[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Ha valaki egy jót akar röhögni:
http://index.hu/tech/2015/02/02/atomfegyver_lehetett_egy_norveg_legterbe_repulo_orosz_gepen/

Simán lehet őrjáratban lévő bombázón nukleáris töltetű bomba, robotrepülőgép is. Ezzel még nem lőttek félre az indexesek, úgyis valami nyugati cikk lett lefordítva. Más területen szoktak benézni dolgokat, nem is kicsit!

Nekem a két Mig-31 fura kicsit, mert általában a Medvék géppárban, hazai kíséret nélkül röpködnek.</blockquote>

Sztem viszont teljesen èletszerűtlen. A fordítàs valami huszadrangú "Sunday" megnevezèsű újsàgtól ered, teljesen ellenőrizhetetlen forràsból. Nem az ötvenes-hatvanas èveket èljük, amikor is tènylegesen repkedtek nukival, ès azt amúgy utólag tudtuk meg, a bekövetkezett balesetek feltàràsa miatt.Így is van mèg vagy fèl tucat bomba elveszve, mocsàrban, tengerfenèken. Nem kicsit kockàztatnànak az oroszok egy ilyen manőverrel, sűrűn lakott földrèszek felett szàlldogàlva. Èrtelme zèró, kizàrólag nemzetközi gyűlölethullàmot keltenènek vele, amit a fenti újsàg meg is próbàl indukàlni.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Miután amerikai és orosz stratégiai bombázók bevetéseket repülnek, így szerintem evidens, hogy némelyiken akad atomfegyver.
A stratégiai repüléseknek stratégiai fegyverzet nélkül pont annyi értelme lenne, mint őrjáratra küldeni stratégiai rakétahordozó tengeralattjárókat a rakétái nélkül.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 261
26 155
113
Az atom töltetű fegyverekkel való őrjáratozás nem egy normál békeidős feladat! Ez alól csak a termonukleáris robbanó fejekkel ellátott hadászati rakéta hordozó tengeralattjárók kivételek, az őrjáratozás útvonala és időszaka viszont szigorúan titkos. A hadászati légierő repülőgépei normál békeidőszakban kiképzési feladatokat hajtanak végre, mégpedig olyan légtérben, ahol egy esetleges éles bevetés történhet, de atomfegyverek nélkül, mivel nem a fegyverek bevetése a cél. Az éles fegyverek hordozásának amúgy sem lenne semmi értelme, sőt, csak problémákat vetne fel - politikai, baleseti, stb. Ezek a bombázók nem őrjáratoznak! Maximum súlymakettekkel repkednek. Senkinek sincs szüksége egy véletlenül bekövetkező atom balesetre, ráadásul pont a leszállás az egyik legveszélyesebb része a repülésnek! A kiképzési repüléseknél a különböző útvonalak időbeli tartása, a különböző repülőgépek (utántöltők, kísérő vadászok) közötti együttműködés kidolgozása, pontosítása, gyakorlása a feladat (esetleg a valamikor szóba jöhető ellenséges légvédelmi rendszerek aktivizálásának kierőszakolása).
Ez a cikk annyira messze van a valóságtól és az a szomorú, hogy az indexes "szakértő" szerintem még meg is fejeli az eredetit! Viszont gőze sincs, hogy mit fordít.
"egy Tu–22-es orosz gépről készített felvételt a norvég légtér közelében, amely egy cirkáló rakétát helyezett kilövőállásba"
Tu-22?????, cirkáló rakéta kilövőállásba helyezése????? , hol élünk. De sajnos a laikus olvasók ilyenkor csak pislognak.
Sajnos tényleg voltak éles atom töltetű fegyverekkel történő őrjáratozások, azonban az akkori helyzetek is teljesen mások voltak.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 261
26 155
113
Még annyit hozzátennék, hogy a Tu-95MS gépeken nem igazán látni külső felfüggesztésű fegyverzetet. Ráadásul nem hinném, hogy nyitott bombatérrel repülnének.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem viszont a felvállalt kockázat nincs arányban a gyakorlati haszonnal. A gyakorló verzióval is tökéletes szimulációt lehet végezni. Emlékszem a nyolcvanas években milyen kemény biztonsági intézkedések övezték azon szovjet laktanyák környékét, és területét ahol vélhetően tároltak atomfegyver-részegységet (robbanófej, bombatest). Szigorúan távol tartottak mindenkit, aki nem volt beavatott, így az övéiket is. Mostanság pedig egy ilyen fegyver nemcsak veszélyes, hanem rendkívül drága is, csak úgy megreszkírozni egy esetleges baleset-esemény bekövetkeztét, ráadásul nem egy éppen lakatlan terület fölött ..
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 534
113
Egy brit újságíro írása az orosz ellenes propagandárol a britt médiában.
http://www.counterpunch.org/2015/01/30/the-meme-of-russian-aggression/
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Ez az atomfegyveres cikk totál marhaság. Nem csak a ghostrider által említett cirkáló rakétát kilövő állásba helyező Tu-22-es rész miatt (azon nagyon jót kacarásztam). Nem csak amiatt, hogy éles nukival legfeljebb akkor járőröznek, ha tényleg attól félnek, hogy minden pillanatban megnyomhatja az ellenség a gombot és a gépeknek már nem lesz ideje a felszállásra, illetve minden pillanatban szükség lehet megelőző csapásra. De amiatt is, hogy itt Norvégia és Anglia közelbe került, északon sétarepülgető Tu-95-ösökről van szó, nem pedig az USA partok közelében ólálkodó Tu-160-asokról. Európa ellen végképp semmi szükség éles nukival járőrözni. Egyrészt atom ütőerő terén az európai NATO tagországok annyira nincsenek egy kategóriában az oroszokkal, hogy ennek szükségessége fel sem merülhet. Másrészt a teljes francia és angol atomerő tengeralattjárókon települ, amik ellen a Tu-95-ösök robotrepülői nem képesek megelőző csapásra. Ezen kívül a cikk szerint rádió lehallgatásból tudják, hogy a gépeken atomfegyver volt. Ez mekkora blődli már! Komolyan gondolja bárki, hogy az oroszok tényleg bemondják az éterbe a gépeik fegyverzetét, főleg ha az nuki? De ha megvan a felvétel a lehallgatott rádióbeszélgetésről és már elárulták a sajtónak a nagy titkot, hogy sikerült a lehallgatás, akkor mért nem hozzák nyilvánosságra?

Pofátlan és meglehetősen bugyuta hazugság az egész, hangulatkeltés céljából.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Pofátlan és meglehetősen bugyuta hazugság az egész, hangulatkeltés céljából.

Újra feltették a régi hidegháborús lemezt.
Lewis Black on Nuclear Holocaust :
https://www.youtube.com/watch?v=5Krv4YEMwCE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Orosz Központi Bank rekordmennyiségű aranyat vásárolt 6.1 milliárd dollár értékben 2014 első 11 hónapjában - közölte a Thomson Reuters GFMS. Oroszország az aranytartalék növelésével megpróbálja csökkenteni függőségét a dollárral szemben.
http://oroszhirek.hu/index.php/gazdasag/4333-rekordmennyisegu-aranyat-vett-oroszorszag
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Van egy jól követhető dinamikája ennek a hidegháborúnak. Annyiban különbözik az előzőtől, ha jól emlékszem rá, hogy ott nagyobb időtávok teltek nyugalmasan, s ritkábban voltak éles konfliktusok. Most azt látom, hogy hetente jut forrpontra a helyzet, nincs időnk lenyugodni, annyira gyorsan követik egymást az újabb és újabb sokkoló bejelentések, események. Permanens hisztériában élünk. Mi lesz, ha valaki elveszti a fejét. Ha én vesztem el, az nem veszélyes. De ha világhatalmakkal esik meg...
Néha azt gondolom, hogy hagyni kéne az egészet a csudába. Elveszik tőlünk az életünket, ami egyszeri és megismételhetetlen. Inkább nézem a Discovery Science világegyetemről szóló műsorait, azok csak 5 milliárd év múlva jósolják a Tejút és az Androméda összeütközését, s ezzel az emberiség végét. Úgy tűnik, nem várjuk ki.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Van egy jól követhető dinamikája ennek a hidegháborúnak. Annyiban különbözik az előzőtől, ha jól emlékszem rá, hogy ott nagyobb időtávok teltek nyugalmasan, s ritkábban voltak éles konfliktusok. Most azt látom, hogy hetente jut forrpontra a helyzet, nincs időnk lenyugodni, annyira gyorsan követik egymást az újabb és újabb sokkoló bejelentések, események. Permanens hisztériában élünk. Mi lesz, ha valaki elveszti a fejét. Ha én vesztem el, az nem veszélyes. De ha világhatalmakkal esik meg...
Néha azt gondolom, hogy hagyni kéne az egészet a csudába. Elveszik tőlünk az életünket, ami egyszeri és megismételhetetlen. Inkább nézem a Discovery Science világegyetemről szóló műsorait, azok csak 5 milliárd év múlva jósolják a Tejút és az Androméda összeütközését, s ezzel az emberiség végét. Úgy tűnik, nem várjuk ki.
A dinoszauruszok "csak" 165 millió évig uralták a Földet. Kétlem, hogy azt a rekordot képesek lennénk megdönteni... :/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Obama növelné a katonai költségvetést. A közel-keleti és az ukrajnai új biztonsági kihívásokra hivatkozva az Obama-kormány azt javasolta, hogy 534 milliárd dollárra emeljék fel a Pentagon 2016-os alapköltségvetését, eltörölve a 2011-es kétpárti automatikus deficitcsökkentési kompromisszumban rögzített 499 milliárd dolláros felső határt.
http://www.atv.hu/kulfold/20150202-obama-novelne-a-katonai-koltsegvetest

Fitch: Oroszország elviseli az alacsony olajárakat. Az alacsony olajárak nem befolyásolják közvetlenül az orosz olajipari vállalatok adósbesorolását, mivel az a pénzügyi rugalmasság amivel rendelkeznek, megvédi aktuális besorolásuk megőrzését indokoló szilárd gazdálkodási alapjaikat - írja a Fitch Ratings hitelminősítő intézet honlapján hétfőn közzétett közlemény.
http://www.atv.hu/kulfold/20150202-fitch-oroszorszag-elviseli-az-alacsony-olajarakat
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 261
26 155
113
Az USA eddig is hitelből fegyverkezett, az a "kis eltérés" már igazán nem oszt és nem szoroz. Kérdés, hogy a hiteleket ezután ki fogja finanszírozni?
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Van egy jól követhető dinamikája ennek a hidegháborúnak. Annyiban különbözik az előzőtől, ha jól emlékszem rá, hogy ott nagyobb időtávok teltek nyugalmasan, s ritkábban voltak éles konfliktusok. Most azt látom, hogy hetente jut forrpontra a helyzet, nincs időnk lenyugodni, annyira gyorsan követik egymást az újabb és újabb sokkoló bejelentések, események.

Szerintem egyáltalán nem. Ez a bevezető szakasz, felkészítik az átlagembereket ugyanis <b>kötelező rettegniük</b> mivel veszélyes időket élünk. Lehet, hogy nem eléggé elfogadott egyenlőre az ellenségkép (vagyis az oroszok) mindenki számára és így próbálnak javítani az elkövetkező események tudomásulvételén.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 813
30 798
113
Az USA eddig is hitelből fegyverkezett, az a "kis eltérés" már igazán nem oszt és nem szoroz. Kérdés, hogy a hiteleket ezután ki fogja finanszírozni?

Nagy a gyanúm, hogy az EU fogja finanszírozni a továbbiakban, mert Kína és Oroszország nem kérnek már több dollárkötvényt se dollárt. Eddigis minden szart és öntökönszúrást megtett az EU az USA parancsára, most is megteszi, pedig az itteni vállalatoknak is szükségük lenne azokra a forrásokra.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez az atomfegyveres cikk totál marhaság. Nem csak a ghostrider által említett cirkáló rakétát kilövő állásba helyező Tu-22-es rész miatt (azon nagyon jót kacarásztam). Nem csak amiatt, hogy éles nukival legfeljebb akkor járőröznek, ha tényleg attól félnek, hogy minden pillanatban megnyomhatja az ellenség a gombot és a gépeknek már nem lesz ideje a felszállásra, illetve minden pillanatban szükség lehet megelőző csapásra. De amiatt is, hogy itt Norvégia és Anglia közelbe került, északon sétarepülgető Tu-95-ösökről van szó, nem pedig az USA partok közelében ólálkodó Tu-160-asokról. Európa ellen végképp semmi szükség éles nukival járőrözni. Egyrészt atom ütőerő terén az európai NATO tagországok annyira nincsenek egy kategóriában az oroszokkal, hogy ennek szükségessége fel sem merülhet. Másrészt a teljes francia és angol atomerő tengeralattjárókon települ, amik ellen a Tu-95-ösök robotrepülői nem képesek megelőző csapásra. Ezen kívül a cikk szerint rádió lehallgatásból tudják, hogy a gépeken atomfegyver volt. Ez mekkora blődli már! Komolyan gondolja bárki, hogy az oroszok tényleg bemondják az éterbe a gépeik fegyverzetét, főleg ha az nuki? De ha megvan a felvétel a lehallgatott rádióbeszélgetésről és már elárulták a sajtónak a nagy titkot, hogy sikerült a lehallgatás, akkor mért nem hozzák nyilvánosságra?

Pofátlan és meglehetősen bugyuta hazugság az egész, hangulatkeltés céljából.

Az oroszok démonizálása kötelező feladat, hogy bizonyos intézkedéseket alá tudjanak támasztani.
És sajnos ma Mo-n is dívik ez magatartás a - elsősorban ballib - média által.
Éles nuki bombával nem grasszálnak(tak soha) csak úgy összevissza, de hát a lapot el kell adni, tulajdonosi nyomás a bevétel növelése.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Megvan a megoldás a görög adósságra
https://www.youtube.com/watch?v=0KR_la5b4_w
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.stop.hu/kulfold/gorogorszag-eloallt-a-farbaval/1297705/

Én nem vagyok közgazdász, de azt nem értem, hogy az EU-nak ez miért jó üzlet? A növekedéshez kötött kötvény esetében mi a garancia, hogy lesz növekedés?
Az sem derült ki számomra, hogy a másik csomagként megjelölt kötvénycserének mi a hozadéka. meghosszabbodik a lejárat?
Szakemberek, ti mit gondoltok?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
http://www.stop.hu/kulfold/gorogorszag-eloallt-a-farbaval/1297705/

Én nem vagyok közgazdász, de azt nem értem, hogy az EU-nak ez miért jó üzlet? A növekedéshez kötött kötvény esetében mi a garancia, hogy lesz növekedés?
Az sem derült ki számomra, hogy a másik csomagként megjelölt kötvénycserének mi a hozadéka. meghosszabbodik a lejárat?
Szakemberek, ti mit gondoltok?

A kibocsátó Görögo. annyit nyer vele, hogy a kamattörlesztését a bevallott ( :D ) gazdasági teljesítményéhez kötötten végezheti, ergo nem fizet kamatot, maximum gombokat.
A 10 éves kötvényeinek kamatterhe újra 10 % fölé ment a napokban, vagyis a piacról már nem tudná finanszírozni magát. Alacsony inflációs környezetben ez azt jelenti, hogy a kamatterhei kábé azonosak a tőketartozásával. Most, hogy a kamatokat gyakorlatilag nem kell tovább fizetnie, szinte lefelezik az adósságát. Megint. Korábban hasonló esetben el kellett engedni az adósságából és az EKB és IMF csomagja tartotta a víz fölött. Buktak az ország befektetői, a csomagokat meg a lakosság kapta a nyakába. Ma az eu nyeli le a veszteséget.

A vásárló - feltételezem uniós központi bankok, esetleg néhány civil bank közbeiktatásával - pedig tudomásul veszi, hogy kamatot nem fog kapni a frissen nyomtatott pénzére, de cserébe nem dől be Görögo. ,az eu egyben marad, az eurozóna szintén stb.

Alacsony kamattal csak alacsony kockázat mellett adnak hitelt. Ezért fizet Németo. 0.5 %-ot és ezért fizetünk mi 4%-ot.
Hosszú lejáratú államkötvények hozama
Nem tudom mennyire igazságos, hogy Görögo. hosszú távra megszabadul a kamatterheitől, amikor más országok változatlanul fizetnek: Magyaro. ,Portugália, Románia stb...
A lejárat ideje valószínűsítem, hogy a gazdasági környezettel együtt dinamikusan fog változni. Az eu így sakkban tarthatja a görögöket. A görögök meg minél több alacsony kamatozású kötvényt tudnak rásózni az EKB-ra annál jobban járnak. Egy csodálatos barátság kezdete ez. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
http://www.stop.hu/kulfold/gorogorszag-eloallt-a-farbaval/1297705/

Én nem vagyok közgazdász, de azt nem értem, hogy az EU-nak ez miért jó üzlet? A növekedéshez kötött kötvény esetében mi a garancia, hogy lesz növekedés?
Az sem derült ki számomra, hogy a másik csomagként megjelölt kötvénycserének mi a hozadéka. meghosszabbodik a lejárat?
Szakemberek, ti mit gondoltok?
Ez azt jelenti, hogy a görögök annyit fizetnek amennyit akarnak és akkor maikor nekik tetszik.
Megígérték, hogy valamennyit majd visszafizetnek egyszer ha kedvük lesz.
Sok választása az EU tárgyalóinak nem volt, mert az ukrán polgárháború kárai és költségei, az orosz embargó okozta veszteségek, egy terrorcselekmény után a svájci jegybank még egyszer hátba szúrta őket és ha Varoufakis kategorikus nemet mond az a kegyelemdöfés lett volna az euronak is meg az uniónak is.
A fickó a játékelméletek a virtuális gazdasági szimuláció a pénzügyi rendszerek összeomlásának a szakértője.
Nem könnyű megvezetni. A liberalizmus esküdt ellensége és a liberális közgazdászok és pénzügyi szakértők rémálma.
Újságíróknak adott nyilatkozatának egy mondata szabad fordításban.
"Adjatok nekem egy esélyt, hogy leülhessek velük egy asztalhoz és én megroppantom a gerincüket."
Persze azt is tudni kell róla, hogy Papandreou tanácsadója volt és Galbraith tanítványa tehát valahol ő is az ő kutyájuk kölyke.
Történni még nem történt semmi csak a szája járt.
Majd meglátjuk.