[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113
Kedves Közgazdász Fórumozók!

Szinte naponta jelenik meg valamilyen lelombozó hír a világ gazdaságáról, pénzügyi rendszeréről. Én nem emlékszem olyan korábbi időszakra, amikor naponta jövendölte valamelyik közgazdász, hogy előttünk az összeomlás. Lehet, hogy én nem figyeltem erre, de nem emlékszem ennyi baljóslatú előrejelzésre.
Mi a valóság? Gazdasági és pénzügyi háború része-e ez, vagy valóban ilyen riasztó a helyzet. Ha ilyen riasztó, a nagy tömörülések (USA, EU, Kína stb.) miért nem tesznek valamit. Nem tudnak tenni, vagy nem akarnak tenni?
Az EU miért ilyen tesze-tosza? Én nem hiszek az összesküvés-elméletekben, azaz nem hiszem, hogy az EU vezetőit megzsarolták, bábbá tették. A vezetőt többen veszik körül, ha egy ember zsarolható is, a környezete nem. Ennek a látszólagos tehetetlenségnek komolyabb okai lehetnek egy ember megzsarolhatóságánál. Azt el tudom képzelni, hogy vannak helyzetek, amikor a legjobb kivárásra játszani. De nem látom át a mostani helyzetet, azaz megítélni sem tudom.
Az arab világgal kapcsolatban: valóban megkeverték a demokráciaexporttal az ott lévő helyzetet, de amit az iszlám vall, azt én nem tudom elfogadni. Valaki feltette ide a dokumentumokat, beleolvasgattam: az maga a középkor. Így a XXI. században nem lehet a kihívásokkal sikeresen felvenni a küzdelmet. Ha ezzel a mentalitással akarnak a migránsok Európába jönni, illetve élni, az magát a katasztrófát hozza el Európa számára. Egyszerűen a két gondolkodásmód nem illeszthető össze. Az egyik videóban mondja a szír emigráns, hogy csak élni szeretne békében. De hogyan? A két gondolkodásmód nem tud békében meglenni egymás mellett. Ezt nem képes felfogni? Vagy nem érdekli!



Hát, ugye sokkal-sokkal több pénz van nyilvántartva a nemzetközi rendszerben, mint amennyi jószág létezik, + ugye a folyamatos növekedés - amire a hitelelapú gazdaság épül - sem tartható fenn a bolygó véges erőforrásai (és tűrőképessége) miatt szóval előbb-utóbb kipukkan a lufi.

Addig meg mindenki megpróbál helyezkedni és a pillanat ura lenni.
EU?

Nincs olyan önálló entitás, hogy EU. Amit te annak látsz, az csak egy önálló életre kelt hatalmas bürokrácia, aminek legfőbb gondja, hogy folyamatosan munkát és hatalmat adjon magának.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113
A jó édes *** ***t már az egész baloldalnak, úgy internacionálisan:

A német alkancellár elvenné az európai országok jogát, hogy maguk döntsék el, hogy ki a menekült

http://444.hu/2015/08/23/a-nemet-alkancellar-elvenne-az-europai-orszagok-jogat-hogy-maguk-dontsek-el-hogy-ki-a-menekult/


A 10 pontjuk:

A tíz pontjuk a következő:

1 Mindenütt megfelelő színvonalon kell ellátni a menekülteket. Ehhez közös európai szabályok kellenek, amelyet minden tagállamnak be kellene tartania. (<---anyátok)


2 Közös menekültpolitika kell, hogy az EU bármely határához érkezőkről egyforma szempontok szerint döntsék el a hatóságok, hogy menekültnek tekintik-e őket.(<---még inkább anyátok)


3 Mindegyik tagállamnak ki kell vennie a részét a menekültek befogadásából. Az nem lehetséges, hogy csak néhány ország viselje a terhek túlnyomó részét. Kötelező befogadási kvóták kellenek.

4 Közös európai határvédelemre van szükség. Ennek nem csupán a határok őrizete legyen a feladata, hanem az érkezők regisztrálása és további sorsuknak irányítása is. (<---anyátok)


5 Az EU tagállamainak azonnal anyagi segítséget kell nyújtaniuk a menekültáradatnak leginkább kitett térségeknek, a görög szigetektől a német önkormányzatokig. (<---lol, a csóró EU országok támogassák a németeket. Arcbőr van)


6 Európa nem teheti meg, hogy hagyja meghalni a partjai felé érkezőket. Pénzt és felszerelést kell áldozni a Földközi-tenger felől érkezők megmentésére.(<---akkor tartsátok el őket ti)


7 Hosszabb távon csak úgy lehet segíteni a rászorulókon, ha azok, akiknek nincs veszélyben az életük, vissza tudnak térni a hazájukba. Ennek érdekében együtt kell működni a kibocsájtó országokkal, pénzügyi és technikai segítséget kell nekik adni. (<---kéz a biliben)


8 Egyértelműen meg kell határozni, hogy mely országokat tekintünk biztonságosnak. A Nyugat-Balkán EU-tagjelölt országai aligha kaphatnak ígéretet az EU-tagságra, ha azt gondoljuk, hogy nem biztonságosak.


10 Új német bevándorlási törvényre van szükség. Európának mindent meg kell tennie, hogy Afrika és a Közel-Kelet háborús térségeiben béke legyen és meginduljon a gazdasági fellendülés. (<--akkor talán nem kellett volna részt venni a lebombázásukban és lerablásukban)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Tarzaan, a gond, hogy önmagukban az országok képtelenek megoldani a dolgot, közösen mindenképpen hatékonyabban lehetne kezelni a problémát. A dolog inkább a hogyannal van.
Persze a legolcsóbb és leghatékonyabb az lenne, ha le lehetne őket gépfegyverezni a határsértésnél, csakhát elmúltak azok az idők.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Videó a marokkói terrorista bravúros leszereléséről
https://www.youtube.com/watch?v=usmtU-sEkDQ

Teljes hadkészültségben a két Korea, a megbízottak közben a tárgyalóasztalnál győzködik egymást
https://www.youtube.com/watch?v=7Pxv8lHkxFg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113
Tarzaan, a gond, hogy önmagukban az országok képtelenek megoldani a dolgot, közösen mindenképpen hatékonyabban lehetne kezelni a problémát. A dolog inkább a hogyannal van.
Persze a legolcsóbb és leghatékonyabb az lenne, ha le lehetne őket gépfegyverezni a határsértésnél, csakhát elmúltak azok az idők.


Ha mindenki védené a saját határait, akkor mindenhová csak annyi migráns érkezne, amennyit hagynak.

Sajnos elmúltak, bár szerintem pár példa után erősen mérséklődne a roham.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Senki sem készült fel ilyesmire. Szerintem az olasz haditengerészet a NATO egyik legerősebbje, de őket is leterheli a dolog. Ha kilpűlhetne egy egységes parti őrség, valami olyasmi mint ami az amerikaiaknak van, akkor lehet még a partmenti vizeket elhagyva vissza lehetne fordítani az emberekkel megpakolt hajókat, Afrika partjainál.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113
Senki sem készült fel ilyesmire. Szerintem az olasz haditengerészet a NATO egyik legerősebbje, de őket is leterheli a dolog. Ha kilpűlhetne egy egységes parti őrség, valami olyasmi mint ami az amerikaiaknak van, akkor lehet még a partmenti vizeket elhagyva vissza lehetne fordítani az emberekkel megpakolt hajókat, Afrika partjainál.


Persze, hogy leterheli, mert elkezdtek vizitaxizni.

Ha csak pár hajót elsüllyesztettek volna még az elején, - esetleg a csempészekkel együtt - nem lenne ekkora roham.

De jelenleg a tengerészet meg egy rakás barom civil szinte utaztatja őket Olaszországba.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
OK, és akkor mi legyen a megoldás? Még Németország is kevés önmagában a probléma megoldására, ha a görögöket vesszük, őket már meg sem említik, pedíg gondolom a nagyja ott jön be. Vicc az egész.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="akagi">melampo
Te vagy az, aki talán megértetted, hogy mire akartam kilyukadni.
Köszönöm a linket. Jónak tartom az összefoglalót.
A szocializmus lelkes és meggyőződéses hívei akkor szoktak meghasonulni amikor a korporációs állam választási és parlamentáris rendszeréről először olvasva döbbenten ismerik fel a1989 előtti politikai berendezkedésünket.
Ekkor tudatosul bennük, hogy ők voltaképpen meggyőződéses fasiszták csak ezt eddig nem tudták.:)
</blockquote>

Van egy fontos különbség:

a korporációs államnál a vagyon a fasiszta államot kiszolgáló nagyvállalatoknál van (kiváló példa erre az USA és a nagyvállalatai), míg a szocializmusban a hatalmat ugyanúgy egy központi, állami bürokrácia birtokolja, DE a vagyon állami tulajdonban van.

Lehet, hogy egyesek szerint ez nem nagy különbség, mert mindkét esetben központosított a vagyon, én azonban a korporációs fasizmussal szemben még mindig inkább szeretnék állami tulajdont, mint néhány államközeli nagyvállalat által birtokolt, államilag megerősített nagytőkét.

Az állami tulajdon ugyanis azért mégiscsak a "nép tulajdona", mégha ezt (főleg az utóbbi időben) le is járatták a közvagyon szétlopásával...

szóval, summa summarum, a korporációs fasizmus a neoliberalista kapitalizmus szélsőséges típusa, amelyben a nagytőkés nagyvállalatok és az állami funkciók összefonódnak (fasces, vesszőnyaláb), egymást védelmezve: az állam védelmet nyújt a nagytőkének, a nagytőke pedig megvásárolja a politikusokat és támogatja az államot, legfőként a háborúiban.

Ezt a nagytőke + állam összefogást nevezik fasizmusnak (a korporációs állam még egyértelműbben nevezi nevén a gyereket, gyakorlatilag pontosan ez ma az USA államberendezkedése: korporációs fasizmus).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113
OK, és akkor mi legyen a megoldás? Még Németország is kevés önmagában a probléma megoldására, ha a görögöket vesszük, őket már meg sem említik, pedíg gondolom a nagyja ott jön be. Vicc az egész.


Külső határok lezárása, a bárkák/embercsempész központok megsemmisítése még az afrikai partoknál.

Ha az olajcégek és az USA érdekei miatt szó nélkül háborúba megy az EU, akkor amiatt pláne kötelesség.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
És ezt mondjuk egy olyan államocska mint UK, vagy Franciaország, hogyan lenne képes önmagában megcsinálni? Ha jól értettem ellenezted a közös fellépést (persze ettől még mondhatott baromságokat a német alkancellár) de milyen más reális opció lehetséges?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 236
15 944
113
És ezt mondjuk egy olyan államocska mint UK, vagy Franciaország, hogyan lenne képes önmagában megcsinálni? Ha jól értettem ellenezted a közös fellépést (persze ettől még mondhatott baromságokat a német alkancellár) de milyen más reális opció lehetséges?

Az, hogy "közös fellépés" egy tartalom nélküli fogalom.

Az a közös fellépés, ami a jelek szerint körvonalazódik (migránsok jelentős részének beengedése, ezek közül a jobbak kimazsolázása a gazdag országok által, és a többi lepasszolása a perifériára) abszolút elfogadhatatlan.


Eddig is az EU-ból való kilépés mellett voltam (ill. be sem léptem volna), de a TTIP és ezen téma miatt ez mára sürgető kérdés lett.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
És akkor nem lesz Mó tranzitország? A közös fellépés meg egy nem létező dolog és semmit sem látok körvonalazódni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="melampo"><blockquote rel="akagi">melampo
Te vagy az, aki talán megértetted, hogy mire akartam kilyukadni.
Köszönöm a linket. Jónak tartom az összefoglalót.
A szocializmus lelkes és meggyőződéses hívei akkor szoktak meghasonulni amikor a korporációs állam választási és parlamentáris rendszeréről először olvasva döbbenten ismerik fel a1989 előtti politikai berendezkedésünket.
Ekkor tudatosul bennük, hogy ők voltaképpen meggyőződéses fasiszták csak ezt eddig nem tudták.:)
</blockquote>

Van egy fontos különbség:

a korporációs államnál a vagyon a fasiszta államot kiszolgáló nagyvállalatoknál van (kiváló példa erre az USA és a nagyvállalatai), míg a szocializmusban a hatalmat ugyanúgy egy központi, állami bürokrácia birtokolja, DE a vagyon állami tulajdonban van.

Lehet, hogy egyesek szerint ez nem nagy különbség, mert mindkét esetben központosított a vagyon, én azonban a korporációs fasizmussal szemben még mindig inkább szeretnék állami tulajdont, mint néhány államközeli nagyvállalat által birtokolt, államilag megerősített nagytőkét.

Az állami tulajdon ugyanis azért mégiscsak a "nép tulajdona", mégha ezt (főleg az utóbbi időben) le is járatták a közvagyon szétlopásával...

szóval, summa summarum, a korporációs fasizmus a neoliberalista kapitalizmus szélsőséges típusa, amelyben a nagytőkés nagyvállalatok és az állami funkciók összefonódnak (fasces, vesszőnyaláb), egymást védelmezve: az állam védelmet nyújt a nagytőkének, a nagytőke pedig megvásárolja a politikusokat és támogatja az államot, legfőként a háborúiban.

Ezt a nagytőke + állam összefogást nevezik fasizmusnak (a korporációs állam még egyértelműbben nevezi nevén a gyereket, gyakorlatilag pontosan ez ma az USA államberendezkedése: korporációs fasizmus).
</blockquote>
Válaszolnék rá, de egyszerűen nem tehetem, mert nem engem szólítottál meg.
Melampoé az elsőbbség!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="nekerdez">Görgök most kapnak szerintem idegbajt. Idegen forgalmukat ez is rendesen vissza veti majd.
http://www.echotv.hu/video/106976/Megszalltak_Athent

Eskuszom sikhulye politikusai vannak az egesz Eu-nak. A gorogoknek van tengerpartjuk, fel kell rakni a sok bevandorlot egy hajora es visszavinni Libiaba. Egy hajo uzemeltetese nem kerul olyan sokba. Ha visszajonnek, ujbol atvinni oket. Ugyis a menekultek penze vagy laba fogy el hamarabb. Ez ellen nem lehet kifogasa az Unionak, nem jogserto, hisz nem zartak be oket vagy bantak veluk embertelenul. Libiaban demokracia van par evvel ezelott meg europai turistakkal volt tele az orszag, nyaralhatnak ott a bevandorlok is, az utat ingyen biztositjak nekik.</blockquote>


Kellene egy egységes EU menekült politika, kilehetne bérelni vagy 2-3 kopár szigetet valahol Görögországban, és minden menekültek oda szállítani, hiszen az EU - ba menekültek, ez ugye az EU. Majd elhúzni a kérelmek elbírálását, és minden nap indítani egy hajót vissza a menekültekkel Ázsiába, Afrikába. A menekültek a szigetről elmenni úgysem tudnának, senkit sem zavarnának, az EU meg állhatná a közös kaszából a költségeket.
</blockquote>Csak ismétlem magam, szerintem ez egy jó megoldás lehetne!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Akkor is az lesz, csak nem Mó lesz ahol belépnek az EU területére és akkor nem ide toloncolják vissza. Persze ez is eredmény valahol, csak a döglött macskát átdobtuk a szomszédba.
Amit szuvorov mond, abban van logika. Legyen néhány nagy befogadóközpont nagyon szigorú kontroll alatt. Bírálják el szépen az eseteket stb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha már ennyit beszéltünk a fasizmusról és a szocializmusról, akkor gondoltam csinálok egy kis összehasonlító táblázatot + egy kiskátét róluk :)

Kiskate1_www.kepfeltoltes.hu_.png


Kiskate2_www.kepfeltoltes.hu_.png
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Jól szórakoztam Haubagoi a "kiskátédon", így végigolvasva, sosem gondoltam volna, de inkább a kommunista elv felé húzok :p. Bár azzal a nem épp kommunistás kitétellel, hogy a migránsoknak itt ha rajtam múlna, nem sok babér teremne!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ha már ennyit beszéltünk a fasizmusról és a szocializmusról, akkor gondoltam csinálok egy kis összehasonlító táblázatot + egy kiskátét róluk :)

Kiskate1_www.kepfeltoltes.hu_.png


Kiskate2_www.kepfeltoltes.hu_.png

..., hát már az első rublikád kiveri a biztosítékot nálam, pedig a pesti gettoban nőttem fel!
Ajánlom figyelmedbe a Kisherceget, de az orvelli állatkert mégjobb, hogy megértsd a lényeget!
Csókoltatom a tanáraidat a Kazinczy utcai zsinagóga nevében!
 
Status
Not open for further replies.