[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Kis adalék a lódarázs által mondottakhoz. Valóban van konkrét probléma az analóg rendszerek hiányából katasztrófa helyzetben.

Japánban a földrengés és szökőár után voltak olyan nagyobb számú csoportok, akik azért nem tudtak érdemben lépni, mivel nem volt kapcsolatuk a környező területekkel sem. Gyalogos hírvivőt kellett indítaniuk, 2-3 nap egyoldalú hírközlést eszközölve.

Nem a digitális technológiával van a probléma, az jó ha fejlődik a világ. Viszont az analóg rendszereket érdemes kis költséggel meghagyni párhuzamosan vész esetére.

Pontosan. És még egy adalék:

sok esetben a digitális nem jobb, mint az analóg, hanem olcsóbb.
Pl. audió technikában, sőt a távközlésben is

(példámnál maradva hosszúhullámú rádióadók hatalmas méretűek, sok energiát fogasztanak és ezért drága őket üzemeltetni)

Tehát sok esetben azért nyomatják a digitálist, mert az olcsóbb. Nagy tömegben gyártható, gyártás után egyszerűbb tesztelni (pl. analóg áramköröket gyártás után be is kell hangolni, mérni, a digitálisnál erre sincs szükség), olcsóbban üzemeltethető, kevesebb energiát igényel, és ha elromlik, nem javítjuk, hanem kidobjuk és kész.

De ettől még tudásában sokszor az analóg rendszer a jobb!

Úgy is megfogalmazhatom, hogy a digitális rendszerek iránti igényt részben a tömegtermelés hozta létre, mert "kici éc óccó".
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sorsdöntő csúcstalálkozókra készül Görögország
https://www.youtube.com/watch?v=3E2YZXMgvHA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
<blockquote rel="boki"><blockquote rel="Pocok75">Nem tudom, hogy közülünk itt a fórumon mennyien élnek az úgynevezett csökött nyugaton, ahol minden egyre szarabb és menekülni kell innen, de én innen a ködös Albionból kicsit másképp látom a dolgokat, teljesen csak a hétköznapokról beszélve. Én nem akarok itt flancos tanulmányokat belinkelni, nem vagyok jártas az ilyenben, de itt élve és beszélgetve a helyiekkel, azt kell mondjam, hogy itt semmi sem változott a hidegháború óta a népek fejében. Tudom, köszönhető ez az úgynevezett mainstream mediának, de itt ha azt mondod, hogy orosz, akkkor a helybeliek 95 százaléka a szovjetekre asszociál és igen is ellenségként gondol rájuk. A kis faluban ahol lakom rengeteg katona él, jön megy, vagy a helyiek tartalékosok vagy éppen leszerelt, egykori katonák. Itt mindenki ért a hadtudományokhoz, ugyan úgy mint mindenki otthon a focihoz. De ha most azt mondanák nekik, hogy uccu, irány Európa, mert meg kell állítani a vörös veszedelmet, akkor igen is az emberek nagy része, menne és jelentkezne, mert itt a vörösök még mindig ellenségek, ellenfelek!
Ha valaki megnézi a térképet, hogy hol is lakom és dolgozom immár 3. éve akkor érti, hogy miért is mondom, hogy ez egy igazi "military area"! :D

https://www.google.co.uk/maps/place/Ludgershall,+Wiltshire/@51.2568721,-1.6139375,14z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x4873f95247c37c2d:0xde81796d492063f4

Bocs, hogy kicsit elkanyarodtam, de remélem értitek, hogy kb mit akarok kihozni az egészből. Nem kell ide semmi uszítás, elég csak az elmúlt 70 évet felhozni. Itt zsigerből ellenség az orosz a mai napig!

Az angoloknak mindig is ellenség volt az orosz . Ez a dolog még a Brit Birodalomra vezetheto vissza , ahol mindig is riválisként(ellenségként) tekintettek az Orosz Birodalomra......
Viszont az orosz pénz, a Londonban élo kb 40 000 újgazdag orosz jól jon az angoloknak:)</blockquote>

De Boki! Miért itt Angliában van az a sok újgazdag és miért nem otthon? Itt ha vesz Londonban egy belvárosi lakást, ugyan azért a pénzért cehetne magának egy kisvárost Oo.banban. Miért jönnek ide, a jóságos, mindenben szuper Oroszhonban is maradhatnának??

</blockquote>

Lopott pénzzel te otthon maradnál?!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Azért ez a jövő, mert jobb minőségű adást sugrozhatsz és valószínű, hogy a fogyasztók döntik el, pont emiatt. Ezek a techinikák ugyanúgy működőképesek lesznek mint az analóg rendszerek, max nem lehet majd egy sufniban összebarkácsolni őket (bár ebben nem vagyok annyira biztos). Viszont símán vehetsz magadnak olyan adót amive sugározhatsz, nem ez a gond, hanem a frekvencia engedély.

...,hát nagyon nem értesz hozzá, de jól elő tudod adni...!

Ha kedved van, magánban felvilágosítalak! Nem véletlen használnak még a grisáék LB telefont a nuki rakétáik felügyeletéhez!
Mondjuk látszólag semmi köze a digitális rádiókhoz.
Üdv
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
11424722_855067054563259_7120831120658906492_n.jpg
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Lengyelországban már 10,000 külföldi katona állomásozik 18 országból. 2015 év végéig 200 hadgyakorlatot hajtanak végre.

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/06/19/kalter-krieg-in-polen-befinden-sich-mehr-auslaendische-soldaten-als-1989/
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Mackensen
"Pl nem tudom, hogy tudtad-e, de a nyolcvanas években a Bulgárok saját számítügépet építettek, saját standardok és saját programnyelvel. Mert ők olyan kemények voltak.
És? Nem volt szükség semmilyen összeeskövésre Bill Gates részéről (lehe sem akkor, sem most sem tud a dologról) de az egész hamvában halt."

Mondjuk ez annyira nem jó példa, mert a legelterjedtebb számítógép architektúra már elég régóta elavúlt... Csak hát ugye a business.

A Pravetz amúgy nem egészen Primo kategória... :)

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_computer_hardware_in_Soviet_Bloc_countries#Bulgarian_computers

https://en.wikipedia.org/wiki/Pravetz_computers
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="Mackensen">Azért ez a jövő, mert jobb minőségű adást sugrozhatsz és valószínű, hogy a fogyasztók döntik el, pont emiatt. Ezek a techinikák ugyanúgy működőképesek lesznek mint az analóg rendszerek, max nem lehet majd egy sufniban összebarkácsolni őket (bár ebben nem vagyok annyira biztos). Viszont símán vehetsz magadnak olyan adót amive sugározhatsz, nem ez a gond, hanem a frekvencia engedély.

...,hát nagyon nem értesz hozzá, de jól elő tudod adni...!

Ha kedved van, magánban felvilágosítalak! Nem véletlen használnak még a grisáék LB telefont a nuki rakétáik felügyeletéhez!
Mondjuk látszólag semmi köze a digitális rádiókhoz.
Üdv

</blockquote>

Légyszi csak akkor, ha valami fasza kis összeesküvés sül ki belőle, addig is megvagyok a wikipediával meg a googellel.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Mackensen
"Légyszi csak akkor, ha valami fasza kis összeesküvés sül ki belőle, addig is megvagyok a wikipediával meg a googellel."
Ha van kedved belemélyedni a digitális adatátvitel rejtelmeibe, akkor rajta!
Én már harminc éve gyakorlom és tanítom!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Lehet már öreg vagyok a váltáshoz, nekem a tapasztalatom annyiban merült ki, hogy az osztálytársamnak annó segítettem Yagi antennát barkácsolni:)
A lényeg, hogy nem hinném, hogy összeesküvés lenne a digitális átállás mögött. Az, hogy az analóg rendszereknek is vannak előnyeik az világos.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Mack!
Nincs itt semmi összeesküvés elmélet! Csak adatátvitel (digitális) és utasítás (analóg).
Ha van kedved:studio.pataky.hu/edu/_babosa/PCM.pdf
olvasgasd!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Mackensen">Azért ez a jövő, mert jobb minőségű adást sugrozhatsz és valószínű, hogy a fogyasztók döntik el, pont emiatt. Ezek a techinikák ugyanúgy működőképesek lesznek mint az analóg rendszerek, max nem lehet majd egy sufniban összebarkácsolni őket (bár ebben nem vagyok annyira biztos). Viszont símán vehetsz magadnak olyan adót amive sugározhatsz, nem ez a gond, hanem a frekvencia engedély.

"Fogyasztók döntik el"

ez szabványos amerikai duma. Minden, amit az amerikai stratégák kitalálnak, úgy van tálalva, hogy azt a "fogyasztók döntötték így el". Ezért vannak okostelefonok is. Meg ezért érintőképernyősek az okostelefonok - mert a fogyasztók döntötték el. Véletlenül sincs köze az ujjlenyomat-leolvasáshoz...

"max nem lehet majd egy sufniban összebarkácsolni őket"

Na pontosan erről van szó. És a "sufni" ebben a helyzeben Magyarország. Magyarország EGÉSZE sem lenne ma képes egy ilyen rádiókészüléket legyártani, külföldi alkatrészek nélkül.

És ennek célja nem más, mint a FÜGGŐ VISZONY, FÜGGŐSÉG kialakítása, amelyen az USA hatalma alapul.

</blockquote>

Megjegyzem, hogy meg az USA sem tud ilyet gyartani, hisz Kinaban vagy Tajvanon gyartjak az alkatreszeket hozza.
De ez nem azert van, mert nem kepes az orszag ilyet gyartani, hanem azert, mert Kina olcsobban teszi. De Kinaban mar nemsokara magasabbak lesznek a berek, mint Magyarorszagon es aztan visszahozzak a gyartast is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Igen és a wiki szerint Kínában elterjedt a digitális rádiózás. Akkor ez most kínai összeesküvés?
:))
https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Broadcasting
Közbel olvasom akagi cikkét.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nagyon fájnak Európának az oroszellenes szankciók. Az Oroszország elleni szankciók mintegy 100 milliárd euró veszteséget okozhatnak az Európai Uniónak, és több mint 2 millió munkahelyet veszélyeztethetnek Európában - összegezte legfrissebb jelentésében a WIFO osztrák gazdaságkutató intézet.
http://www.atv.hu/kulfold/20150622-nagyon-fajnak-europanak-az-oroszellenes-szankciok
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Visszaszámlálás: sorsdöntő tárgyalások Görögországról
https://www.youtube.com/watch?v=Hst-PEm5jro
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"az Oroszország elleni szankció valójában Európának fog fájni".
A WIFO osztrák gazdaságkutató intézet legfrissebb jelentésében arra figyelmeztetett még az EU döntése előtt, hogy az Oroszország elleni szankciók mintegy 100 milliárd euró veszteséget okozhatnak az Európai Uniónak, és több mint 2 millió munkahelyet veszélyeztethetnek Európában.
http://alfahir.hu/az_eu_meghosszabbitotta_az_oroszorszag_elleni_szankciokat
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
A néhány évvel ezelőtti görög bevándorló probléma az valamilyen teszt lehetett az uniós határrendészetre a menekültáradatot szervezők részéről?
 

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
A következőt fűzném hozzá a digitális kontra analóg rádiózás kapcsán kibontakozott vitához, mivel nem láttam hogy valaki is megemlítette volna a két leglényegesebb dolgot:

1. digitális adatátvitellel sokkal több adatátviteli csatorna hozható létre ugyanazon frekvencia tartományon belül (ma már annyi csatorna van, hogy ezt lehetetlenség lenne kiszolgálni analóg adatátvitellel)
2. lényegesen kisebb kibocsátott teljesítmény is biztosítja a kielégítő vételt (így is lassan már megfővünk a saját magunk által kreált rádiózajban)

Hogy ez most olcsóbb? Azt kizárólag a tömegtermelésnek tudom be.
Hogy könnyebben bedöglenek? Biztosan. Akkor kell majd elővenni a jó kis analóg technikát. Sajnos azt tapasztalom, hogy rádióamatőr barátaim már általában eladták a jó kis hagyományos technikákat, minden féle digitális kütyüket látok náluk is. Megjegyzem, én soha sem voltam rádióamatőr. Egyszerűen nem vonzott, képesítésem mindig is megvolt :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Külpolitikai percek Nógrádi György biztonságpolitikai szakértővel
http://mno.hu/videok/128456
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Néhány héten belül Európa jelentős része egyet fog érteni a magyar határzárral. Ezt Nógrádi György jelentette ki az Echo Televízió Heti Mérleg című műsorában. A biztonságpolitikai szakértő leszögezte, jelenleg Magyarországra több menekült érkezik, mint Olaszországba, vagy éppen Görögországba.
http://www.echotv.hu/video/105815/20150621_Heti_merleg_1_resz
 
Status
Not open for further replies.