[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
szittya: 2010elött tözsdéztem és forexeztem. Meg érdekelt a monetáris politika és hasonlók.

"Deflációt a háborúval és annak következményyével lehet gyorsan nagymértékbe elérni a kissebb államoknak."

Háborukban csökken az ellátottság, nincs üzemanyag, élelmiszer.... ez inflációt gerjeszt nem deflációt. Ráadásul háborukban rendszeresen be szokott indulni a pénznyomda ami megint csak inflációt gerjeszt.

"ezt rongálja ma már főleg elektronikusan..."
Hogy mitcsinál, hogyan?

"Az USD-ot eggyik ország se buktatja be (Bebukik az magától sajnos)"
60éve már világvaluta de nem akar az bebukni. Énamúgy a QE indulásánál azt vártam, hogy huha nagyon le fog értékelődni. ehez képest meg ugye 2%infla USben? Legalább egy 3-4% lenne.... nösze.


boki:""Ezt kifejtenéd , mert én nem írtam, hogy az oroszoknak meg Kínának nem tetszik az USD....:)"

vszeg más beszélt a $ba rugdosásról, $ lecseréléséről azt kivetítettem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fade

A 4 féle szkenárió csak elméleti játék volt, melyeknek – papírforma szerint ;D – van elvi realitása.

A szír yakhont-ok bevetése amerikai hordozók ellen nem túl valószínű, ráadásul ha az USA légicsapásokat akar mérni, akkor egyszerűbb török, szaúdi vagy jordán területről indítani a gépeket, nem kell ahhoz odaúszni hordozónak a közelbe. Másról beszélnek a szírek (megvédik magukat) és másról Amerika (be se megy csak bombáz).

Az oroszok esetében sok a kérdőjel, de történelmi szempontból valóban nincs hagyománya az oroszok mediterrán jelenlétének, ez a II. VH utáni állapotokból következett. Ugyanakkor ha az oroszokat kiebrudalják a térségből – ahol mindösszesen 1 egész darab támaszpontjuk van vagy volt – ez nem jelenti azt, hogy Moszkva ne kezdjen bele abba, hogy „cserébe” azokban a régiókban akarja majd visszaszerezni (akár katonai erővel is) a befolyását, ahol viszont évszázados hagyományai vannak már ebben. Oroszország a történelme folyamán kontinentális hatalom volt, leginkább a szárazföldön terjeszkedett, a gyarmatai az ún. közelkülföld voltak. Az angolszász, francia vagy spanyol hatalmaknak pedig zömében tengerentúli gyarmatai voltak, számukra ennek a tradíciója adott.

Irán megint egy külön halmaz, akire bármilyen meglepő, de szükség van. Irán nélkül nem kellene „védeni és erőteljes katonai felügyelet alatt tartani” Bahreint vagy Szaúd-Arábiát. Fontos a jól megválasztott és stabil ellenségkép, mivel ez alapfeltétele egy sikeres szövetségi rendszer (befolyási övezet) összetartásának.

A szaúdi uralkodó ház nyakik benne van a világ nagy szarkeverésében. Sok összeesküvés-elmélet egyfolytában a zsidó összeesküvésekről papol (ezek nagy része csúsztatás, de kell a bűnbak), ugyanakkor mélyen hallgat az európai uralkodó (arisztokrata) családok valamint a közel-keleti királyok közötti összeborulásról. Az USA-ban sokkal jobban vigyázzák pl. Szaúd-Arábia érdekeltségeit mint Izraelét. Összeesküvés van, de nem egészen az, amit mindenki torkán le akarnak nyomni.
Nem véletlenül írtam már sokszor, hogy a zsidóellenességet azok az erők szítják, akik el akarják terelni magukról a figyelmet.

Csak érdekességképpen:
http://www.youtube.com/watch?v=MpwneomGi6A
Erről sem hallunk itthon semmit, pedig nem ártana odafigyelni ezekre az emberekre sem.

Összességében az én meglátásom az, hogy már rég elárulták az Egyesült Államokat és elárulták Izraelt is azok, akik valódi hatalommal rendelkeznek ahhoz, hogy a világ további sorsáról döntsenek. Az USA és Izrael csak eszköz a kezükben.

UI: vitázni itt is lehet nyugodtan, ezért vagyunk itt, illetve azért, mert minket nem a foci illetve a barátok közt érdekel ;D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Monte.
Ezzel találkoztál? Sok benne az igazság.....
http://www.jovonk.com/sziriairn.htm
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Boki!

Navi-mozgalom. Természetesen ismerem. A lényeg korrekten össze van szedve. Az oroszoknak és Kínának még idő kell, az USA pedig pont ebből fut ki - gyorsuló dinamikája van az egésznek. Annyi biztos, hogy megkezdődött a világ újrafelosztása, ami végleg pontot tesz majd a II. VH-t követő jaltai világrendre.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Az baj Én azt hittem a Szír dolgot bevédték az Oroszok :(
Még egy mezőt behúzz Amerika Libia után....
Nem tudom mennyit ér a Szír mező ezt csak végén tudjuk meg , de biztos van értéke, Írán egy jó szómszédját elveszíti :(
Oroszoknak még idő kell :( ÉS ezt tudják az Amcsik is.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Desertfox:
Hálátlan dolog előre jósolni, de van egy olyan érzésem, hogy itt most olyanok fognak összeugrani, akik igaziból nem is akartak - gondolok konkrétan az USA-ra és Szíriára. Ez a háború nagyon nem hiányzik az Egyesült Államoknak és nagyon hiányzik bizonyos érdekcsoportoknak.
Nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy lássuk: ha az USA le akarta volna nyomni Szíriát, azt már tavaly vagy idén tavasszal is megtehette volna, sőt, sokkal jobban is felfegyverezhette volna a "lázadókat". Az sem kérdéses, hogy több sebből vérzik a vegyi fegyverek szíriai bevetésének története.
Snowden után ügyes próbálkozás lehetne a lehallgatásos mese, de szerintem ez is kamu. Ezek a szolgálatok nem a kis helyi balhékra szakosodtak, hanem igazi nagyhalakra.
Wesley Clark hírhedt interjúja is pontosan erről szól, van egy érdekcsoport, aki a maga egyéni érdekei szerint táncoltatják az Egyesült Államokat <b>is</b>.
Vagy egy kamu beavatkozás fog történni nagy sajtó csinnadrattával és valójában lótúró eredménnyel (-nesze semmi fogd meg jól és az összes héja kussolhat utána-), vagy nagyobb gondok elé néz rövidesen az egész Közel-Kelet, de ez akkor nekünk is nagyobb gondot fog jelenteni.
Túl sok regionális hatalom akarja hirtelen majd sütögetni a pecsenyéjét Amerika árnyékában.
Csak ismételni tudom: Obama nem hülye gyerek, nem ok nélkül hezitál az egész ügyben.
Ez egy csapda, ami ha nem jól sül el, akkor viheti a balhét az amúgy is utolsó hivatali idejét töltő fekete elnök, ugyebár...
Nem lennék Barack helyében.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Akik kezében összpontosul a nyugati világ teljhatalma, azok már rég nem nemzeti keretekben gondolkodnak, hanem egy kevert-fajú világbirodalom felállításában érdekeltek. Közülük sokan(legtöbben) zsidó származású emberek, de simán beáldoznák Izraelt is csak, hogy minél hamarabb létrejöjjön a világkormány, akár háború árán is. Ők teljesen fanatikusok.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Doca:
Ez egy klasszik-elmélet. A fő szarkeverők se nem zsidók, se nem liberálisok (naná, a világ valódi urai nem demokratikusak ;D) és nem tartoznak egyetlen nációhoz sem. A Világkormány meg az illuminati azért problémás ügy, mert túl sok oldalon túl sok infót dobnak közre róluk és enyhén terelésszagú a dolog.
Milyen titkos társaság az, akikről bármit és bárhol el tudunk olvasni? Valami nem kerek az egész dologban.
Van háttérhülyítés ez nem kérdés, csak akiket csontnak odadobnak a közvélemény elé, az kizárt, hogy a valódi uralkodók lennének.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
USA-nak tényleg nem kellene ez a balhé. FED már le állította a pénz nyomdát. Katonai költség vetés is zsugorodik ami még ma nem látványos dolog. Valamint az államokba a nagyvárosok csőd hulláma. Amit előbb vagy utóbb a szövetségi kormánynak kellesz rendeznie.
Felületesen aki érdekeltek ebben a dologba. Franciák, törökök, szaudiak.

Érdekes kérdés oroszokkal mi lesz? Bár most ukránokkal szembe belefogtak egy gazdasági háborúba
http://www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/moszkva-mini-kereskedelmi-haborura-kenyszeriti-kijevet-410634
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem tudom mi lesz ebből az egészből, de van egy rossz érzés bennem, hogy nem minden az eddigi "megszokott menetrend" szerint zajlik majd le, ahogy ezt a világ Iraktól Líbiáig láthatta.

Még egy meglátás, persze lehet, hogy full hülyeség:

Ha egy Szíriát ért támadás után - akár némi külső "segítséggel" vagy "ráhatással" - eszkalálódik a háború és a Közel-Kelet egésze belesüllyed egy regionális háborúba, az konkrétan milyen hatást gyakorolna mondjuk az EU vagy Kína gazdasági életére?

Az oroszoknak valóban olyan sokat ér egy darab földközi-tengeri kikötő, mint ahogy mondják vagy mi gondoljuk? <i>Szerintem 1 db távoli támaszpontnak nincs valódi katonai jelentősége, inkább csak jelképesnek mondanám.</i>

Valóban rossz az Moszkvának, ha az USA belesüllyed egy újabb közel-keleti háborúba, méghozzá egy olyanba, ahol esetleg az USA szövetségesnek számító államok is előbb-utóbb egymás ellen fordulhatnak miközben a több sebből vérző amerikai gazdaság újabb terhelést kap?

És vajon a Gazprom illetve egyéb orosz konszernek egy ilyen háborús helyzetben mekkora extra profitra tehetnek szert? Nem lehet, hogy a szaúdi 15 milliárdos ajánlat a borravaló kategóriáját sem éri el ehhez képest?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Rovid távon gazdaságilag megéri az oroszoknak , mivel háború esetén az olaj ára felszokhet 120, egyesk szerint 150 USD/barel, ami + 70miiliárdos USD bevételt jelentene és ezáltal az orosz koltségvetés proficitot ér el....De a másik oldalon viszont elvesztenék a teljes befolyásukat a kozel-keleten.....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem csak ők, hanem mindenki elveszítené. Én egy regionális háborúvá szélesedő helyzetről agyaltam, ahol török-kurd-iraki-szír-stb.stb.stb. egymást lövi jobbról is meg balról is. Esetleg Szaúdiban is balhé lehet.
A lényeg az, ha az egész Közel-kelet felrobban, akkor egyedül Moszkva jár jól. Mindenki más beszopta.
Eszkalálható a helyzet arrafelé? Szerintem igen.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Olvastam ma valahol (épp nem kapom), hogy az EU-s külügyminiszterek találkozóját tartják kb egy hét mulva .... és részt vesz Kerry is. Mi a k* annyát keres ott és egyáltalán miért engedik be?
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
joker. Gondolom megmondja az EU külügyminisztereinek,esetleg írásba is adja,hogy pontosan mi lesz az EU közös álláspontja Szíriával kapcsolatban... Persze,ha addig nem zajlik le a támadás,ha pedig lezajlik akkor elmondja nekik,hogy az miért is volt szükséges,és tökéletesen kivitelezett,az emberi jogok,a szabadság,a demokrácia meg a csillámfaszlámák nevében.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Jó lenne, ha az EU választott vezetői a választóit tekintenék a főnöküknek és nem az amerikaiakat, akiknek az AIPAC meg féltucat másik lobbycsoport a főnöke, akiknek meg már nem tudni ki a főnöke és még felfele biztosan van 1-2 szint.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Elmondom, hogy mi az, ami zavar.

Nem az, hogy false flag művelet történt Szíriában, ez már a HH vége óta szinte csak így megy, hol jobban rejtve, hol kevésbé. Még csak nem is az a zavar, hogy a háttér mozgatórugói legjobb esetben is csak közvetve sejthetőek, megspékelve némi egyéb esetlegesen létező titkos paktumokkal (ezeket nevezzük összeesküvés-elméletekkel). Nem, nem ez zavar. Engem sokkal kisebb részletek zavarnak.

Obama tavaly eléggé egyértelműen definiálta azt a bizonyos „vörös vonalat” Szíriában, ami a vegyi fegyver bevetését jelentette. Az elmúlt évtizedek amerikai gyakorlatából kiindulva nem is volt kétséges senkinek, hogy ez így is lesz.
Ugyanakkor már tavasszal volt egy vegyi fegyveres mizéria Szíria körül és az USA igaziból nem lépett semmit. Hozzáteszem, én örültem neki. Nem azért, mert Asszad haverja vagyok, hanem azért, mert senki sem akart nagyobb balhét annál, mint ami amúgy is van.
Itt a második vegyi mizéria és a sajtóhírek szerint akár már ma éjszaka beindulhat a verkli és odacsapnak Damaszkusznak.

A térségben jelen lévő amerikai erők (hajók, tengeralattjárók, szárazföldre telepített légierő) alapból bőséges tárházát kínálták annak, hogy akár már aznap megbombázzák Szíriát, mikor a hírek megérkeztek a vegyi akcióról és a halottakról, ehhez a képességhez valójában nem volt szükség még plusz négy amerikai hadihajót és néhány tengeralattjárót a szír partok közelébe küldeni. Hogy a Perzsa-öbölben közben egy újabb amerikai hordozó is becsatlakozik a csapathoz csak további zavaró jel. Feltéve természetesen azt, hogy valóban egy „jelképes” – azaz nem rezsimdöntő - akcióról van szó, ahogy állítják.

Zavar az, hogy a múlt héten az orosz hadügyminisztérium azt közölte, hogy nem erősítik az orosz flotta jelenlétét a térségben dacára annak, hogy a NATO ellenben növeli azt. Ezt mindenki elhitte, hiszen eddig is mindig így volt, tudjátok, a HH vége óta.
Ehhez képest ma két újabb orosz hadihajó indult a térségbe, az egyik egy tengeralattjáró elhárító, a másik pedig egy Szlava osztályú rakétacirkáló a Csendes-óceán felől. Ez a két hajó nem jelképes erővel bír, hanem elég konkréttal, ami jelentősen tovább erősíti a tucatnyi hajóból álló orosz flottát a térségben.

Zavar az is, hogy tegnap Kína és Oroszország felállt a BT üléséről és kivonult. Közben mindenki azt bizonygatja, hogy nem is.

Én elhiszem Amerikának, hogy lebombázza Szíriát. Elhiszem Lavrovnak, hogy az oroszok nem harcolnak. Elhiszem, hogy szinte csak egy kis „baráti” maflás jön, pont úgy, mint a csintalan kölkök seggére, ha kell. Elhittem az orosz hadügynek is, hogy nem növeli a katonai erőt a térségben.

Putyin nemrégen azt mondta, hogy Szíriában fog eldőlni az új világrend. Elhiszem neki.
Lavrov azt ígérte, Oroszország nem fog harcolni senkivel Szíriáért. Elhiszem neki.

És a Gazprom?
A kérdés nem provokatív és nem cinikus. Az orosz elit háttér bázisát nem a világvaluta magántulajdonban lévő nyomtatása adja (erre ott az USA), hanem az orosz nyersanyag kitermelés és ezek tranzitja.

„Neked van egy csomó papírod, amit mindenki fizetőeszköznek elfogad, nekem meg van egy csomó olajam és gázom – amit egyébként meg mindenki akar.
Te azt akarod, hogy az olajamat és a gázomat mindenki a Te papíroddal fizesse ki, én pedig azt akarom, hogy ezért cserébe a papírdarabokon túl mást is kapjak – például néhány érdekszférám elismerését, ami nagyságrenddel kisebb, mint a Te érdekszférád.
Azt még nem is mondtam, van egy harmadik fél is, aki nem a te papíroddal akar fizetni az olajamért és a gázomért, hanem a sajátjával. Ráadásul rohadt sokan vannak, eléggé jól állnak a Te papírjaid terén is és az ő érdekszférájuk már most nagyobb, mint az enyém.”

És most nézz rá túlsó oldalra. Nem látsz valami hasonló alaphelyzetet?

Na ez az, ami zavar. Ki dirigál itt kinek? Putyin vagy Obama az, aki majd végül dönt? Biztos ez?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha "amerikai tisztségviselőt közlése szerint" nem biztos a vegyi támadás, akkor nekem ez úgy tűnik, hogy az amik ki szeretnének hátrálni a csapásmérés mögül.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Elszakadva a közvetlen „szíriai fekélytől” egy kis szkenárió a Nagy Sakktáblához:

Az USA megkezdte Dél-Kelet Ázsiába illetve az egész Csendes-óceán térségére összpontosítani a fő katonai erőit. Ennek Kína baromira nem örül. Az a Kína, aki anno segített az USA-nak a Szovjetuniót letérdepeltetni. Amikor a SZU szétesett Oroszország meggyengült és kiszolgáltatottá vált – Kína pedig azonnal lépett. Felvásárolta a szovjet – majd későbbi új orosz – fejlesztéseket, olcsón jut(ott) nyersanyaghoz és az egykoron keményfejű szovjet Moszkva helyett kapott egy szerényebb orosz Moszkva nevű partnert.
Nincs balhé ÉK miatt, mert Kína legnagyobb örömére az amerikai erők végre face to face szembe kerültek az orosz erőkkel, ez pedig akár felül is írhatja majd az amerikai geopolitikai prioritásokat. Ha nem is alapvetően, de annyira mindenképpen, hogy a csökkenő költségvetéssel bíró hadigépezet finomabb eloszlásban legyen jelen globálisan – értsd: nem kell olyan sok erőt Ázsiába vinni, elég lesz oda kevesebb is.
Az USA nyíltan szembekerülve Moszkvával maga elé tartja a NATO-n keresztül az európai pajzsot – miközben lassan leesik a tantusz: ezzel együtt Kína Oroszországot tartja maga előtt pajzsként az USA-val szemben. Keresztény és fehér civilizáció néz farkasszemet keresztény és fehér civilizációval: az ortodox keresztény a római katolikussal, az európai az amerikaival.
És ha minden jól megy, akkor majd keresztény öl arabot, arab és perzsa öl majd zsidót, zsidó öl majd arabot és végül de nem utolsó sorban az ortodox öli a katolikust meg az anglikánt illetve fordítva.
Ha ezek agyonverik egymást, akkor a kimaradó sárga császár roppant haderejével ajándékba kapja egész Szibériát minden kőolajával és földgázával együtt, miközben a két rivális egymást kiütve fekszik.

Kissinger a háttérben találkozgat a kínai exfőnökkel – persze azt hozzá kell tenni, Kínában az exfőnök nem olyan, mint az USA-ban az exelnök. Az előbbinek igen komoly befolyása van még mindig mindenre. Kissinger pedig mindig is a Kínaiak barátja volt, nem? Vajon miről beszélgethettek?

Az USA újabb – immár az ötödik – cirkálóját küldi a térségbe és a tétek egyre emelkednek az asztalon. A Go célja az ellenfél kavicsainak „bekerítése” – nem Kína keríti be a két riválisát, hanem azok kerítik be egymást - egymás ellen.
 
Status
Not open for further replies.