[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
kedves Montezuma!

kérlek oszd meg BRICS témában mit gondolsz. most körbenéztem a dolgot, de magas nekem hogy mi akar ez lenni. egy ázsiai szövetség ez, de a brazilok szerepét nem értem, dél-afrikát nagyon nem. vagy hogy mit keresnek benne az indiaiak, akik köztudottan a világ legrabszolgalelkűbb népe, így borítékolható, hogy a legtöbbet ajánló szövetséges felé hajlanak, aki nem a BRICS.

az látható, hogy közel-keleten orosz és kínai vezetéssel nagyon meg akarják vetni a lábukat. irán és szíria jól beleillene a brics képbe. (a stratégai elemző szerint amúgy líbiához hasonló légi hadjáratra készülnek az amerikaiak.)

japersze északkorea felől is súrlódnak amerikával, ott pillanatnyilag elcsomagolták a keleti parton felállított rakétákat.

összességében valami zűrzavaros zárvány játszmának látszik, amiben a gazdasági és katonai játszmák teljesen elszigetelten mennek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Úgy néz ki Törökország és Izrael meg akarnak békélni egymással, amiről egy egyezményt is készítenek. Vajon mitől simulnak el ennyire a dolgok kettőjük között és mi állhat a háttérben? Az viszont biztos, hogy nem lesz a legnépszerűbb lépése a törököknek a lakosság szemszögéből.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/a-nagy-sakktabla/page-13/" rel="nofollow">xfotel</a>: Bár nem Monte vagyok, de szerintem a BRICS az a szövetség ami  Amerikai ellen késül ,jelenlegi gazdasági szövetség. Szerintem Indiát szerintem jól látod kétutas politikát folytat és szerintem az erősebb oldalár fog állni , amikor az érdekei úgy kivánják. 
Azért az orosz haditecnikai beszerzések és közös fejlesztésekkel letette a voksát az oroszokkal, de amint nem áll jól a szénájuk Ő tuti változtat.

Brazilia: Szerintem olyasmit képviselhet mint Kuba a rakétaválság idején, közel van Amerikához és ha jól feltudják szerleni sereggel+ Venezuella, Peru , Argentina szövibe , borsot törhetnek amerika orra alá , több frontos háborúba a nagy Macska is kifáradhat.
Erre a BRICS hogy most táposítsák Őket.

Dél-Afrika: ŐŐŐŐŐ hááát azt Én se nagyon értem... :D Én ugy tudtam oda gazdag Amerikak járnak repülni, de ha nézem hogy azért ott elég erős rasszizmus volt, van sok náci emberke éldegélt , éldegélt ott. + Még elég független és potenciált birtokló hatalom afrikába hát lehet Ők is nyitottak mindenre.

Szerény véleményem szerint több ország vezetői és észre vették ( Görögország, Libia, Irak , Irán, Szíria stb... ) , hogy ez az Amerikai Hegemonia végállomása nem sok jóval kecsegtet Amerikán kivüli országoknak.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Görögország, Libia, Irak , Irán, Szíria eseményekből , amik példák voltak , hogy Amerika hogy intézi dolgait majdani  jövőben.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
joker said
Úgy néz ki Törökország és Izrael meg akarnak békélni egymással, amiről egy egyezményt is készítenek. Vajon mitől simulnak el ennyire a dolgok kettőjük között és mi állhat a háttérben? Az viszont biztos, hogy nem lesz a legnépszerűbb lépése a törököknek a lakosság szemszögéből.
nem akar békülni. Törökország pávatáncos. Szüksége van az izraeli technológiára ++ a nagy oszmán szövegekkel felerősödött a keményen vallásos vonulat. Hadsereg pedig kurvára nem akar egy újabb  egyiptomi népforradalmat Ankarában. Semmi Tahrir-tér

Az ottani törvényhozás pedig elcsúszott a vallásásos irányba, és erővel a hadsereg és a világiak tökére akar lépni-aki most partnert keresnek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv újra!

Joker:

Sok éve ide járok terjeszteni az elmebajomat, az utóbbi időben ritkábban szólok hozzá. Persze mindig olvasom azokat a témákat amelyek számomra érdekesek, de csak azért nem írok, hogy írjak valamit – igyekszem csak akkor írni, ha mondanivalóm van vagy konkrétan kérdeznek.

Felbomló NATO: ez is csak idő kérdése. Eltérő úton jár az USA és jár Európa. Tény, per pillanat még mindig sokkal közelebb állnak egymáshoz, mint bárki máshoz, így nem a közeljövőben várható a látványos szétesés, ugyanakkor egyre több jel utal erre a végeredményre. Egy biztos: az EU felbomlása olyan szintű ellentéteket hozna a felszínre, amelyek mellett már nem lehet majd közös védelmi/szövetségi rendszerről beszélni.

A 700 felszállást az Aranysas írja, arról nem szólt a fáma, hogy 1 gép szállt fel hétszázszor vagy 700 gép egyszer. Ha felezünk, akkor sem sokkal jobba helyzet: 2 gép 350-szer vagy 350 gép kétszer. Sokáig lehetne bontani, egyezzünk a nagyjából a 25 gép szállt fel 25-ször egy nap alatt, bár ez sem piti teljesítmény. Gondolom 25 repülőképes masinájuk csak akad valahol a fészerben.

Fade:

Legyünk óvatosak a 90% már gyanús! Csak semmi haverkodás!
sf-wink.gif


Abban viszont komoly igazsága van Jokernek, hogy a dollár árfolyama a kőolaj világpiaci árához van igazítva és az is tény, hogy az Euro-ban történő elszámolást majd az EU megfizeti a „réven", ha már a „vámon” nem kellett. Az is érzékelhető, hogy bár 911-et elvileg szaúdiak követték el, mégis Afgánit meg Irakot verték képen. Líbia ügye sem tiszta, mindenesetre érintett volt néhány kormány Kadhafi kampánypénzeinek sikeres felhasználásában – nem akarok az olasz vagy francia vonalra mutogatni, csak lábjegyzetként megjegyzem.

Xfotel:

A BRICS voltaképpen addig fog működni, amíg a jelenlegi gazdasági/katonai világrend meg nem gyengül eléggé, ami per pillanat az USA vezette világrendet jelenti. Ha a BRICS együttműködés meggyengül akkor az azt jelenti, hogy az USA „lejjebb” adott valamelyik BRICS tagállam „javára”. Ha a BRICS tovább erősödik, akkor az azt jelenti, hogy az USA „ingyen” nem akar majd lejjebb adni, ami erőszakosabb összeütközés irányába viszi a világot. Szíria környékén mostanra komolyabb orosz katonai mozgolódás figyelhető meg és mostanra valószínűleg a Kaukázus környékén is felkészültebbek az orosz erők. ÉK környékén olyan kínai katonai erő összpontosul, akinek a térségben per pillanat nincs ellenfele.

Desertfox:

Más a kínaiak, más az oroszok és más India célja. Ami közös bennük, az az USA jelentette akadály a saját céljaik elérésében. Az USA kontroll alatt akarja tartani a világot, beleértve Oroszországot, Kínát, Indiát, Brazíliát és Dél-Afrikát is. A gond annyi, hogy ők másképpen képzelik a nemzetközi együttműködést, tegyük hozzá, nem is minden alap nélkül.

Szerintem az orosz-indiai vonal a legerősebb a BRICS-en belül, ami megint nem csoda Kína árnyékában. Az oroszok a kerítésen ülő szerepére játszanak és ehhez India kiváló partner. A kerítés két oldalán pedig Kína és az USA.

Az orosz-india vonal meggyengülésének előfeltétele egy komollyá váló európai-orosz együttműködés, ami viszont nem felel meg Washingtonnak, pláne, hogy ez valóban a jelenlegi NATO gyakorlati végét jelentené. Még ha meg is maradna a név, kizárt, hogy Oroszország beérje egy alábbrendelt szövetséges szerepével. Ahhoz túl sok nyersanyaga és atomfegyvere van.

Egy USA-orosz szövetséggel pedig annyi a gond, hogy Kína az oroszokhoz túl közel, az USA-hoz túl messze van. A csendőrpertu nem fog menni ilyen helyzetben.

Dél-Afrika képezi az Afrikai kontinens legfejlettebb államát, egy Afrikában felépülő későbbi birodalom magállamának szerepére ma ők tűnnek a legesélyesebbnek. Johannesburg az afrikai New York/Sanghai.

Brazília pedig egyértelmű: a legnagyobb és legerősebb dél-amerikai állam.

Ebben a játékban csak annyi a gond, hogy az EU-nak statiszta szerepet szánnak. Nem kell ide újabb rivális, így több maradhat a tortából. A britek és a franciák pedig készek külön utakra is lépni azért, mert így több jut nekik, mintha Európa „közös” szekerét tolnák, ami hosszabb távon nekik is érdekük lenne. Már csak azért is, mert sem Nagy-Britannia, sem Franciaország nem tudja szedni a cókmókját és majd odébbállni, ahol jobb. Ha Európa dől, ők is dőlnek.

Törökország: kéne Szíria de kéne az orosz/kínai szövetség is. Ankara most nem Európa legbetegebb, hanem legkiszámíthatatlanabb „embere”.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
doca said
46-ban mondta Truman papa, hogy aki a szaúdi olajhoz nyúl ... Az a 150 milliárd hordó ami elméletileg még ott van, az az USA-t és szövetségeseit illeti, nem fognak lemondani róla, míg az utolsó tanker el nem hagyta Arábiát, főleg a sokkal drágábban kitermelhető pala vagy homok miatt.
mielőtt összeszedsz minden okosságot a -Blikk színvonalú összeesküvésgyártó oldalakról, kezd az A betűnél, és add hozzá a tárolási szállítási költségeket, az Öbölből USA-ba.

Aztán kérdezd meg, miért fog az amerikai állampolgár kb egyárban elküldeni a dollárját egy totál korrupt sivatagi rezsimnek, hogy aztán azt lássa, az ottani medreszek terrorképzőit támogassák belőle.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Montezuma said
Törökország: kéne Szíria de kéne az orosz/kínai szövetség is. Ankara most nem Európa legbetegebb, hanem legkiszámíthatatlanabb „embere”.
Na igen, amit írtam is, hogy a török politika már rég túl lett volna Szíria megtámadásán, a hadsereg azonban nemet mondott - a török hadsereg önálló hatalmi ágnak minősül. Biztos hogy nagyon örlődnek a dolgon, csak puccs ne legyen belőle.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38

Közönséges rablás</blockquote>
naanan..ha megnézi valaki Kínát, eddig sem volt olyan -Grál lovag hasonló rendszereket, hasonló fegyverkezési programokat illerútően.

Figyelemeztetni akarja Északot, kinél van a kajáskosár.

Csak épp akkor lesz gond, ha azoknéá pattan az ideg.... Totalitárius rendszerek nem a józan, analitikus gondolkodásról híresek....
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Hozzátéve: gondolom valaki elmagyarázta a Kína vezetésnek, ha ott kitör a gyalázat, feléjük is vastagon repülni fog a fekália.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Lehet ha valami blöff van Kína részéről az egészben, mivel pár hónapja amikor a CIA kiderítette, hogy Kim-nek milyen számlái vannak még itt-ott és azokat hogy zárolnia kellene Kínának, hát finoman fogalmazva nem nagyon örültek a kínaiak az infónak.

"Totalitárius rendszerek nem a józan, analitikus gondolkodásról híresek…." - azért totalitárius rendszerek között is óriási a különbség. A SzU akármennyire diktatúra volt a maga hülyeségeivel, volt annyi esze, hogy ne robbantson ki atomháborút. ÉK bármennyire is sötét gondolkodású helynek tűnik, van egy épkézláb atomipara erőművel, dúsítóval, atomfegyverrel, képes volt műhold pályára állítására alkalmas rakétát készítenie és 60 éve stabil az országban a vezetés. Azért nem szabad egy szinten említeni pl Szomáliával és társaival, ahol egyik hadúr váltja a másikat, ha lenne állam akkor puccsolnák kéthetetne és a csúcstechnológia az AK-47 meg a macséta.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Éveken keresztül egy dandongi albérletbe bejelentett számlán keresztül intézték a többszázmilliós bizniszeket. A fegyverkereskedelemmel mások foglalkoznak. Eddig símán lehetett Phenjanba pénzt utalni. Lehet hogy most nehezebb, de az ÉK elit már egy éve bőröndnyi készpénzeket hord magánál. Ez a kínai fenyítés kb olyan mitn a Bud Spencer filmekben az ütések.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
ha valaki nem ért Oroszországhoz, akkor talán nem itt kellene eszmét fejtegetnie róla. többek között.
mintha valaki a részfaszú bagolyt emlegetné a korai kumulatív páncéltörő töltetek bélésanyagaként, hiszen abban is van réz.
Izrael..... sóhaj,.
durunginfo és tsai 2bites /és akkor még túlbecsültem az ikúját agymenéseit is kár idehozni./
De javasolt nyilvános előadást tartani a témában, párnapos borostával, nyakban "Itt a világvége, de Isten szeret!" feliratú kartonpapaundeklivel.
Ja, hogy miért nem konkrétan cáfolom? Azért amiért a hétfejű sárkányt sem.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
ja..és eléggé off, de érdekes hogy az Angolok, bár dolgozni elég lustának bizonyultak, most miket terveznek: http://nol.hu/kulfold/a_kiralyno_hirdetett_harcot_a_bevandorlas_ellen
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
hiryu said
<blockquote>A SzU akármennyire diktatúra volt a maga hülyeségeivel, volt annyi esze, hogy ne robbantson ki atomháborút.

Nos, ez volt hogy szó szerint a véletlenen múlott...
</blockquote>
Akkor sem robbantotta ki, pedig sokszor volt forró a helyzet abba a kurvahideg háborúban. És pont a lényeget nem fogtad fel a mondandómból, hogy diktatóra és diktatúra között hatalmas lehet a különbség.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Akkor most  ülj le, és számold ki hány belső és külső háborúja volt csak 1945-90 között. Tevékeny részvétel, puccsok, lázítás terrorszervezetek támogatása, belső ellenállók elleni fegyveres harc,  Fegyveres tanácsadók" undsoweiter.

ja,.... mellesleg azt se felejtsük el, a valós fegyverzeti tényezők, és a bejelentett köszönő viszonyban sem álltak egymással.

Magyarul, dióhéjban  amikor volt kb 7 atombombájuk akkor nyugatnak jóval több mint száz.. Ez az arány sokáig fennállt, aztán nyugat amikor már annyi volt nekik, hogy 2-szzer megsüthették volna a Földet, leállt a darabszámnöveléssel, átment a minőségi fejlesztésbe: kisebb fegyverek, pontosabb célba juttató rendszerek. Ekkor utolérte őket darabszámban a Szu is. Minőségben messze nem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Nem volt több a számláján, mint a nyugatnak a háborúival, puccsokkal, lázítássa, terrorszervezetek támogatásával, stb. Ez ugyanígy ment nyugati oldalon is. Én nem az SzU-t védem, de ez az átalánosítás, hogy a totalitárius rendszerek - csak azért mert totalitáriusak - nem gondolkodnak (logikusan) nem állja meg a helyét.
 
Status
Not open for further replies.