket,szerződéseket,szevezik a nemzetközi kapcsolatokat,gazdasági, katonai vonatkozásban,addig a legnagyobb rossz elhárítása érdekében egyesült erővel,kelet-nyugat az angolszász hegemony megszüntetése kell a prioritás legyen.
Ez igy logikus. Csak egy gond van: az a "legnagyobb rossz" amit el kellene haritani kozos erovel az nem az USA, hanem a Szovjetunio. Igen, tudom, hogy mar nincs Szovjetunio, de az annyira rossz volt, hogy meg rosszabb mint a 3. birodalom. Igen, az egesz vilagon. A szovjetek elvittek a kommunizmust Azsian tulra is: Europaba, Afrikaba, meg Amerikaba is. Es pontosan ebbol el az USA maig, mert azt csinalja, hogy elnyom, de csak sokkal kevesbe mint a Szovjetunio. Ezert fogadja el az USA vezeto szerepet a vilag, mert tudjak, hogy volt rosszabb is. Amig az USA minden szornyusege ellenere is meg mindig sokkal jobb mint a 3. birodalom es foleg a Szovjetunio volt, addig az USA azt csinal amit akar. Ez van, tetszettek volna az oroszok/ukranok/gruzok nem tultolni a biciklit.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 210
57 527
113
Ez igy logikus. Csak egy gond van: az a "legnagyobb rossz" amit el kellene haritani kozos erovel az nem az USA, hanem a Szovjetunio. Igen, tudom, hogy mar nincs Szovjetunio, de az annyira rossz volt, hogy meg rosszabb mint a 3. birodalom. Igen, az egesz vilagon. A szovjetek elvittek a kommunizmust Azsian tulra is: Europaba, Afrikaba, meg Amerikaba is. Es pontosan ebbol el az USA maig, mert azt csinalja, hogy elnyom, de csak sokkal kevesbe mint a Szovjetunio. Ezert fogadja el az USA vezeto szerepet a vilag, mert tudjak, hogy volt rosszabb is. Amig az USA minden szornyusege ellenere is meg mindig sokkal jobb mint a 3. birodalom es foleg a Szovjetunio volt, addig az USA azt csinal amit akar. Ez van, tetszettek volna az oroszok/ukranok/gruzok nem tultolni a biciklit.



Az a baj,hogy azt sem fogjátok fel,hogy ti,detulajdonképpen mi is,max a kukac vagyunk a horgon,akiket egy künnyű ebéd után,egy db A4-es papírlapon felosztanak a kis kedvenceitek,ismét.
Képtelen vagy,meg a mindenkori kormányaitok is képtelen reálisan felmérni a geopolitikai helyzeteteket,erőtöket,jelentőségeteket,ahogy én látom,abból próbáltok a mai napig is megélni,hogy egyszer régen,az Orosz hadsereg egy része felett győztetek,csak most 2022 van.
Nem látom értelmét a töri órának,vigyázzatok magatokra.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
670
7 782
93
Szia Monte,

véleményem szerint a scenárióid leggyengébb pontja az, hogy feltételezed, hogy ha nem volna az USA ármánykodása, akkor az EU és Oroszország összefognának annak érdekében, hogy I. körös világvezető hatalom legyen az így létrejövő Eurázsiai Unió.

Elméletednek az a része stimmel, hogy valóban, Vlagyimir Putyin szeretne összefogni az EU-val, és ezt föl is ajánlotta a Lisszabontól-Vlagyivosztok uniós ajánlat képében az EU-nak. Az EU (Németország) viszont ezt visszautasította.

Ugyanis az Európai Unió úgy gondolja, hogy nem szükséges neki az Oroszországgal való szövetség ahhoz, hogy I. körös világvezető hatalommá váljon.

Miért?

Van egyrészről egy Putyin vezette Oroszország, amelyben Putyin még mindig hisz a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió megvalósíthatóságában.

És van másrésztről egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja Oroszországot - véleményem szerint azért - hogy Oroszország vissza tudja állítani a Szovjetuniót.

Tehát:

- van egy Putyin, aki egyre kétségbeesettebben kapaszkodik a békébe, nem mozgósít, mert még hisz a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió lehetőségében,

- és van egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja, bántalmazza Oroszországot annak reményében, hogy ez felszítja az oroszok dühét, és így azok visszaállítják a Szovjetuniót és érdekszféráját. (Abba most ne menjünk bele miért érdeke ez az USA-nak, számtalanszor leírtam már.)

Namost.

Rakjuk ezt a kettőt össze:

Az USA egyre kétségbeesettebben üti Oroszországot, hogy az mozgósítson már és állítsa vissza a SZU-t,
Putyin pedig egyre kétségbeesettebben nem mozgósít, békét akar, mert még mindig kapaszkodik a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió jövőképébe.

Ezt az EU úgy tudja fölhasználni Oroszország ellen,
hogy az USA-val gyakorlatilag szétvereti Oroszországot, mert az USA egyre kétségbeesettebben üti azt, hogy legyen SZU,
Putyin pedig egyre makacsabbul nem mozgósít, mert még Lisszabontól-Vlagyivosztokot akar.

Ennek hatására az elmaradó mozgósítás miatt elmaradó átütő katonai sikerek hiánya miatt,
Oroszország lakossága elégedetlen lesz, föllázad és Putyin megbukik.

Ekkor az EU arra számít, hogy a különálló köztársaságokra fölbomló Oroszországi Föderáció utódállamait Ukrajna után sorban fölveheti az EU-ba. (Emlékezzünk az Oroszországot "dekolonizáló" tervekre meg konferenciákra.)

Így az EU úgy látja, hogy kibővítheti a határait egészen az Ural hegységig és éppen ezért az EU nem érzi szükségét annak, hogy szövetségre lépjen Oroszországgal.

Az EU-nak ezt a stratégiáját a fentiek alapján az teszi lehetővé, hogy van egy Putyin, aki az amerikai nyomásra nem úgy reagál, ahogyan azt USA azt szeretné, és ezért bár az USA azt szeretné, hogy Oroszországból ismét szuperhatalom legyen, de valójában nem kiprovokálja annak újra létrejöttét (SZU 2.0), hanem szétveri azt ("dekolonizálódó" Oroszország, amelynek a részei az EU tagjává válnak).

Ami pedig Kínát illeti, éppen ezért az EU-nak nem célja, hogy az USA-t és Kíná-t egymással háborúba sodorja, mert az EU-nak szüksége van egy erős Kínára, amely a fölbomló Oroszország Ural-on túli részére éppen akkor teszi rá a kezét, amikor az EU kitolja a határait az Ural hegységig.

Az USA-nak viszont igenis érdeke egy Kína-Tajvan háború, mert ha az bekövetkezne, akkor az USA szabad kezet adhatna Oroszországnak az EU-val szemben, ugyanis az USA tudna mire hivatkozni, hogy miért hagyja cserben az EU-t az Oroszországgal szembeni háborúban.

Kína is tudja ezt, hogy az USA-nak egy Kína-Tajvan háború tenné lehetővé, hogy megnyeresse Oroszországot az európai hadszíntéren, és pontosan ezért nem indította el Kína a Tajvan elleni háborút még. Hagyja, hadd vérezzen egyedül Oroszország a Nyugat ellen folytatott harcban.
Bagoly:
az a baj, hogy neked már rögeszméddé vált ez: "És van másrésztről egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja Oroszországot - véleményem szerint azért - hogy Oroszország vissza tudja állítani a Szovjetuniót."

Ha értenéd az amerikai gondolkodást, az amerikai történelmet, akkor nem gondolnád így egy percig se. Az USA nem akar szovjetuniót. Az USA nem első körös hatalom akar lenni másokkal közösen, de még csak nem is első számű akar lenni, ugyanis az neki nem elég jó: az USA kizárólagos hatalom akar lenni. Vagyis azok, akik az USA nevében, annak erejére támaszkodva fellépnek. Ők világkormányt akarnak, aminek sem európai, sem orosz, sem kínai ellenpólusa nem lehet.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
518
1 511
93
Az a baj,hogy azt sem fogjátok fel,hogy ti,detulajdonképpen mi is,max a kukac vagyunk a horgon,akiket egy künnyű ebéd után,egy db A4-es papírlapon felosztanak a kis kedvenceitek,ismét.
Képtelen vagy,meg a mindenkori kormányaitok is képtelen reálisan felmérni a geopolitikai helyzeteteket,erőtöket,jelentőségeteket,ahogy én látom,abból próbáltok a mai napig is megélni,hogy egyszer régen,az Orosz hadsereg egy része felett győztetek,csak most 2022 van.
Nem látom értelmét a töri órának,vigyázzatok magatokra.
Szerintem felreertetted amit irtam. Azt irtam, hogy az USA rossz. De az egesz vilag (kiveve Ausztraliat) megtapasztalta mar, hogy milyen a valodi elnyomas. Es ahhoz kepest az USA nem is olyan rossz. Evvel el vissza az USA. Azt csinalja, hogy elnyom, bunko, rossz, de sose annyira mint a szovjet tette, meg fele annyira se. Es amig a vialg emlekezik, hogy milyen volt a kommunizmus, addig az USA (sajnos) azt csinal amit akar. Ennek semmi, de semmi koze Lengyelorszaghoz, vagy ahhoz hogy hanyszor gyoztuk le oket (amugy joval tobbszort mint egyszer).
Egyszeruen nem ertem, hogy amig en sertegetes nelkul irtam, sot azzal kezdtem, hogy logikus amit irsz, addig neked miert kell szemelyeskedned ilyen "kis kedvenceitek" meg hasonlo gunyolodasokkal.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
518
1 511
93
Szia Monte,

véleményem szerint a scenárióid leggyengébb pontja az, hogy feltételezed, hogy ha nem volna az USA ármánykodása, akkor az EU és Oroszország összefognának annak érdekében, hogy I. körös világvezető hatalom legyen az így létrejövő Eurázsiai Unió.

Elméletednek az a része stimmel, hogy valóban, Vlagyimir Putyin szeretne összefogni az EU-val, és ezt föl is ajánlotta a Lisszabontól-Vlagyivosztok uniós ajánlat képében az EU-nak. Az EU (Németország) viszont ezt visszautasította.

Ugyanis az Európai Unió úgy gondolja, hogy nem szükséges neki az Oroszországgal való szövetség ahhoz, hogy I. körös világvezető hatalommá váljon.

Miért?

Van egyrészről egy Putyin vezette Oroszország, amelyben Putyin még mindig hisz a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió megvalósíthatóságában.

És van másrésztről egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja Oroszországot - véleményem szerint azért - hogy Oroszország vissza tudja állítani a Szovjetuniót.

Tehát:

- van egy Putyin, aki egyre kétségbeesettebben kapaszkodik a békébe, nem mozgósít, mert még hisz a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió lehetőségében,

- és van egy USA, amely egyre kétségbeesettebben provokálja, bántalmazza Oroszországot annak reményében, hogy ez felszítja az oroszok dühét, és így azok visszaállítják a Szovjetuniót és érdekszféráját. (Abba most ne menjünk bele miért érdeke ez az USA-nak, számtalanszor leírtam már.)

Namost.

Rakjuk ezt a kettőt össze:

Az USA egyre kétségbeesettebben üti Oroszországot, hogy az mozgósítson már és állítsa vissza a SZU-t,
Putyin pedig egyre kétségbeesettebben nem mozgósít, békét akar, mert még mindig kapaszkodik a Lisszabontól-Vlagyivosztok unió jövőképébe.

Ezt az EU úgy tudja fölhasználni Oroszország ellen,
hogy az USA-val gyakorlatilag szétvereti Oroszországot, mert az USA egyre kétségbeesettebben üti azt, hogy legyen SZU,
Putyin pedig egyre makacsabbul nem mozgósít, mert még Lisszabontól-Vlagyivosztokot akar.

Ennek hatására az elmaradó mozgósítás miatt elmaradó átütő katonai sikerek hiánya miatt,
Oroszország lakossága elégedetlen lesz, föllázad és Putyin megbukik.

Ekkor az EU arra számít, hogy a különálló köztársaságokra fölbomló Oroszországi Föderáció utódállamait Ukrajna után sorban fölveheti az EU-ba. (Emlékezzünk az Oroszországot "dekolonizáló" tervekre meg konferenciákra.)

Így az EU úgy látja, hogy kibővítheti a határait egészen az Ural hegységig és éppen ezért az EU nem érzi szükségét annak, hogy szövetségre lépjen Oroszországgal.

Az EU-nak ezt a stratégiáját a fentiek alapján az teszi lehetővé, hogy van egy Putyin, aki az amerikai nyomásra nem úgy reagál, ahogyan azt USA azt szeretné, és ezért bár az USA azt szeretné, hogy Oroszországból ismét szuperhatalom legyen, de valójában nem kiprovokálja annak újra létrejöttét (SZU 2.0), hanem szétveri azt ("dekolonizálódó" Oroszország, amelynek a részei az EU tagjává válnak).

Ami pedig Kínát illeti, éppen ezért az EU-nak nem célja, hogy az USA-t és Kíná-t egymással háborúba sodorja, mert az EU-nak szüksége van egy erős Kínára, amely a fölbomló Oroszország Ural-on túli részére éppen akkor teszi rá a kezét, amikor az EU kitolja a határait az Ural hegységig.

Az USA-nak viszont igenis érdeke egy Kína-Tajvan háború, mert ha az bekövetkezne, akkor az USA szabad kezet adhatna Oroszországnak az EU-val szemben, ugyanis az USA tudna mire hivatkozni, hogy miért hagyja cserben az EU-t az Oroszországgal szembeni háborúban.

Kína is tudja ezt, hogy az USA-nak egy Kína-Tajvan háború tenné lehetővé, hogy megnyeresse Oroszországot az európai hadszíntéren, és pontosan ezért nem indította el Kína a Tajvan elleni háborút még. Hagyja, hadd vérezzen egyedül Oroszország a Nyugat ellen folytatott harcban.
Ezzel az a gond, hogy:
1. Egyaltalan nem kovetkezik Putyin esetleges bukasabol egy koztarsasagokra eso Oroszorszag. (bar nem vagyok Oroszorszag-szakerto, szoval ha kifejted hogy miert esne szet a bukasal Oroszorszag akkor meggyozheto vagyok)
2. Az EU (nemetek) mar nem akar tobb keleti tagot felvenni. Regebben akarta Ukrajnat, de mara rajott, hogy ez hiba. Az EU (szerintem) most epp abban gondolkodik, hogy megelozze a szetesest (ujabb brexitek) ezert nem veszi fel a szerbeket, meg az albanokat sem. Mert egyszeruen az europai nepek elertek a turokepsseguket, nem akarnak vadakkal egyutt elni. A brexit sikeret is foleg ez adta, hogy az angol ember nem akart megtobb romannal egyutt elni.
 
Status
Not open for further replies.