[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Izgalmas napok szó se róla. London hirtelen pálfordulására megtalálták a szalonképes okot: a brit parlament leszavazta az ENSZ nélküli fellépést, ami bár Cameron számára „nem kötelező érvényű, de tanácsos megszívlelni”. Elegáns húzás, el kell ismerni. Főleg annak a fényében, hogy – a skandináv államok nyílt felháborodásának ellenére – pórul járt a The Guardian magazin nemrég. Gondolom nagyjából mindenki tudja, hogy miért kellett lekapcsolni a lapot – lássuk be, a szarkeverés, a boruló bili és a sajtószabadság nem jó haverok még a klasszikusan demokráciában élő nemzeteknél sem.

<i>Itt szúrnám közbe, hogy a Snowden-ügy jelentőségéről valószínűleg fogalmunk sincs. Több infó van ott, mint amiről eddig hallottunk – de talán jobb, ha nem is tudjuk. </i>

Ahogy pár napja írtam/gondoltam, valóban felvállalhatatlan a szituáció, legfőképp az USA és szövetségesei oldaláról. A NATO és az EU megosztott, az Arab Liga nem támogatja katonai akciót, az oroszok pedig hagyományosan nem adják ehhez a hozzájárulásukat. Az arab olajmonarchiák szintén nem akarnak katonai intervenciót. Nyilván ha az ENSZ szakértők kétség nélkül bizonyítékokat találnának arra, hogy a szír kormányerők vetettek be vegyi fegyvert, akkor változna az álláspont (nem tehetnének mást), de erre egyelőre várni kell.

Egy jelképesnek mondott – <i>persze, aki ezt így nevezi, az ugorjon már el egyszer egy jelképes robbanás helyszínére, amikor a jelképes és nevelő célzatú robbanófejek épp eldurrannak</i> – csapásnak az égvilágon semmi értelme és haszna. Csendben megjegyzem: inkább szánalmasnak titulálnám, pedig nem vagyok háború párti. De ha már valamit csinálsz, akkor csináld rendesen. Félig megszületni, félig élni, félig háborúzni és félig meghalni nem lehet.

Az USA vagy nem indít csapást Szíria ellen vagy legyalulja – a köztes megoldás nem opció. A köztes megoldás az USA-t teszi nevetségessé, aki olyan szerepbe kerülne, mint az agresszív süni a nyuszi létrájával kapcsolatban – ez vállalhatatlan. És ez valóban gyengeséget jelent, mert itt nincs bátorság ahhoz, hogy nyíltan gyáva legyek.

Ha az USA nem indít háborút, akkor a világ fellélegzik. Az is tény, hogy ez behátrálás, ami szintén nem az erő és önbizalom jele – legalábbis az egyszerű nép szemében (a <b>kétbites gondolkodás</b>, azt hiszem, ezt megvettem Molnitól). Én inkább bölcs lépésnek nevezném, Sőt, bátorság kell hozzá, ugyanis Obamának és a kabinetjének itt fel kell vállalnia a világ kormányainak és lakóinak szemébe nézve ezt a döntést, bármit is mondanak rájuk majd utána.

A harmadik opció, hogy nekimegy Szíriának és rottyá bombáz mindent. Ha bárki levezeti nekem azt, hogy ez hol érdeke az Egyesült Államoknak, akkor kiteszem a fehér zászlóm. Nem a nagytőkés társaságokról beszélek (az egyéni gazdasági érdekek és a politika ezer szállal kötődik egymáshoz, gondolom ez evidens – ráadásul a politika feladata egy demokráciában az állam és a köz érdekeinek védelme kellene, hogy legye, mégpedig a legelső helyen), hanem az USA-ról. A kettő érdeke ugyanis nem közös, gondolom, ezt talán lassan mindenki látja már szimpátiától függetlenül. Én annak hiszem el, hogy szereti az Egyesült Államokat, aki aggódik a jelenlegi állapotáért és azért, hogy ilyen helyzetbe manőverezte magát – sajnos az egyik következik a másikból.

Visszatérve a régebbi eszmecserékre, az európai és amerikai érdekek közötti törésnek vannak jelei, ami viszont igazán meglepő, az a londoni kézifék. A másik igazán meglepő pedig a francia vehemencia. Párizs ugyan nemrég körbeudvarolta Pekinget és biztosította, hogy Franciaország is a többpólusú világrend híve, de ezt a gall kiskakas úgy gondolta, hogy talán ő lehetne az egyik kisebb pólus. Ha Peking ezt támogatja, akkor majd Párizs is Pekinget alkalom adtán.
Washington mellett most egy olyan „szövetséges” akar nagyon kiállni, aki szívbaj nélkül annak tartja oda a pics..ját, akitől éppen akar valamit. Ha kell, akkor vígan kooperál Moszkvával, ha úgy hozza a helyzet, akkor „merde” felkiáltással beint az USA-nak (2003. Irak, nézzetek utána), de a puszilkodás ellenére képes kifúrni Pekinget például Líbiából. Nos, akinek ilyen szövetségese van, annak ellenség már nem is kell, ezt bizton merem állítani.

Én nem bíznék a török szándékokban sem, 2003-ban Ankara ugyanúgy befenyegette Amerikát a kurdok kérdésben, mondván ha kell, akkor katonai erővel fognak fellépni Irakban, akár van ott jenki katona, akár nincs. Az USA ezt komolyan vette, ami azt jelenti, hogy a török barátaink sem állnak távol egy kis különutas politikától, még akkor sem, ha ez totál szembemegy az USA érdekeivel. A török hatalom egy sikeres katonai manőverrel domináns térségbeli hatalommá léphetne elő, ez pedig kevésbé vonzó lehetőség az USA, még kevésbé Izrael számára.

<i>Fingom sincs, hogy olvassa-e bármilyen világmegfigyelő szolgálat ezeket az oldalakat (micsoda megtisztelő kitüntetés lenne egyébként :D), de ha igen, akkor van egy üzenetem a Nagyfőnökök felé: szerintem legyenek okosak és csak nyugi. Nem kell ez a háború senkinek.</i>

Apropó, olyanokat olvasok, hogy Szíria rendelkezik a világ legnagyobb vegyi fegyver készletével. Erről két gondolat:
1. Ha igaz lenne, akkor miről beszélünk egyáltalán? III. VH start?
2. Ezek szerint az USA, Oroszország és Kína kisebb kémiai arzenállal rendelkezik, mint Szíria? Na ne már gyerekek, ez nagyon szarul hangzik így. Ezt nem kajálom be. Azt elhiszem, hogy sok van nekik, de hogy a világ legnagyobb készlete az övék, az kizárt.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Sajat uzemeik vannak es Us, Oroszorszag komoly leszerelest hajtott vegre mar.
A franciak kulon utjahoz meg annyit fuznek hozza, hogy legutobb Maliban nagyon komolyan kiturtak Kinat es Szaud-Arabiat is !(uran es kulonbozo ercek, elelem+edesviz)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A Go célja a területszerzés és a növekedés, mindent ez alá kell rendelni, beleértve a bekeritéseket is. Símán meg lehet nyerni egy go jácmát úgy, hogy az ellenfél "bekerít" de a bekerített köveid nagy területet ellenőriznek és teli vannak "élettel". Az ellenfeled meg a "határaidon" egy szűk sávot ellenőriz.
Ajánlok figyelmedbe egy egy nagyon jó kis go stratégiát. Kína Afganisztán politikája. Klasszikus példa, kezdve Tadzsik területszerzéssel egészen az Wakhan átjáróig.
http://www.presstv.ir/detail/2013/04/17/298742/china-advances-further-into-tajikistan/
http://china-defense.blogspot.ro/2009/09/follow-up-to-my-earlier-blog-entry-of.html
http://china-defense.blogspot.ro/2009/12/wakhan-corridor-chinas-back-door-to.html
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
No igen a franciák... Fogalmam sincs, hogy miért ad még bárki is arra, amit mondanak. :) Románia 2, csak nagypályán.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Ahogyan Nógrádi mondotta, Szaúd-Arábia bejelentkezett az iszlám pólus egybekovácsolására és vezetésére. A kérdés már csak az, hogy a törökök hogyan éreznek ezzel kapcsolatban. Erősen kétlem, hogy örülnének egy olyan világnak.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Isten mentsen attól, hogy valaki rám süsse az antigall jelzőt, erről szó sincs, de tény ami tény.
Most olvastam egy jó kis cikket, állítom, a lengyelek ötlete eddig a legértelmesebb felvetés, érdemes elolvasni:
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/08/30/13/Sziria_szakertok_nem_javasoljak_a_vegyifegyver_raktarak_bombazasat.aspx
Aki békét akar, az csak támogatni tudja ezt az ötletet, ráadásul a felelősség innentől kezdve Moszkváé. Mondhatnám a „Te kutyádat tartsd Te pórázon vagy lelövöm”. Tiszta ügy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<i>Fingom sincs, hogy olvassa-e bármilyen világmegfigyelő szolgálat ezeket az oldalakat (micsoda megtisztelő kitüntetés lenne egyébként :D), de ha igen, akkor van egy üzenetem a Nagyfőnökök felé: szerintem legyenek okosak és csak nyugi. Nem kell ez a háború senkinek.</i>

Egész biztos, hogy olvassák...:)) Az NSA legkozelebbi kozpontja a Pozsony mellett Hainburgban találhato...:))
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Boki!
Akkor végül is tök mindegy, innen már nincs mit kimagyaráznom. Na mindegy, egyetlen jó hír, hogy ingyen olvashatja mindenki a magas röptű elemzéseket és lehet, hogy egy csomó felesleges melót megspórolunk nekik ezzel.
Egyénként James Bond 007 egy ilyen oldalról minden technikai paraméter/biztpol elemzést és kreatívkodó ötleteket össze tudna gyűjteni - mit erőlködjön Jimmy, ha helyette ezt a melót az összes megszállott topikoló ezt örömmel megteszi. :D
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
eszembe jutott egy eszmefuttatás, elővezetném

1. az elmúlt évtized folyamán az amerikai high-tech munkahelyek negyede kínába települt, összességében gyártásban évi ötvenezer munkahely, csúcsán félmillió átköltözött. tíz év alatt 2,3 ezer milliárd dollár kereskedelmi többlet jelentkezett, aminek kb fele államadósság.

játékelméletben ha ez nulla összegű játszma lenne, amerika igencsak ráfaragott volna, és tett volna róla, hogy mindez ne történjen meg. ez miért nem következett be? a) a játékosok kooperálnak b) nem nulla összegű a játszma c) nem két játékosunk van. kifejtés:
a) Kissinger
b) bár a munkaerő költözése nulla összegű játszmaként viselkedik, de ugyanakkor a külföldi high-tech cégek a tőkét mégiscsak kiszivattyúzzák az országból, ráadásnak felhúznak egy újabb piacot, fizető kereslet jön létre ott ahol nem volt, az hogy ők leginkább menő európai cuccokra vágynak (pl Mercédeszre) más tészta (végeredményben otthon zsugorodik a piac, kínában nő, de az összeg továbbra is pozitív)
c) amit az amerikaiak vesztenek a játszmában, az oroszok is veszítik. kína nem vesz amerikai fegyvert. ja mert, hogy kína nem nagyon vásárol már orosz fegyvert sem? olyan izék vagytok, hogy elloptátok az F-22 terveit az interneten! igen. de mégis, hogy van ez? a válasz az a) pontban.

Snowden utazik a repülőn Hong-Kongból, Moszkvában. Mélyen a fenekében ott a világ valaha létezett legnagyobb kémszervezet munkájának részletei. Mi lesz vele később?

2. Bár nem Lavrov külügyminiszer irányítja az orosz hadsereget az mégis kitér Szíriában, pár évvel később az oroszok visszaesnek az európai gázpiacon, Kína is gyengébben szivattyúzza az olajukat. Gazdaságilag kezd megroggyanni az ország, épp tíz évvel későbbre várják a ki tudja milyen n-1edik generációs vadászgép tesztpéldányának próbarepülését, amikor lassan elkezd felderengeni, hogy kell legyen élet Putyinon túl is. És akkor váratlanul visszatérnek a komcsik.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
doca

"A franciak kulon utjahoz meg annyit fuznek hozza, hogy legutobb Maliban nagyon komolyan kiturtak Kinat es Szaud-Arabiat is !(uran es kulonbozo ercek, elelem+edesviz)"

Mali "ősi" francia érdekeltség (volt gyarmat), elég nagy arcvesztés lenne, ha engednének másokat is "zabálni" onnan... :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
<i>Egy kitérő sakktáblás gondolat: az amerikai fickó nem csak a lehallgatási balhék doksijaival pattant meg Amerikából, ez tuti. Az csak a jéghegy csúcsa, amin a média csámcsoghat. Vannak ott komolyabb lapok is a pakliban még szerintem.</i>

A New York Times írása szerint amit ma kozolt a RN az USA 2011-ben 231 számítogépes támadást intézett a világ országai ellen, foleg Oo. Kína, Irán , ĚK. Remélem a srácot "rendesen" kikérdezik az FSZB-sek...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Egy pár új apró kövecske elhelyezése a Go táblán:)
http://kitekinto.hu/kelet-azsia/2013/08/31/kinai_fantaziat_lat_egyiptomban/#.UiH1HdJkPm4
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Hosszas elemzések helyett nézzük a közelmúlt száraz tényeit egy minimális magánmegjegyzéssel fűszerezve. A dőlt betűs csak a saját megjegyzésem vagy kiegészítésem, de nem kötelező figyelembe venni – és várnék néhány egyszerű meglátást.

augusztus 21.
vegyi támadás Szíriában
Colorado állam északi régiójában népszavazást írnak ki november elejére a kiszakadásról és ezzel az USA 51. tagállamának megszületéséről. <i>Veszélyes precedens lehet, a déli államok néhány régiója nem csak az adott államból, hanem az USA-ból is ki akar válni.</i>

augusztus 22.
Párizs azonnal a katonai beavatkozás mellett érvel.
Orosz katonai gépek berepülése Japán térségébe.

augusztus 27.
Hagel bejelenti, hogy az USA készen is áll a katonai csapásra.
Oroszország jelzi, hogy nem hajt végre katonai erősítést a Földközi-tenger térségében.
Közös amerikai-orosz légvédelmi hadgyakorlat.
<i>A CIA beismeri, hogy az iráni puccsot ők hajtották végre 1953-ban.</i>

augusztus 28.
Jimmy Carter politikai megoldást sürget.
Kínai-amerikai kalózellenes közös tengeri hadgyakorlat.

augusztus 29.
A brit parlament leszavazza a katonai akciót, Cameron – egyelőre – kihátrál.
Oroszország újabb hadihajókat indít a térségbe.
<i>Alternatív hírforrások szerint Putyin katonai válaszcsapásra készül, egyes hírek Szaúd-Arábiáról suttognak.</i>

augusztus 30. Az USA hivatalosan csatlakozást kér Budapesttől is a csapások megindításának támogatására.

augusztus 31.
Obama bejelenti, hogy a kongresszus elé terjeszti a csapás kérdését, amely legelőször szeptember 9.-én ül össze. <i>(9.-én vita, 10.-én szavazás és 11.-én háború?)</i>

szeptember 1.
Japánban egymillió ember vesz részt egy katasztrófavédelmi szimulációs gyakorlaton.
Brezinsky bejelenti, hogy az alternatív média hírforrásai miatt késik a szíriai háború, mivel a világon túl sok ember értesül olyan dolgokról, amiről nem kellene.
<i>(„Ma könnyebb megölni egymillió embert, mint irányítani”. – Brezinsky, 2010. Montreal.)</i>

szeptember 2.
Rand Paul republikánus szenátor felszólal a szíriai keresztények védelmének érdekében és együttműködést kér Oroszországgal és az USA-val.
Mihail Gorbacsov „borzalmas” következményekre figyelmeztet.
A Vatikán nemzetközi ima és böjtnapot rendel el szeptember 7.-re és figyelmeztet egy „világméretű háború” kitörésének veszélyére. <i>Több keresztény és muzulmán vallási vezető csatlakozik a felhíváshoz.</i>

szeptember 3.
Az USA és Izrael teszteli az izraeli védelmi ernyőt <i>és az orosz korai előrejelző rendszereket.</i>
Oroszország újabb hadihajókat indít a sarkvidék keleti része felé.
Obama sürgős szavazást kér a Kongresszustól Szíria ügyében.
Dél-Korea az észak-koreai veszélyre hivatkozva bejelenti a katonai kiadások további növelését.
<i>(Most először a kiéleződött közel-keleti helyzet árnyékában a koreai-térségben is emelkedni kezd a feszültség – ez szintén egy új momentum az eddig megszokotthoz képest.)</i>

Megjegyzés: Olvasok több topikban is kimondottan jó gondolatokat, de látok olyanokat is, ami inkább egy gyengébb szinten működő provokátor írásának tűnik, felesleges időpocsékolás ezekre túl sok időt vesztegetni. Szerintem Clark, Brezinsky, Carter, Gorbacsov vagy épp a római Pápa véleménye sokkal fontosabb.

„Aquila non captat muscas”.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Megjegyzés: Olvasok több topikban is kimondottan jó gondolatokat, de látok olyanokat is, ami inkább egy gyengébb szinten működő provokátor írásának tűnik, felesleges időpocsékolás ezekre túl sok időt vesztegetni. Szerintem Clark, Brezinsky, Carter, Gorbacsov vagy épp a római Pápa véleménye sokkal fontosabb.

„Aquila non captat muscas”.

Érdekes megjegyzés, főleg azt figyelembe véve, hogy az ember azon véleményeket hajlamosabb elfogadni, amelyek közelebb állnak a sajátjához, vagy éppen a saját elképzeléseit támasztják alá. Ki dönti el, hogy kié jó gondolat, ki pedig "gyengébb szinten működő provokátor"? Illetve ki dönti el, hogy kinek az írásaira időpocsékolás időt vesztegetni? Érdekes azért is, mert ezek tükrében ez a megjegyzés már erősen véleményt formáló, mondhatni, közvéleményt befolyásoló és kiválóan alkalmas arra, hogy (kevésbé tájékozott) emberek egy csoportját meggyőzzük egyes információk hamisságáról és más információk helyességéről - még ha ezeknek éppen pont az ellenkezője igaz.

"Omnibus dubitandum"
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv GrGLy:

Omnibus dubitandum

Elfogadom, sőt, mindegyik hírforrással kapcsolatban ugyanezt gondolom, akár "fősodratú" akár "alternatív". Ha engem kérdezne bárki azt mondanám mindkettő terel - de erről már sokszor polemizáltunk.
Bizonyos bejegyzésekkel kapcsolatban a véleményemet fenntartom, lehet ez bármelyik oldal "szócsöve".
Amúgy sem lehetünk elég tájékozottak, ettől függetlenül nem vitatom, hogy szinte bárki véleménye képes a közvéleményt befolyásolni akár pro, akár kontra, ráadásul ez akkora felelősség, amit sokan fel sem mérnek.
Én annyit annyit tehetek, hogy jelzem, ami a saját véleményem vagy kiegészítésem.

Vélemények elfogadása: amikor valami egyfajta logika szerint van levezetve és megérted a logikáját, akkor ezzel párhuzamosan egyet is kezdesz érteni a dologgal, ha nem is teljes mértékben, de valamennyire mindenképpen. Így működünk, ezért veszélyes a jól felépített propaganda.

Mindenben kételkedni = gondolkodni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Tényszerű és kissé száraz felsorolás Monte, és nem biztos, hogy minden része összefügg vagy jelentősége van az adott témában csak azért, mert rövid perióduson belül történtek. A világban történnek dolgok, mert egyre jobban felgyorsul minden. Viszont a megjegyzésed felkeltette az érdeklődésem.
Alternatív hírforrások szerint Putyin katonai válaszcsapásra készül, egyes hírek Szaúd-Arábiáról suttognak.
Végülis ugyanarra hivatkozva, amiért az USA megtámadta Afganisztánt (terroristák támogatása), SZA-t is szarrá lehetne lőni. Viszont sok ott az amerikai és az amerikai fegyver meg katona, elég ronda konfliktus kikerekedhetne eből és még mindig ott a kérdés, hogy mivel lőnék szarrá a szaudiakat. Atom van dögivel az oroszoknak, de első körben nem vetnek be olyant, sőt még másodikban sem. A honnan-ra tudnék választ adni, mert Irán területén ingyen és bérmentve kapnának repteret amit használjanak, sőt az ingyen kerozin mellé még egy csókot is kapnának szerintem. Habár egy "korlátozott és arányos" támadás (mint Szíria esetében a tervezett) nem lehetetlen, csak azért, hogy felhagyjanak a terroristák támogatásával és legyen más elfoglaltságuk.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Joker!

Szándékosan száraz a dolog. Ezen kívül van még egy csomó "apróság", de a lényeg ennyi. Lásd fősodratú és alternatív egymás mellett, kéz a kézben. A többi rövidesen kiderül, vagy nem, de ez biztos.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Én úgy gondolom hogy "Acta est fabula"! Az USA-ban mindenki úgy tűnik háborút akar és ez csak idő kérdése ! "Alea iacta est" az erők a helyükre kerülnek lassan és mindenki emeli a tétet de ebből arcvesztés nélkül kihátrálni már nem lehet !
Végezetül a háttérben a döntéshozók megnyomják a piros gombot és : "Ceterum censeo Chartaginem esse delendam. " :D
 
Status
Not open for further replies.