[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Próbálj picit visszábbvenni, jó? (stílus) Ennek mi köze ahhoz, amiről én írtam?
Boccs, nem megsérteni akartalak csak ezt a jelenséget, ezeket a törekvéseket, a proletáriátus cseréjét Alain de Benoist már évekkel ez előtt leírta.
Én a tőke/kapitalizmus és a népesség kapcsolatáról írtam, nem arról, hogy a baloldal hogyan támogatja a bevándorlást (mert a tőkésosztály is támogatja!), meg hogy az ál(baloldal) miként áll árulja el a baloldali értékeket és áll a tőke mellé.
Ugyanarról beszélsz, a tőkének nincs szüksége erre a magasan kvalifikált rétegre tehát minden gazdasági és politikai eszközét bevetve megpróbálja ellehetetleníteni.

Azt meg, hogy a klasszikus olasz fasizmus lenne a megoldás, inkább hadd ne minősítsem...

számomra fasizmus = a tőkés rendszer vészreakciója arra, hogy a bukását érzi
A klasszikus olasz fasizmus elvei egy korporációs keresztényszocialista államrendszer kialakítását szolgálták a globálissá váló tőke féken tartására.
Ugyanakkor az is igaz, hogy mind a tőkés rendszer, mint az (internacionalista) kommunizmus globalizáció párti: az egyik a tőkésosztály nemzetköziesítése, a másik pedig a munkásosztály nemzetköziesítése révén támogatja a globalizációt. Ilyen módon mindkettő bevándorláspárti is.
Így igaz, ezek ugyanannak a törekvésnek a tőke globális uralmának kétféle megoldásai.
Helyzet, hely és alkalomfüggő, hogy egyik válik be vagy a másik.

Ugyanakkor - ha már állást kellene foglalni valami mellett - akkor én nem a klasszikus olasz fasizmus mellett foglalnék állást, hanem a nemzeti (tehát nem internacionalista) szocializmus mellett. Amely a szocialista rendszerrel szünteti meg a tőkés rendszer társadalomromboló hatását, ugyanakkor nem erőlteti a bevándorlást, a népek keveredését, hanem tiszteletben tartja a természetes módon kialakult országokat/határokat, ugyanakkor picit birodalmi módon is gondolkozik az egymáshoz közel álló népek összefogásával (mint pl. Eurázsia -> Eurázsiai Unió).
A nemzeti szocializmus -nemzetszocializmus vagy nácizmus-, mint a klasszikus olasz fasizmus helyi viszonyokra adaptált egyetlen variációja 1934- ben megszűnt.
Amit ma ezen a néven neveznek annak az eredetihez semmi köze, viszont arra tökéletesen alkalmas ez a megtévesztő átnevezés, hogy a klasszikus olasz fasizmussal együtt a nemzetszocializmus elvrendszerét is megbélyegezze és az átlagembert elrettentse még a tanulmányozásától is.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
A klasszikus olasz fasizmus elvei egy korporációs keresztényszocialista államrendszer kialakítását szolgálták a globálissá váló tőke féken tartására.

Hm. Ez érdekes, nem tudtam róla. Ez már nem hangzik annyira rosszul, de ettől függetlenül inkább simán szocialista vagyok, mintsem "korporációs keresztényszocialista", ez nekem picit a globális kapitalizmust megelőző arisztokrácia visszahozatalát sugallja, immáron korporációs formában. Ez megint picit olyan lenne, mint ahogyan az álbaloldal próbálja a kapitalizmust humánusabb köntösbe csomagolni, ez a "korporációs keresztényszocializmus" pedig a középkori értelemben vett arisztokráciát próbálná meg keresztény köntösbe csomagolni, és így eladhatóvá tenni. Számomra az arisztokrácia = kapitalizmus korai formája, így annyira nem rajongok ezért az irányzatért. De értem mire gondolsz, és biztosan vannak benne jó dolgok is, de mondom, én inkább vagyok szocialista mintsem jobboldali (korporációs, arisztokrata, nacionalista, kapitalista, fasiszta - számomra ezek közeli fogalmak), ugyanakkor a teljes internacionalizmust elutasítom, mert figyelembe kell venni a népek természetes fejlődését és igényeit is.

A nemzeti szocializmus -nemzetszocializmus vagy nácizmus-, mint a klasszikus olasz fasizmus helyi viszonyokra adaptált egyetlen variációja 1934- ben megszűnt.
Amit ma ezen a néven neveznek annak az eredetihez semmi köze, viszont arra tökéletesen alkalmas ez a megtévesztő átnevezés, hogy a klasszikus olasz fasizmussal együtt a nemzetszocializmus elvrendszerét is megbélyegezze és az átlagembert elrettentse még a tanulmányozásától is.

Itt én nem a német Hitler-i nemzeti szocializmusra gondoltam (és főleg nem a nácizmusra, amelyet teljesen elutasítok), hanem olyan szocializmusra, amely nem internacionalista/globalista, hanem inkább regionális, kontinentális, azaz nemzeti(bb). Sajnos, ha azt akarom kifejezni, hogy nem internacionalista szocializmus, hanem a népi/nemzeti, akkor abból a nemzeti szocializmus (=nácizmus jön ki), amely viszont teljesen távol áll attól, amire én gondolok.
Talán éppen ezért népi szocializmusnak lehetne inkább nevezni, talán. Ugyanakkor azért én olyan népi szocializmusra gondolok, amely több népet egyesít, kontinentális birodalmi módon. Mint pl. az Eurázsiai Unió. Ez persze különbözik a nemzeti jobboldaltól is, amely kizárólag 1 nemzetben gondolkozik.

Ezt talán Dugin fogalmazta meg találóan: a természetes alapszerveződés a sok népből álló birodalom, nem a nemzetállam.
A nemzetállamokat a tőkés rendszer hozta/hozza létre, hogy az egyes nemzeteket egymás ellen fordítva a vele szemben álló birodalmakat elpusztítsa. Itt Dugin természetesen az Orosz Birodalom/SZU nemzetállamokra való feldarabolására gondolhatott elsősorban, mint negatív folyamatra. Azonban ez a nemzetállamokra, sőt, ma már inkább államocskákra való feldarabolódás általános folyamattá vált, gondoljunk csak a Balkánra, Jugoszláviára, amely a Jugoszláv "birodalmat" tette működésképtelenné és rendelte alá az amerikai/EU tőkés rendszernek, vagy gondoljunk például az olyan "függetlenségi" törekvésekre mint pl. a baszk, vagy a katalán szeparatizmus Spanyolországban.
Vagy a történelemben korábbra visszamenve gondolhatunk akár az Osztrák-Magyar-Monarchia megszűnésére is, bár nekem az OMM nem kifejezetten a szívem csücske, az osztrák uralmat nem kívánom vissza.

Az ilyen "függetlenségi" mozgalmak által létrehozott miniállamok a valóságban semmilyen függetlenséggel nem rendelkeznek, a nemzeti függetlenség érzése inkább csak illúzió, egy eszköz, amellyel a tőkés rendszer olyan pici államokat gyárt, amelyek méretüknél fogva nem képesek semmilyen ellenállásra a külső tőkés uralommal szemben.

Ezért keletkezik egyre több, magatehetetlen, függő viszonyban lévő miniállam (eklatáns példája mondjuk Koszovó) Európában.

A birodalmak harcában minden birodalom a rivális birodalomnak egymással ellenségeskedő nemzetállamokká való feldarabolását végzi, így ezért a nemzetállami irányzat inkább káros melléktermék, mint követendő példa. Ezért a szocializmusnak egy olyan változata szükséges, amely nem nemzetállami, de nem is globalista.

Vagyis a globalizmus és a nemzetállamiság egyidejű elutasítása eredményeképpen egy kontinentális birodalmi (népi-civilizációs) rendszer válthatja fel a jelenlegi globális kapitalizmust.
Aztán az egyes kontinentális birodalmak ("civilizációk") maguk dönthetnek arról, hogy magukon belül milyen gazdasági-társadalmi rendszert vezetnek be, így kontinentális léptékben lehetővé válik a rendszerválasztás szabadsága, illetve egyidejűleg több, alternatív gazdasági rendszer kipróbálása válik lehetségessé.
Nem lepne meg, ha kiderülne, hogy pontosan ez a Dugin-i 4pt, azaz 4. Political Theory (4. politikai elmélet) lényege.

(Implicite, nem kimondva persze ez azt a célt is szolgálja, hogy a több kontinentális birodalom létrehozásával ill. azoknak a globális tőkés rendszertől való függetlenítésével megteremtődjön a jogalapja egy eurázsiai birodalomnak, az Eurázsiai Uniónak is. Ebből az elméletből egyébként az az érdekes következmény is adódik, hogy ilyen módon a 4pt nemcsak az Eurázsiai Unió függetlenséért, hanem az USA mint kontinentális birodalom függetlenségéért is harcol.)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
<blockquote rel="akagi">Mel!
Valaki lemeri írni, hogy mi a klasszikus fasizmus igazi célja? Bátor vagy! De kapsz is mindjárt hideget meleget!
Van egy idős olasz ismerősöm, aki csak tőszavakban töri a magyart, pedig már jó húsz éve próbálom a magyar ragozás rejtelmeibe bevezetni, de még az ikes igék ragozását sem tudja! Csak azt, hogy ungi-bungi! Na Ő próbálja meg a magyar pór népnek elmagyarázni a fasizmus lényegét Mussolinivel példálózva.
...., hát aki nem ismeri az izmusokat, annak nehéz...! Kapott is!!
Pedig, hát....! Annyira szeretjük a kubizmust.
Üdv! bocs! Salve!
Hát még amikor ki merem mondani, hogy szerintem ma a szó klasszikus értelmében az egyetlen korporációs, fasiszta társadalmi és politikai berendezkedésű állam az Izrael, akkor hogy szoktak hörögni.

</blockquote>
Ugye megmondtam, hogy kapod a hideget, meleget! Pedig még nem beszéltünk az igazi szocializmusról, ami a fasizmus következménye.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
Hóbagoly!
Bocs, hogy lefordítottam a választott nevedet magyarra. Távol áll tőlem az olcsó viccelődés!
"Sajnos, ha azt akarom kifejezni, hogy nem internacionalista szocializmus, hanem a népi/nemzeti, akkor abból a nemzeti szocializmus (=nácizmus jön ki), amely viszont teljesen távol áll attól, amire én gondolok."
Pedig olvasatomban a nácizmust írod körbe, mint az egyetlen emberközpontú szocializmust.
Talán tudok segíteni:
Ideológia: fasizmus
Építészet: bauhaus
A nép jólét: futurisztikus
A technika fejlődése. Autópályák, hűtőszekrény, népautó, porszívó, polgári repülés. Ez mind a harmincas Németországhoz tartozik. A világ tudósainak Mekkája: Berlin! És a háború nagyon távolinak tűnik. Aztán '38-ban a színfalak mögött valami elkezd működni és a többi történést már bővebben ismered!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Macedonia: Relieved refugees reach Gevgelija station
https://www.youtube.com/watch?v=sseEGrBz-AA

Két Korea: lejárt az ultimátum, tárgyaltak a vezetők
https://www.youtube.com/watch?v=EcWo1RIM4Yw

Fokozott készültség a nyugat-európai vasutaknál
https://www.youtube.com/watch?v=smz1UakL1WM
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
7 958
22 843
113
akagi
Jó, de ahhoz, hogy a nemzetiszocializmus eszméje egy tragikus majd elvesztett háborúba torkolljon azért kellett még sok, attól független dolog is. Pl.: Egy elárult első vh. és az azt lezáró megalázó békeszerződések, fél Poroszország elvesztése, a lengyelek sem voltak éppen szentek, a franciák sem voltak barátságos szomszédok, az internacionalista szu még mindig dolgoztatta az első vh-ban elhurcolt foglyokat stb, stb. Szerintem jó eséllyel a nemzetiszocializmus nélkül is lett volna háború, csak akkor a németek nem tudták volna még előtte ennyire összekapni magukat és nem égett volna a fél világ. Kisebb lóról estek volna újra egyet. Hogy mi lett volna belőle elhúzódó háború nélkül, azt sosem tudjuk meg, mert nem kapott annyi esélyt mint a szocializmus vagy a kapitalizmus. A másik pedig, hogy a háborúk elhúzódása mindig embertelenebbé is teszi azt. Igaz ez az összes résztvevő esetében. Nem csak a nácik őrültek meg a végére. A táborok kábé annyira jellemzik a nemzetiszocializmust, mint a megerőszakolt nők az internacionalistákat vagy az atombomba az imperialistákat. Oké, ez utóbbi példa véletlenül éppen igaz. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Hóbagoly!
Bocs, hogy lefordítottam a választott nevedet magyarra. Távol áll tőlem az olcsó viccelődés!
"Sajnos, ha azt akarom kifejezni, hogy nem internacionalista szocializmus, hanem a népi/nemzeti, akkor abból a nemzeti szocializmus (=nácizmus jön ki), amely viszont teljesen távol áll attól, amire én gondolok."
Pedig olvasatomban a nácizmust írod körbe, mint az egyetlen emberközpontú szocializmust.
Talán tudok segíteni:
Ideológia: fasizmus
Építészet: bauhaus
A nép jólét: futurisztikus
A technika fejlődése. Autópályák, hűtőszekrény, népautó, porszívó, polgári repülés. Ez mind a harmincas Németországhoz tartozik. A világ tudósainak Mekkája: Berlin! És a háború nagyon távolinak tűnik. Aztán '38-ban a színfalak mögött valami elkezd működni és a többi történést már bővebben ismered!

Határozottan tiltakozom. Nem a nácizmust írtam le, a nácizmust elítélem. A nácizmus semmi újat nem hozott a kapitalizmushoz képest, a nácizmus gazdasági rendszere is kapitalista volt. Sőt, a nácizmus a kapitalizmusnak az a szélsőséges formája volt, amelyet arra szántak, hogy a SZU, a szocializmus ellen vegye fel a harcot, és védje meg a nemzetközi tőkésosztályt a szocializmussal szemben.

A szocializmus azonban merőben más, nem abban merül ki, hogy van nyugdíj, szabadság és táppénz, hanem az alapok, a pénzrendszer, a tulajdonviszonyok alapjaiban mások, mint a kapitalizmusban.

A szocializmust azonban nem részleteztem annyira a népi/nemzeti/civilizációs részhez képest (lehet h téged ez tévesztett meg), mert gondolom vagyunk itt páran, akik pontosan értik, hogy mi a különbség a kapitalizmus és a szocializmus között.

Azonban ami új - felfoghatod a szocializmus javított változatának -, hogy a szocializmus egyes képviselői belátták, hogy hiba volt a nemzeti kulturális különbségek eltüntetésére való törekvés (a kulturális marxizmus), hiba volt a vallások üldözése, és hiba volt a szocializmus internacionalista irányultsága.

Ezzel szemben jelent meg egy olyan szocialista irányzat, amely a fenti hibákból tanulva, közeledik a nemzeti jobboldal felé annyiban, hogy nem törekszik a nemzeti identitás erőszakos megszüntetésére, és figyelembe veszi a népek saját kulturális fejlődését és arra való igényüket, hogy nem kívánnak feloldódni, elkeveredni egy nagy világfaluban, ahol nincsenek sem nemzetek, sem országok. Ennyi.
De alapjaiban véve megmaradt szocializmusnak.

Nagyon csalódott vagyok, ha te mindebből a nácizmust szűrted le.

Lehet, hogy ebből az a tanulság, hogy nem kellene a szocializmusnak engedményeket tennie a nemzeti oldal felé, mert a végén még a nácizmus vádjával illetik?

És ilyen szempontból nagyon szerencsétlen dolog, hogy a Hitler-i rendszert "nemzeti szocializmusnak" nevezik, holott a Hitler-i rendszer minden volt csak nem szocializmus. Konkrétan kapitalizmus volt, annak is egy korporatista, fasiszta, fajelmélettel megspékelt változata, amely a fennsőbbrendüsége miatt nem tűrt meg maga mellett semmilyen más népet és kultúrát. Teljesen alkalmatlan volt egy soknemzetiségű birodalom megtartására és kormányzására.

Ellenben az a szocializmus, amelyről én beszéltem, olyan értelemben lenne szocialista, mint a SZU, de a népi/nemzeti/vallási kulturális különbségeket nem azok eltüntetésével/üldözésével, hanem egy közös birodalmi, civilizációs kultúrává való egyesítésével oldaná meg. Úgy mint eurázsiai civilizáció, eurázsiai kultúra, nép, civilizáció.

Ha nagyon durván akarok fogalmazni, a nácizmus, amivel te megvádoltál, úgy tünteti el a népi/nemzeti különbségeket, hogy fizikailag kiirtja azokat, a SZU-féle szocializmus a kulturális marxizmussal próbálta eltüntetni a népi/nemzeti különbségeket, hogy az emberek emlékezetéből próbálta kitörölni azokat, a szocializmusnak az a változata pedig, amiről én beszélek, pedig úgy próbálja majd eltüntetni a népi/nemzeti különbségeket, hogy nem eltörli/üldözi azokat, hanem egy közös kultúrába egyesíti őket, amelyet mindenki magáénak tud érezni.

Természetesen, mivel a világ egésze nem egyesíthető egy civilizációba, ezért ez az új szocializmus nem törekszik arra, hogy az egész bolygóra kiterjessze a rendszerét, hanem csak kontinentális léptékben, egy civilizáción belül kíván működni.

Fontos különbség továbbá, hogy a gazdasági rendszerét tekintve a fasizmus, a nácizmus lényegében kapitalizmus volt, én pedig szocializmusról beszélek, nem pedig kapitalizmusról.

Remélem most már érthető a külöbség.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Áttörték a kordont a menekültek a macedón határon
https://www.youtube.com/watch?v=S1QZcjI9huo

Sok száz menekült ért partot szombaton Messinában
https://www.youtube.com/watch?v=Ti4xtHymy6Y

Új rakétát mutattak be Iránban
https://www.youtube.com/watch?v=KEhtcjIBXqQ

Thalys: Párizs jó ideje tudja, hogy a gyorsvonaton lövöldöző marokkói radikális iszlamista
https://www.youtube.com/watch?v=QK91nvPjakw
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
akagi
Jó, de ahhoz, hogy a nemzetiszocializmus eszméje egy tragikus majd elvesztett háborúba torkolljon

A " nemzeti szocializmus" eszméje nem torkolt egy tragikus majd elvesztett háborúba.
A "nemzeti szocializmus" eszméje Németországban 1934- ben megszűnt mint politikai irányító eszme.
Az ami utána következik az a politikai elit és a német valamint a hozzá kapcsolódó, kötődő nemzetközi nagytőke korporációja.
Amit ma nácizmusnak neveznek az nem a " nemzeti szocializmus".
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Ölre ment a szélsőjobb a rendőrökkel Heidenauban
https://www.youtube.com/watch?v=LQuINODJMxk

Leszbosz szigete, a menekült-odüsszeia első állomása
https://www.youtube.com/watch?v=Yt0agMj_T7I
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
zeal
"Hogy mi lett volna belőle elhúzódó háború nélkül, azt sosem tudjuk meg, mert nem kapott annyi esélyt mint a szocializmus vagy a kapitalizmus."
Kb. erre gondoltam.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
haubagoi
Én a tiszta alapeszmére gondoltam és nem a vadhajtásra.
Úgy érzem, hogy leragadtál az első mondatomnál. Sajnos!
A kapitalizmus vadhajtásait, meg most a bőrünkön tapasztaljuk.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
melampo
Te vagy az, aki talán megértetted, hogy mire akartam kilyukadni.
Köszönöm a linket. Jónak tartom az összefoglalót.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Közgazdász Fórumozók!

Szinte naponta jelenik meg valamilyen lelombozó hír a világ gazdaságáról, pénzügyi rendszeréről. Én nem emlékszem olyan korábbi időszakra, amikor naponta jövendölte valamelyik közgazdász, hogy előttünk az összeomlás. Lehet, hogy én nem figyeltem erre, de nem emlékszem ennyi baljóslatú előrejelzésre.
Mi a valóság? Gazdasági és pénzügyi háború része-e ez, vagy valóban ilyen riasztó a helyzet. Ha ilyen riasztó, a nagy tömörülések (USA, EU, Kína stb.) miért nem tesznek valamit. Nem tudnak tenni, vagy nem akarnak tenni?
Az EU miért ilyen tesze-tosza? Én nem hiszek az összesküvés-elméletekben, azaz nem hiszem, hogy az EU vezetőit megzsarolták, bábbá tették. A vezetőt többen veszik körül, ha egy ember zsarolható is, a környezete nem. Ennek a látszólagos tehetetlenségnek komolyabb okai lehetnek egy ember megzsarolhatóságánál. Azt el tudom képzelni, hogy vannak helyzetek, amikor a legjobb kivárásra játszani. De nem látom át a mostani helyzetet, azaz megítélni sem tudom.
Az arab világgal kapcsolatban: valóban megkeverték a demokráciaexporttal az ott lévő helyzetet, de amit az iszlám vall, azt én nem tudom elfogadni. Valaki feltette ide a dokumentumokat, beleolvasgattam: az maga a középkor. Így a XXI. században nem lehet a kihívásokkal sikeresen felvenni a küzdelmet. Ha ezzel a mentalitással akarnak a migránsok Európába jönni, illetve élni, az magát a katasztrófát hozza el Európa számára. Egyszerűen a két gondolkodásmód nem illeszthető össze. Az egyik videóban mondja a szír emigráns, hogy csak élni szeretne békében. De hogyan? A két gondolkodásmód nem tud békében meglenni egymás mellett. Ezt nem képes felfogni? Vagy nem érdekli!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
melampo
Te vagy az, aki talán megértetted, hogy mire akartam kilyukadni.
Köszönöm a linket. Jónak tartom az összefoglalót.
A szocializmus lelkes és meggyőződéses hívei akkor szoktak meghasonulni amikor a korporációs állam választási és parlamentáris rendszeréről először olvasva döbbenten ismerik fel a1989 előtti politikai berendezkedésünket.
Ekkor tudatosul bennük, hogy ők voltaképpen meggyőződéses fasiszták csak ezt eddig nem tudták.:)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 771
113
Hát igen, lehet bele kéne vágni. Ha van valakinek feleslegesen 10-20 ezer eurója, lehet egy ottani nagyvárosban vehet magának jobb üzlethelységet, amit mondjuk 5 év múlva eladhat majd 100 ezerért.
 
Status
Not open for further replies.