[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
A nagy sakktábla Magyarország jelentősége:

Nem tudom ki hogy látja , de Én már 1 évvel ezelőtt nagy jelentőséget tulajdonítottam Magyarországnak, és jelentős fontos szerepet. Montenak is megosztottam nézetem , ha emlékszik rá.
Nem teljesen pontosan így gondoltam ahogy most kezd körvonalazodni, de valami hasonló.
Mi a nagy szerepünk a sakk partyban a Közép-Kelet Európa feletti uralom. ( Ami eldöntheti akár a végét is )
Titka Mi vagyunk itt az egyetlen olyan ország aki összetudja fogni a környező országokat mint például a V4-ek ami már zseniális , de mondhatnám a Horvátokat, Szerbeket.
Szerény véleményem szerint ezt sokáig alábecsülték , gondolván úgy sem sikerül. Ez hiba volt , alá becsülni az ellenséget , csírájában kellett volna elfolytani.
Amerikának azért lett olyan fontos és kiemelt ügy az Orbán kormány megbuktatása, mert egész Közép és Kelet Európa sorsa múlik rajta.
Ezt tudják Orbánék is nem véltlenül gyilkolják az útolsó belső lázadásra alkamas médiumot RTL KLUB-ot, ha ezt kifüstölik sokkal kevesebb az esélye Magyarország megdöntése , külső országnak.
Ritkán , de hála az égnek most a felső vezetők összetartanak és bevédik egymást.Ami nagyon fontos.
Példának okáért Szijártó Péter szerintem egy nagyon rátermet és maga terültén zseninek számító ember, ha minden egyes támadás esetén elmozditód a legodaillőb , ember akkor valami 2 rangú ember vezeti az a dolgot és akkor ott gebasz lesz.
De itt bevédik mint Hendét, Pintér, Nav os elnök, Mol elnök.
Ez fontos a belső embereknek is üzenet , hogy minden áron kitartanak.
Ezért támadják pintért is mert jól vezeti a Belügyi erőket , tüntetések és más védelmek esetén , ha elmozditanák már is rés lenne a pajzson.

Nem mondják ki , de ma Magyarország háborúban áll és ez pedig a titkos szolgálati háború, ne becsüljük alá ennek a fajta háborúnak erejét és veszélyét , ezzel a kormányokat és országokat lehet megszerezni.
Háború már elkezdődött , éppen közép és kelet Európáért megy a harc.
1 Ha Orbán kormány veszít , akkor új bábkormány lesz , aki úgy táncol ahogy Amerika mondja , az eddigi eredmények kuka, meg az országok összefogása is szétesik.
2 Amennyiben Orbán kormány győz , akkor ez üzenet a régiónak , hogy meg lehet csinálni, óriási presztízs és tekintély veszteség Amerikának, ezzel szemben nekünk a térségben sokkal nagyobb tekintélyünk és ezzel egyenesarányosan nagyobb befolyásunk lesz a térségben.

Amennyiben a 3.VH az Orosz oldal nyeri, ennek a végén nagy jelentősége és Nagy jutalom a vége.
Ami számomra körvonalazodik és ésszerű is a orszo gondkodás módot ismerve a térségben. A 2 szláv országot ( Szerbiát, Szlovákiát ) nem bántják.
Ami számunkra is legértékesebb , mint nyersanyagban ( Arany stb.) az Erdély. Ez azért lenne ország történelmében sorsfordító , mert 1 győztes háború és 1 arany= pénz ami fejlődés alpaja.
Még jelentős és feltérkelődő kincsel rendelkezünk , aminek most nincs nagy ára és kereslet , de 3Vh végén lesz.
Ez pedig a tiszta ivóvíz.
Gondoljatok bele , mindenki dobálni fog vegyi , atom egyéb szarokat a levegőbe, föld felszíne nagy valószínűséggel egy ideig megváltozik és sokkal nehezebb lesz életben maradni.

Szép korba születtünk , nem a nyugdíjon kell aggódni hogy lesz-e.
Kevesen fogják megélni azt mai emberek közül.
Eddigi legrosszabb jövő képpel rendelkező generáció vagyunk :D
Én azt mondom élvezeték az élet ameddig lehet.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Nagyon fontos tényező még kiegészítés képpen egy ország megbuktatásához titkosszolgálati módszerrel egy nagyon fontos terülten kell szert tenni egy árulóra beépített emberre ez pedig a Karhatalom vagyis belügyierők.
Tehát vagy Rendőrség vezetői között , TEK, Titkoszolgálat, Katonaság.
Ugye a ha a nép áttöri a kordonokat és egyetlen karhatlom sem áll mögéük, aki letartoztatja nép nevében az aktuális kormányt, akkor semmit nem ér mivel csak csöcselék tört zuzott.
Amerika mégsem jöhet ide letartoztatni az FBI-al.
Ezért akarják Pintért elmozditani, mert a Főmaffiozó egész jól csinálja ezt a belső rendes dolgot.( nem véletlen régi titkoszolga )
Szerintem nem rég ezért is mozdítoták el modvacsinált dologgal a titkosszolgálat vezetőjét, lehet hogy gyanúba keveredett, és itt már az is elég , nem babra megy.
Orbán testőrségét TEK végzi, ennek vezetője Hajdú János aki lojális Orbán Viktorhoz , tehát ez is kipipálva.
Marad a "hadsereg" ha jól emlékszek itt is voltak személyi cserék a nyár folyamán az új embert nem tudhaták előre és még meg sem környékezheték. A kormányra legnagyobb veszélyt (Ez van legközelebb Fővároshoz) jelentő Szentendrei bázison 2014 március 6 -án volt csere. Debrecenbe is csere volt.
Ami Decemberbe zajlott az a Készenlétirendőrség hibázásra kényszerítése. A mindennapos tüntetésekkel , állandóan készenlétbe voltak és belső infoból tudom hogy azért volt hogy fáradtak voltak.
Na egy 5 napja tartó szoli közbe elpattan valami és egy "békés" a sorfalat nyomó tüntetőt jól szájba pattintasz , már beindul a buli.
Hála az égnek profik voltak. Tüntetéseket egy időre biztos hanyagolják, mert januárban annyira nem az a tűntetösdi idő van.
Talán most jön az újabb felvonás a Fideszen belül találni egy árulót vagy elégedetlent. Lásd Pokorni esete.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
"Pokorni esete" csak műbalhé volt. Szó nincs árulásról. Tarlós már nem fiatal és ez az utolsó ciklusa. Az a kérdés, hogy ki lesz a következő fideszes polgármester jelölt. Pokorni már évek óta ilyen irányban munkálkodik, és ügyesen teszi. A fideszt nem kedvelők közül is sokaknak szimpatikus. Nem mellékesen szerintem alkalmas is lenne a munkára.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Kína kikezd az IMF-el?

Kína jelentősen növelni szeretné a befolyását a globális pénzügyi világban, ezért az utóbbi időben több bajba jutott országnak is nyújtott valamiféle pénzügyi segítséget. Ezzel lényegében a Nemzetközi Valutaalap szerepét hívja ki, noha a pontos szándékai egyelőre még nem látszanak tisztán.

A világ legnagyobb devizatartalékával rendelkező Kína minden korábbinál dominánsabb szerepet szeretne elérni a globális világban, így most elkezdett a végső hitelezői szerepben tetszelegni. Ez azt jelenti, hogy egyes bajba jutott országok hozzá is fordulhatnak pénzügyi segítségért, noha ez korábban szinte kizárólag a Nemzetközi Valutaalap (IMF) területe volt.

Most hétvégén például az oroszokat úgy segítik, hogy 24 milliárd dolláros devizaswap megállapodást kötöttek velük, hogy segítsék az ország 1998 óta látott legdurvább pénzügyi válságát. Ezen felül októbertől 2,3 milliárd dollárnyi forrást biztosítottak a nyolcadjára is csődbe ment Argentínának, aki természetesen továbbra sem fér hozzá a nemzetközi tőkepiacokhoz. A múlt hónapban még Venezuelát is kisegítették a kínaiak, méghozzá négymilliárd dolláros hitellel, ami igencsak jól jött a válságos ország számára."

http://www.portfolio.hu/gazdasag/kina_kikezd_az_imf-el.208271.html

Ha Kína a nyugatiak gazdasági fegyvertárának ezt a részét is magáévá teszi (ha USA kötvényeket nem vásárol, akkor a külker. többletéből származó devizával kell valamit kezdenie) akkor az nekünk is jól jöhetne.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A portfoliósok lusták voltak lefordítani az egész cikket.
Asszem ez az eredeti:
<i>Ruble Swap Shows China Challenging IMF as Emergency Lender</i>
http://www.bloomberg.com/news/2014-12-22/yuan-ruble-swap-shows-china-challenging-imf-as-emergency-lender.html
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Montezuma 21:55

Legyen pihentető a téli szabid,s ezalatt sem hagyjál bennünket cserbe, várjuk okos eszmefuttatásaidat.
Egyetértek veled, bármennyire is jó vezető valaki, mindent nem lehet kivédeni. S Putyinnal szemben sem hülye gyerekek vannak, a nemzetközi pénzpiac szereplői sem véletlenül állnak ott, ahol.
Bár nem szeretem Sorost, de lássuk be, ravasz pénzember. Én egyszer személyesen is láttam: abszolút egyszerű valaki, az urizálás minden külső és belső manírja nélkül. Láttam, az akkori SZDSZ-esek hogyan nyalták-falták. Azt hiszem, ő ezen átlátott.

Tegnap meghallgattam Kövér Lászlót: szerintem rendben lesz a FIDESZ-ben minden. Azt pedig valakinek meg kellett mondania, hogy a politikusi gazdagodás nem jó üzenet a napi megélhetési gondokkal küzdő választók felé. Kövér is felvállalta ezt a feladatot: az emberek véleményét közvetítette talán még időben.
A FIDESZ leült a 3 nyertes választás után, s ezt jól használta ki az ellenzék, akiket ezerrel segít az amerikai titkosszolgálat. Egy percre sem lankadhat a figyelmük, hiszen sok konfliktussal terhelt időket élünk.

Én továbbra is azt sejtem, hogy a közép-kelet-európai államok között most végre- jó együttműködés van Németországot is beleértve. Nógrádinak ismét volt egy kiszólása az USA törekvéséről, ami Németország elszigetelésére irányul. És mennyi minden van, amiről nem is tudunk. Mintha Romániában is alakulnának a dolgok, az új elnök tompítja a román nacionalizmust. (Kétnyelvű feliratok.) Talán Lengyelország lóg ki a sorból.
A Visegrádi 4-eket lehetne bővíteni, de az Osztrák-Magyar Monarchia valamikori nemzetiségeivel. Ez elindulás jelenthetne egy szorosabb együttműködés fele.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Az OPEC akkor sem mérsékli a kitermelést, ha az olaj ára 20 dollárra esik vissza, és megtörténhet szerintük, hogy soha nem éri el újból a 100 dollárt.
http://www.origo.hu/gazdasag/20141223-opec-mindegy-mennyi-az-olaj-ara.html
Pár éve ha jól emlékszem pont a szaudiak vagy az egész OPEC kezdett síránkozni az "alacsony" olajár miatt és le is állítottak néhány kutat, hogy megemelkedjen az olajár.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
Novemberben tovább emelkedetek Oo aranytartalékai 1187,5 t-re (október - 1168,7 t) Ez a legnagyobb aranytartalék 20 év után. Oo az elmúlt 8 hónapban folyamatosan vásárolja az aranyat, miután lecsokkent piaci értéke az USD erosodése miatt. Az orosz devizatartalékok 10%-a van aranyban.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://privatbankar.hu/szarmazekos/kina-beveti-magat-a-valutahaboruba-es-mi-fogunk-vesziteni-276098

Úgy látszik mindenből Európa húzza a rövidebbet!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.napigazdasag.hu/cikk/31879/

Másodjára sem sikerült megválasztani a görög államfőt
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_12_23/Erosodik-a-rubel-arfolyama-4347/

Kedden délután folytatódott a rubel árfolyamának erősödése a dollárhoz és az euróhoz képest.

Ezt a kormány intézkedései segítik elő, amelyek keretében biztosították a deviza beáramlását a piacra, és a rubel iránti keresletet az adózási időszakban. A dollar árfolyama kedden az 52,88 rubelre csökkent (ez volt a december 8-ki minimuma), az euróért ma 64,02 rubelt adtak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ja és nézzük meg a világon forgalomban lévő dollár mögött mi van? Csak a nagyhatalmi magamutogatás.

Meg a világ második legnagyobb gazdasága, meg a világ legjelentősebb pénzügyi központjainak egy része, meg a világ legnagyobb középosztálya, meg még néhány apróság, amit az amerikaiak adnak a világgazdaságnak.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Az OPEC akkor sem mérsékli a kitermelést, ha az olaj ára 20 dollárra esik vissza, és megtörténhet szerintük, hogy soha nem éri el újból a 100 dollárt.
http://www.origo.hu/gazdasag/20141223-opec-mindegy-mennyi-az-olaj-ara.html
Pár éve ha jól emlékszem pont a szaudiak vagy az egész OPEC kezdett síránkozni az "alacsony" olajár miatt és le is állítottak néhány kutat, hogy megemelkedjen az olajár.

Üdv mindenkinek!
Az olajár esése gazdaságtalanná teszi az amerikai kitermelést is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
<blockquote rel="joker">Az OPEC akkor sem mérsékli a kitermelést, ha az olaj ára 20 dollárra esik vissza, és megtörténhet szerintük, hogy soha nem éri el újból a 100 dollárt.
http://www.origo.hu/gazdasag/20141223-opec-mindegy-mennyi-az-olaj-ara.html
Pár éve ha jól emlékszem pont a szaudiak vagy az egész OPEC kezdett síránkozni az "alacsony" olajár miatt és le is állítottak néhány kutat, hogy megemelkedjen az olajár.

Üdv mindenkinek!
Az olajár esése gazdaságtalanná teszi az amerikai kitermelést is.
</blockquote>

Az nekik nem probléma, mivel nem olajexportőrök, legalábbis általában nem. A földben meg jól elvan az olaj, megmarad nekik nehezebb időkre, amikor majd kevesebb lesz, esetleg nem tudnak importálni és a saját készleteikre szorulnak.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
blogen!
Ja de a középosztály egy pillanat alatt eltűnik, ha a világ 6 milliárd embere nem használja a dollárt, vagy nem használják a mesterséges gazdasági központot. Marad neki munkanélküli aki 50 millió pénzügyi szektorban dolgozott.
 
Status
Not open for further replies.