[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 393
67 547
113
Megint mellebeszeltek. Az oroszokról leírtam feljebb, milyen azsiai gondolkodásmód jellemzi oket 500 éve, hogy náluk a saját lakossagukat terrorizaltak mindig is, sőt, fizikailag is megsemmisitik a nagyon problemasakat.
Erre válaszul erolkodtok itt rovid tavu, a sajat nyugati media altal kideritett es publikált nyugati tulkapasokkal, 150-nel hegyi szerpentinen száguldozó, majd törvényszerűen a falra feltekeredo Haiderrel és hasonló okorsegekkel.
A lényegre, ha kerhetnem.
Mit listázzak ide neked megint? Az elhallgatott kéttucat atombalesetet, és nuki tesztek világszerte férgeskedéseit? Demokrácia tour? Nemi erőszak bajnokság? Millió hadifogoly átnevezése és halálra éheztetése? Atomhalál a japóknál? Sima gyújtóbombázás a japán lakosságon? Szaddámnak nagyon van tömegggpusztító fegyvere, nosza basszuk szét az országot, öljünk meg félmillió gyereket és örömködjünk ezen? Ugyanaz az egész, persze érthető, hiszen ugyanazok irányítják, csak szánalmas, hogy ebből az egyik rossz, a másik meg jó. :D
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
856
4 718
93
Megint mellebeszeltek. Az oroszokról leírtam feljebb, milyen azsiai gondolkodásmód jellemzi oket 500 éve, hogy náluk a saját lakossagukat terrorizaltak mindig is, sőt, fizikailag is megsemmisitik a nagyon problemasakat.
Erre válaszul erolkodtok itt rovid tavu, a sajat nyugati media altal kideritett es publikált nyugati tulkapasokkal, 150-nel hegyi szerpentinen száguldozó, majd törvényszerűen a falra feltekeredo Haiderrel és hasonló okorsegekkel.
A lényegre, ha kerhetnem.
A lényeg, hogy egyik kutya, másik eb.
A keleti-szláv (orosz) tuskóság, igénytelenség és korrupció, meg az "emberi jogok" semmibe vétele Keleten semmivel nem rosszabb, mint a Nyugaton túltengő elkorcsosult konzumidiotizmus, képmutatás, meg az "emberi jogok" zászlói alatt végzett ámokfutás.
Másfelől közelítve pedig, Keleten és Nyugaton is vannak értékek és erőforrások, a világ nem fekete-fehér.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 127
28 756
113
Megint mellebeszeltek. Az oroszokról leírtam feljebb, milyen azsiai gondolkodásmód jellemzi oket 500 éve, hogy náluk a saját lakossagukat terrorizaltak mindig is, sőt, fizikailag is megsemmisitik a nagyon problemasakat.
Erre válaszul erolkodtok itt rovid tavu, a sajat nyugati media altal kideritett es publikált nyugati tulkapasokkal, 150-nel hegyi szerpentinen száguldozó, majd törvényszerűen a falra feltekeredo Haiderrel és hasonló okorsegekkel.
A lényegre, ha kerhetnem.
Igen, sokadszor adod elő az übermensch-elméletet, csak szerinted nem az árják az übermenschek, hanem az amcsik.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 135
2 480
113
Kopi, hagy küldjek neked egy idézetet Mark Twain-től. Szerintem nagyon hasznos lenne alaposan átgondolnod:

I have no special regard for Satan; but I can at least claim that I have no prejudice against him. It may even be that I lean a little his way, on account of his not having a fair show. All religions issue bibles against him, and say the most injurious things about him, but we never hear his side. We have none but evidence for the prosecution and yet we have rendered the verdict. To my mind, this is irregular. It is un-English. It is un-American; it is French.

Nem vagyok különösebben tekintettel a Sátánra; de legalább állíthatom, hogy nincs előítéletem vele szemben. Még az is lehet, hogy egy kicsit az ő irányába hajlok, amiatt, hogy nem volt tisztességes műsora. Minden vallás ellene beszél, és a legrosszabb dolgokat mondja róla, de soha nem halljuk az oldalát. Nincs más bizonyítékunk, és mégis meghoztuk az ítéletet. Véleményem szerint ez szabálytalan. Ez nem angol. Ez nem amerikai; ez francia.

Nekem sem tetszik az orosz politikai berendezkedés, de a jelenlegi nyugati rendszert ugyanolyan rossznak tartom. Mindkettő össze-vissza hazudozik, az orosz felülről vezérelve, a nyugat ideológiai okokból.

Ugyanakkor attól, hogy az orosz rendszer rossz (és mondjuk ki, hogy rossz), nem igaz az, hogy minden amit csinál rossz. Én azt érzem, hogy újra és újra abba a hibába esel - sok más fórumtárssal együtt mindkét oldalról, hogy fekete fehéren nézed a dolgokat: minden ami orosz rossz. Ez nem így van.



A világ most eléggé ismeretlen vizeken hajózik. Az elmúlt 5000 évben nem volt olyan helyzet mint most, a múltbéli mintákkal és elméletekkel nagyon vigyáznék. Eddig
  • korlátozva volt a kommunikáció és az utazás sebessége
  • az információ gyűjtése nagyságrendileg több időbe telt, ha lehetséges volt egyáltalán
  • sokkal kevesebb ember volt érintett
  • sokkal kisebb volt a népesség koncentrációja
Gondolatkísérletként: hogyan zajlana le egy polgárháború az USA-ban? Ki harcolna kivel? Hogyan és hol harcolnának?

Városokban etnikai alapon szerveződő bandákkal, kivéve ahol már leosztották ezeket a lapokat (Bloods v Crips). Néhány hét után elfogy az élelmiszer és a bandák elindulnak kifelé a városból. Ott már kicsit nehezebb lesz a redneckek és prepperek ellen. Zsidók egy héttel a shit hits the fan előtt jó érzékkel lelépnek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
A qrva nagy kulonbseg, hogy nyugaton nem hullasz ki az ablakon, meg erkelyeken, nem zarnak 15 evre bortonbe, ha megprobalsz elindulni a valasztasokon, meg nagy altalanossagban nem vernek szarra es nem visznek be a rendorok azert, mert olyat mertel mondani, ami nem a hivatalos dogma.

Azért halad efelé a nyugat is. És Amerikán kívül, ahol van 1st amendment, mondjuk sosem volt valójában szólásszabadság a nagy "demokráciákban" sem (és becsenget a rendőr, ha csúnyát írtál a facebookon, vagy épp hív a főnök, hogy ki vagy rúgva... nemrég egy osztrákoknál targoncásként dolgozó magyar fickót például). Amerikában még van, de ahogy a libsik mondják, a szólásszabadság nem szabadság a következményektől.
Beleértve azt is akár, hogy a repülőre sem engednek felszállni, a hitelkártyád is letiltják stb.
Az FBI meg jön hajnalban egy internetes viccért, mint annál a csávónál volt, aki azzal trollkodott, hogy megpróbált négereket meggyőzni, hogy SMS-ben is lehet szavazni a demokratákra.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az amerikaiakról leírtam feljebb, milyen ango gondolkodásmód jellemzi oket 500 éve, hogy náluk a saját lakossagukat terrorizaltak mindig is, sőt, fizikailag is megsemmisitik a nagyon problemasakat.
Egyetértek!








Csak, hogy a kedvenceim mondjam.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 379
63 146
113
Megint mellebeszeltek. Az oroszokról leírtam feljebb, milyen azsiai gondolkodásmód jellemzi oket 500 éve, hogy náluk a saját lakossagukat terrorizaltak mindig is, sőt, fizikailag is megsemmisitik a nagyon problemasakat.
Erre válaszul erolkodtok itt rovid tavu, a sajat nyugati media altal kideritett es publikált nyugati tulkapasokkal, 150-nel hegyi szerpentinen száguldozó, majd törvényszerűen a falra feltekeredo Haiderrel és hasonló okorsegekkel.
A lényegre, ha kerhetnem.
Ezt nem lehet számszerűsíteni. Az ázsiaira hajazó orosz ridegen tartott muzsik néplélek világában egy, vagy két kisvárosra elegendő léptékű alkalmi önterror nyugati szemmel hajmeresztő barbarizmus, orosz szemmel "hol gyalulnak, ott forgács is van". Ez még bőven a Normalna szintje.
Nyugaton nincs szükség hasonló kaliberű népírtásra, mert egy, vagy két célzott likvidálás, netán karaktergyilkosság, ellehetetlenítés is hasonló hatással jár.
A jóléti társadalmak ingerküszöbe alacsonyabb, mint az egzisztenciális krízisben szenvedőké, különösen, ha az már jóideje tart és volt idő a kondícionálódásra.
De az eredmény ugyanaz a megmérnökölt társadalom, ugyanaz a kontroll, ugyanaz a fals szólásszabadság, neoliberális tőke- és profitorientált áldemokrácia.
Amiért az oroszoknál, kínaiaknál be kell börtönözni valakit, vagy az észak-koreaiaknál családostul ki kell végezni, ahhoz Nyugaton elég valakit az egyetemi katedrától megfosztani és utána közhírré kell tenni, hogyan járt. A többi majd nem fogja jártatni a száját.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Te erted egyaltalan, mirol beszelek?
Kotve hiszem, mert akkor nem hoznal teljesen irrelevans peldakat.
Figyelj, Kamm. Ha nyugaton kilógsz a sorból annyira, hogy az már zavar "bizonyos" köröket, simán kicsinálnak. Volt erre bőven példa az elmúlt 100 évben, ne várd, hogy összeszedjem.
Aki jártas egy kicsit is a világpolitikában, az tudja, hogy nyugaton sem fenékig tejfel (értsd: demokrácia) az élet.
Hogy mi itt ugatunk, ki nem szarja le. Röhögnek rajtunk. Ha esteleg egy kicsit feljebb emelkednénk, akkor jönnek a nagy összeesküvés pecséttel. De ha véletlenül tömegeket befolyásolna amit írunk, akkor könnyen célkeresztbe kerülhetünk. A sok hárombetűs többek között ezért is van.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 095
2 912
113
Kopinak, tisztelettel, csúcskategóriás amerikai egyetemről, szemben az orosz rendszerrel. Erika Christakis lemondott a tiltakozások miatt. Ha elolvasod a levelet, amelyet eredetileg írt látni fogod, hogy miért írtam azt korábban, hogy a nyugat rosszabb mint az oroszok. Erre a levélre így reagálni, ... nem is találok szavakat... elvakultság? fanatizmus? Ahogy én látom, a most felnövő korosztály semmivel sem jobb mint a keményvonalas iszlám, csak az eszközeik mások. Ugyanúgy tönkretesznek életeket... csak mert más az illető véleménye.

At Yale, I encountered students and faculty members who supported the Christakises but refused to say so on the record, and others who criticized them, but only anonymously. On both sides, people with perfectly mainstream opinions shared them with a journalist but declined to put their name behind them due to a campus climate where anyone could conceivably be the next object of ire and public shaming. Insufficient tolerance for disagreement is undermining campus discourse.

A Yale-en találkoztam olyan hallgatókkal és oktatókkal, akik támogatták a Christakiseket, de nem voltak hajlandók ezt elmondani a nevüket hozzáadva, és másokkal is, akik kritizálták őket, de csak névtelenül. Mindkét oldalon a tökéletesen fősodrú véleményt valló emberek megosztották őket egy újságíróval, de nem voltak hajlandóak a nevüket adni hozzá az egyetemi légkör miatt, ahol elképzelhető, hogy bárki a harag és a nyilvános megszégyenítés következő tárgya lehet. A nézeteltérésekkel szembeni elégtelen tolerancia aláássa az egyetemi diskurzust.

Források (érdemes végigolvasni, nagyon brutális)

The Perils of Writing a Provocative Email at Yale
Email From Erika Christakis: “Dressing Yourselves,”

Valami okból mégis nyugati irányba mennek az emberek, nekem pont van turkológus cimbim aki almati egyetemen volt áthallgató, de a többség bizony nyugati egyetemet választ (pedig rosztov még miniszterelnököt is adott nekünk), valahogy a szörnyű nyugati állapotok elől nem sokan menekülnek keletre!
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

Kopi2000

Guest
Kopi, hagy küldjek neked egy idézetet Mark Twain-től. Szerintem nagyon hasznos lenne alaposan átgondolnod:

I have no special regard for Satan; but I can at least claim that I have no prejudice against him. It may even be that I lean a little his way, on account of his not having a fair show. All religions issue bibles against him, and say the most injurious things about him, but we never hear his side. We have none but evidence for the prosecution and yet we have rendered the verdict. To my mind, this is irregular. It is un-English. It is un-American; it is French.

Nem vagyok különösebben tekintettel a Sátánra; de legalább állíthatom, hogy nincs előítéletem vele szemben. Még az is lehet, hogy egy kicsit az ő irányába hajlok, amiatt, hogy nem volt tisztességes műsora. Minden vallás ellene beszél, és a legrosszabb dolgokat mondja róla, de soha nem halljuk az oldalát. Nincs más bizonyítékunk, és mégis meghoztuk az ítéletet. Véleményem szerint ez szabálytalan. Ez nem angol. Ez nem amerikai; ez francia.

Nekem sem tetszik az orosz politikai berendezkedés, de a jelenlegi nyugati rendszert ugyanolyan rossznak tartom. Mindkettő össze-vissza hazudozik, az orosz felülről vezérelve, a nyugat ideológiai okokból.

Ugyanakkor attól, hogy az orosz rendszer rossz (és mondjuk ki, hogy rossz), nem igaz az, hogy minden amit csinál rossz. Én azt érzem, hogy újra és újra abba a hibába esel - sok más fórumtárssal együtt mindkét oldalról, hogy fekete fehéren nézed a dolgokat: minden ami orosz rossz. Ez nem így van.



A világ most eléggé ismeretlen vizeken hajózik. Az elmúlt 5000 évben nem volt olyan helyzet mint most, a múltbéli mintákkal és elméletekkel nagyon vigyáznék. Eddig
  • korlátozva volt a kommunikáció és az utazás sebessége
  • az információ gyűjtése nagyságrendileg több időbe telt, ha lehetséges volt egyáltalán
  • sokkal kevesebb ember volt érintett
  • sokkal kisebb volt a népesség koncentrációja
Gondolatkísérletként: hogyan zajlana le egy polgárháború az USA-ban? Ki harcolna kivel? Hogyan és hol harcolnának?
Nekem nem az a bajom az oroszokkal, hogy mindenben feltétlen rosszat látok, bármit is csinálnak. Hanem nekem az a bajom velük, hogy nem tudok, pedig gondolkoztam rajta, semmi olyan dolgot felidézni, ami pozitív lenne velük kapcsolatosan. Pártatlanul szemlélve Őket... (hagyjuk a nyersanyagokat....) De, ha te tudsz pozitív dolgokat felsorolni velük kapcsolatosan, akkor várom...
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 127
28 756
113
Nekem nem az a bajom az oroszokkal, hogy mindenben feltétlen rosszat látok, bármit is csinálnak. Hanem nekem az a bajom velük, hogy nem tudok, pedig gondolkoztam rajta, semmi olyan dolgot felidézni, ami pozitív lenne velük kapcsolatosan. Pártatlanul szemlélve Őket... (hagyjuk a nyersanyagokat....) De, ha te tudsz pozitív dolgokat felsorolni velük kapcsolatosan, akkor várom...
Aha, te nem olvasol irodalmat, nem hallgatsz klasszikus zenét. Oké.
 
K

Kopi2000

Guest
Aha, te nem olvasol irodalmat, nem hallgatsz klasszikus zenét. Oké.
Nem ilyenekre gondoltam. De tudom, ezen lovagoltal mar korabban is. Hanem olyan dolgokra, amik mostaniak es ebben a pillanatban is szuksegem van rajuk....

Ui.: egyebkent tenyleg nem olvasok orosz klasszikusokat, sot mostanaban orosz klasszikus zenet sem hallgattam....
 
K

Kopi2000

Guest
Nem ilyenekre gondoltam. De tudom, ezen lovagoltal mar korabban is. Hanem olyan dolgokra, amik mostaniak es ebben a pillanatban is szuksegem van rajuk....

Ui.: egyebkent tenyleg nem olvasok orosz klasszikusokat, sot mostanaban orosz klasszikus zenet sem hallgattam....
Olyan dolgokra gondoltam, hogy milyen orosz termek lenne, amit rendszeres3n szivesen vasarolnek, mint pld a turo rudit, de nem jutott eszembe semmi sem. Kaviarbol sem oroszt veszek...

Amugy "hazudtam" korabban, mert terveztem nekik pld. egy tokhal telepet, MO-on. Talan ketszer felorat talalkoztam ket orosszal, de alig hagytak bennem nyomot...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Nekem nem az a bajom az oroszokkal, hogy mindenben feltétlen rosszat látok, bármit is csinálnak. Hanem nekem az a bajom velük, hogy nem tudok, pedig gondolkoztam rajta, semmi olyan dolgot felidézni, ami pozitív lenne velük kapcsolatosan. Pártatlanul szemlélve Őket... (hagyjuk a nyersanyagokat....) De, ha te tudsz pozitív dolgokat felsorolni velük kapcsolatosan, akkor várom...

"Pártatlanul szemlélve" - ez azért tőled a hónap vicce.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 346
33 403
113
Olyan dolgokra gondoltam, hogy milyen orosz termek lenne, amit rendszeres3n szivesen vasarolnek, mint pld a turo rudit, de nem jutott eszembe semmi sem. Kaviarbol sem oroszt veszek...

Amugy "hazudtam" korabban, mert terveztem nekik pld. egy tokhal telepet, MO-on. Talan ketszer felorat talalkoztam ket orosszal, de alig hagytak bennem nyomot...

Tudom az energiahordozót kizártad, pedig azért: olaj, földgáz, atomenergia... ezekről kellene lemondani a gutmenschek szerint örökre, az "ukránok szabadságáért".

Orosz kurrens terméket ezeken kívül nem fogyasztok tudtommal, de ezt el lehetne mondani még a világ országainak jó részéről, a nagyok közül is Brazíliáról, Nigériáról, Indiáról, Mexikóról stb. Mondjuk Japánról is lassan, régen volt már, amikor eredeti japán termékek voltak sokaknál otthon. A telefonom és a laptopom kínai gyártmány és márka.