<blockquote rel="laudarage">Internetet, Windows-t, stb. az USA lehallgatja/kikapcsolhatja, a kis hatótávolságú, azaz ultrarövid hullámú és digitális rádióadók pedig nem képesek ORSZÁGOS lefedésre.
Digitális átállás a technológiai fejlődés természetesen velejárója...
+Értelmesen felépített helyi hálózattal (lásd Oroszország) USA blokkolása esetén is tovább működtethető a belső intranet.
Windows túl van misztifikálva, ahol szükség van titoktartásra (bankok, gyárak, közigazgatás...) azok nem lemezes szoftvert vesznek, hanem forráskódot, amelyet saját embereik megberhelnek majd lefordítanak helyileg. Orosz hadsereg is gond nélkül használja...
Apple termékek sokkal komolyabb biztonsági kockázatot jelentenek.</blockquote>
"Fejlődés velejárója":
igen, de az, hogy mi a "fejlődés", azt az amerikai stratégia határozza meg. Nézd csak meg az amerikai szabványosító szervezetek dominanciáját az Internet/távközlés világában.
Szóval az amerikai "birodalmi" terjeszkedési stratégiának a távközlés/híradástechnika világszintű átalakítása is része!
Megj.: a hosszúhullámú országos rádióadóit (pedig volt belőlük sok) Oroszország is lekapcsolta mind. Így most Oroszországnak sincs olyan rádióadója, amely országos (náluk kontinentális méretű) lefedettségre képes. Ez hiba. A SZU-nak nem véletlenül volt üzemben sok hosszúhullámú rádióadója, ennek oka a háborús veszély ill. a hidegháború volt.
Ennek semmi köze a "fejlődéshez". A fejlett digitális rádióadókkal NEM LEHET ORSZÁGOS LEFEDETTSÉGET elérni. Mert a digitális technikához nagy sávszélességre, ahhoz pedig magasabb frekvenciára van szükség. Viszont a frekvencia növelésével csökken a rádióhullámok hatósugara. Nem véletlen kell a GSM mobiltefelon tornyokat 30km-enként telepíteni. A 3G/4G mobilokhoz pedig még sűrűbb bázisállomás-hálózat szükséges. Ha egy-egy ilyen torony kiesik, akkor az adott területen (kb. 20-30km-es sugarú kör), nem érhető el a hálózat. Rádióadások esetén is ilyen nagyságú területek eshetnek ki, ami azt jelenti, hogy a kormány pl. a magyar kormány esetleg félmegyényi területeket NEM FOG TUDNI ELÉRNI rádióadón keresztül (sem).
"USA blokkolása esetén is tovább működtethető a belső intranet"
Világos, de ekkor ez azt jelenti, hogy a globális Internet országos méretű hálózatokra esik szét, amelyek egymást már nem tudják gond nélkül elérni, azaz, pl. Magyarországról nem érhetőek el (teljesség igénye nélkül):
- Windows/Linux/egyéb szoftver frissítések,
- még nagyobb gond: Windows-t nem tudsz aktiválni telepítés után,
- vírusirtó frissítések sem érhetők el külföldről,
- nemzetközi vállalatok, multik, beszállítói hálózatok szétesnek,
- olyan szerverek, amelyek külföldön, pl. USA-ban vannak, nem lesznek elérhetőek: Google, Youtube, Facebook stb.
- és még sok minden.
Tehát, igen, ha az USA "lekapcsolja" az Internetet, akkor a helyi, országos hálózat (amely korábban az Internet része volt), tovább működtethető, de tekintettel arra, hogy az Internetes alkalmazások, szoftverek eddig nem voltak korlátozva országhatáron belüli működésre, az ilyen szoftverek mind leállnak, ha nem tudják elérni a külföldi szervereiket.
Továbbá, az USA közreműködése nélkül a DNS bejegyzések ütközésmentes kiosztása is nehézségekbe fog ütközni, mert bár megoldható, hogy egy országon belül egy helyi hatóság átvegye a DNS bejegyzések helyi kiosztását, de azt nem fogja tudni garantálni, hogy azok ne ütközzenek más országok DNS kiosztásával.